Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Tarcie podczas hamowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20514)

piotrmayday 22-01-08 18:05

Tarcie podczas hamowania
 
Witam mam taki problem podczas np: całonocnym postoju auta lub dłuższego postoju np 4 godziny gdy wsiądę do auta i ruszę w trasę to przez pierwsze 6 hamowań słychać z tyłu auta gdzieś tak po prawej stronie jak by coś sie ocierało (tak mniej więcej koło prawego koła) po tych 6 -7 nawet mnie hamowaniach zanika dźwięk tarcia czym to może być spowodowane

PS myślałem ze to coś od ręcznego i od mrozów może być spowodowane że coś nie odbija, wiec zostawiłem auto tylko na biegu bez ręcznego i nadal słychać podczas hamowania.

Z góry dzięki za odpowiedź!.

jajko 22-01-08 18:29

Jeżeli masz tarcze z tyłu to nic nadzwyczajnego, nie masz się czym martwić. Po prostu na rancie odłożyło się sporo rdzy i różnych osadów, które trą o zacisk i/lub klocki przy pierwszych paru hamowaniach. Zdejmij koło, przyłóź pilnik do rantu i obracaj tarczą aż zejdzie wszystko. Uważaj żeby nie porysować powierzchni tarczy.
Jeżeli masz bębny to sugeruję szybką wizytę w warsztacie bo prawdopodobnie szczęki już się dawno starły i ocierają o będen, a to bardzo niedobrze :)
Powodzenia [bigok]

kaszek 22-01-08 21:00

Przez te ostatnie ulewy mam to samo. Rano coś trze. Po pracy coś piszczy...
I jeszcze czasami jak cofam, to bez hamowania coś jakby cichutko wyło ;)

mark_TDDI 22-01-08 21:33

Jeżeli wszystko jest OK, to trą zazwyczaj obydwie strony. U mnie też mocno tarł tylko prawy tył po nocnym, lub najmniej 3 godzinnym postoju (kilkanaście hamowań likwidowało efekt). Tłumaczyłem to sobie korozją bębnów, czyli normalnym zjawiskiem o tej porze roku; zaniepokoiłem się dopiero wtedy, kiedy wpadłem dwukrotnie w poślizg z powodu zablokowania tylnego koła (mam sprawny ABS!). Pomiar siły hamowania pokazał, że tylne prawe koło łapie niezwykle mocno - zbyt mocno (różnica pomiędzy stronami: 43 %!). Przyczyną był drobniuteńki (ledwo zauważalny) wyciek z cylinderka hamulcowego właśnie po prawej stronie. Podczas postoju płyn spływał na okładziny cierne i wewnętrzne powierzchnie bębna. Jak wiadomo, płyn hamulcowy jest żrący i zwiększa współczynnik tarcia (na krótką metę). Wymiana cylinderka załatwiła skutecznie temat.

piotrmayday 22-01-08 21:46

nie jest to wina raczej klocków bo wymieniane były rok temu a przejechałem dopiero 14 tys

grzybek 23-01-08 13:47

Cytat:

Napisał piotrmayday
nie jest to wina raczej klocków bo wymieniane były rok temu a przejechałem dopiero 14 tys

A jakiej firmy masz klocki :?: U mnie ferodo nie było po 10kkm :shock:

GAWRON 23-01-08 14:52

Cytat:

Napisał grzybekbgi
U mnie ferodo nie było po 10kkm

To to chyba byla marna podrobka Ferodo

piotrmayday, najlepiej poprostu rozebrac i zobaczyc co sie tam dzieje. Ja stawiam na hamulce a skor twierdzisz ze niemozliwe to przyczyn moze byc wiele. Kiedys mialem podobna sytuacje. Poczatkowo wydawalo sie ze to cos z hamulcami z tylu a okazalo sie ze to lozysko.

grzybek 23-01-08 17:15

GAWRON, bardzo możliwe, ale w takim razie musi ich być dużo na rynku bo już kilka opinii słyszałem że są dobre ale szybko się ścierają, właśnie w granicach 10-20kkm. Więcej nie mogę się wypowiedzieć bo były na Foce raz i to w zasadzie przypadkiem no i po takim zużyciu długo nie zawitają na nowo :) choć chętnie bym sprawdził jakieś 100% orginałki i porównał.

piotrmayday 24-01-08 14:22

byłem u mechanika i powiedział ze co troche do niego ludzie przyjezdzaja z takimi problemami powiedział mi ze to na pewno od pogody brud deszcz błoto itp: jak jest mróz na dworze to mi rano już nie trze ( a klocki wymieniane w serwisie forda to pewnie oryginalne ) łozyska były niedawno u mnie wymieniane.

V_Diesel 27-01-08 18:41

U mnie bylo to samo i dzisiaj rano wszystko sie WYJASNILO. Zawsze samochod myje w pracy chemia, czyli taka aktywna (żraca) piana. Do tego jeszcze troche wilgoci i po nocnym postoju na tarczach jest rdza, ktora powoduje tarcie po pierwszych kilku hamowaniach. Sprawdzcie u siebie moze macie to samo.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi