Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Delphi: porażka czy mechanik mnie wkręca? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33147)

1-szy ford 02-12-09 23:54

Delphi: porażka czy mechanik mnie wkręca?
 
Witam ponownie na forum. Mam spore kłopoty z układem zasilającym, tzn wtryskiwacze+pompa lub jeszcze coś, bo sam już nie wiem w co wierzyć... Niecałe pół roku temu miałem regenerowane wtryski i pompe, przejechałem tylko 6 tys km i foka nawaliła. Co prawda odpala i "jakoś" jedzie, tylko ma przyśpieszenie jak wóz drabiniasty. No i mechanior stwierdził że jeden wtryskiwacz przelewa przy dodaniu gazu i jest brak ciśnienia paliwa co pokazuje komp. No i teraz pytania do Was szanownych forumowiczów: 1) czy można zaryzykować regenerację tylko tego uszkodzonego wtrysku (zalecane niby komplet) ale pozostałe 3 były robione niedawno także nie widzę sensu. 2) czy można kupić same końcówki wtrysków? 3) może ktoś miał podobny przypadek? 4) no i wogóle czy warto mieć TDCI bo mechanik stwierdził, że dzęki układowi cammol raile będzie miał robotę do emerytury (conajmniej). Pozdro i dzęki za odp.

kleofas 03-12-09 00:14

5 lat jeżdżę tdci i nie ma problemów
miliony osób jeżdżą tdci i nie mają problemów
wtryski można regenerować pojedyńczo [bigok]

Artur83 03-12-09 00:41

Dokładnie, rób pojedynczo, nie daj się naciągnąć.

Kris_ek 03-12-09 10:26

Cytat:

Napisał 1-szy ford (Post 390306)
no i wogóle czy warto mieć TDCI

od 7 lat w rodzinie mamy mojego focusa tdci, ja go używam do 3 lat i nigdy nie było problemów z pompą/wtryskami, paliwo tankujemy tylko na BP lub Shellu

bond008 03-12-09 14:10

Odnośnie regeneracji wtryskiwaczy to zobacz w tej firmie:
http://dieseltechnika.pl/?o-firmie,6

art.pl 03-12-09 18:57

Czwarty rok uzytkowania , jak na razie zadnych problemów (wtryskiwacze , pompa , koło dwumasowe) tankuje na Orlenie :)
No zawsze można kupic "niezawodnego" TDI :)
Tylko , że jakoś nie widać tej niezawodności na forum VW

grzybek 04-12-09 08:53

Bo dobre VW skończyły się przed Paskiem B5, ale jak doskonale widać nadal 3/4 Polaczków jest z siebie dumnych bo TO jest VW a nie jakiś tam Ford. Złomy jak każdy inny.

Artur83 04-12-09 14:07

Dokładnie, te nowe 140 konne diesele VAGa są ponoć strasznie sypliwe.

1-szy ford 04-12-09 23:04

Hmm... Z Waszych odp. wnioskuję, że po prostu źle kupiłem używane autko, kto wie "co mu zrobili" przede mną? Cóż zrobię ten wtrysk i prosto na giełde, nowy forumowicz z kłopotami się pojawi, smutne ale prawdziwe...

MisiekT 04-12-09 23:15

brawo... a moze jednak ruszysz tylek i naprawisz problem w porzadnym serwisie, a pozniej bedziesz sie cieszyl bezawaryjnymi kilometrami... z kolejnym autem mozesz trafic znacznie gorzej...

jak pol roku temu robiles wtryski i pompe to masz na to gwarancje, wiec nie wiem nad czym sie zastanawiasz... a byles w ogole na kompie - moze ktorys wtrysk sie rozkodowal i stad caly problem...

nawet nie opisales objawow problemu...

1-szy ford 05-12-09 00:38

MisiekT bez urazy, ale nie naprawiam swoich samochodów u przysłowiowego "p. Zenka w garażu" Mechanicy mają taki sprzęt, że głowa mała, prawie jak ASO, chociaż może i lepszy?Komp pokazuje tylko za niskie ciśnienie paliwa, czyli gdzieś to ciśnienie ucieka, prawda? Okazało się, że to jest nieszczelny wtryskiwacz. Pompa sprawdzona podaje dobrze, sam silnik też ok(sprawdzony) Podaje objawy: odpala z trudem tzn odpali i gaśnie i tak ze 3 razy, chyba że przy odpalaniu wcisnę gaz do dechy to jakoś załapie, za to pojawia się biały dymek. Jak już odpali na wolnych obrotach wszystko gra, problem pojawia się tylko albo aż przy przyśpieszaniu. Najprościej: przy małych obrotach(mniejsze ciśnienie) jest ok, dodaje gazu wtrysk zaczyna "puszczać" i ciśnienie spada a foka muli i zero przyśpieszenia nawet takie drgania czuć że jeden gar nawala. Po prostu przelewa co zgodza się z wynikami komp w samochodzie spalanie wzrosło mi z 6,7l na 9,5l . P.S. Gwarancje miałem tylko na trzy miechy, pozdro

---------- Post dodany o 00:38 ---------- Poprzedni post był z 00:23 ----------

Aha zapomniałem jeszcze dopisać, że mój sąsiad pracuje w ASO forda. W przypadku jakiejś awari w układzie zasilającym to się nie pie....ą i wymieniają kolejno: zbiornik paliwa(lub czyszczą, zależy komu się chcę) przewody paliwowe, filtr paliwa, pompę, rozgałęźnik no i wtryski, o cenie chyba nie muszę pisać...

MisiekT 05-12-09 09:47

tak, ASO naprawia za 4-6tys cos co czesto mozna za 300-400zl, tego nam pisac nie musisz...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi