Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   na benzynie lipa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2002)

pit 03-04-05 11:17

na benzynie lipa
 
mojej foczce cos dolega, samochód na gazie chodzi normalnie ale na benzynie strasznie szarpie i nie ma siły, filtr paliwa zmienialem, zauważyłem że jak jest z pół baku benzynki to jest lepiej, lae jak mniej to nie można praktycznie jechać, obawiam się że to pompka, co myślicie???

Dimmu 03-04-05 11:53

A jezdziles ostatnio na gazie przy malej ilosci benzyny w baku? Jak tak to faktycznie moze byc pompa. Ewentualnie mogly zapiec sie wtryskiwacze ale sam nie wiem. Sprobuj zalac go to pelna i wmiare mozliwosc przedmuchac na benzynie.
Kiedys wyjezdzilem bak do zera, zalalem 5l z kanistra i moze 2km przejechalem i tak zaczal szarpac, musialem jechac na IV 30-40km/h bo przy takich obrotach tylko silnik nie gasl. Niezle sie wystraszylem ale pojechalem na stacje i zatankowalem na full. Wszystko wrocilo do normy.

Beo 03-04-05 16:18

przy gazie nalezy pamietac, ze pompa paliwowa potrzebuje ile ? 3-4 litrow min zeby w ogole funkcjonowac, jazda z mniejszymi ilosciami moze doprowadzic do malej tragedii.
dlatego zawsze miej troche wiecej benzyny,
nie znam sie za dobrze, a moze to kwestia przeplywomierza?

Dimmu 03-04-05 16:39

W lato trzeba miec co najmniej 15l zeby benzyna krazaca od baku przez zamkniete wtryskiwacze do baku nie zagrzala sie za bardzo. Przeplywomierz jest ok poniewaz IV generacja (mam nadzieje ze nie masz slabszej) ustala mieszanke (w skrocie) na podstawie tych samych syg co komp benzynowy. Wiec jezeli na gazie jest ok to wlasciwie lista podejrzen sie mocno zaweza.

pit 03-04-05 22:58

Dimmu,

na gazie ok ale na benzynce lipa, do tego jeszcze obroty ale juz się przyzwyczaiłem że gasnie jak sie noge pusci z gazu(podejrzewam ze przeplywomierz) instalka niestety III generacji ale to nie ja ją zakładałem, samochód jak juz go kupiłem miał problemy z obrotami alew tylko na benzynie na gazie ok, ale przynjamnije przyspieszał na benzynie dobrze bo teraz nie da się praktycznie jechac po przełączeniu na benzyne, pytalem wczoraj gaziarzy mówią że to nie od gazu ale nic nie sprawdzali

Dimmu 04-04-05 20:07

Jak III generacja to nie pomoge. Dokladnie nie wiem jak tam jest sterowane zasilanie gazem. Proponuje spytac sie na autocentrum (formu "Mam LPG"). Tam jest paru fachowcow i moze cos doradza.
Zanim jeszcze gdzies pojedziesz to sprobuj zresetowac kompa i odpal go i przejedz pare km na benzynie. Zobaczysz czy bedzie jakas roznica. Jak bedzie ok to znaczy ze instalka do regulacji a z tym przy III generacji moze byc problem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi