Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Walka z korozją - środki antykorozyjne i ich zastosowanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=63278)

mario704 07-04-13 17:19

Walka z korozją - środki antykorozyjne i ich zastosowanie
 
Witam Panowie.
Potrzebuje opinii ludzi którzy mieli do czynienia bądź sami robili zaprawki na swoim samochodzie a nie coś słyszeli od znajomego znajomego i jego kolegi.
Do zrobienia mam klasycznie ranty nadkoli,jedno miejsce na klapie pod rejestracją i oczywiście ranty dolne drzwi.Oczywiście odrazu pisze że są to naloty rdzy nie jakaś mega ruda czy purchle i kij wie co jeszcze.Chcę to zatrzymać minimum na 2 lata w miarę tanim kosztem (wiem że nie da się tanio i dobrze ale może jakiś złoty środek).
Rozumiem że potrzebna będzie mi szpachlówka,lakier bazowy,bezbarwny.


Pytanie pierwsze:
Jaki podkład się nadaje do takich wyczynów-wiadomo nie oczyścimy rdzy do końca bo nie da rady.

Pytanie drugie:
Stosował ktoś kiedyś brunoxa epoxy,corftanin f? jakie wrażenia i rezultat

Pytanie trzecie:
Czy minia czyli tzw podkład tlenkowy się nadaje do położenia na gołą blachę?

I ostatnie:
jaka ma być kolejność ?
a)podkład(minia,lub inny),szpachlówka,baza,klar
b)SZPACHLÓWKA,PODKŁAD,baza,klar

a może jeszcze innaczej.

Wiem że jest napewno sporo tematów ale żaden podobny
pozdrawiam

qrczakos 07-04-13 17:27

ja stosowałem dwa środki antykorozyjne, raz brunoxa epoxy i raz w spray coś innego czego nie pamiętam.. efekt taki że po stronie gdzie siedzi brunox nic nie widać jeszcze, a robilem ja chyba 2 lata temu, natomiast sprayem drugą stronę robiłem w zeszłe wakacje i już wyszło z powrotem dlatego tym razem znowu pójdzie epoxy, tylko tym razem w sprayu

Kolejność - antykorozyjny, szpachla, podkład, szlifowanie papierem, baza, szlifowanie, baza, szlifowanie, 3x klar

moons 07-04-13 17:44

Używałem brunoxa i na początku byłem zadowolony ale ostatnio z nim chyba coś nie tak.
Teraz prawie całą zimę testuję podkład antykorozyjny Corr-active tak zwana okrętówka.
Wygląda naprawdę zachęcająco i jak tylko zrobi się cieplej to ją zastosuje w aucie. Kawałek metalu moczyłem w solance, leżał w śniegu, teraz wala się na podwórku i nie widzę żeby coś się działo z tą farbą, lakier też bardzo ładnie na niej siedzi.
Kolejność jeśli już to powinna być taka:
na rdzę coś co ją zatrzyma, brunox, Kortanin F, R-Stop
potem podkład reakcyjny (na gołą blachę nie można kłaść nic innego).
szpachla - jeśli potrzebna
podkład
kolor
bezbarwny

Ja myślę dwie pierwsze czynności zastąpić właśnie Corr-Activ
Jak coś pomyliłem to proszę poprawić. Najważniejsze to oczywiście porządnie odtłuścić przed każdą czynnością.

Pozdrawiam

mario704 07-04-13 17:47

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 851750)
ja stosowałem dwa środki antykorozyjne, raz brunoxa epoxy i raz w spray coś innego czego nie pamiętam.. efekt taki że po stronie gdzie siedzi brunox nic nie widać jeszcze, a robilem ja chyba 2 lata temu, natomiast sprayem drugą stronę robiłem w zeszłe wakacje i już wyszło z powrotem dlatego tym razem znowu pójdzie epoxy, tylko tym razem w sprayu

Kolejność - antykorozyjny, szpachla, podkład, szlifowanie papierem, baza, szlifowanie, baza, szlifowanie, 3x klar

CZyli mam rozumieć że odrazu na powierzchnie z brunoxem kładłeś szpachlę?
Czy np brynox-schnięcie-podkład antykorozyjny(jak tak to jaki?),szpachla itp itd

moons 07-04-13 17:50

Szpachlę przynajmniej ja sobie całkowicie daruję. Jakie to ma znaczenie czy na rancie będzie płasko i gładko czy nie? a tylko osłabiasz całe te malowanie. Lepiej na początku przyłożyć się do rozszlifowania miejsca niż potem nakładać szpachli.
Pozdrawiam

mario704 07-04-13 18:10

Też właśnie czytałem o tej minii okrętowej co sie zowie corizon http://allegro.pl/corizon-0-5l-srode...085661418.html . Miałem kiedyś coś podobnego i malowałem tym progi w cienkolu + baranek i nic sie z tym nie działo.
Czyli można by tak-Zeszlifować rudą tyle ile się da,na to tzw minia czyli podkład tlenkowy,na to podkład pod akryl,baza i klar.Udało mi się również trafić hammerite w podobnym i to bardzo odcieniu do mojego samochodu(moondust silver) więc myslałem że po oszlifowanej i odtłuszczonej minii malnąć hameraitem i na to bitgum i zobaczyć co się stanie-tj ile wytrzymie,mowa o cienkich warstwach.
Dla testu przed zimą zrobiłem jeden narożnik drzwi od wewn strony malując właśnie hammeritem i muszę przyznać że nic nie wylazło narazie.

moons 07-04-13 18:20

Corizon i Corr-active to bardzo podobne specyfiki.
Hamerait bardzo fajna farba ale niestety gryzie się ze wszystkim co na aucie więc raczej odpada.

Po tym czym zakryjesz i zatrzymasz rdzę nie szlifujesz a czy to będzie Corizon, czy podkład reakcyjny to mniejsza z tym, bo znowu przeszlifujesz do metalu i nie będzie zabezpieczenia. Na to ewentualnie podkład akrylowy kolor i bezbarwny. Czym więcej warstw nałożysz tym będzie gorzej. Z ruda i tak nie wygrasz. Kładziesz na blachę coś co odizoluje blachę od wilgoci i ewentualnie zatrzyma rdzę. Na to jeśli potrzebny podkład po właściwy lakier, kolor i bezbarwny i po sprawie.
Nie ma co tu wymyślać i tworzyć jakichś teorii i tak wyjdzie i tak to tylko kwestia czasu. Uważam że czym mniej nalepisz warstw tym będzie dłużej i lepiej trzymać.
Pozdrawiam

mario704 07-04-13 18:29

czyli myślisz że na corizon nie da rady hammerite?W instrukcji corizona piszę że wszystkim można po niej malować byle nie nitro

moons 07-04-13 18:37

Pewnie wieczorem wpadnie tu siw-y i zrobi tu całkowita rozpie...uchę :):) bo ma z tym do czynienia w pracy codziennie :)
Moim zdaniem nie ma sensu hamerait. Albo malujesz hameraitem prosto na rdzę i nic więcej albo choćby corizonem i na to dajesz kolor.
Hamerait działa jak jest położony prosto na rdzę i metal więc po co go kłaść na coś co izoluje metal od świata zewnętrznego?
Pozdrawiam

kiceq 11-04-13 00:20

http://allegro.pl/super-okazja-profe...164390905.html Co powiecie na taki zestaw na ranty drzwi? :/ Jak kupywałem fokę to miała już zrobione ranty, ale po dwóch zimach i tak wyszło, trochę nawet na zewnątrz. Chce to zrobić tanim sposobem bo nie zamierzam jeździć tym autkiem jeszcze 5 lat ;)

siw-y 12-04-13 20:31

"Kolory dobieramy komputerowo, według najnowszych receptur do każdej marki, modelu niezależnie od roku produkcji."

Full wypas normalnie.....[poebao]
Cytat:

Napisał kiceq (Post 853199)
Chce to zrobić tanim sposobem bo nie zamierzam jeździć tym autkiem jeszcze 5 lat

to po co w ogóle to robić ?

mario704 17-04-13 17:56

pewnie po to, żeby go potem w miarę dobrych pieniądzach sprzedać bo ludzie kupując 10-15 letnie auto szukają wszystkiego jak w nowym z salonu[zal.pl]

Chabs 18-04-13 08:49

Mario +1

siw-y 18-04-13 22:55

Cytat:

Napisał mario704 (Post 855898)
pewnie po to, żeby go potem w miarę dobrych pieniądzach sprzedać bo ludzie kupując 10-15 letnie auto szukają wszystkiego jak w nowym z salonu[zal.pl]

Żebyś nigdy nie kupił trupa którego ktoś podpicował do sprzedania bo chciał jak najwięcej kasy wycyckać..... koniec z mojej strony

czarkoski 18-04-13 23:07

ale co ogólnie sądzicie o tym zestawie,mi po tej zimie wyszło od wewnatrz drzwi na dole i deko na zewnątrz na drzwiach kierowcy
bawic sie samemu czy dac lakiernikowi ?
nie wiem jak to oni (lakiernicy) dobieraja kolor, a jak ci na Allegro, ale miałem na jesieni malowane drzwi po prawej stronie i lakier jest super trafiony

więc babrac sie czy oddac fachowcowi ?
za nieudany manewr zony zapłaciłem 900 zł ile moga wziąść za ratowanie takiej chyba dupereli

kiceq 20-04-13 18:19

Nie dawaj lakiernikowi bo jakim nie byłby magikiem to i tak wyjdzie po roku, maksymalnie dwóch a tylko Cię wydoi z hajsu. Rdza jest jak rak, jak już się pojawi to choćbyś bombardował ją nie wiadomo czym dalej będzie się pojawiać.

czarkoski 20-04-13 20:05

oki to lep[iej samemu co dwa lata kleić może przestestuję różne wynalazki i zobaczymy co działa furki nie zamierzam zmieniać wkładam serce i kasę dla siebie

mario704 23-04-13 20:14

jak chodzi o ranty drzwi na dole to od środka je zakonserwuj jakimś fluidolem ml lub valvolinem tectyl ml-jeden kij właściwości te same,rdze zeskrob ile da rady,na to podkład reaktywny-tu polecam Corizon-i na to akryl w kolor auta+klar jeżeli metallic.Myślę że na kolejne 2 lata spokój

Oczywiście z każdym razem pożądne odtłuszczenie poprzedniej warstwy

Siwy nie chodzi mi o to żeby podpicować auto na sprzedaż bo nigdy tego nie robiłem,ale dla własnej satysfakcji,że choć na rok ,2 wygrałem z rudą.
Wiem że siedzisz w temacie ale to nie znaczy że wszyscy mają dać zarobić lakiernikowi który skasuje niebotyczne pieniądze a efekt po 2 latach ten sam bo nieoszukujmy się ale nie obrażając nikogo o pożądnego fachowca trudno
a ceny zaczynają się od 300zł+ za samo lakierowanie gdzie lakier sam wiesz ile kosztuje....

siw-y 23-04-13 21:34

Cytat:

Napisał mario704 (Post 858337)
Siwy nie chodzi mi o to żeby podpicować auto na sprzedaż bo nigdy tego nie robiłem

No ale Twoja wypowiedź tak zabrzmiała
Cytat:

Napisał mario704 (Post 858337)
choć na rok ,2 wygrałem z rudą.

Powiedzmy że ją spowolniłeś ;)
Cytat:

Napisał mario704 (Post 858337)
Wiem że siedzisz w temacie ale to nie znaczy że wszyscy mają dać zarobić lakiernikowi który skasuje niebotyczne pieniądze a efekt po 2 latach ten sam

Dlatego my uprzedzamy o tym klienta żeby wiedział na czym stoi, ja nie sugerowałem tego abyś oddał auto do lakiernika i płacił za coś co jest bezsensowne bo tu jedyna rada to nowe drzwi albo używki w idealnym stanie- wiem wiem że to prawie niemożliwe ale ja do swojego złoma kupiłem takie za 500zł 2 szt. więc czasem się da ;)

Falcon 23-04-13 22:02

Eee siw-y to przepłaciłeś, ja dałem 300pln za parę. :-P

siw-y 23-04-13 22:21

Cytat:

Napisał Falcon (Post 858394)
Eee siw-y to przepłaciłeś, ja dałem 300pln za parę. :-P

Farciarz :D

mario704 24-04-13 21:05

Trzeba by z ciepłych krajów z focusa dopaść :) tam tak nie pada[zlosnik]

guernsey 24-04-13 23:25

dobry temat, bo właśnie dziś myłem fokę po zimie i zobaczyłem piękne 3-4 "pryszcze" na krawędzi przedniego błotnika przy zderzaku :(
czytam i tak:
zedrzeć do blachy, corizon, na to szpachla jak chcemy pięknotę :) lakier baza-czyli kolor i na koniec klar-czyli lakier bezbarwny.
Jeżeli coś źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić.
A właśnie czy jak za miesiąc mam przegląd gwarancyjny powłoki lakierniczej to jest nadzieja, że ford zrobi to w ramach gwarancji?? czy dla forda jest gwarancja tylko na rantach??

moons 25-04-13 19:06

Skończyłem przednie drzwi od środka, Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie :) to warstwami:
Corr-Activ, Podkład epoksydowy Spectral, masa uszczelniająca, kolor i na to bezbarwny. Wyszło jak na mnie, świetnie co do trwałości to pewnie jeden rok :)
Teraz tylko się zastanawiam czy zakładać te gumowe uszczelki czy nie. Jak zdejmowałem to w prawych drzwiach prawie się zrosła z drzwiami :shock: Czy czasem nie zakleić zwykłą taśmą otworków po nich i olać te uszczelki. Kilka dni jeżdżę bez nich i żadnej różnicy nie słyszę.
Pozdrawiam

siw-y 25-04-13 19:46

Cytat:

Napisał moons (Post 859218)
Podkład epoksydowy Spectral

Mówisz o tym ?
http://inter-lacksc.home.pl/environm...d89cc8d0be.jpg
Cytat:

Napisał moons (Post 859218)
Teraz tylko się zastanawiam czy zakładać te gumowe uszczelki czy nie

zalej drzwi jakimś fluidolem i załóż normalnie te uszczelki ;)

moons 25-04-13 20:15

Cytat:

Napisał siw-y (Post 859230)
Mówisz o tym ?

Dokładnie o tym, ale to chole...wo pyli, trzeba całe auto zaklejać.

Sorry za głupie pytanie, zalać drzwi od środka, a nie zalać te miejsce pod uszczelką? :)

Pozdrawiam

siw-y 25-04-13 21:21

Cytat:

Napisał moons (Post 859240)
Dokładnie o tym, ale to chole...wo pyli, trzeba całe auto zaklejać.

Też tego używam na co dzień, no niestety troszkę pyli ale nie ma tragedii
Cytat:

Napisał moons (Post 859240)
zalać drzwi od środka, a nie zalać te miejsce pod uszczelką?

musiał byś mieć taki rozpylacz do fluidolu, jest to taki wężyk zakończony dyszą która rozpyla na 4 strony, wsadza się to w drzwi i leje ;) tym sposobem dojdziesz w każde miejsce w drzwiach :)

moons 25-04-13 21:44

Mam takie dziadostwo :)
Ale to dopiero może w majówkę, jutro zaczynam akcję progi, przemalowanie czerwonych zacisków na normalny kolor :smt098 oraz kilka obić lakieru na rantach nadkoli z przodu i tyłu. Mam nadzieję że za piątek wieczór i sobotę zrobię jedną stronę.
Pozdrawiam

Edit:

Trochę podziałałem, jestem zadowolony tak na 4+, Trochę wypryskałem chemii Valvoline, Presto na swoje autko. Teraz wygląda tak:

http://imageshack.us/a/img198/9681/dsc0004ov.JPG

czerwony trochę jeszcze przebija ale nie chce mi się już trzeci raz malować. Poprzednią warstwę i tak zmywałem, ale nawet podwójna aplikacja środka do zmywania lakieru nie dala rady dla Hamerajta także miejmy nadzieję że czarny tak samo będzie leżał.

Pytanie do siwego: dlaczego ten podkład tak jakby pęka? dziś to się zdarzyło pierwszy raz, za grubo czy źle przygotowana powierzchnia?

Pozdrawiam

mario704 28-04-13 17:03

na moje oko za grubo jak spękał albo słabo odtłuszczone.Ja walcze za 3-4 dni z nadkolami tył jak zdejme filce(jeszcze nie wiem jak tam wygląda).
Lałem teraz do drzwi FLUIDOL ML-w zestawie jest "sonda" czyli ta rurka o której pisał siwy.Walisz to w drzwi aż zacznie się lać otworami,czekacz 2h i walisz drugą warstwę.Zostawia to taką woskowatą maź.

siw-y 28-04-13 19:49

Cytat:

Napisał moons (Post 859269)
Pytanie do siwego: dlaczego ten podkład tak jakby pęka? dziś to się zdarzyło pierwszy raz, za grubo czy źle przygotowana powierzchnia?

Jak po nałożeniu 1 warstwy robi się taka jakby mapka (widoczne spękania ułożone w różnych kierunkach) to masz źle odtłuszczoną powierzchnię, wszystko też zależy od samego odtłuszczacza, są takie które bardzo szybko parują i trzeba je szybko wycierać (jeśli dobrze pamiętam to mają dużo LZO) a są takie które bardzo długo parują i trzeba je wycierać do sucha bo jak się nie wytrze to jest lipa (mają mało LZO).

P.S LZO- Lotne Związki Organiczne


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi