Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Wydedech TDDI - ULTER (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20311)

IroN_87 07-01-08 16:57

Wydedech TDDI - ULTER
 
Użyłem opcji szukaj, ale odpowiedzi na te pytania nie znalazłem.
Byłem dzisiaj w ulterze i trochę sobie z nimi pogadałem.
Sprawa wygląda tak, że:
Mam tylko jeden tłumik (oryginalnie) nie mam końcowego polecili mi założyć tylko końcówkę.
Zapytałem o przelotowy i powiedzieli, że można zrobić z tego bo ma średnica 55mm i to wystarczy.
Moje pytanie jest takie czy jak wywalę katalizator to nic sie nie stanie? nie ma jakiś sąd albo czegoś przez które coś się będzie świecić albo gorzej jeździć?
Powiedzieli mi, że jak wywalę ten środkowy tłumik to auto może gorzej chodzić niż teraz, czy to prawda?(wydaje mi się, że może się uda uzyskać jakiś dzwięk dzięki przelotowemu)
Myślałem, że jeśli spaliny szybciej i z mniejszym oporem będą wychodzić to będzie lepiej.
Co robić? wywalić katalizator i założyć końcówkę? czy tłumik też?

szeryf_bojano 07-01-08 18:19

i ja sie podepne...interesuje mnie kwestia, czy zaszkodzi to, ze zostaly wybite i wyciagniete bebechy katalizatora w 1.8 TDDi ...tzn. co sie moze stac, czy cos szkodzi w sensie pracy oraz zywotnosci silnika no i oczywiscie spalanie

grzybek 07-01-08 20:43

Zasłyszałem kiedyś że jakiekolwiek zabawy z wydechem w dieslu są delikatnie mówiąc niewskazane. Ponoć można rozprężyć silnik i go po prostu spier****. Jedynie jakaś fachowa firma może cały od podstaw zrobić to może coś da, ale generalnie na innym forum (nie pamiętam którym) wszyscy odradzają tego typu zabawy w klekotach.

Markes 07-01-08 22:36

Heyka,

Jakiś czas temu jeździłem 1,8 TDDI (teraz jeździ nim misiekt).
Pierwsze co, to założyłem końcówkę ultera -> tak żeby ładniej wyglądał.
Potem chciałem mieć dwie rurki z tyłu -> i padło na ULTERA.
Oczywiście wyleciał środkowy, bo po co, później katalizator -> tak jakoś wyszło.
Generalnie, wszystko OK, chociaż wydaje mi się, że ULTER urwał mi coś z mocy.
Ale po CHIP-ie wszytsko wróciło do normy.
Jeżeli chodzi o dopasowanie, to nie powinno być z tym żadnego problemu.

Pozdrawiam
Markes [palacz]

IroN_87 08-01-08 15:23

Jak wywaliłeś kata I środkowy to wydech zmienił głos?
zaczął coś buczeć czy dalej cichy był?

szeryf_bojano 08-01-08 16:53

bez kata troszke huczy, ale tragedii nie ma

Markes 08-01-08 20:47

Cytat:

Napisał IroN_87
Jak wywaliłeś kata I środkowy to wydech zmienił głos?

Może minimalnie głośniejszy, ale bez tragedii. Ten silnik generalnie jest głośny.

Pozdrawiam
Markes [palacz]

P_v_L 08-01-08 21:03

Jeżeli zrobisz przelot turbo może lekko przeładowywać , lepiej było by to skorygować programem. Optymalnym rozwiązaniem jest układ przelotowy z tłumikiem końcowym. Sam dźwięk w głównej mierze zależy od konstrukcji tłumika. Polecam MG z Siemianowic zrobił już dość dużo układów do diesla na pewno coś podpowie.

Vonter 10-01-08 13:24

dzwiek w TDDI? ten silnik jest za głośny, aby się delektować jakim kolwiek dzwiękem wydechu :mrgreen: pozostał bym przy ozdobnej końcówce.

mateuszfocus 11-02-10 18:47

sportowy tłumik do diesla ...haha to jest wiocha:)

Greg 11-02-10 19:21

Odświeżasz kotleta z 2008 roku,
tema na 100% już załatwiony i nieaktualny

Pzdr.

tadzik 11-02-10 22:18

Cytat:

Napisał mateuszfocus (Post 413970)
sportowy tłumik do diesla ...haha to jest wiocha:)

a czemu tak sądzisz słyszałem kilka diesli z wydechami robionymi pod diesla (ponoć) i było ok

bestia 12-02-10 08:37

Temat mysle,ze jest i bedzie nadal aktualny do kiedy beda jezdzic wszystkie TDDI i TDCI.

Co do katalizatora to mozna powiedziec,ze jest on zbedny. Jedyna roznica to w chlodniejsze dni przy odpalaniu puszcza ladny obloczek,ale pozniej jest ok :)
Maksymalne obroty wzrosly z 4200 na 4600.

Co do dzwieku to zamiast kata mam przelotowy lejek i teraz z wydechu lekko gwizdze.

Wydech tez bede zmienial,bo chce wymienic na dwa tlumiki koncowe,zeby ropne obloki sie bardziej rozchodzily na boki.

MisiekT 12-02-10 08:52

Cytat:

Napisał dsmoli (Post 414127)
chce wymienic na dwa tlumiki koncowe

chyba raczej na jeden podwojny

tadzik 12-02-10 16:35

Cytat:

Napisał dsmoli (Post 414127)
Temat mysle,ze jest i bedzie nadal aktualny do kiedy beda jezdzic wszystkie TDDI i TDCI.

Co do katalizatora to mozna powiedziec,ze jest on zbedny. Jedyna roznica to w chlodniejsze dni przy odpalaniu puszcza ladny obloczek,ale pozniej jest ok :)
Maksymalne obroty wzrosly z 4200 na 4600.

Co do dzwieku to zamiast kata mam przelotowy lejek i teraz z wydechu lekko gwizdze.

Wydech tez bede zmienial,bo chce wymienic na dwa tlumiki koncowe,zeby ropne obloki sie bardziej rozchodzily na boki.

jedynie jeden poprzeczny ale jest warunek musisz obniżyć zderzak jakąś dopinką czyli siatex i plastix rulez

Sam o tym myslę.

mateuszfocus 12-02-10 19:03

w TDCI sportowy tłumik to jeszcze tak bo posiada dobra kulturę pracy ......lecz...TDDi to raczej za bradzo traktorek:) i na moje gryzł by sie z tłumikiem preferował bym mądra koncówke ozdobna

Kam1l 24-07-10 22:48

To ja podepne się i odgrzeje przy okazji...
Do przelotowego układu z 2" kwasówki (lub 1,5) lepszy będzie końcowy ori czy jakiś "sportowy"?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi