Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Wydech sportowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26843)

DENIShyc 19-04-09 21:12

Wydech sportowy
 
Witam od paru dni jestem właścicielem Foczki 1.6 z `01
proszę doświadczonych kolegów o podpowiedzi co gdzie i za ile kupić
http://moto.allegro.pl/item597774632...ing_focus.html
to coś ... nie posiada żadnych certyfikatów
dokładnie mail od sprzedającego wygląda tak
"tłumiki sa wykonywane zgodnie z przepisamiu prawa - chodzi o natęzenie dźwieku. Pogląd panujący wszędzie że jak masz atest to ci dowodu nie zabiora jest delikatnie mówiąc bujda na resorach. Stracisz dowód zawsze jesli będzie za głosny. Jesli chodzi o staranie się ponownie o atest to mija się to z celem gdyż jest to po prostu za drogie. Atest na jeden model tłumika (model samochodu, rodzaj końcówki, natężenie dźwięku) to koszt 10.000zł a tłumików w ofercie jest ponad 1000.
poza tym jesli masz atest np TUV to i tak w Polsce sie nim posługiwać, tak samo ma sie sprawa z tłumikami robionymi przez na firmę Marix a z końcówką dospawywaną w firmie MALON - to jest jeszcze bardziej nielegalne"
widziałem na forum link do wydechu "sebringa" ale że wziąłem kredycik na autko
a chce powymieniac parę gratów zależy mi na cenie

MisiekT 19-04-09 21:50

nic ci to nie da poza dzwiekiem - od razu bierz to pod uwage
a przepisami sie nie przejmuj - to tylko inny tlumik, nikt sie nie przyczepi...

PS. IMO lepiej zapolowoc na dedykowanego Remusa albo chociazby Ultera...

krzychooo75 19-04-09 21:56

No to na wesoło - jechałem dziś dłuższy odcinek za Polonezem (tylko taka prowizoryczna buda że z początku nie wyczaiłem co to), muzyka głośno i słyszę dźwięk jak z turbo w mym autku - na All.. widziałem gwizdałki imitujące dźwięk :) - a to tylko zawory na podświetlnej w Poldku :)

KAMEL 19-04-09 23:39

Cytat:

Napisał MisiekT
Ultera

firme moge osobiscie polecic :)
http://www.ulter.com.pl/
jestem posiadaczem ultera w takiej motorowni jak Twoja i spisuje sie fajnie :) dzwięk jest dosc cichy, ale kiedy sie przycisnie pedał gazu to slychac ze cos jest :wink: No i przedewszystkim nie jest uciązliwy przy dłuzszej trasie.
pzdr

artur76 20-04-09 05:53

tez mam ultera. zgadzam sie z KAMEL,
normalnie kosztuje cos ok. 500 ale ja upolowałem za 220 bo mieli wyprzedaż sezonowa czy jakoś tak :D

DENIShyc 20-04-09 17:10

dorwałem www.e-tlumiki.pl robią sami pod dany samochód i pojemność proponują mi wygląd a`la mugen za 215 zł lub ten ze zmiana dźwięku +15% ale ostateczną cenę podam jak już będzie bo staram się o rabacik ;]

niko123 20-04-09 17:38

Re: wydech sportowy
 
Cytat:

Napisał DENIShyc
Witam od paru dni jestem właścicielem Foczki 1.6 z `01
proszę doświadczonych kolegów o podpowiedzi co gdzie i za ile kupić
http://moto.allegro.pl/item597774632...ing_focus.html
to coś ... nie posiada żadnych certyfikatów
dokładnie mail od sprzedającego wygląda tak
"tłumiki sa wykonywane zgodnie z przepisamiu prawa - chodzi o natęzenie dźwieku. Pogląd panujący wszędzie że jak masz atest to ci dowodu nie zabiora jest delikatnie mówiąc bujda na resorach. Stracisz dowód zawsze jesli będzie za głosny. Jesli chodzi o staranie się ponownie o atest to mija się to z celem gdyż jest to po prostu za drogie. Atest na jeden model tłumika (model samochodu, rodzaj końcówki, natężenie dźwięku) to koszt 10.000zł a tłumików w ofercie jest ponad 1000.
poza tym jesli masz atest np TUV to i tak w Polsce sie nim posługiwać, tak samo ma sie sprawa z tłumikami robionymi przez na firmę Marix a z końcówką dospawywaną w firmie MALON - to jest jeszcze bardziej nielegalne"
widziałem na forum link do wydechu "sebringa" ale że wziąłem kredycik na autko
a chce powymieniac parę gratów zależy mi na cenie



Kolega ma taki w foczce 1.6 (sam mu zamawiałem na allegro ), tak jak pisze w opisie są niby 3 stopnie ''głośności'' tłumnika, wybrał ten średni drugi i troszke się rozczarował, tłumnik jest dobrze wykonany ale cichy, daje taki pomruk basowy, o dziwo czym szybciej jedzie tym jest ciszej, prz pretkości koło 100km/h w środku jest tak cicho jak przy seryjnym.
Jeśli ma być delikatnie to ok ale jesli ma być na sportowo to wątpie aby nawet ten z 3 stopniem 'głośności'' tłumnika wystarczył.

Greg 20-04-09 17:49

Cytat:

Napisał niko123
prz pretkości koło 100km/h w środku jest tak cicho jak przy seryjnym.

To dobrze , z głośnym by nie wytrzymał w trasie.
Druga sprawa że jak szpanować to na światłach a nie w trasie [zlosnik]

pzdr.

DENIShyc 25-04-09 15:02

Wczoraj byłem w tej firmie
powiedziałem że chce coś miłego dla ucha ale aby na trasy nie było to męczące
powiedział że da się wszystko wyregulować - zrobić odpowiednio mniejszy tłumik i dźwięk będzie słabszy
Widać że koleś się na tym zna zaczął się sezon i czas oczekiwania na tłumik z 3 dni wzrósł do tygodnia
podobno robił tłumiki dla Hondy i dla BMW - dla dilerów

Poldek 26-04-09 16:45

Wyglada nawet fajnie ciekawe jakie maja inne końcówki wydechu do wyboru

slonpn 05-05-09 22:52

Bosima
 
Gorąco polecam http://www.bosima.pl/pl/index.php

W moim samochodzie jest już kupę lat coś podobnego do tego http://www.bosima.pl/pl/produkty/50.20.18.30.10.php

Brzmi przepięknie jak dla mnie - jest cichutki przy niewielkich obrotach a przy wkręcaniu się silnika zaczyna tak fajnie świszczeć. Kilka razy byłem już pytany, czy przypadkiem jakiejś turbinki nie mam;-) I ceny w Polsce bardzo przyzwoite jak widzę (mój kosztował w Niemczech kawał czasu temu ~300E)

Radek89 29-10-10 18:23

Witam , chce do mojej foki zapodać coś głośniejszego z tyłu , ale bez przesady , dodatkowo chce to zrobić w małej kasie ... :smt098 , wiem , wiem ... takie rzeczy tylko w erze ... Dodatkowo moim zdaniem do FF 1 pasuje tylko pojedyncza okragła końcówka i nic więcej ...

Pytanko :

Ma ktoś u siebie w 2.0 lub 1.8 coś ala mugen ( w sumie ala apexi , ale już mniejsza o szczegóły) ?? Wersje z wkładkami i bez ... Chodzi mi o to , czy bez wkładki to za bardzo nie drze ryja , a z wkładką nie łapie muła ( mały otwór :D )

Bo co by nie mówić jak za taką , kasę są to jedne z lepiej wykonanych tłumików . . .


Chodzi mi o coś takiego http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm...282286211.html

Kolega ma w civie podobny i efekt jest świetny , nie za głośny , a wyrazisty i fany ... no ale civ to 1.3 ;/

piotr-ek 30-10-10 11:52

jak chcesz mieć głośno to poco ci tłumiki- chyba ze furore przed remizą planujesz zrobić to tylko ala mugen:)

MisiekT 30-10-10 12:09

hehe, dobre... a zajrzales chociaz pod zderzak ile masz miejsca na tlumik?

Radek89 30-10-10 17:15

Nom patrzyłem mniej więcej i ostatni gar jest dość spory ... na pewno większy niż taki tłumik ...

A Ty Piotr-ek , przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego posta , skup się , zjedz troszkę orzechów włoskich , kup sobie takie tabletki musujące o nazwie ,,sesja" i wypij , potem znowu się skup ( nie myśl w tym czasie o niczym innym ani nie ruszaj się , bo marnujesz ram w głowie ) i przeczytaj posta po raz trzeci ... może wtedy zrozumiesz co tam jest napisane ...

Pozdro :)

P.S
Ma ktoś taki tłumik ?? Daje on troszkę sportowego brzemienia czy efekt seria + ładna końcówka ?? http://allegro.pl/tlumik-sportowy-de...281601787.html


Kumpel miał ultera w escorcie , i jakoś dźwięk był totalnie seryjny ;/

DejaVu 30-10-10 18:33

hehe to nie lepiej jakis modulator do wnetrza. bedziesz mial do wyboru ferrari, V8 itd. przynajmniej mniejszy wstyd jak Cie 1.6 objedzie.

Radek89 30-10-10 18:43

Czy ja się pytałem o to co mnie objedzie a co nie ? Ludzie , nauczcie się troszkę kultury ... niby to forum i w pape nie można dostać , ale nie bądźcie przez to bardziej cwani niż jesteście ...

Zadałem proste pytanie - nie masz nic do powiedzenia ? nie pisz !

DejaVu 30-10-10 23:56

wybacz ale jakis czas temu widzialem probe z mugen cos tam. darlo ryja niemilosiernie. darlo darlo i......... nie jechalo. nie tylko ja tu na forum uwazam ze modulowanie odglosu naszej bryki udajacej mega furacza jest totalna wioską. tym bardziej montowanie jakiejs podroby podrob za pól zyla. też przechodzilem ten etap posiadania czegos wiecej. ale bez konkretnej kasy sie nie da.

MisiekT 30-10-10 23:59

jak juz sie upierasz to zdejmij koncowy i zaloz ladna koncowke - dzwiek bedzie mocniejszy a przynajmniej nie zrobisz foce za wiele krzywdy

gRuHa 31-10-10 01:42

stary odłóż spokojnie ten hajs do skarbonki i jak będziesz miał trochę więcej, zrób dolot/konkretny wydech/hebel/jakieś audio podstawowe/felgi/zawias...

a jak chcesz faktycznie mieć tylko głośniej to wytnij końcowy, albo katalizator i daj ładną końcówkę...

MisiekT 31-10-10 01:44

dokladnie - na allegro jest za 160zl dolot STekowy, duzo lepsza inwestycja niz smieciowy tlumik

kulka82 31-10-10 08:09

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 499664)
dokladnie - na allegro jest za 160zl dolot STekowy, duzo lepsza inwestycja niz smieciowy tlumik

Mam pytanie czy montaż takiego dolotu da jakiś widoczny efekt (wiem że nie dostane 10 czy 15koni) ale czy gra jest warta świeczki?

pum 31-10-10 08:37

Cytat:

Napisał kulka82 (Post 499698)
Mam pytanie czy montaż takiego dolotu da jakiś widoczny efekt (wiem że nie dostane 10 czy 15koni) ale czy gra jest warta świeczki?

nie

DejaVu 31-10-10 08:48

ale dokładamy jeszcze 50zl na zakup przepustnicy od 2.0 i masz te 10-15KM.

Todbringer 31-10-10 09:15

Podepnę pod temat coś takiego znalezione na alledrogo, ciekawy ale trochę drogi za to przynajmniej druga rurka nie jest udawana i z niej też będzie lecieć dym+dźwięk.
http://moto.allegro.pl/tlumik-wydech...282391688.html

Radek89 31-10-10 09:27

A ten dolot różni się pojemnością od mojego ?? Chciałbym mieć troszkę mocniejszą górę obrotów , ale to nie są tematy na 150 zł :D A kata itak będę wycinał bo przy przebiegu ok 200 tysięcy , nie ma możliwości , że jest on sprawny ( albo zabity , albo wypalony ) , tylko właśnie zamiast kata chce dać jakąś strumiennice ( nie dlatego , że oczekuje jej magicznej mocy , ale przez to że jest ona wygłuszona , a kto zamiast kata dawał pustą rurkę , wie że pogłos po tym zabiegu jest jakby z kolektora dmuchało w puszkę po konserwie ... )

Dolot od ST to ciekawy pomysł , ale musiałbym skminić jak jest z dolotem od ST i moją przepustnicą ... Ale nie będe tutaj robił off topa ...


Tak czy siak po zmianie tłumika nie oczekiwałem przyrostu mocy ;];] O przyroście mocy myślę w innym kierunku , a raczej nie o przyroście mocy tylko o wydłużeniu płaskości krzywej momentu obrotowego przy końcowych obrotach .... wtedy już byłbym zadowolony .... Ale tutaj wstawić byle jaki stożek i odchudzić byle jak wydech nie wystarczy ... :x

DejaVu 31-10-10 09:38

mam taki od ok 5lat. dzwiek prawie seria. no moze ciut basu przy redukcji biegow. ale to ledwie slyszalne. dymi rowno na dwie strony. wypalil mi podloge w kufrze bo jest źle przemyslana kostrukcja. owinalem kocem azbestowym. uwazam ze pogorszyl osiagi bo vmax spadl o ok 10km/h. za tą kase zrobisz 2" wydech np w przemocarze. a zeby bylo taniej mozna by wszepic seryjny od 2.0 gdzie jest 2" :D

tadzik 31-10-10 14:04

jakieś 3-4 miesiące temu był temat o wydechach - nie sobie kolega poszuka i nie odgrzewa kotleta

jak dobrze poszperasz to znajdziesz nawet nagrania wydechów od jednego gościa z allegro - robi wydechy na zamówienie włącznie z dźwiękiem za normalne siano

gRuHa 31-10-10 19:32

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 499708)
zamiast kata chce dać jakąś strumiennice

NIEEEEE :!: :!: :!:
prosta rurka/komora rezonansowa/mały przelotowy tłumiczek, ALE NIE STRUMIENICA!

drake 31-10-10 19:37

Yup, też już myślałem o wstawieniu strumiennicy ale to największe gówno marketingoFFe, jakie wymyślono ostatnich czasów. Czyste naciągactwo, zabójstwo i brak jakichkolwiek plusów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi