Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK3] Gaz do Focus ST 2.0EB (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77772)

Tal-Rash 09-06-16 10:14

Gaz do Focus ST 2.0EB
 
Witajcie.
Mam pytanie. Uprzedzając hejterów gazu w ST/RS informuję, że jestem przeciwnikiem kupowania auta sportowego czy usportowionego i wkładania gazu.
Proszę o niewypowiadanie się w sposób: ST do gazu? A gdzie będziesz tym jeździł? albo Kup poloneza. Za wszelkie takie lub podobne odpowiedzi dziękuje.
Jednakże potrzebuję informację o kosztach instalacji gazowej oraz czy taka instalacja sprawdza się w silniku od focusa ST 2.0 EB 250ps.
Jak wiadomo niektóre silniki lubią gaz ze względu na swoją konstrukcję i śmigają na gazie bez problemów a inne nie i szybko następuje ich zużycie.
Jak jest z EcoBoostem 2.0 montowanym w najnowszych ST?
Proszę o merytoryczne odpowiedzi.
Jeśli ktoś potrafi wyjaśnić potrzebuje też info jak poznać czy ten silnik miał gaz i czy to możliwe? Jakieś pozostałości po których można to stwierdzić są?

MichalST 09-06-16 16:20

W tym silniku jest wtrysk bezpośredni. Zapomnij o gazie.

Kokosoweclio 09-06-16 16:31

Czyli znając życie to tak samo jak w 1,6eb czyli dobra instalacja za około 10 bedzie działać. Poszukaj w tematach o 1,6 ktoś tam kiedyś pisał co i jak. Według mnie gra nie warta świeczki. Poza tym do 2,0 ze względu na moc instalacja bedzie musiała byc bardziej wydajna.

pjetrucha 09-06-16 18:14

Jeśli chcesz wiedzieć czy się da i za ile to spróbuj zapytać w Energy Gaz Polska. Będą się najlepiej orientować. Widziałem że robili mk2 st, więc może mk3 też się podejmą.

siwy05 09-06-16 18:15

Pewnie da radę, ale nie licz na rady, bo byłbyś pierwszym, instalacja VI generacji to koszt koło 10 000, kiedy to się zwróci?

MisiekT 09-06-16 18:17

5-6K max, przy obecnych cenach LPG zwroci się pewnie po 40tys. km max :)

karmaz 09-06-16 18:50

Do mojej bety 5 generacja .kosztowała by 6 klockow a mam 6 cylindrow.no ale to jest focus

SUCOF33 09-06-16 20:13

na forum lpg widziałem już kilka zagazowanych ST mk3 EB 250

czarny-daffy 09-06-16 21:40

Jak do RS'a dalo rade wstawic gaz to do 2.0EB tez.

Pzdr

maciobyk 09-06-16 22:09

Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 1131157)
Jeśli chcesz wiedzieć czy się da i za ile to spróbuj zapytać w Energy Gaz Polska. Będą się najlepiej orientować. Widziałem że robili mk2 st, więc może mk3 też się podejmą.

Tyle że ST mk2 nie ma bezpośredniego wtrysku...

czarny-daffy 09-06-16 22:20

Bez i Po sredni wtrysk to dwa systemy walutowe. Swoja droga to na upartego mozna zaslepic gniazda wtryskow w glowicy i zrobic custom kolektor dolotowy z wtryskiwaczami rozpylanymi tradycyjnie i podawac mieszanke do cylindrow :)

jak bedzie wygladal EGR i cala reszta to nie wiem ale w razie czego mozna podlac wiecej :)

Wiec mysle ze sie da, ha ha

Pzdr

MichalST 10-06-16 00:12

Nasi to szybko zrobią ;)

Atlis 10-06-16 18:15

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1131199)
Bez i Po sredni wtrysk to dwa systemy walutowe. Swoja droga to na upartego mozna zaslepic gniazda wtryskow w glowicy i zrobic custom kolektor dolotowy z wtryskiwaczami rozpylanymi tradycyjnie i podawac mieszanke do cylindrow :)

jak bedzie wygladal EGR i cala reszta to nie wiem ale w razie czego mozna podlac wiecej :)

Wiec mysle ze sie da, ha ha

Pzdr

W sumie to można od razu lać ropę albo zrobić flux generator, chowane koła i latać na Marsa za pięć pięćdziesiąt.

Jprdl, co za typowa gównorzeźba...

................

Są tacy, którzy wpierniczą w bezpośredni wtrysk instalację z dostawą gazu w fazie lotnej - pomysł jest hcujowy z kilku powodów, ale jest tani, więc Mirek kupi. A że silnik/wtryski za jakiś czas odpalone, że dotrysk benzyny nie wiele da oprócz dodatkowego kosztu za paliwo już Mirka nie obchodzi.

Do bezpośredniego wtrysku zasadniczo powinno się instalować instalację z dostawą gazu w fazie płynnej. Zalety są wszystkie oprócz ceny. 10k to być nie musi, ale 8 już tak. Szukaj, pytaj.

Falcon 10-06-16 20:34

Chyba taniej wyjdzie kupno ST3 w dieslu...

czarny-daffy 10-06-16 21:00

Jeszcze taniej bedzie kupic 2.0 TDCI i dokupic elementy z ST :)

Pzdr

Atlis 11-06-16 21:21

Nie będzie.

NeroN 17-06-16 15:03

Zagazowanie ST250 na dziś dzień, jest tylko możlwie poprzez, tradycyjna instalacja 4gen, zwykła sekwencja z ~20% dotryskiem noPB.
http://lpg-forum.pl/ford-focus-iii-s...pl-t50396.html


Są też LPDi od Vialle około 9500zł w PL montaż + ew. nowa pompa paliwa (zależy od przebiegu).
Lub DirectLiquiMax od Prinsa też koło 10k.

Jednak ani jedno ani drugie nie jest dedykowane do ST (ani do 2.0 EcoBoost).
Więc tylko 1.0, 1.5 i 1.6 EcoBoost zagazujesz tą metodą.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi