Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Problem z czujnikiem prędkości - obroty same wzrastają (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26245)

Kopinek 20-03-09 15:01

Problem z czujnikiem prędkości - obroty same wzrastają
 
Witam wszystkich forumowiczów!

Już przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem, próbowałem wszystkiego no ale niestety nie udało mi się zwalczyć tego.

Posiadam Focusa 1.8 16v z 1999 r. Problem polega na tym że w czasie jazdy samochód zachowuje się tak jak na tempomacie ( obroty nie spadają, prędkość trzyma taką samą) oraz przy naciśnięciu sprzęgła obroty wzrastają. Na postoju samochód takich objawów nie ma, wszystko chodzi tak jak powinno.
Byłem już u kilku mechaników i elektryków i niestety każdy rozkłada ręce. Na komputerze wyrzuca błąd potencjometru. Więc pierwszym zabiegiem było podstawienie nowego no i niestety bez zmian. Samochód zachowuje się tak samo. Na forum wyczytałem że może być to czujnik prędkości VVS. Dobrałem się razem z mechanikiem do niego, odłączyłem go i ku zdziwieniu samochód chodzi jak laleczka, jest hamowanie silnikiem, obroty spadają itd.
Kupiłem nowy czujnik - wymieniłem, zresetowałem komputer ( odłączenie akumulatora na 30 min.) i niestety objawy znów te same tak jak na starym czujniku.
Odłączyłem znów czujnik i chodzi dobrze.

I w tym momencie już zgłupiałem :( . Liczę na waszą pomoc.

Dziękuje z góry serdecznie !!!

Dimmu 20-03-09 17:35

a z nowym czujnikiem nie wywala juz bledu? Moze przewody za uszkodzone albo konektor nie styka dobrze

Kopinek 20-03-09 18:34

Komputer nie wykrywa czujnika prędkości, czytając na forum u nikogo nie wykrył. Do przewodów to chyba tam nie ma nic do uszkodzenia , jeżeli podłącze czujnik czyli go wykrywa i wtedy samochód źle pracuje, przy wypiętym jest ok .

[ Dodano: Sob 21 Mar, 2009 00:42 ]
Ma ktoś jakieś pomysły, będę wdzięczny za każdą wskazówkę która może naprowadzić na usterkę bo ile można jeździć bez prędkościomierza. :(

hcap 01-10-09 19:56

dziwne że przy wypiętym vss autko chodziło jak ta lala. u mnie gdy vss dawał ciała czuło się spadek mocy no i oczywiście prędkościomierz na zero i kreski na liczniku km. po wymianie (ciężka robota) wszystko wraca do normy bez resetu kompa. problem z podbijaniem obrotów i brakiem hamowania silnikiem w mojej foce ustąpił po wymianie potencjometru położenia przepustnicy.

kmxx 01-10-09 20:02

1. Rosnące obroty bez powodu po wyrzuceniu na luz - wymiana czyjnika (potencjometru) obrotów - koszt 250 zł. Sam go wymieniłem, reset komputera poprzez odłączenie akumulatora.
2. Podczas jazdy spadek obrotomierza na zero z małym spadkiem mocy, samochód jechał ale na luzie gasł. Zdarzało się to średnio raz na tydzień. Objaw ustępował sam po około minucie podczas jazdy. - wymiana czujnika VSS w serwisie. To taki czujnik w skrzyni biegów, nie da się go wyjąć samemu bo kruszy się podczas próby demontażu. W serwisie też się ukruszył i wtedy trzeba delikatnie, cierpliwie wyjmować kawałki czujnika. Jeśli taki demontaż się nie powiedzie to trzeba rozbierać skrzynię biegów. Serwis męczył się około 4 godzin i udało się go wyjąć bez rozbierania skrzyni - koszt 350 zł.

FI benzyna kombi, 1,8 16V.

jangcy 01-10-09 21:26

Cytat:

Napisał kmxx (Post 368533)
wymiana czujnika (potencjometru) obrotów .

Co to za czujnik?
chodzi o położenie przepustnicy?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi