Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   PRZYCIEMNIANIE SZYB (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26890)

seba79 22-04-09 19:53

PRZYCIEMNIANIE SZYB
 
Witam zabrałem się dzisiaj do przyciemnienia szybek kupiłem folie i zacząłem przyciemniać na początku było ok szło jak po maśle z pomocą kolegi ale jak zabrałem się za tylną była masakra [banghead] hm i teraz pytanie jak przykleić i wyciągnąć wodę dobrze żeby było dobrze

grzybek 22-04-09 20:09

Tylną się najpierw profiluje opalarką/suszarką z zewnętrznej strony. Teraz pozostaje Ci tylko zerwanie i klejenie nowego kawałka.

sibi 22-04-09 20:13

w zależności jaka jest folia
bo jeśji taka za 20 zł to zapomnij o "wygrzewaniu"
Grzybek suszarke to wiesz gdzie mozna wsadzić - opalarka rządzi.
jesli już złapiesz że folia się zgrzewa to pamiętaj też że nie we wszystkie strony

Porad dla Ciebie
z zewnątrz kładziesz folię i docinasz do momentu marszczenia
Ta metoda to "tylna szyba z pasków"

Co nie co wiem o tym [chytry]

Toffic1989 22-04-09 20:43

od razu z gory pisze ze jesli myslisz ze tylnia szybe zrobisz w jednym kawalku to zapomnij :))


ja mam np z 3 i mysle ze tylko musi byc min. :wink:

wode wyciskaj przez jakas paletke , np ta co jest do szyb tylko zeby nie rysowac folii to wez jeszcze owin w szmatke ja.

grzybek 22-04-09 22:57

Nikt z Was nie próbował samemu powalczyć z opalarką :?: Ja robiłem w zakładzie, ale obserwując pracę (co prawda "starego wygi") nie sprawiało to wrażenia mega trudnego zadania do wykonania.

sibi 22-04-09 23:12

Cytat:

Napisał grzybek
nie sprawiało to wrażenia mega trudnego zadania do wykonania.

hahahahahahhahahahahahahahahahaha [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl]
robie to od 99 i wiem ile trza folii zepsuć by ogarnąć tylną szybę


hahahahhahahahaha

grzybek 23-04-09 00:01

sibi, w takim razie już nic więcej nie piszę :mrgreen:

sibi 23-04-09 02:15

Cytat:

Napisał grzybek
sibi, w takim razie już nic więcej nie piszę :mrgreen:

nie jestem aż taki pro
moje zdobycze to tylna w Lanosie i Krajzlerku [bigok]
a moja zmora to tył w Clio2 [panna] [panna] [panna]

wygrzać folie do kształtu szyby to jedno a nie zrobić na niej załamania to drugie

ostatnio znalazłem folie co da się naprawić prawie wszystkie skazy (koszt to 80zł m2)

Pabloos 23-04-09 11:18

Cytat:

Napisał sibi
ostatnio znalazłem folie co da się naprawić prawie wszystkie skazy (koszt to 80zł m2)

sibi a da się coś zrobić z uszkodzeniem , mam mała dziurkę we foli na tylnej szybie i powiem szczerze ze nie chce mi się całości poprawiać da się jakoś niewielka dziurkę ( 3cm x0,5cm ) jakoś "naprawić" ?

sibi 23-04-09 20:06

Cytat:

Napisał Pabloos
sibi a da się coś zrobić z uszkodzeniem

da ... nie będzie to zajebiaszczo wyglądać ale tak nie gryzie w oko
no i sprawa koloru folii ja Ci moge dać w odcieniach grafitu

Poldek 23-04-09 20:40

ja mam tylnią w jednym kawałku wyszło super zero pęcherzy zmarszczek nic lux zrobione znajomy mi robił szybki czas 4godz wszystkie i ani jednego kawałka nie musiał poprawiac ani nic nie zniszczył

sibi 23-04-09 21:07

Poldek nie dziwię sie bo Kraków to ISiC i kolebka zciemniania

grzybek 23-04-09 21:48

Poldek, u mnie 7 szyb w 3h i też jest zajebiaszczo [metal]

Poldek 24-04-09 06:33

grzybek,
własnie niewiem co oni pisza z tym problemem tylniej szyby ze sie nieda załozyc bez zniszczenia albo czegos innego z tego co ja widzialem to pikuś z ta szyba moment i zrobiona bez problemu

sibi 24-04-09 08:21

Cytat:

Napisał Poldek
z tego co ja widzialem to pikuś z ta szyba moment i zrobiona bez problemu

tu sie nie rozchodi o widzenie tylko o własnoręczne położenie

w@riat 24-04-09 08:33

Cytat:

Napisał sibi
Cytat:

Napisał Poldek
z tego co ja widzialem to pikuś z ta szyba moment i zrobiona bez problemu

tu sie nie rozchodi o widzenie tylko o własnoręczne położenie

Sibi a po kiego robić samemu puzle z 3 kawałków jak tofik ?? To nie mądrzej dać to zrobic fachowcowi??.Przynajmniej ładnie będzie [zlosnik] Nie bądź taki Adam Słodowy;)) , bo jak taki z ciebie gieroj to może i poród sam w domu przyjmiesz w końcu to nic trudnego.;)) a za to jakie wyzwanie i ile satysfakcji;)).Tylko co na to Iwonka;)??

Pabloos 24-04-09 09:31

Cytat:

Napisał sibi
będzie to zajebiaszczo wyglądać ale tak nie gryzie w oko
no i sprawa koloru folii ja Ci moge dać w odcieniach grafitu

Ni no myślę że przy takim drobnym kawałku może nie będzie aż tak źle , z zewnątrz to uszkodzenie tak się w oczy nie rzuca , gorzej ze srodka , strasznie mnie denerwuje

sibi 24-04-09 18:53

Cytat:

Napisał w@riat
Nie bądź taki Adam Słodowy;))

oj wariat mało mnie znasz widzę
jak chcesz zobaczyć moje dzieło to zapraszam ..... ale co ja Ci będę mówił przecie woziłem Cie moim autem :P
a jak chcesz zobaczyć jak się robi to niedługo Lupka kleję :P

w@riat 25-04-09 08:59

sibi, ja wiem że ty zdolny jesteś chłopak , a że nie znam WSZYSTKICH Twoich zalet , to pssszepraszam :mrgreen: .

Kiedy coś pomalujemy pogoda się piękna zrobiła!!

p.leonow 26-04-09 18:53

Jezeli pojade do warsztatu specjalistycznego ktory wyda mi atest na folie w moim aucie, to na jak dlugo bedzie ona trwala?? Czy nie zacznie odchodzic np zima kiedy jest wiecej wilgoci?? Co z szybami bocznymi tylnymi ktore sa opuszczane-czy nie powstaja rysy ktore pozniej tylko szpeca auto :?: Ile lat dobra folia naklejona przez fachowca bedzie wygladac dobrze :?:

sibi 26-04-09 22:41

Cytat:

Napisał p.leonow
Jezeli pojade do warsztatu specjalistycznego ktory wyda mi atest na folie w moim aucie, to na jak dlugo bedzie ona trwala?? Czy nie zacznie odchodzic np zima kiedy jest wiecej wilgoci?? Co z szybami bocznymi tylnymi ktore sa opuszczane-czy nie powstaja rysy ktore pozniej tylko szpeca auto :?: Ile lat dobra folia naklejona przez fachowca bedzie wygladac dobrze :?:

1. na co atest ??? jeśli atest na folie to chyba raczej gwarancję, ja używam folii na 7 lat
2. nie odchodzi zimą nawet ta kiepska (chyba że jest nakładana przy mrozie)
3. rysy nie powstaja chyba że za uszczelkę nasypiesz lub sam się naniesie (od terenowej jazdy) piasek
4. spotykam auto które oklejałem w 2000 roku i wygląda nadal bardzo OK

grzybek 27-04-09 00:50

Jak dla mnie po obejrzeniu paru aut jedyną wadą przyciemnienia jest większa widoczność skaz na szybach. Jeżeli masz rysy to po przyciemnieniu będzie to bardziej widoczne. Reszta tak jak napisał sibi.

p.leonow 27-04-09 16:22

dziekuje bardzo :D Mam czarna foczke i teraz juz mnie przekonaliscie :) Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi