Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6B Brak mocy, auto szarpie, kontrolka silnika (pewnie cewka). (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60327)

kuman_ 22-10-12 07:16

1.6B Brak mocy, auto szarpie, kontrolka silnika (pewnie cewka).
 
witam. Dzis rano wyjechalem do pracy i po 500 metrach juz stalem. Przy dodawaniu gazu auto szarpalo i nie przyspieszalo max 40km az samo zgaslo wlaczyla sie kontrolka silnika i ledwo dojechalem do domu w dodatkau cos strzelalo z rury wydechowej, Druga sprawa w dwa dni wczesniej zrobilem 300 km i normalnie odstawilem auto a dzis z rana taki bonus. Kolejna sprawa (moze ma zwiazek z tym) przed wyjazdem uslyszlem dziwny dzwiek a mianowicie trzymajac sprzeglo wcisniete auto normalnie chodzilo po puszczeniu sprzegla odglos pracy silnika na luzie sie zmienial. Jezeli chodzi o skrzynie biegoow nie ma problemow ze zmiana biegow nic nie szarpie biegi wchodza normalnie przy jezdzie i pedal sprzegla normalnie dziala. I jeszcze jedna sprawa wydawalo mi sie ze jak przeyjechalem pod dom to poczulem po wyjsciu z auta spalenizne cos gumowego plastikowego nie jestem w stanie okreslic zapachu (moze to przez jazde na 2 biegu i powoli zeby nic nie uszkodzic wciskalem sprzeglo zeby jak najwiecej na luzie jechac. Aha i auto ma tedencje do gasniecia bez gazu i faluja obroty jak nie podtrzymuje gazu. Bardzo prosze o pomoc.

drake 22-10-12 10:03

Podpięcie pod kompa powinno pomóc rozwiać wątpliwości w tej kwestii, przede wszystkim obadaj - oględziny elementów pod maską to podstawa.

czarny-daffy 22-10-12 11:20

Ja bym obstawil uklad zaplonowy; mozliwe ze jedna ze swiec poszla sie kochac albo kable czy cewka. Na 100% komp pokaze Missfire na ktoryms z cylindrow, ale nawet bez kompa dojdziesz do tego co nie tak. Powodzenia!

Pzdr

kuman_ 22-10-12 12:34

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 782662)
Ja bym obstawil uklad zaplonowy; mozliwe ze jedna ze swiec poszla sie kochac albo kable czy cewka. Na 100% komp pokaze Missfire na ktoryms z cylindrow, ale nawet bez kompa dojdziesz do tego co nie tak. Powodzenia!

Pzdr

Tu masz racje blad p0301/2/3/4 na każdym z cylindrow dzwonilem do mechanika raczej nie cewka ani kable bo tak bym mial na 1 lub 2 cylindrach a tu jest na wszystkich. mechaniuk powiedzial ze rolka mogla sie zatrzec od rozrzadu i zmienila fazy. auto wlasnie przyholowalem od dziewczyny do swinoujscia po 15 holuję do warsztatu (rozrzad 2 miechy temu robilem może faktycznie cos nie tak z rolka) . Auto odpala ale chodzi jak disel.

robdol 22-10-12 18:38

A ja jednak obstawiam cewkę . Ale zobaczymy daj znać co było

kuman_ 24-10-12 07:04

rozrzad jest ok czyli moze byc cewka ale zobaczymy co mechanik powie

kuman_ 25-10-12 10:12

Wszystko jasne cewka byla uszkodzona a powodem byly stare swiece auto ma przejechane 96 tys a byly tam swiece fordowskie czyli albo byly od poczatku auta albo raz wymieniane w serwisie stan swiec ponoc oplakany. Po 15 jade po auto cewka nowa os kolo 170 zl ( firmy nie pamietam napisze jak odbiore fakture) swiece bosh cena za komplet 60 zl.

robdol 25-10-12 16:10

co do cewek to najlepiej Beru ZS 350 albo Visteon

Panicz 25-10-12 16:22

ja kupiłem beru i smiga jak talala . Świece za 8 zł szt FoMoCo

kuman_ 25-10-12 16:37

cewka jaka kupilem to beru miala byc visteona ale za rada kumpla co pracuje w sklepie kupilem beru zobaczymy jak bedzie sie sprawowac. Aktualnie po przejechaniu paru kilometrow jest ok teraz czekam na przeprawe promem u siebie pocisne troche zobaczymy jak lata ;p

robdol 25-10-12 17:35

zwróć uwagę czy ta beru była z ekranem termicznym i czy jest on założony
kumpel miał przypadek że cewka uległa przegrzaniu i nie chcieli mu reklamacji uznać w sklepie bo nie miał założonej tej blachy

kalel 25-10-12 19:43

Ja też mam Beru założoną lecz bez tego ekranu termicznego.
Często te cewki się przegrzewają ?

robdol 26-10-12 02:37

Ekran jest w komplecie w pudełku jak kupujesz więc nie bardzo rozumiem czemu go nie zakładać . Cewka ma taką naklejke która jesli będzie przegrzanie zmieni kolor i gwarancji wtedy nie uznają A co do tego czy może się przegrzać to zobacz jak blisko silnika jest więc jest to możliwe

kuman_ 26-10-12 07:25

az dzis zobacze czy jest. Tylko powiedzcie mi czy ona jest miedzy silnikiem a cewka ( robi za przegrode oddzielajaca cewke od silnika)czy jest to niby pudelko zakladane od gory przykrywajace cala cewke razem z kablami?

korek007 26-10-12 08:22

Cytat:

Napisał kuman_ (Post 784468)
.... Tylko powiedzcie mi czy ona jest miedzy silnikiem a cewka..

Witam
Tu masz ładnie pokazane:
http://moto.allegro.pl/cewka-zaplono...686269958.html

kalel 26-10-12 09:37

Cytat:

Napisał robdol (Post 784459)
Ekran jest w komplecie w pudełku jak kupujesz więc nie bardzo rozumiem czemu go nie zakładać . Cewka ma taką naklejke która jesli będzie przegrzanie zmieni kolor i gwarancji wtedy nie uznają A co do tego czy może się przegrzać to zobacz jak blisko silnika jest więc jest to możliwe

Mechanik założył mi samą cewkę.
O tym ekranie dowiedziałem się jak mi pudełko spadło i wyleciał, dlatego zastanawiam się czy mam go dokładać.

kuman_ 26-10-12 12:54

Cytat:

Napisał korek007 (Post 784475)

wielkie dzieki jak tylko skoncze prace to zobacze czy jest. Jedno pitanko mam... Przegroda chroni cewke od strony kolektora wydechowego czyli scianka plytki od strony szyby? ( tak wynika z fotki) czy moze jest miedzy silnikiem a cewka

robdol 26-10-12 13:54

idzie ją założyć tylko w jednym położeniu inaczej nie pasują albo otwory albo wwtyczka do cewki

korek007 26-10-12 19:27

Cytat:

Napisał kuman_ (Post 784605)
.... scianka plytki od strony szyby? ( tak wynika z fotki) czy moze jest miedzy silnikiem a cewka

To pierwsze.

kuman_ 27-10-12 08:25

mam juz oslone od cewki na dniach ja przykrece i faktycznie jest to prostokat i inaczej sie nie da go przykrecic czyli scianka od strony szyby. Swoja droga gdybym wiedzial ze to cewka to sam bym ja wymienil... Ale trudno, przynajmniej mam sprawdzony rozrzad po 3 miesiacach i wszystko jest ok blokady weszly czyli nic sie nie poprzestawialo ( czytaj... Rolki sie nie zatarly) druga sprawa wymienili swiece ( aktualnie nie posiadam klucza do swiec) wiec i tak bym musial oddac do mechanika. Powoli zaczynam poznawac mechanizmy foki... ( to nie jest golf 3 :p ) z czsem sam bede rozbieral to co dam rade bez kanalu. Problem taki ze mieszkam w bloku jak cos rozbiore to mus poskladac w jeden dzien np lozysko w kole itp bo inaczej zostawiajac na lewarku moge sie zdziwic rano ze ktos potrzebowal lewarka :D

Panicz 27-10-12 09:12

Tylko beru ma ta osłonę więc myślicie że inne cewki nie mogą się przegrzać????

kuman_ 31-10-12 17:01

Cytat:

Napisał Panicz (Post 784940)
Tylko beru ma ta osłonę więc myślicie że inne cewki nie mogą się przegrzać????

wlasnie sie zastanawiam tak nad tym pytaniem. Zobaczmy... inne cewki nie maja oslon a beru ma ale... wlasnie, te ale, oslona jest metalowa i tez sie nagrzewa tym bardziej ze idzie prez calosc cewki pod spodem a sama cewka jest osadzona na wystajacych dwoch lapach czyli nie dotyka caloscia do metalu a ttylko w miejscach mocowania. Jak zakladamy oslone ona sie nagrzeje+ lapy mocujace oslone sa poprzecznie czyli zwiekszamy powierzchnie nagrzewania cewki. Troche to smieszne. z drugiej strony kable beda przylegaly do oslony ktora bedzie goraca jak diabli i moga sie przysmazyc. sam jeszcze jej nie zakladalem ale teraz tak po przemysleniu troche sie waham.

robdol 31-10-12 18:35

Cytat:

Napisał kuman_ (Post 787198)
wlasnie sie zastanawiam tak nad tym pytaniem. Zobaczmy... inne cewki nie maja oslon a beru ma ale... wlasnie, te ale, oslona jest metalowa i tez sie nagrzewa tym bardziej ze idzie prez calosc cewki pod spodem a sama cewka jest osadzona na wystajacych dwoch lapach czyli nie dotyka caloscia do metalu a ttylko w miejscach mocowania. Jak zakladamy oslone ona sie nagrzeje+ lapy mocujace oslone sa poprzecznie czyli zwiekszamy powierzchnie nagrzewania cewki. Troche to smieszne. z drugiej strony kable beda przylegaly do oslony ktora bedzie goraca jak diabli i moga sie przysmazyc. sam jeszcze jej nie zakladalem ale teraz tak po przemysleniu troche sie waham.

Jest dokładnie odwrotnie . Ekran termiczny przyjmuje na siebie ciepło (pomijając już fakt że część odbija) i rozprowadza je bardziej równomiernie . Widocznie najczulszy punkt cewki ma być chroniony od przegrzania i tyle . Zresztą każdy może zakładać wg. własnego uznania natomiast montaż bez ekranu = utrata gwarancji .
Co do przewodów WN to one wogóle nie dotykają tej osłony . Chyba że ktoś montuje przewody firmy "krzak" i są za długie i nie ma co zrobić z nadmiarem i owija co popadnie (widziałem taki przypadek)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi