Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK2] tuning mechaniczny+chiptuning Duratec 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74229)

pablo_kr 21-05-15 14:16

tuning mechaniczny+chiptuning Duratec 2.0
 
Witam!

Czy ktoś z Was zna z autopsji sprawę tuningu (mechanicznego+chip) wolnossącego Duratec'a? Jesli tak to bardzo proszę o szczegóły (wzrost mocy, spalanie i oczywiście koszty poszczególnych zmian).

O ile mi wiadomo w takich modyfikacjach nie wystarczy zmienić wałek rozrządu na sportowy ale należy zadbać również o sterowanie, wydech i strojenie tego wszystkiego żeby dało się tym jeździć.

Polecicie kogoś z Krakowa kto umie to robić fachowo?

Pozdrawiam
P.

Falcon 21-05-15 14:25

Gra nie warta świeczki - tylko turbo Cię ratuje.;-)

Yerzo 21-05-15 14:26

Cytat:

Napisał pablo_kr (Post 1065930)
wzrost mocy, spalanie

Jeśli pytasz o spalanie to odpuść sobie temat.

Falcon 21-05-15 14:32

Ale kolega pyta o ile spadnie.;-)

Zygi_OP 21-05-15 15:06

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1065933)
Ale kolega pyta o ile spadnie.;-)

hahahah Facon +1[up]

Boxik 21-05-15 15:24

Odpuść. Sprzedaj swojego a kasę na przeznaczona na modyfikacje dołóż i kup ST

Wojtek O. 21-05-15 15:30

A po zakupie i tak będzie dalej modził jak wielu:)

MichalST 21-05-15 15:39

Wolnossaka nie opłaca się tuningować. Koszt wałków ok. 2000zł a przyrosty może 5, góra 10%. Tylko uturbienie, albo zmiana auta.

PS: Tuning i ekonomiczne spalanie nie występują razem.

pablo_kr 21-05-15 15:49

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1065933)
Ale kolega pyta o ile spadnie.;-)

:smt076 :wink:


wiem, że przyrost mocy nie będzie wielki (zwłaszcza przy samym chipie) ale dla różnych silników są różne wyniki dlatego pytam czy ktoś miał do czynienia akurat z Duratec. Sam chip może obniżyc spalanie a przeróbka mechaniczna (wałka rozrządu) to spalanie zwiększy - tez pytanie o ile. Te 145KM jest ok ale przesiadłem się z turbodiesela i czegos mi brakuje :)

Co do ST byłem na kupnie ale się powstrzymałem kiedy zobaczyłem ST MK3 FL :wink:

Moj MK2 oddam żonie (jak będzie grzeczna) i jak mnie będzie stać to będzie MK3 ST FL w kolorze Stealth :smt060

---------- Post dodany o 15:49 ---------- Poprzedni post był z 15:44 ----------

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1065950)
Wolnossaka nie opłaca się tuningować. Koszt wałków ok. 2000zł a przyrosty może 5, góra 10%. Tylko uturbienie, albo zmiana auta.

PS: Tuning i ekonomiczne spalanie nie występują razem.

Czytałem artykuł ogólnie o wałkach + chip i podawano tam info, że wzrost mocy jest rzędu 30% w zależności od modelu silnika (oczywiście z odpowiednim strojeniem, przeróbką głowicy, wydechem)


Na tą chwilę ze zmian po kupnie było: wymiana radia na nawigację dotykową, zakup i malowanie 18 z ST (wczoraj odebralem pomalowane proszkowo na czarny mat), zamówiłem tez eibacha pro-kit bo wygląda jak koza. Dodatkowo chce przemalować przednią listwę na zderzaku na kolor nadwozia. Podzielę sie wrażeniami po zmianie sprężyn.

Boxik 21-05-15 15:54

Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 1065949)
A po zakupie i tak będzie dalej modził jak wielu

Tylko będzie już większe pole manewru

4ndr3 21-05-15 16:00

Cytat:

Napisał pablo_kr (Post 1065952)
przesiadłem się z turbodiesela i czegos mi brakuje :)

Pewnie momentu obrotowego z dołu, a nie w połowie skali obrotomierza... to nie wydaje mi się żeby wolnossąca benzyna tu cokolwiek poradziła.

MichalST 21-05-15 16:03

Te 30% to przy full opcji: dopisz do tego wtryski oraz ITB, zastąpienie seryjnego ECU jakąś świnią albo standalone (wywalenie MAF, konwersja).
Koszta są takie, że w tej samej, lub niższej cenie zaturbujesz i masz przyrost mocy większy.

I pamiętaj, że przy wolnossaku nie ma nic za darmo :) Na poczet mocy traci się moment obrotowy u dołu. Przy turbo - tylko delikatna utrata do czasu "wstawania" turbiny.

pablo_kr 21-05-15 16:13

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1065959)
Te 30% to przy full opcji: dopisz do tego wtryski oraz ITB, zastąpienie seryjnego ECU jakąś świnią albo standalone (wywalenie MAF, konwersja).
Koszta są takie, że w tej samej, lub niższej cenie zaturbujesz i masz przyrost mocy większy.

I pamiętaj, że przy wolnossaku nie ma nic za darmo :) Na poczet mocy traci się moment obrotowy u dołu. Przy turbo - tylko delikatna utrata do czasu "wstawania" turbiny.

no i już mnie wyleczyłeś :)
Dzięki[up]

---------- Post dodany o 16:13 ---------- Poprzedni post był z 16:12 ----------

Cytat:

Napisał 4ndr3 (Post 1065958)
Pewnie momentu obrotowego z dołu, a nie w połowie skali obrotomierza... to nie wydaje mi się żeby wolnossąca benzyna tu cokolwiek poradziła.

no tak...a przy opisanych modyfikacjach dół jeszcze gorszy będzie.


A tak przy okazji - czy ktoś wie o co chodzi: Czasami przy mocnym przyspieszaniu silnik troche się dławi (niewielkie przytrzymanie) Filtr paliwa był wymieniany, świece też. Mechanik nie wie o co chodzi.

Adiko. 22-05-15 12:13

Przepływomierz?

MichalST 22-05-15 15:18

Niech sprawdzi TPS również i MAP sensor (raczej to pierwsze bardziej).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi