Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Metaliczny odgłos przy uruchamianiu silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14615)

koperson 15-01-07 16:13

Metaliczny odgłos przy uruchamianiu silnika
 
Witam,
Od miesiąca jeżdzę tym autem i niepokoi mnie troszkę ten odgłos. Nie jest to regułą ale zazwyczaj się pojawia w trakcie uruchamiania i jak juz silnik pracuje to tego nie slychac. Cóż to moze byc?

kleofas 15-01-07 17:14

poszukaj pod hasłem "koło zamachowe"

czarny scenariusz to kilka tysi mniej w portfelu
różowy scenariusz to wymiana rozrusznika (poniżej tysiąca)
super optymistyczny scenariusz to łomocze np odpięta obudowa filtra powietrza (ale sam chyba w to nie wierzysz :-( )

akurat w tdci to się zdarza (koło zamachowe)
piszesz że jeździsz kilka tygodni - kupiłeś dopier co? jeśli tak to może ktos świadomie na minę cię wrzucił...

grzehoo 15-01-07 17:57

koperson, jest tak jak mówi kleofas. Nie peniaj, z tym można żyć

falcor 15-01-07 18:51

Mozna zyc poki nie padnie :)

Mnie strzelilo wlasnie kolo zamachowe. 1080zl dalem za nowe, jutro odbieram autko :)
Robocina okolo 350zł. wiec nie jest tak zle :) dokladna cene poznam jutro...

koperson 15-01-07 22:09

no to zajeb....ie, to mnie chlopaki pocieszyliscie. Czyli co jezdzic jak padnie, czy moze tez niuchac to to jest. Chyba lepiej poniucham...

driver 15-01-07 23:04

Niuhnij porządnie a jak nie to Pan miecio śrubokręcik niech jorgnie.Ale Pan miecio nie byle jaki tylko fachaman co niuha jak trza :)

emes 16-01-07 00:01

spokojnie koperson, tyż tak miałem, już kase odkładałem, a okazało się, że to napinacz od paska tak hałasuje. Przeczyszczenie elementów pomogło. Nie wszystko co huczy w tdci to koło dwumasowe. loooooooz :mrgreen:

koperson 16-01-07 23:05

juz nie wiem co robic, czy to sprawdzac. Dzis sluchalem przy kazdym rozruchu czy terkocze i nic. Czy przy kole zamachowym slyszalne jest to za kazdym razem?

kleofas 16-01-07 23:13

terkocze?
to ponoć ma być metaliczne puknięcie...
i słychać na zimnym silniku (o ile pamiętam posty w tym temacie)

falcor 16-01-07 23:37

Sprawdzic , nie sprawdzic, po co,ja bym jezdzil, co Ci to da.
Jak ja kupilem focusa w zeszlym roku w Lipcu to odrazu mialem pukanie przy zapalaniu, wiedzialem ze kolo mam do roboty, jedynie ciekaw bylem ile wytrzyma jeszcze :) Wytrzymalo 10 tys od kupna autka.
A jak walnelo i zaczelo rowno stukac nawet przy jezdzie to wytrzymalo jeszcze okolo 800km :)

grzehoo 17-01-07 08:43

Cytat:

Napisał kleofas
słychać na zimnym silniku

błąd - odwrotnie - na ciepłym słychać. Na zimnym zapala jak ta lala.

koperson 17-01-07 09:42

czyli czyba nie muszę się az tak trząść, u mnie zazwyczaj slychac to przy zimnym zilniku i tylko przy odpalaniu.

[ Dodano: Wto 23 Sty, 2007 23:30 ]
Byłem dzis z moja sprawą u Pana Wieśka. Pan wiesiu nie mogl znależc przyczyny tego metalicznego odgłosu, ktory pojawia sie tylko w momencie właczania i gaszenia silnika. Stwierdzil on, że to prawdopodobnie ze sprzęgła słychac. Na razie mam jeżdzic, pojadę jeszcze do ASO zobaczymy co oni wymyślą.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi