Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Wyższe obroty w czasie jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22999)

mareksz77 27-07-08 15:20

Wyższe obroty w czasie jazdy
 
Witam wszystkich
Co moze byc przyczyna utrzymywania sie wysokich obr okolo 1500-1200 podczas jazdy . Dodam ze wyglada to tak ze jak sie samochod jedzie na luziete obroty sie utrzymuja na poziomie 1200-1500 a gdy samochod stanie ( np bez dotykania hamulca poprostu sam sie zatrzyma)to obr spadaja automatycznie do 900 obr Jak sie przygazuje na postoju to obr sa lux. ) usterek zapisanych w sterowniku. Co sadzicie o tym? Pomóżcie!!!!

crossmax 27-07-08 19:33

Gdybyś się przejechał moim Focusem to zapewne stwierdziłbyś, że wszystkie 1.8 Zetec tak mają. I rzeczywiście taka jest ich charakterystyka pracy, szczególnie gdy silnik jest jeszcze zimny.

Emf 27-07-08 20:13

Ja już przestałem ze swoim walczyć.
Na początku głupiał na maxa i nawet jak był ciepły jak wrzuciłem na luz obroty mi wzrastały nawet do 3tys.
Po wyhamowaniu auta obroty spadały do normalnego poziomu.
Elektromechanik stwierdził, że toi wina czujnika w sprzęgle i czujnik wypiął.
Faktycznie auto po wypięciu tego g..... odzyskało drugie życie bo do tej pory jakoś ciężko się zbierało z niższych obrotów.
Przestały też obroty wariować na ciepłym silniku.
Ale na zimnym nadal dojeżdżając do skrzyżowania wzrastają sobie : :smt017
Myślę, że może ma to związek z czujnikiem podtrzymywania obrotów w czasie zmiany biegów ale już straciłem chęci do walki z tą przypadłością tym bardziej, że po rozgrzaniu silnika chodzi pięknie :D

P.S.Na kompie nie wykazuje żadnych błędów.

arteq 27-07-08 21:08

u mnie problem ten ustapil po wyczyszczeniu silnika krokowego, z tego co wiem to ponoc jeszcze przewod odmy odpowietrzania korbowodu moze miec znaczenie.

mareksz77 27-07-08 22:50

wysokie obroty w czasie jazdy na luzie
 
Jestem posiadaczem focusa od 3 tygodni byc moze dlatego dopiero teraz to zauwazyłem lecz wydawało mi się ze tak nie było, 2 dni teu wymieniłem filtr powietrza, i moze wtedy cos sie zruszyło, czy mozliwe ze to sie stało przy wymianie filtra odłaczyłem tylko przewody od przepływomierza.
Dla mnie jest to dziwne ?
Jak go uruchomie rano to obroty tez dziwnie podnosza sie ale myslałem ze to dlatego ze silnik jest zimny ale wtedy jak w czasie jazdy wyrzucam na luz to obroty spadaja na około 1000-1200, a po nagrzaniu jak wyrzucam na luz w czasie jazdy nadal sie tak utrzymuja na poziomie 1000-1100 obrotów, a jak sie zatrzymam to ładnie spadaja na 900, dziwne, piszecie ze moze pomóc wyczyszczenie odmy, wiem co i jak, chciałbym wyczyscic silnik krokowy, ale nie wim gdzie sie on znajduje, moze ktos mi wytłumaczygdzie go szukac, aha i czytałem ze potzrebna bedzie nowa uszczelka pod silnik, czy załozyc moge stara?

gRuHa 31-07-08 00:39

Cytat:

Napisał mareksz77
chciałbym wyczyscic silnik krokowy, ale nie wim gdzie sie on znajduje, moze ktos mi wytłumaczygdzie go szukac

jak otworzysz maskę to z prawej strony pod kolektorem dolotowym wyczujesz taką baryłkę, klucz "8" najlepiej oczkowy, bo jest tam na tyle mało miejsca, że zwykłym płaskim będziesz cały czas w tym samym miejscu (chyba wiesz o co michodzi), musisz sobie zdjąć rurę dolotową (albo ją poluzuj na cybancie i okręć dookoła obudowy przepustnicy), potrzebna jest Ci jeszcze jakaś żarówka/latarka i w miarę nieduża dłoń (jak jesteś drwalem/stolarzem i masz łapę większą niż bochen chleba to się nie zabieraj nawet :P )

powodzenia i cierpliwości!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi