Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Ozonator (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75473)

MichalST 26-09-15 10:14

Ozonator
 
Kupiłem na allegro i nawet daje rady. Co prawda wydajność skromna w porównaniu do tych używanych przez serwisy klimatyzacji, ale przecież robimy sobie samemu i to kiedy chcemy. Na zagazowanie wnętrza foki potrzeba ok. godzinę pracy (robiłem bez załączonej wentylacji) i po tym procesie nie otwierałem jeszcze drzwi przez parę godzin. Po wywietrzeniu z ozonu auto w środku bezzapachowe.

http://img17.allegroimg.pl/photos/or.../70/5644497030

Używał/używa ktoś jeszcze? Możemy się tu podzielić opiniami i doświadczeniami :)

Seboludek 29-09-15 11:12

Hmm. Wygląda to ciekawie :) pieniądze jak za dwie usługi a możemy sobie działać samodzielnie. Chyba kupię i sprawdzę to, bo mam przynajmniej 3 auta do zniwelowania nieprzyjemnych zapachów :) Podzielę się czy u mnie też zdało egzamin :)

Wujek Stefan 29-09-15 16:05

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 1088999)
Hmm. Wygląda to ciekawie :) pieniądze jak za dwie usługi a możemy sobie działać samodzielnie. Chyba kupię i sprawdzę to, bo mam przynajmniej 3 auta do zniwelowania nieprzyjemnych zapachów :) Podzielę się czy u mnie też zdało egzamin :)

Kupuj kupuj [up]

:p

Tal-Rash 03-10-15 08:48

Oooo takie coś też mi się przyda...

mjq 04-10-15 07:55

Powiem tak: taki ozonator to zabawka. W 3h wygeneruje mniej ozonu niż profesjonalny ozonator w 30 minut. A jak wiadomo czas to pieniądz, więc zakup takiego urządzenia z myślą o wykorzystaniu komercyjnym mija się z celem. Sam od czasu do czasu używam podobnego i jego działanie nie oszołamia.

Seboludek 04-10-15 09:19

Ale my tutaj chcemy to zastosowac w samochodach ze swojego podwórka ;) Na zarobek to wiadomo, że się nie nadaje.

mjq 04-10-15 09:53

Ja Was rozumiem Sebastian. Ale przy 5 osobach można już myśleć nad zakupem czegoś lepszego.

Seboludek 04-10-15 12:21

Caly sęk w tym, że całej reszcie to lotto czy auto będzie świeże i pachnące. Przyzwyczaili się do zapachu i tyle, ale ja nie raz też nimi jeżdżę ;)

moons 04-10-15 14:40

Moim zdaniem ozon to to tylko wrażenie świeżości, dobra pianka do czyszczenia klimy zrobi to milion razy lepiej, a już na pewno od takiego pudełeczka. Tym bardziej że w Focusie przy wymianie filtra wcale tak źle takiej pianki się nie aplikuje. Szkoda kasy na takie bajery, ale jak ktoś lubi to nie ma sprawy.
Pozdrawiam

MichalST 04-10-15 16:04

Ostatnio po wnętrzu ozonowałem sam parownik. Wężyk przez kratkę wgłąb ile się da, nastawienie wylotu powietrza na kratkę i ozonowanie 2x po 30min. Tyle samo czasu schodzi mi na piankowanie, a przy ozonowaniu się nie babram.
Wiadomo, wydajność jest bardzo skromna - to też sam napisałem że pod prywatny użytek się nadaje a nie żeby usługować :)

Ostatnio zabrałem najbardziej śmierdzące buty, do worka i ozonowanie 15min. Potem zostawiłem nieotwierany worek 4 godziny. Po otwarciu i wywietrzeniu - brak jakichkolwiek zapachów.

Seboludek 05-10-15 11:43

I to jest właśnie fajne, że nie tylko do auta można to wykorzystać :)

zabol05 05-10-15 13:12

Powiem tak, jako alergik przeszedłem już prawie wszystko co było możliwe do dostania na rynku, pianki i wszystko co jest powiązane .Najlepiej wypada ozonowanie żadna super pianka nie daje takiego efektu na tak długo,nie kicham nie smarka, i zapach z nawiewów jest bardzo długo przyjemny,normalny jeśli tak to można powiedzieć.Od 2 lat ozonuję auta i jednej firmie która posiada na tyle jebutny generator ozonu że śmiało z powodzeniem ozonują autobusy,tylko ten sprzęt daje na prawdę dobry efekt cena za samo ozonowanie 50 zł za 35 min wystarcza w zupełności dwa razy do roku taki zabieg i klima śmiga i dłuższa podróż w samochodzie jest przyjemna.Nie polecam tych pseudo ozonatorków, może i jest "jakiś" efekt ale na pewno nie tak dobry i długo trwały jak na profesjonalnym sprzęcie.To pisałem ja alergik.

Pretorian 11-10-15 11:32

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1088453)
Kupiłem na allegro i nawet daje rady. Co prawda wydajność skromna w porównaniu do tych używanych przez serwisy klimatyzacji, ale przecież robimy sobie samemu i to kiedy chcemy. Na zagazowanie wnętrza foki potrzeba ok. godzinę pracy (robiłem bez załączonej wentylacji) i po tym procesie nie otwierałem jeszcze drzwi przez parę godzin. Po wywietrzeniu z ozonu auto w środku bezzapachowe.

http://img17.allegroimg.pl/photos/or.../70/5644497030

Używał/używa ktoś jeszcze? Możemy się tu podzielić opiniami i doświadczeniami :)

napisz jaką wydajność ma Twoje urządzenie ?

MichalST 12-10-15 23:19

500mg/h

soll 20-10-15 17:28

Cytat:

Napisał moons (Post 1089743)
Moim zdaniem ozon to to tylko wrażenie świeżości, dobra pianka do czyszczenia klimy zrobi to milion razy lepiej, a już na pewno od takiego pudełeczka. Tym bardziej że w Focusie przy wymianie filtra wcale tak źle takiej pianki się nie aplikuje. Szkoda kasy na takie bajery, ale jak ktoś lubi to nie ma sprawy.
Pozdrawiam

Regularnie ozonuje samochód i generalnie ma to sens jednak wtedy gdy ozonator jest naprawdę wysokiej jakości. Zgadzam się z kolegą, że na takie bajery jak ten w pierwszym poście szkoda pieniędzy ale co do ogólnej usługi ozonowania nie do końca się zgodzę - tylko trzeba pamiętać, że ozonowanie należy powtarzać bo tylko wtedy to ma sens.

Pozdrawiam

lukira 15-11-15 19:23

http://www.xsonic.pl/ozonator-wielof...mgh-p-995.html

Ja używam takiego. Najpierw na max chłodzę samochód klimą przez 30minut, następnie wrzucam ozonator na 30-40minut na max nawiewie.Po upływie czasu wyłączam ozonator i silnik. Po 30min wietrzę samochód.

Po takim zabiegu brak jakiegokolwiek zapaszku :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi