Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   6000 i wzmaczniacz czy Clarion 348 ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1693)

zis 13-03-05 11:35

6000 i wzmaczniacz czy Clarion 348 ?
 
Witam
Zastanawiam sie nad jakims zestawem audio i ciekaw jestem waszych opinii na temat tademu: radio forda 6000 plus wzmacniacz 2 kanalowy albo radio clariona 348
O to konkretnie
http://217.17.32.13/~zis/ford/clarion.jpg
Rozterka wynika z tego ze clariona musialbym przerobic na wyjmowane bo strach zostawic to w aucie .... tyle ze slyszalem ze 6000 tez kradna na potege. Co wybrac ? [hmm]

Pod ten zestawich chcialbym podlaczyc albo Infinity Ref 6000CD
http://www.harman-kardon.com.pl/gallery/94/944.GIF
albo Hertz HSK 165.3
http://jtp.ldc.pl/JTP/pictures/big_hsk%20165.3.jpg

sylweek 14-03-05 10:44

Ja bym raczej został przy 6000, ze względu na mniejszą chciwość złodzieji.
Ale czy w 6000 jest wyjście na wzmak ??

zis 14-03-05 12:56

Cytat:

Napisał sylweek
Ja bym raczej został przy 6000, ze względu na mniejszą chciwość złodzieji.
Ale czy w 6000 jest wyjście na wzmak ??

Nawet jakby nie bylo to mozna zrobic przerobke i ominac koncowke mocy w radiu.

pinio_tdci 14-03-05 12:59

Widze, ze chcesz troche 'sprzetu' montowac do cara [chytry]

Wiec nie bierz CD 6000, szkoda zachodu!
Za te pieniadze mozesz miec dobre radio (sa lepsze sprzety niz Clarion :mrgreen: )!

zis 14-03-05 14:33

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Widze, ze chcesz troche 'sprzetu' montowac do cara [chytry]

Wiec nie bierz CD 6000, szkoda zachodu!
Za te pieniadze mozesz miec dobre radio (sa lepsze sprzety niz Clarion :mrgreen: )!

Atam zaraz troche. Jakie podstawowe glosniczki i radyjko .. a ten clarion mi sie spodobal bo ma malo swiecidelek -ewentualnie moze polecisz cos w zamian ? [hmm]

siwy 14-03-05 14:51

Tak jak napisałem na shitboxie, kup Alpine (ja mam CDE 9827), zrob do niej pamieć i kieszeń z wyjsciami na wzmacniacz), Hertz'e które widać wyżej (mam ich mniejszych i słabszych barciszków [hehe] - i sobie chwalę) do tego wzmacniacz 4 kanałowy i skrzynkę basową...

zis 14-03-05 15:12

Cytat:

Napisał siwy
Tak jak napisałem na shitboxie, kup Alpine (ja mam CDE 9827), zrob do niej pamieć i kieszeń z wyjsciami na wzmacniacz), Hertz'e które widać wyżej (mam ich mniejszych i słabszych barciszków [hehe] - i sobie chwalę) do tego wzmacniacz 4 kanałowy i skrzynkę basową...

Krzynki nie chce ... a co do Hertzow to mialem ESK-165 i byly fajne ale teraz chcialbym miec cos lepszego :)

siwy 14-03-05 15:33

No to HSK są lepsze [hehe]

pinio_tdci 14-03-05 15:38

Cytat:

Napisał zis
Atam zaraz troche. Jakie podstawowe glosniczki i radyjko .. a ten clarion mi sie spodobal bo ma malo swiecidelek -ewentualnie moze polecisz cos w zamian ? [hmm]

Brak swiecidelek to niewatpliwie zaleta - serio!

Nie wiem ile chcesz dac za ten sprzet, ale mialem mozliwosc odsluchania wszystkiego co na rynku, na jednym zestawie glosnikow (Infinity, plus sub od JBL, bodajze) w jednej niemieckiej firmie zajmujacej sie car-audio i nie ma bata na Alpine! Zreszta sprzedawca tez tak mowil!
No i wzialem 9830R (tez nie za wiele wodotryskow, plus podswietlenie pasuje do oryginalnego), ale nie u nich :mrgreen:

Zreszta wogole sie niezle wnerwil, bo zawracalem mu dupe ze 45 minut, odsluchujac wszystkie sprzety (w Polsce nie ma takiej mozliwosci, jedynie 'na scianie' w Media Markt :( ) po czym stwierdzilem, ze Alpine jest OK i .... kupie i zamontuje w Polsce [zaklopotanie]

superemeryt 14-03-05 15:57

Bierz clariona, firma należy do czołówki w sprzęcie popularnym, choć 348 to podstawowy model. Brzmienie na pewno lepsze od CD6000 no i ma 1 wyjście na wzmacniacz i mp3. Na allegro nowe kupisz tanio a używane za grosze (wchodzi właśnie nowy model na 2005r )
Acha, przypomniało mi się że dość istotną wadą tego modelu (348) są bardzo lekko chodzące klawisze - reagują już przy minimalnym nacisku. Jest to kłopotliwe bo czasem radiem operuje się po omacku i zamin namierzysz właściwy guzik to naciśniesz 3 inne :wink:

zis 15-03-05 09:27

Jeszcze jedno pytanko .... jak jest z gwarancją ? Moge sobie w dowolnym warsztaciku zalozyc radio i wymienic glosniki ? ASO nie bedzie krzywo na to patrzec ? [hmm]

pinio_tdci 15-03-05 11:10

Cytat:

Napisał zis
Jeszcze jedno pytanko .... jak jest z gwarancją ? Moge sobie w dowolnym warsztaciku zalozyc radio i wymienic glosniki ? ASO nie bedzie krzywo na to patrzec ? [hmm]

Pyatlem sie o to w ASO (ale po montazu [zaklopotanie]) i doradca stwierdzil, ze oczywiscie nie znosi to zadnej gwarancji, a w przypadku wystapienia jakis uszkodzen w elektryce samochodu, to ford musial by udowodnic, ze wystapily w wyniku wadliwiej instalacji audio - tak, ze spoko, pod warunkiem, ze Ci to (lub sam) dobrze pospinaja :mrgreen:

Dzieciak 16-03-05 11:24

Witam

Też zmieniam obecne radyjko firmowe oraz głośniki na inne i jeżeli chodzi o głośniki to Infinity Ref będzie dobrym wyborem ale jeżeli chodzi o Clariona to fakt wybrałeś bardzo ubogi model i nie wiem czy to dobry wybór. W tej cenie zerknij na Alpine 9821 R co prawda nie ma możliwości odtwarzania plików MP3 ale powinno nadrobić bardzo dobrym brzmieniem. A wracając o doporownania 600 CD czy inne to z miejsca doradzam BIERZ KAŻDE INNE. Jakoś 6000 nie jest zbytnio zadowalająca a kredną je nie mniej niż każde inne. No i dochodzi ci ewentualnie przerubka bo wzmacniacza bezpośrednio nie podlączysz.

Pozdr

zis 18-03-05 12:31

Cytat:

Napisał Dzieciak
Witam

Też zmieniam obecne radyjko firmowe oraz głośniki na inne i jeżeli chodzi o głośniki to Infinity Ref będzie dobrym wyborem ale jeżeli chodzi o Clariona to fakt wybrałeś bardzo ubogi model i nie wiem czy to dobry wybór. W tej cenie zerknij na Alpine 9821 R co prawda nie ma możliwości odtwarzania plików MP3 ale powinno nadrobić bardzo dobrym brzmieniem. A wracając o doporownania 600 CD czy inne to z miejsca doradzam BIERZ KAŻDE INNE. Jakoś 6000 nie jest zbytnio zadowalająca a kredną je nie mniej niż każde inne. No i dochodzi ci ewentualnie przerubka bo wzmacniacza bezpośrednio nie podlączysz.

Pozdr

Co do ubogosci modelu to zgadza sie ale zalozylem sobie taki budzet na radio z MP3 i wyszlo ze ten Clarionek mi odpowiada. Radyjko juz do mnie przyjechalo razem z kieszenia i pamiecia wiec jutro na spocie ktos w nagrode pomoze mi je zamontowac [helm].
Co do to brzmienia chce po prostu za w miare niewielkie pieniadze miec w miare dobry dzwiek ale bez przesady.

Dzieciak 18-03-05 16:15

Jasne jeżeli chcesz MP3 i reszta funkcji clariona spelnia twoje oczekiwania to równiez nie widze potrzeby wydawania wiekszej kasy na audio. Niestety zaproponowana przez mnie alpine jest w tej samej cenie tyle ze bez MP3. Napisz prosze jakie glosniki wybrałeś i ile cie kosztuja? Pytam gdyz tez jestem zainteresowany Infinity które chciałbym podłaczyc do JVC

Pozdr

GreGX100 18-03-05 21:51

A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.

zis 18-03-05 21:54

Cytat:

Napisał GreGX100
A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.

U mnie jednak zwyciezyla chec mania MP3. Zawsze to o 90% mniej plyt w aucie :))) No i kopii bezpieczenstwa ;) jest na necie duzo wiecej

Dzieciak 20-03-05 11:17

Cytat:

Napisał GreGX100
A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.

Niestety u mnie GregX100 jakoś nie udało mi się uniknąć straty szyby i 6000 i co najgorsze w hali garażowej parkingu podziemnego co oznacza ze musze co noc wyjmowac radyjko. Jeżeli mam je co noc wyciągąc to zdecydowanie wole wyciągać radio jedno pinowe które bedzie ciut poręczniejsze no i napewno jakościowo lepsze (mam na mysli w tej cenie)

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi