Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Szarpanie przy przyspieszaniu 2.0TDCi (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46915)

Miki 29-01-11 00:10

Szarpanie przy przyspieszaniu 2.0TDCi
 
Witam,
Nie mogę znaleźć opisu podobnych objawów jak u mnie więc zakładam temat.
U mnie raz na jakiś czas (mniej więcej 100km na 2500-3000 km) zaczyna szarpać silnik przy przyspieszaniu równym. W tym czasie na postoju trzymając gaz równo w dowolnym zakresie obroty skaczą o około 200-300 obr/min. Jeśli dam pełny gaz to przyspiesza bez problemów ale każde inne położenie powoduje szarpanie. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika ustaje albo na chwile albo znowu na 2000km. Temat mega dziwny bo zero błędów silnika. Po podpięciu do kompa wszystko jest idealnie. Nie ma znaczenia co ile pojawia się taka usterka ale zazwyczaj jak dojadę do warsztatu do już jest ok. Nie ma żadnej utraty mocy itp.

Może miał ktoś coś podobnego??

siwy05 29-01-11 10:52

tak, jak mi mechanik zapomniał podłączyć kostkę od intercoolera :)

Miki 29-01-11 13:27

Ale o której kostce mówisz??

karmaz 29-01-11 15:32

Cytat:

Napisał Miki (Post 533770)
Witam,
Nie mogę znaleźć opisu podobnych objawów jak u mnie więc zakładam temat.
U mnie raz na jakiś czas (mniej więcej 100km na 2500-3000 km) zaczyna szarpać silnik przy przyspieszaniu równym. W tym czasie na postoju trzymając gaz równo w dowolnym zakresie obroty skaczą o około 200-300 obr/min. Jeśli dam pełny gaz to przyspiesza bez problemów ale każde inne położenie powoduje szarpanie. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika ustaje albo na chwile albo znowu na 2000km. Temat mega dziwny bo zero błędów silnika. Po podpięciu do kompa wszystko jest idealnie. Nie ma znaczenia co ile pojawia się taka usterka ale zazwyczaj jak dojadę do warsztatu do już jest ok. Nie ma żadnej utraty mocy itp.

Może miał ktoś coś podobnego??

może przycinający sie zawór egr albo złe paliwo,na kompie powinno ci go nie pokazać mowa oczywiscie o egr-e

Miki 29-01-11 16:16

No właśnie chyba spróbuje przeczyścić EGR. Tyle że znajomy elektryk mówił że EGR bez problemu diagnozuje się na kompie.

Lelon 29-01-11 17:25

z EGR jest różnie, raz go zdiagnozujesz kompem raz nie. Czyszczenie raczej na długo nie pomoże - przynajmniej tak piszą Ci co już przez to przechodzili. Chyba, że zrobisz to sam(w sensie porządnie) bo raczej mechanikowi nie będzie się chciało super dokładnie tego czyścić.

Poczytaj jeszcze wątek "Czarny dym..." czy jakoś tak, może tam znajdziesz podpowiedź

karmaz 30-01-11 01:20

Cytat:

Napisał Lelon (Post 533967)
z EGR jest różnie, raz go zdiagnozujesz kompem raz nie. Czyszczenie raczej na długo nie pomoże - przynajmniej tak piszą Ci co już przez to przechodzili. Chyba, że zrobisz to sam(w sensie porządnie) bo raczej mechanikowi nie będzie się chciało super dokładnie tego czyścić.

Poczytaj jeszcze wątek "Czarny dym..." czy jakoś tak, może tam znajdziesz podpowiedź

czyżby ci pomógł leon?

cezarg1410 30-01-11 13:34

Jak dla mnie to wina EGR'a - niestety w tych silnikach często padają - pomaga wymianka na nowy.
Póki nic poważniejszego się nie dzieje to spróbuj najpierw wyczyścić - wymianę potraktuj jako ostateczność.

Jeżeli czyszczenie pomoże chociaż na jakiś czas to masz gotową odpowiedź co jest do wymiany.

Miki 10-02-11 21:45

Dzisiaj po przejechaniu po ostatnim szarpaniu z 1800 km znowu się pojawiło i dodatkowo dzisiaj nawet 2 razy podczas jazdy i szarpania przestał całkiem reagować na pedał gazu. Obroty stały koło 1600 przy pełnym gazie a po odpuszczeniu spadały do wolnych i bez reakcji na pedał.
Po zgaszeniu i odpaleniu powraca po przejechaniu 2-3 km. Pierwsze szarpanie pojawia się jak ma około 60 stopni. Znając życie pewnie znowu zniknie za parenaście km. EGR też może tak powodować?

GCSheko 11-02-11 02:20

jeśli nie reagował na gaz...to już musi gdzieś zapisać jakieś błędy... :(

Miki 11-02-11 09:08

Żadnych błędów nie ma...

azotek 13-02-11 11:35

Nie wiem jaki preferujesz styl jazdy ale polecam od czasu do czasu przegonić auto, tak by przedmuchało i otworzyło się to i owo. Jeżeli chodzi o EGR, to czyszczenie zawsze jest wskazane, z tym że nie polecam samodzielnego wyjmowania bez sporego doświadczenia i zaplecza narzędziowego. A to dlatego,że jest umiejscowiony dość daleko za silnikiem (2.0tdci oczywiście). Miałem czyszczony, widziałem. Nie było to 5 min.

Miki 13-02-11 17:11

Właśnie jeżdżę dość dynamicznie więc nie powinno z tej strony być problemów. Samochód znów chodzi normalnie a nic nie robiłem. Sam nie wiem o co z Nim chodzi...

kwiecien83 11-03-13 22:23

Witam
Mam taki sam silnik i problem jak kolega Miki. Miałem już sprawdzane wtryskiwacze i pompę paliwa. Zostaje EGR. Miki czy u Ciebie też silnik szybko się nagrzewa gdy szarpie a olej wydaje się szybciej zużywać? Dodam że mam usunięty filtr cząstek stałych i na początku tu upatrywałem przyczyny. Jak myślicie czy samo odłączenie EGRu może pomóc? Chociaż na próbę by potwierdzić przypuszczenie, że to własnie on jest tu winny?

GCSheko 11-03-13 23:05

kwiecień to co Ty opisujesz to częsty przypadek po wywaleniu dpf w tych silnikach

matrix413 11-03-13 23:13

a masz kolego przepustnice taką podwójną?? może tu jest problem u mnie zacina sie ta od baypassa ale może u was przycina się ta druga jak się zacinała żadnych błędów nie było a zdażało się że przy pedale w podłodze na luzie lub postoju nie mógł przejść powyżej 1100-1200 obr a na puszczonym gazie było ok.

kwiecien83 11-03-13 23:25

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 842265)
kwiecień to co Ty opisujesz to częsty przypadek po wywaleniu dpf w tych silnikach

są jeszcze jakieś inne znane objawy, może wiesz jak to się leczy? Generalnie bez filtra jeżdżę około 1,5 roku a problem zaczął się około 6 miesięcy temu.

GCSheko 11-03-13 23:40

jeśli dopiero po roku od wywalenia dpf, to raczej nie jego wina...przepustnica też nie, bo z nią takie efekty że czasami po prostu nawet gazu nie przyjmuje
...sterowanie turbo i egr, zaworki i wężyki do sprawdzenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi