Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Podłączenie nie oryginalnego radia. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6313)

sylweek 25-09-05 16:47

Podłączenie nie oryginalnego radia.
 
Witam
Szukałem w archiwum ale nie natknąłem się na odpowiedź.
Kupilem radio alpine i przejściówke, podłączylem sprzęt i przy pozycji kluczyka na "0" ma odłączone całkowicie napięcie i traci wszystkie ustawienia.
- Czy trzeba przeciągnąć kable od akumulatora ( jezeli tak to jakiej mocy bezpiecznik
zastosować i którędy najłatwiej kable przeciągnąć do kabiny ) ??
- Da się gdzieś to przełączyć itp ?
- Ostatecznie, można chyba od zapalniczki, ale to raczej prowizora
Co polecacie w tej sytuacji ??
HELP :)

-=Seba=- 25-09-05 17:13

Nie znam się na kolorach kabli ale . W wiązce do radia idze zarówno kabelek z zasilaniem na stałe jak i z możliwością odłączenia po wyłączeniu stacyjki. Osobiście miałem takie radio, które grało bez panela wiec uzywałem odłączenia zasilania po wyjęciu kluczyka, jednak po zamianie kabelka radio mogło grać też po wyjęciu kluczyka.
Żadnych kabli nie trzeba ciągnąć dodatkowo.
Do dyspozycji masz 2 kostki. Jedna to głosniki druga to zasilanie i strujące.
Weź miernik i zobacz na którym kabelku ginie prąc po odłączeniu stacyjki. A na którym nie.

PS. Sprawdź dokładnie czy główny kabelek zasilający ma napięcie bo on własnie podtrzymuje pamięć radia. Może cos się wysunęło albo przerwało.
Ni ewykluczone , zę masz coś pochrzanione z instalacją :)

sylweek 25-09-05 17:25

Pochrzanione napewno nie, bo nikt nie grzebał przy instalacji nigdy, ale sprawdze jeszcze raz czy przy kostcke od radia jest wszystko ok. Bo są dwa przewody żółty i czerwony podpięte do 1 przewodu (czerwonego ) isntalacji forda i może dlatego nie trzyma pamięcia.
PS
Lipa, ale miernika nie mam, sprawdze żarówką i coś zakombinuje.
Dzięki

Greg 25-09-05 21:18

Wszystko co powiedzial -=Seba=-, z tym ze zamiast miernika mozesz wykorzystac kontrolke ( zarowke ) wszystko masz w kostce . O ile dobrze pamietam czerwony to plus po stacyjce , a zolty to staly plus ( pamiec )

Pzdr.

Paweł 26-09-05 07:56

w dziale download na stronie głłównej FKP masz schemat kostek tzn jest schemat podłączeń radia orginału i tak są przewody w kostkach

sylweek 26-09-05 08:24

No faktycznie jest schemat kostek, tylko akurat po niemiecku, to nie kumam.
Ale juz wiem o co biega, mianowicie miałem przy kostce od radia spięte razem przewody żółty i czerwony a nie rozdzielałem bo tam był założony bezpiecznik 15A i myślałem że tak będzie lepiej [banghead] i mam 2x tyle roboty :)
Dzięki za pomoc.
pozdro

GiK 26-09-05 14:18

Ja to kiedyś zrobiłem tak ( a na elek... znam się jak na kosmetykach hehe) : POjechałęm do gościa który sprzedaje sprzed audio o grzecznie go poprosiłem żeby zrobił mi tak aby radio banglało przez cały czas. Brudny pan jakąś magiczną kosteczka kliknął 2 razy i radio nie traciło ustawień KOSZT :)

sylweek 28-09-05 12:50

OK. Zrobiłem tak:
W instalacji focusa, kabel zółty - jest zasilanie ciągłe a w czerwonym tylko po przekręceniu kluczyka, więc podłączyłem obydwa przewody z kostki radiowej ( tj żółty - pamieć i czerwony zasilanie ) do kabelka zółtego.
Efekt jest taki że radyjko może grać nawet jak zabiore kluczyki, np. osoba która czeka
w samochodzie może sobie posłuchać radia.
W momencie odpalania samochodu radio nie przestaje ani na chwilke grać (to mnie wnerwiało)
Z wyłączeniem nie ma problemu, przy wyjęciu panela albo przytrzymaniu przycisku power przestaje grać.

pzdr

-=Seba=- 28-09-05 22:41

QL , wiedziałem , że dasz radę [chytry] [bigok]

Lopus99 03-10-05 20:55

A ja jeszcze dam linka ze takie cos istnieje:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=65954862
montaz bezproblemowy

sylweek 04-10-05 07:47

Takie cos mam, przecie nie ciąłem fabrycznej instalacji. Problem wynikał z tego że w kostce za radia = ISO były złączone 2 przewody od zasilania i podłoączone do żółtego przewodu w inst. focusa przez co po przekręceniu kluczyka nie było prąda :mrgreen:

Karuk 01-07-09 21:11

Witam!

Troche w celu odswiezenia tematu.

Mam taki problem, ze zakupilem radio Alpine 9884r no i nie moge podlaczyc sensownie sterowania zasilaniem.

Masa wiadomo, zawsze tak samo. Kabelek zolty i czrwony moge sobie zamieniac miescami przy dosciu do kostki iso, wiec sprawdzilem rozne ustawienia. Przy podlaczeniu zgodnie z instrukcja radio dziala tylko przy wlaczonym zaplonie, przy zamianie kablkow miejscami podobnie. Zamienilem sobie miejscami wtyczki w przejsciowce alpine-iso, tak ze czerwony kabelek z podwojnym wyjsciem podlaczylem zamiast zoltego. Po podlaczeniu obu kabli do tego samego pinu - tzn stalego 12+ (po to zamiana w przejsciowce) radio dziala zawsze, ale wkurza mnie ze jak wylaczam stacyjke to radio sie nie wylacza.

Poprzednio mialem radio blaupunkt queens, tam nie bylo problemu, radio sie wlaczalo i wylaczalo przy wlozeniu kluczyka lub jego wyjeciu, a na postoju mozna bylo nacisnac power i tez mozna bylo posluchac. Tutaj albo z kluczykiem, albo zawsze.

Dodam ze radio zmienilem bo poprzednie dostalo nog, wraz z przejsciowka ISO-Ford - teraz nie kupowalem przejsciowki, bo mialem akurat w domu wtyczki ISO i po prostu przelutowalem, ale tam nie ma zadnej filozofii, wiec nie da sie nic spieprzyc, chyba ze przejsciowka ma jakis dziwny uklad kabli.

Gdyby ktos mi pomogl rozwiazac ten problem bym byl uradowany.

Bourne 01-07-09 21:40

trzeba zamienić dwa kabelki miejscami w przejściówce gdyż są źle zaprojektowane

dziś nie powiem tobie jakie kolory trzeba zamienić ale jutro tak też mam alpinkę

Karuk 01-07-09 22:46

No wlasnie probowalem podlaczac tak jak w schemacie - czrwony do zaplonu i zolty do "aku" oraz odwrotnie. jedyny sposob zeby miec radio wlaczone caly czas to podlaczenie obu kabli do "aku"

marco223 23-03-10 13:08

Ok podłaczyłem obydwa kable pod jeden zasilający , ale pojawił się problem duzy pobór prądu(1.5A). Co skutkowało rozładowniem akumulatora. Zrobiłem tak że zamieniłem kable tzn pamięć pod stały plus a zasilanie po kluczyku( teraz pobór jest normalny jakieś 10-20mA). Tylko , że teraz radio działa tylko po kluczyku da sie to jakos zrobic żeby działał bez?

mooleda 23-03-10 15:05

stary kotlet...

marco223 23-03-10 15:13

Cytat:

Napisał mooleda (Post 427752)
stary kotlet...

Ok rozumiem ale co to wnosi?

Patrol 24-03-10 20:15

Cytat:

Napisał marco223 (Post 427698)
Ok podłaczyłem obydwa kable pod jeden zasilający , ale pojawił się problem duzy pobór prądu(1.5A). Co skutkowało rozładowniem akumulatora. Zrobiłem tak że zamieniłem kable tzn pamięć pod stały plus a zasilanie po kluczyku( teraz pobór jest normalny jakieś 10-20mA). Tylko , że teraz radio działa tylko po kluczyku da sie to jakos zrobic żeby działał bez?

1,5A to coś sporo Ci wyszło, u mnie alpine wciągał ~140mA przy zasilaniu omijającym zapłon. Ostateczność to zmiana radia na inne z pamięcią nieulotną...
http://elektron.pol.lublin.pl/users/...le/ignilog.htm

marco223 25-03-10 13:14

Cytat:

Napisał Patrol (Post 428290)
1,5A to coś sporo Ci wyszło, u mnie alpine wciągał ~140mA przy zasilaniu omijającym zapłon. Ostateczność to zmiana radia na inne z pamięcią nieulotną...
http://elektron.pol.lublin.pl/users/...le/ignilog.htm


sorki masz racje miało byc 150mA;-) A z tym innym radiem ciekawe przeczytałem, musze sie zorientowac nad jakims z podobnymi parametrami nap.blaupunkta;-)

MichałJ 25-03-10 14:47

nigdy w życiu nie zamieniłbym alpiny na blaupunkta :D Taki off topic :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi