Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Listwa klapy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20036)

slawekm 11-12-07 13:36

Listwa klapy
 
Czy ktos sie orientuje gdzie mozna kupic tą listwę (czarną)na klape bagaznika do wersji
hatchback (FFI) poza oczywiscie serwisem bo tam to [pop]
szukałem po allegro ale jakos nie moge tego wyhaczyc...

Pabloos 11-12-07 13:53

http://www.allegro.pl/item277773067_...1_988_426.html
dopytaj sie o szczegoly

Yerzo 11-12-07 16:24

Pabloos, kolega chyba czarnej szuka :)

Pabloos 11-12-07 17:11

heh no tak :oops:

artur76 11-12-07 17:35

Byłem dziś w Kuta Motors na Łodygowej i pytałem się o taką listwę do kombi. Gościu powiedział że ok 160 pln.

slawekm 11-12-07 17:40

No to pieknie a myślałem że w 100 się zmieszcze :smt107
Problemem jest własnie że ciężko to dostać i dlatego jak juz ktos to ma to śpiewa kosmiczne ceny [kaput]

Yerzo 11-12-07 17:43

Cytat:

Napisał slawekm
No to pieknie a myślałem że w 100 się zmieszcze :smt107
Problemem jest własnie że ciężko to dostać i dlatego jak juz ktos to ma to śpiewa kosmiczne ceny [kaput]

Najlepiej na alledrogo szukac ofert z samochodami na części... albo z klapami i pisac czy ktos sprzeda element i za ile ;)

ppgor 11-12-07 17:51

zapytaj u tego oferenta :wink:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5823384

najlepiej telefonicznie [palacz]

MisiekT 11-12-07 17:54

slawekm, ja mam swoja stara w garazu - jak jestes zainteresowany to zapraszam na prv...

slawekm 11-12-07 17:55

Cytat:

Napisał Panther
Najlepiej na alledrogo szukac ofert z samochodami na części... albo z klapami i pisac czy ktos sprzeda element i za ile

Tylko że w samochodach na części to te klapy przeważnie którys rok mają i
listwy a dokładnie zaczepy w tych listwach sa skorodowane , jak w
mojej, więc ta uzywka może być czasem gorsza od mojej
Wg mnie jak juz mam kupić to nową, bo boje sie ze ta moja długo nie pobędzie... [zimny]

Arturek 11-12-07 19:07

Cytat:

Napisał artur76
Byłem dziś w Kuta Motors na Łodygowej i pytałem się o taką listwę do kombi. Gościu powiedział że ok 160 pln.

Kosmos ... ja na szrocie kupiłem chromik do kombi w bdb. stanie za 50zł. Oczywiście śruby nie uszkodzone. Najpierw podali mi z urwanymi zaczepami. Jak podziękowałem to znalazł się chromik nie uszkodzony.


Cytat:

Napisał slawekm
Tylko że w samochodach na części to te klapy przeważnie którys rok mają i
listwy a dokładnie zaczepy w tych listwach sa skorodowane , jak w
mojej, więc ta uzywka może być czasem gorsza od mojej
Wg mnie jak juz mam kupić to nową, bo boje sie ze ta moja długo nie pobędzie... [zimny]

Szanowny kolega to chyba szuka kwadratowych jaj. Chciałby w idealnym stanie i za pół ceny i nie używaną. Albo kupujesz w ASO i nie marudzisz albo cierpliwie szukasz używki.
A dlaczego nie chromik tylko czarna?
Tutaj masz różne listwy:

http://www.allegro.pl/item283043307_..._stan_bdb.html

pozdrawiam
Arturek
P.S. Z Wadowic to możesz podjechać do Krakow i poszukać na szrotach

slawekm 12-12-07 06:51

Cytat:

Napisał Arturek
Szanowny kolega to chyba szuka kwadratowych jaj. Chciałby w idealnym stanie i za pół ceny i nie używaną.

Nie szukam kwadratowych jaj tylko bez sensu żebym kupował
listwe która jest w gorszym stanie od mojej [screwy]
A znowu nie pali mi sie z tym tak żebym juz musiał ja kupić,
poprostu szukam dobrego towaru za rozsądna cenę :D

A dlaczego nie chromik?
po pierwsze podobno zachodzi jakaś reakcja z blachą czy cuś...
a po drugi wszystkie dodatki mam czarne a kol srebrny auta wiec troche by sie to gryzło...

Ps dzieki za link, zapytam goscia czy ma taką (na zdj wygląda ze ma...)

marco-w 08-01-08 08:43

A ja mam pytanie związane z listwą ale trochę z innej beczki. W mojej nowo kupionej foczce ta tylna czarna listwa lata jakby się zaraz miała urwać. Piszecie wcześniej coś o zaczepach, podejrzewam że są wyrwane. Poprzedni właściciel mówił mi że taką listwę można przykleić jakąś taśmą, która jest do dostania w ASO. Wiecie może o co chodzi i czy warto się w to bawić, czy od razu kupić nową listwę?

shapyr 08-01-08 18:23

Cytat:

Napisał slawekm
A dlaczego nie chromik?
po pierwsze podobno zachodzi jakaś reakcja z blachą czy cuś...

Reakcja to mechaniczna zachodzi , czyli kontakt listwy z klapą przy zamykaniu :D , wytarcie lakieru i ruda już jest. Bez znaczenia czy chromik czy nie.

lukkas 20-01-08 00:31

Takie małe pytanie, jak wygląda sprawa demontażu i montażu takiej listwy na tylną klapę kombicy :?: Jakieś śrubki do odkręcania, czy na zaczepy to się trzyma ? Czy kupując na allegro idzie ocenić na podstawie zdjęć czy te elementy do mocowania (cokolwiek to jest ;)) nie są połamane ?

A może ktoś z was ma do sprzedania taką chromowaną listwę na tył do kombi foki I (przed liftem, ale to chyba bez różnicy :) ) :?:
Właśnie tak ostatnio zauważyłem, że na tyle siedzi u mnie czarna, a powinnien być chromik jak cała reszta elementów (ghia..) - foka w swojej przeszłości była puknięta z tyłu i widać w serwisie założyli co tam mieli pod ręką :(.

Arturek 20-01-08 03:04

Cytat:

Napisał lukkas
Takie małe pytanie, jak wygląda sprawa demontażu i montażu takiej listwy na tylną klapę kombicy :?: Jakieś śrubki do odkręcania, czy na zaczepy to się trzyma ? Czy kupując na allegro idzie ocenić na podstawie zdjęć czy te elementy do mocowania (cokolwiek to jest ;)) nie są połamane ?

A może ktoś z was ma do sprzedania taką chromowaną listwę na tył do kombi foki I (przed liftem, ale to chyba bez różnicy :) ) :?:
Właśnie tak ostatnio zauważyłem, że na tyle siedzi u mnie czarna, a powinnien być chromik jak cała reszta elementów (ghia..) - foka w swojej przeszłości była puknięta z tyłu i widać w serwisie założyli co tam mieli pod ręką :(.

Witam
Osobiście wymieniałem listwę na chromik w Focusie I kombi.
- listwa trzyma się na trzech śrubach
- jest jeszcze kilka kołków ale nie wchodzą luźno
- problemem może być odkręcenie starej listwy
- najpierw odkręcasz tapicerkę klapy. Odkręcasz 2 śruby koło zamka klapy. Reszta to kołki wciskane. Ja delikatnie podważałem ręką "jadąc" jednocześnie w prawo i lewo
- dobrze mieć pomoc drugiej osoby, aby potrzymała starą listwę. Jak będziesz robił nieuważnie to porysujesz lakier. Śruby mocujące listwę lubią się urywać, tzn zaczynają się obracać w listwie. Jeśli się urwie to trzeba kombinować aby odłamał się plastik listwy od śruby. Potem odkręcasz śrubę trzymając za łeb kombinerkami.
- przed przykręceniem nowej warto posmarować śruby towotem
- od dołu listwy, miedzy listwą a nadwoziem powinna być cienka pianka dwustronnie przylepna
- wymieniając listwę warto przeczyścić styki oświetlenia rejestracji
Generalnie, wymiana nie stanowi problemu.
Kupuj z nie urwanymi śrubami.
pozdrawiam
Arturek

bogdans1 13-05-09 20:42

Czy wymiana listwy w hatchbacku wygląda podobnie?

Foka1223 14-05-09 21:08

Cytat:

Napisał bogdans1
Czy wymiana listwy w hatchbacku wygląda podobnie?

W tym modelu masz 5 śrubek ( o ile nie ukręcisz )

bogdans1 20-06-09 20:34

Czy ktoś z Was montował taką listwę allegro ? Nie wiem czy warto coś takiego kupić, czy używana oryginalna będzie lepsza. Boję się, że ta zaraz się odklei lub straci chrom.

emde 20-06-09 20:46

bogdans1, nie kupuj tej chińszczyzny, oryginalna używana lepsza.

kasprzak 20-06-09 22:50

Cytat:

Napisał bogdans1
Czy ktoś z Was montował taką listwę allegro ? Nie wiem czy warto coś takiego kupić, czy używana oryginalna będzie lepsza. Boję się, że ta zaraz się odklei lub straci chrom.

Poszukaj na allegro jakiegoś rozbitka ghii i będzie ktoś miał napewno.

bogdans1 13-01-10 18:42

Mam możliwość kupienia takiej listwy (chromowanej), ale podobno ma brązowe plamki (widoczne tylko z bliska). Czy na Waszych listwach też na chromie pojawia się takie coś - podobno to z jego utleniania?

bogdans1 15-01-10 17:03

Nikt się nie wypowie? :(

Falcon 15-01-10 18:24

Ja się wypowiem - ruda lubi chrom...u mnie np. widac ogniska rdzy na gornej krawędzi...niezbyt duże bo tylko z bliska widac...tragedii nie ma,ale jednak...w końcu nie oczekujmy cudów przy 10letnim aucie...

szejk78 15-01-10 20:35

Cytat:

Napisał Falcon (Post 405032)
Ja się wypowiem - ruda lubi chrom...u mnie np. widac ogniska rdzy na gornej krawędzi...niezbyt duże bo tylko z bliska widac...tragedii nie ma,ale jednak...w końcu nie oczekujmy cudów przy 10letnim aucie...

to samo u mnie ale Plastmal załatwił sprawe z rudą.

bogdans1 05-02-10 17:01

Dzięki za odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie :)

Czy jak listwa nie ma jednej śruby (drugiej od brzegu) to będzie widać to po założeniu?

bogdans1 06-02-10 15:13

Czy nikt w Was nie zakładał listy bez jednej śruby do HB? zastanawiam się czy warto próbować...

szejk78 06-02-10 16:52

Cytat:

Napisał bogdans1 (Post 411871)
Dzięki za odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie :)

Czy jak listwa nie ma jednej śruby (drugiej od brzegu) to będzie widać to po założeniu?

troszke będzie taka tyci szparka:) sam mam taką listwe założoną


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi