Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Kiedy powinno się wymienić tarcze (przód) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37257)

Royss 24-03-10 11:05

Kiedy powinno się wymienić tarcze (przód)
 
Witam,

Jestem po rocznym przeglądzie. I obyło się bez niespodzianek :)

Nie mniej jednak w serwisie poinformowano mnie, że tarcze z przodu są o 1mm poniżej normy, a klocki jak nowe - praktycznie nie zużyte. Powiedziano mi, że nie ma sensu tego teraz wymieniać. I mogę spokojnie jeździć jeszcze kilka miesięcy, aż nie zacznie "głośno pracować" ;)

Moje pytanie brzmi, ile km mogę przejechać bez większej obawy. Czy może jednak lepiej wymienić już tarcze i klocki?

grzybek 24-03-10 11:10

Jeździj i się nie przejmuj. Ja zmieniałem teraz tarcze i z 20mm przy których producent zaleca wymianę miałem coś koło 17mm i zero problemów, tylko pod koniec zużyty klocek zaczął opierać się o rant tarczy :)

michmarmik 24-03-10 11:49

a ja się martwiłem bo mam 20,5mm z przodu:smt001

grzybek 24-03-10 11:50

Hehe, to jeszcze spokojnie dużo pośmigasz :) U mnie tarcze do stanu jw. wytrzymały 120kkm.

MisiekT 24-03-10 11:55

Cytat:

Napisał grzybek (Post 428091)
miałem coś koło 17mm

to bylo wtedy co narzekales ze strasznie szybko sie heble koncza? [zaklopotanie]

mozna jezdzic i bez hamulcow, do czasu... jak tarcza jest ponizej minimum producenta to nikt nie gwarantuje ze np. nie peknie podczas mocnego hamowania w trasie...
dla swietego spokoju lepiej zrobic predzej niz pozniej

---------- Post dodany o 11:55 ---------- Poprzedni post był z 11:54 ----------

PS. a czy w FF2 przypadkiem minimalna grubos to nie jest 23mm, a w FFI 20mm?

michmarmik 24-03-10 11:58

no w końcu ten minimalny stan nie bez powodu określił producent, wiadomo że jeszcze delikatnie można przekroczyć ale te 3mm to już sporo. czyli niedługo będe się zastanawiał nad wymianą tarcz.:razz:

grzybek 24-03-10 12:00

Nie zwróciłem uwagi że chodzi o FFII więc trzeba spojrzeć ile tam jest zalecane.
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 428106)
to bylo wtedy co narzekales ze strasznie szybko sie heble koncza

Nie przypominam sobie żebym narzekał na tempo zużycia, co najwyżej na skuteczność ;)
Cytat:

Napisał michmarmik (Post 428110)
te 3mm to już sporo

Co Ty gadasz, do wentylacji jeszcze sporo zostało [helm]

MisiekT 24-03-10 12:02

Cytat:

Napisał grzybek (Post 428111)
Nie przypominam sobie żebym narzekał na tempo zużycia, co najwyżej na skuteczność

no wlasnie o to mi chodzi - mowiles ze slabo hamuja [rotfl]

grzybek 24-03-10 12:05

Fakt, ale słabo hamują od nowości [zlosnik] Ale w końcu to tylko diesel w kombi [rotfl] a nie żaden sprinter więc ujdzie. Jedynie w trasie jest to czasem irytujące jak ostro pociskasz i częściej używasz hamulców.

Tom@sz 24-03-10 12:08

A na boku (dokładniej na rancie) tarczy nie ma wytłoczonego poziomu jej maksymalnego zużycia ? Ostatnio mechanik mnie oświecił, że jest coś takiego przynajmniej u mnie. Na mojej obecnej tarczy ten poziom zużycia jest niemal zrównany z maksymalnym, ale jeszcze do niego nie doszedł, jeśli zaś chodzi o zalecenia producenta samochodu, to tarcza ma poniżej zaleceń - 19 mm. Dziś kupuję nowe.

MisiekT 24-03-10 12:10

zalazy od tarczy, brembo ma np. znaczniki w postaci okraglego naciecia - jak naciecie zniknie to tarcza do kosza

grzybek 24-03-10 12:11

Na nowych Brembo jest sfrezowane małe kółko do zalecanej minimalnej grubości. Na oryginalnych z fabryki nic nie było.
P.S. Tak na marginesie polecam narzędzie specjalne do wciskania tłoczków z przodu którego używam [helm]
http://img651.imageshack.us/img651/5...zfrancuski.jpg

michmarmik 24-03-10 15:11

Zaraz się okaże że większość ma tarcze do wymiany :)

MisiekT 24-03-10 15:27

Cytat:

Napisał grzybek (Post 428117)
do wciskania tłoczków z przodu którego używam

mi tam wystarczyly wlasnie dlonie, gorzej jest chyba z tylu :)

slider 24-03-10 15:52

W ostatnią sobote miałem podejście wymiany samemu klocków przód tył... tłoczki nie do ruszenia [niewiem] Skończyło się na tym, że pomalowałem tylko zaciski i piasty, a tą robote zostawie na piątek jakiemuś specowi.

Artur83 24-03-10 19:55

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 428184)
mi tam wystarczyly wlasnie dlonie, gorzej jest chyba z tylu :)

Tył masakra, mój mechanik mięsem rzucał jak rzeźnik :)

miro. 24-03-10 21:14

Cytat:

Napisał Royss (Post 428087)
Moje pytanie brzmi, ile km mogę przejechać bez większej obawy. Czy może jednak lepiej wymienić już tarcze i klocki?

Nikt Ci nie przepowie tego ile możesz jeszcze pojeździć. To zależy od tego jak jeździsz, od tego czy robisz trasy (wtedy pojeździsz jeszcze kilka miesięcy pewnie bez problemu) czy większość po mieście (wtedy na pewno krócej).

michmarmik 24-03-10 23:02

W FF1 jak klocki wymieniałem nie miałem problemów z cofnięciem tłoczków na przodzie jak i na tyle. można pomóc sobie np.ściskiem stolarskim.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi