Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 2.0B+G Przerwy w pracy silniku (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75995)

Haden 19-11-15 11:26

2.0B+G Przerwy w pracy silniku
 
Witam, jakiś czas temu miałem wymieniany silnik bo dymił no i na początku wszystko było dobrze, ładnie odpalał, pracował równo na luzie na Pb jak i na Gazie, tylko problem był podczas jazdy na gazie (na Pb śmigał aż miło) więc zaprowadziłem go do gazownika aby sprawdził i od tamtego czasu zaczęły się dziać cuda, rano po odpaleniu gaśnie (ale to już inny problem) a najbardziej denerwuje mnie, że silnik zachowuje się od tamtego czasu jakby wypadał mu zapłon i ogólnie nie równo pracuje na biegu jałowym, jednak na obrotomierzu wskazówka stoi w miejscu na Pb jak i na gazie, wymieniłem w celu wyeliminowania wypadania zapłonu przewodu na NGK, świece na ori, oraz cewkę na podajże SKV (sprawdzane było również na 3 innych), więc te elementy mogę wykluczyć. Przedwczoraj odebrałem auto po wymianie uszczelniaczy i uszczelki (tak w tym wymienionym silniku ale cóż...) no i niestety myślałem że samo się naprawi przy okazji :D ale niestety nadal występuje to samo. Na kompie gdy zajmowałem się tym tematem nie pokazywało błędów, jednak każdy mówił, że to wina wypadania zapłonu, więc w tym celu wymiana powyższych rzeczy.

Co mógł wymodzić ten gazownik, że od wizyty u niego się takie rzeczy dzieją ?

slawek11 20-11-15 05:01

To ze nie pokazuje bledow, to nie swiadczy o tym ze wszystkie elementy pracuja tak jak powinny. Sprawdz na kompie prace takich podzespolow jak, przeplywka, sonda, potencjometr przepustnicy, plus praca czujnikow polozenia walkow i walu.
Na koniec sprawdz jak wyglada zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa.

Haden 20-11-15 12:51

No to tak sonda według już innego gazownika działa prawidłowo, czujniki położenia wałków i wału były wymieniane, zawór odpowietrzania skrzyni korbowej sprawdzony i niby jest okej, ale nie zaszkodzi w sumie przełożyć go ze starego silnika i zobaczyć jak to będzie wyglądało, ale muszę znaleźć jakiegoś dobrego mechanika który mi to jeszcze raz sprawdzi wraz z tą przepływką i potencjometrem przepustnicy.

Chociaż ja sam stawiam na przepływomierz ponieważ po jego odpięciu kultura pracy silnika znacznie się poprawia i praktycznie przerwy zanikają, ale nie wiem czy tym w ogóle można się w 100% tym sugerować ?

Haden 21-11-15 14:27

Może jednak i wskazówka stoi w miejscu ale w trybie serwisowym obroty skaczą 720-680/660 i wtedy gdy spada poniżej 700 czuć tą przerwę.

slawek11 22-11-15 09:47

Znajdz warsztat ktory dysponuje dobrym sprzetem i niech zbada Ci te podzespoly graficznie na wykresach jak zachowuja sie. Zawor odpowietrzajacy polecam wymienic nowy bo nie ksoztuje majatku choc wystepuje tylko w oryginale.

Haden 23-11-15 09:30

200 zł to znowu nie tak mało :P No, ale na razie to mam inny problem, bo rozrząd przeskoczył prawdopodobnie o ząbek, ale niech mechanik się teraz martwi.

Haden 15-12-15 17:50

Problem z przerywaniem na Pb ustąpił po działaniu mechanika przy rozrządzie, podobno nic więcej nie robił, ale niestety po 1000km spokoju powrócił problem po odpaleniu ale to już opisałem w innym moim temacie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi