Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Zaskoczyli mnie w Aso (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4780)

driver 19-07-05 14:34

Zaskoczyli mnie w Aso
 
Dzowniłem dziś do Aso do Pleszewa(tam kupywałem foczkę) żeby umówić się na przeglad bo tak mi sie zbiera juz od kwietnia no i teraz mam czas.
Wiec:zadzwonilem do serwisu,polaczono mnie z panem chyba kierownikiem i mowie jasno,że chcę umówić się na przegląd.Autko ma przejechane 9700km i na kiedy mógłbym się umówić.
Więc Pan mnie zapytal kiedy autko bylo kupione.Mowie.ze w polowie wrzesnia 2004.To Pan mi mowi,ze nie ma sensu przyjezdzac teraz tylko albo po roku(czyli w polowie wrzesnia) albo jak bede mial 20 tys przejechane.Zdembialem szczerze mowiac.Gdy wyjezdzalem z salonu foczką to Pani głowna szefowa powiedziala ze najlepiej przyjechac po 2500-3000km (fakt kasa musza zarobic).Poniewaz nie maielm czasu to postanowilem teraz gdy mam wakacje a ten Pan mi mowi ze nie ma potrzeby teraz przyjazdu(szok).
Zadzwonielm wiec do Aso w Cz-wie i Pan odrazu mi powiedzial jaka cena za przeglad ile dni trzeba poczekac do przegladu(3-5 dni) i po sprawie.
Teraz mi sie nasuwa pytanie do Was.
Czy Pan w Aso w Pleszewie jest jakis nowy i jest zakrecony na maksa mowiac zeby przyjechac po roku na przeglad lub po 20 tys km przejechanych czy tez moze ceny przegladu lada dzien wzrosna tak jak to jest z benzyna??
Jestem zdziwiony tym telefonem i nie wiem co o tym sadzic.
A co Wy o tym sadzicie??

pinio_tdci 19-07-05 15:08

Nie masz co z pieniedzmi robic [screwy]

Pan z pierwszego ASO mial calkowita racje, przeglad sie robi po 20 tkm lub po roku [chytry]
Ale jak sie uprzesz, to ASO Cie odciazy z gotowki kiedy tylko bedziesz chcial [hehe]

grzehoo 19-07-05 15:21

dokładnie. Nie wierz pani, która zaprasza na przegląd po 2500 km.
Ale jak masz za duzo kasy, to proszę bardzo.

marekj 19-07-05 17:22

Tak jak koledzy piszą z tym że jest szkoła mówiąca o zrobieniu dodatkowego przeglądu po 2500-3000km żeby niby zlać pierwszy olej który może mieć siakieś opiłki i inne takie ale przy obecnych samochodach jest to bez sensu, a juz na pewno bez sensu jest robienie go po niecałych 10kkm skoro za dwa miesiące masz normalny przegląd roczny.

burdzin 20-07-05 19:51

Mi powiedzieli, żeby przyjechać na przegląd po 2500 km. Przegląd ma być bezpłatny, a jak chcę, to mi wymienią olej, ale olej bedzie płatny. Więc chyba nie jest to naciąganie...

gesio 20-07-05 20:09

noto wiadomo dlaczego nie chca zebys przyjezdzal, poprostu nie chce im sie za darmo sprawdzac twojego samochodu teraz jako przegladu po 2500-3000 jak za 2 miechy beda musieli zrobic to samo i im za to zapłacisz, no i maja racje, sam sobie odpowiedz po jaka cholere ci ten przeglad teraz, zaprowadzisz rano, mechanior zaspanym okiem popatrzy i stwierdzi ze masz ladny nowy samochod, odbierzesz auto po kilku godzinach lub wieczorem i tym sposobem pozbawisz sie 1 dnia uzywania swojej foczki :twisted:

tomkx 21-07-05 18:00

Cytat:

Napisał burdzin
Mi powiedzieli, żeby przyjechać na przegląd po 2500 km. Przegląd ma być bezpłatny, a jak chcę, to mi wymienią olej, ale olej bedzie płatny. Więc chyba nie jest to naciąganie...

Powstaje tylko pytanie, czy przy tak małym przebiegu można "naocznie" ocenić, czy olej w ogóle był wymieniony? Czy widać jakieś ślady "przepracowania" oleju? Od razu uprzedzam, że pytam, bo nie mam na ten temat zielonego pojęcia...

Jack 21-07-05 18:41

Nie dajcie sie robic ... to nie Kredens Fiat 125p .. po 20 tys i bedzi gitara .. i tak nic nie zrobia pewnie.. :D .. ja po 3 laach juz nie korzystam z uslug Aso ... za duzo nerow mnie kosztowala .. nie mowiac o pieniazkach ... odkad robie Foke prywatnie .. nie mam zadnych problemow :D

Michup 25-07-05 07:46

Cytat:

Napisał Jack
Nie dajcie sie robic ... to nie Kredens Fiat 125p .. po 20 tys i bedzi gitara ..

..a ja myśle że jednak warto looknąć pod fokę po paru tys. km. U mnie poluzowała się osłona silnika od spodu (pewnie jakiś skacowany Niemiec w poniedziałek jej nie dokręcił w fabryce Kolonii) i gdybym tego nie przyuważył mogło sie skończyć niemiło.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi