Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [Ogólne] Jaki p³yn ch³odniczy ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24977)

wolandd 03-01-09 15:09

Jaki p³yn ch³odniczy ?
 
Witam wszystkich w Nowym Roku:)

mam szybkie pytanie, jaki dolewaæ p³yn ch³odz±cy do focusa 2004, 1.6 ZETEC SE. Obecnie mam wlany jaki¶ ró¿owy, mo¿liwe, ¿e to motorcraft super plus. W sklepach s± jakie¶ premium i pomarañczowe :/

Dziêki za odp i wszystkiego dobrego!

ermario 03-01-09 15:15

Nie nale¿y mieszaæ p³ynów o ró¿nych kolorach lub specyfikacjach.
Mo¿e masz zalane borygo (ró¿owe)?

Co do p³ynów zalecanych przez Forda mo¿esz dodawaæ zgodne z nastêpuj±cymi specyfikacjami:
- dla p³ynów niebieskozielonych ESD-M97 B49-A (wymiana co 6 lat)
- dla p³ynów pomarañczowych WSS-M97 B44-D (wymiana co 10 lat)

wolandd 03-01-09 15:22

Podobno w³a¶nie ten pomarañczowy robi siê ró¿owawy po wymieszaniu...

Wiem wiem, ¿e nie nale¿y mieszaæ :) dlatego szukam rozwi±zania, mo¿e kto¶ mia³ podobnie.

ermario 03-01-09 15:35

Cytat:

Napisa³ wolandd
odobno w³a¶nie ten pomarañczowy robi siê ró¿owawy po wymieszaniu...

tu nie pomogê - nie wiem -> jak masz wolne 40 - 50 z³ wymieñ na borygo (sam tego u¿ywam i nie narzekam - ale to tylko moja opinia)

MisiekT 03-01-09 15:43

Cytat:

Napisa³ ermario
jak masz wolne 40 - 50 z³ wymieñ na borygo

za 54zl jest oryginal, wiec zalewanie borygo jest srednim pomyslem... do jakosci nic nie mam, ale trwalosc ma znacznie mniejsza...

Greg 03-01-09 15:46

Mo¿e wody dolaæ , bêdzie taniej [panna]

Pzdr.

grandex 03-01-09 15:52

[FFI] jaki p³yn ch³odniczy?
 
Proponuje zgodnie z instrukcj± - p³yn (koncentrat ) barwy ró¿owej nisko zamarzaj±cy MOTORCRAFT Super Plus o specyfikacji WSS-M97 B44-D (wymiana co 10 lat) w stosunku 1:1 z wod± - temp. zamarzania -37°C. I przychylam siê do opinii innych - nie mieszaj.

szary30 04-01-09 11:50

Re: jaki p³yn ch³odniczy?
 
Cytat:

Napisa³ grandex
Proponuje zgodnie z instrukcj± - p³yn (koncentrat ) barwy ró¿owej nisko zamarzaj±cy MOTORCRAFT Super Plus o specyfikacji WSS-M97 B44-D (wymiana co 10 lat) w stosunku 1:1 z wod± - temp. zamarzania -37°C. I przychylam siê do opinii innych - nie mieszaj.

Ja tak zrobi³em, kupi³em koncentrat i wszystko gra :)

kasprzak 04-01-09 11:54

Pytanie...czy czêsto dolewasz, bo jak za czêsto to chyba nie jest najlepsza oznaka :-)
Osobi¶cie mam fordowski, ale co za problem wody dolaæ jak ma³o brakuje. Od ma³ej dolewki nic siê nie stanie, ani nie zamarznie.

ratkill 04-01-09 12:09

mnie po zakupie troche brakowalo, wiec dolalem plynu Prestone i chyba wszystko gra

Arturek 04-01-09 12:44

Re: jaki p³yn ch³odniczy?
 
Cytat:

Napisa³ wolandd
Witam wszystkich w Nowym Roku:)

mam szybkie pytanie, jaki dolewaæ p³yn ch³odz±cy do focusa 2004, 1.6 ZETEC SE. Obecnie mam wlany jaki¶ ró¿owy, mo¿liwe, ¿e to motorcraft super plus. W sklepach s± jakie¶ premium i pomarañczowe :/

Dziêki za odp i wszystkiego dobrego!

Witam
W tej poradzie masz oznaczenia p³ynów:

http://www.fordclubpolska.org/porady...=focus&type=56

pozdrawiam
Arturek

marcin/anka 09-01-09 20:11

a ja mia³em tylko 15 st temperature zamarzania i do ró¿owego p³ynu dola³em zielonego koncentratu bo autko trzymam na powietrzu i nie chcia³em ryzykowaæ zamarzniêcia a pod rêkom mia³em tylko ten zielony,wiêc chyba nic sie nie stanie,tym bardziej,¿e najgorsze mrozy za nami a nied³ugo i tak wymienie na nowy

siwus 26-12-12 14:22

Witam, porad¼cie mi co zrobiæ, wybieram siê trasê 350 km w jedn± stronê, poziom p³ynu ch³odz±cego mam lekko ponizej minimum, kolok ró¿owy, nie mam pojêcia jaki jest wlany.

Czy mogê dolaæ p³ynu, czy lepiej wymieniæ u mechanika i jakby by³by to koszt (p³yn + wymiana)?

Falcon 26-12-12 14:39

Ju¿ dosta³e¶ odpowied¼, ¿e dolaæ ró¿owego i po sprawie. Nic nie trzeba wymieniaæ. Tylko nie dolewaj na zimnym silniku na max. Dolej do po³owy.

siwus 26-12-12 14:42

1. Ale dla pewno¶ci, jaki p³yn mam dolaæ jakiej marki?

2. Kupiæ taki ju¿ gotowy do dolania, czy bawiæ siê w mieszanki?

Falcon 26-12-12 14:45

1. byle jakiej
2. wszystko jedno

moons 26-12-12 15:10

I po pierwsze sprawd¼ na nagrzanym silniku czy w ogóle masz problem z p³ynem, bo wydaje mi siê ¿e nie.
Pozdrawiam

siwus 26-12-12 15:17

Na nagrzanym silniku poziom p³ynu zazwyczaj siê podnosi nie?

Ale na zimnym jest lekko poni¿ej minimum. Jutro sprawdzê w drodze do pracy jak siê silnik podgrzeje.

olo22 27-12-12 08:01

dolej troche wody destylowanej tak ze 100 gram i bedzie git

korek007 27-12-12 14:33

Cytat:

Napisa³ siwus (Post 809473)
1. Ale dla pewno¶ci, jaki p³yn mam dolaæ jakiej marki?

2. Kupiæ taki ju¿ gotowy do dolania, czy bawiæ siê w mieszanki?

Witam
Jak nie masz fordowskiego ró¿owego, to dla spokojno¶ci sumienia kup literek np Prestone.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi