Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Wymienili mi w ramach gwarancji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9126)

luanda 28-02-06 10:01

Wymienili mi w ramach gwarancji
 
Po trzech pobytach w serwisie i nieznalezieniu przez mechaników usterek polegających na:
parowaniu reflektora przedniego L
jw. tylniego P
trzeszczniu plastików pod szybą TP (wersja 3D)

wziąłem się w garść i zrobiłem zdjęcia, wysłałem listel z załącznikami i:
od wczoraj mam nową przednią lampę,
czekam na telefon, kiedy będą jakieś kołki i śruby do naprawy tylniej, aby znowu wstawić auto na naprawę gwarancyjną tej usterki i trzasków tapicery...

Kisses 4@ll

PS' Jakoś nie chciało mi się wierzyć w te bzdury o tym, że reflektor ma prawo być zaparowany przez 10 min. od startu ;/

grzehoo 28-02-06 10:44

Cytat:

Napisał luanda
wziąłem się w garść i zrobiłem zdjęcia, wysłałem listel z załącznikami i

a czy można wiedzieć, dokąd wysłałeś?

luanda 28-02-06 10:56

do BIGAutohandel ;-)

grzehoo 28-02-06 11:41

aaa... to jednak pomaga. :) powodzenia w następnych działaniach :)

pepo 02-03-06 22:01

dzięki za temat bo mi parują obydwa reflektory
jak by kolega mógł pisemko zapodać jakie uzyskał???
mi mówili że reflektor może być przez20 min zaparowany

grzehoo 02-03-06 22:05

o, podwyższyli do 20 minut [panna] sorry za spam, ale to żałość bierze

KP 03-03-06 08:53

Cytat:

Napisał pepo
dzięki za temat bo mi parują obydwa reflektory
jak by kolega mógł pisemko zapodać jakie uzyskał???
mi mówili że reflektor może być przez20 min zaparowany

mi tez tak mówili ale jak pojechałem i pokazałem w ASO to bez słów wymienili, musiałem tylko czekac kilka dni bo akurat takich nie mieli w magazynie (czarne) :mrgreen:

teraz zauwazylem ze mi paruja tylne tam gdzie są kierunkowskazy :twisted:

[ Dodano: Pią 03 Mar, 2006 08:54 ]
Cytat:

Napisał grzehoo
o, podwyższyli do 20 minut

widac to zalezy od regionu Polski mi powiedzieli 5-10 :D

luanda 03-03-06 10:00

Kierunki z tyłu też birą mi wodę ;/
Lampa mi parowałą w czasie jazdy w deszczu / śniegu / po plaży / pod wodą / na basenie / w trakcie stosunku / przy zachodnim wietrze itd.
Zrobiłem, więc fotki i wysłałem

qt
==
pan xxxx
big-autohandel gdańsk


nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej, uprzejmie pana informuję, że usterki, które zgłaszałem i zlecałem usunięcie w ramach gwarancji pojazdu ford focus nr rej. xxxx, nr nadwozia xxxxxxxx, a mianowicie:
1/ zaparowywanie reflektora przedniego (w trakcie jazdy, podczas opadów)
2/ trzeszczenie tapicerki w trakcie jady po nawierzchni, o nienajlepszej jakości, pod oknem tylnim prawym
3/ stuki z części tylniej kabiny (lub bagażnika) w trakcie jazdy po wybojach lub złej nawierzchni
ciągle występują.

usterki były zgłaszane już trzykrotnie i albo naprawa nie przynosiła pożądanego skutku (ad.1) albo ich nie stwierdzano.
w załączaniu pozwalam sobie przesłać zdjęcia (niestety niskiej jakości, bo wykonane aparatem telefonicznym) zaparowanego reflektora przedniego. usterka występowała po przejechaniu ok. 100km noc, w deszczu z włączonymi światłami mijania.

(...)


pozdrawiam
luanda
====
uqt

pepo 03-03-06 10:36

dziękuje za odpowiedź
trzaski w moim kombi też występują a halogeny przód też zachodzą wodą
boje się że jeśli wymienią tomoże sie zdażyć że jeden bendize dobry i inny felerny teraz wszystkie światła przednie mi za parowują

Cipiur 21-03-06 14:30

Trzaski z tyłu w kombi :)
- przezyłem to:
Wymiana uszczelki tylnej klapy (nasmarowanie silikonem - swieci sie jak psu jaja na wielkanoc) regulacja zamka (lekkie wysuniecie) klapa fabrycznie za bardzo jest dociagnieta na zamku i uszczelke szybko szlag trafia (tak mnie poinformowano w ASO)
oraz lekkie wysuniecie na zawiasach.
Narazie trzasków brak
Ale nie moge sie w ASO uporc z wiatrem na tylnych drzwiach. Na drzwiach od pasazera powyzej 60-80 slychac szum wiatru jakby opuszczona byla lekko szyba, wymieniano uszczelke dookola drzwi nic wiatr szaleje dalej.
Nie mam halogenów wiec nie mam wody. Mialem wilgoc w tylnych lampach ale sam sie jej pozbylem doklejajc uszczlke od oknie na obwodzie w miejscu styku lampy z karoseria.

PS Domowe sposoby czasem sa the best
pzdr!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi