Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Notoryczne "padanie" sprzęgła alternatora (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78085)

daraswgm 19-07-16 14:25

Notoryczne "padanie" sprzęgła alternatora
 
Cześć wszystkim

Problem dotyczy sprzęgła alternatora. Od 3 lat co roku (praktycznie zawsze w wakacje [banghead] ) w moim fordzie dochodzi do uszkodzenia sprzęgła alternatora. Za pierwszym razem sprzęgło zostało wymienione na nowe ( ok 800 zł z robocizną ), które padło po roku. Za drugim razem zostało wstawione sprzęgło używane. To również wytrzymało rok. Pech chciał, że w weekend byłem nad morzem i w dzień wyjazdu sprzęgło alternatora znowu odmówiło posłuszeństwa :/ . Dziś już jest wymienione jednak nie daje mi spać przyczyna tego zjawiska. W roku kiedy pało pierwszy raz , przed tym zdarzeniem został wymieniony alternator na nówkę sztukę. Wydaję mi się , że winę ponosi własnie alternator który najwidoczniej jest wadliwy od nowości.

Miał ktoś podobny problem? Zastanawiam się nad regeneracją tego alternatora , chociaż może to tylko zbieg okoliczności.

AdoKrycha007 19-07-16 18:28

Cytat:

Napisał daraswgm (Post 1135707)
Za pierwszym razem sprzęgło zostało wymienione na nowe ( ok 800 zł z robocizną ), które padło po roku..

oddałeś na gwarancji do roboty?

daraswgm 20-07-16 15:00

Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 1135728)
oddałeś na gwarancji do roboty?

było do po czasie ponieważ było no to podobno rok gwarancji ... [niewiem]

Dorian87 23-07-16 16:55

rok gwarancji na robocizne a na towar powinny byc 2 lata . a co sie dzieje jak ci sprzegielko padnie pasek wybruje ?

daraswgm 24-07-16 17:48

Powiem tak, odpaliłem auto, pochodziło jakieś 3 min a następnie z pod maski poleciał biały dym. Po chwili zapaliła się kontrolka akumulatora. Z sercem na ramieniu pojechałem do mechanika , który stwierdził uszkodzenie sprzęgła alternatora.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

fander13 14-12-16 19:39

Cytat:

Napisał daraswgm (Post 1135707)
Cześć wszystkim

Problem dotyczy sprzęgła alternatora. Od 3 lat co roku (praktycznie zawsze w wakacje [banghead] ) w moim fordzie dochodzi do uszkodzenia sprzęgła alternatora. Za pierwszym razem sprzęgło zostało wymienione na nowe ( ok 800 zł z robocizną ), które padło po roku. Za drugim razem zostało wstawione sprzęgło używane. To również wytrzymało rok. Pech chciał, że w weekend byłem nad morzem i w dzień wyjazdu sprzęgło alternatora znowu odmówiło posłuszeństwa :/ . Dziś już jest wymienione jednak nie daje mi spać przyczyna tego zjawiska. W roku kiedy pało pierwszy raz , przed tym zdarzeniem został wymieniony alternator na nówkę sztukę. Wydaję mi się , że winę ponosi własnie alternator który najwidoczniej jest wadliwy od nowości.

Miał ktoś podobny problem? Zastanawiam się nad regeneracją tego alternatora , chociaż może to tylko zbieg okoliczności.

Sorry, że odkopuję ale właśnie dotyka mnie podobny problem. Średnio co 3 miesiące urywa się guma w sprzęgle alternatora. Alternator regenerowany jakieś półtora roku temu. Sprawa wygląda zawsze podobnie, dym spod maski smród w środku i po jakimś czasie kontrolka ładowania. W tej chwili mam założone 3 sprzęgło, wszystko używki. Znasz może już przyczynę u Ciebie?

jacek3773 15-12-16 23:42

czy altek w połączeniu ze sprzęgłem lekko się obraca.,///???? śruby mocujące łapę z sprzęgłem ciasno wchodzą w otwory bo nie ma tam chyba kołków ustalających a osiowość musi być zachowana, inaczej guma leci

dostojnykocur 18-12-16 22:57

Pytanko mam, bo całe kompletne sprzęgło to koszt około 400 zł. Czy nie wystarczy wymienić samego wolnego koła pasowego? To tam znajduje się praktycznie cały mechanizm odpowiedzialny za działanie sprzęgła.
U mnie początkowymi objawami były piszczenie przy gaszeniu i odpalaniu, sporadycznie zdarzało się że po odpaleniu paliła się kontrolka ładowania. Czasami jak wjadę w głębszą kałużę, to przygasają mi lekko wszystkie światła i po jakimś czasie pasek sobie zapiszczy i wraca wszystko do normy.

A ostatnio przy przyspieszaniu sprzęgło zaczęło wydawać dźwięki jakby rozwalonego kółka dopóki obroty się nie wyrównają, chyba czas na wizytę u mechanika:D

Dorian87 19-12-16 20:27

Cytat:

Napisał fander13 (Post 1152869)
Sorry, że odkopuję ale właśnie dotyka mnie podobny problem. Średnio co 3 miesiące urywa się guma w sprzęgle alternatora. Alternator regenerowany jakieś półtora roku temu. Sprawa wygląda zawsze podobnie, dym spod maski smród w środku i po jakimś czasie kontrolka ładowania. W tej chwili mam założone 3 sprzęgło, wszystko używki. Znasz może już przyczynę u Ciebie?

O czym ty chlopie piszesz w sprzegle alternatora nie ma zadnej gumy . Tam sa same elementy metalowe. Cas tu bzdury piszecie ,albo nie wiecie wogole o co chodzi. Sprzeglo altternatora jest po to zeby tlumic wibracje. W momencie kiedy wzrasta predkosc obrotowa silnika i gwaltownie spada sprzeglo alternatora rozlacza naped i alternator swobodnie sie kreci co niweluje wibracje na pasku. I jest tylko jeden objaw padnietego sprzegla. Wibracje na pasku . Mozna to latwo sprawdzic . Zdejmuje sie pasek , kreci gwaltownie kolkiem i zatrzymuje kolko jezeli w monencie zatrzymania kolka kreci sie wirnik ,znak ze sprzeglo sprawne jezeli tak sie nie dzieje to sprzeglo padniete. Nie ma czegos takiego ze dym z pod maski czy cos takiego.

---------- Post dodany o 20:27 ---------- Poprzedni post był z 20:24 ----------

Cytat:

Napisał dostojnykocur (Post 1153386)
Pytanko mam, bo całe kompletne sprzęgło to koszt około 400 zł. Czy nie wystarczy wymienić samego wolnego koła pasowego? To tam znajduje się praktycznie cały mechanizm odpowiedzialny za działanie sprzęgła.
U mnie początkowymi objawami były piszczenie przy gaszeniu i odpalaniu, sporadycznie zdarzało się że po odpaleniu paliła się kontrolka ładowania. Czasami jak wjadę w głębszą kałużę, to przygasają mi lekko wszystkie światła i po jakimś czasie pasek sobie zapiszczy i wraca wszystko do normy.

A ostatnio przy przyspieszaniu sprzęgło zaczęło wydawać dźwięki jakby rozwalonego kółka dopóki obroty się nie wyrównają, chyba czas na wizytę u mechanika:D

To nie jest objaw sprzegla. Wyzej podalem instrukcje jak sprawdzic sprzeglo alternatora . Sprawdz.

fander13 12-01-17 18:04

Cytat:

Napisał Dorian87 (Post 1153482)
O czym ty chlopie piszesz w sprzegle alternatora nie ma zadnej gumy . Tam sa same elementy metalowe. Cas tu bzdury piszecie ,albo nie wiecie wogole o co chodzi. Sprzeglo altternatora jest po to zeby tlumic wibracje. W momencie kiedy wzrasta predkosc obrotowa silnika i gwaltownie spada sprzeglo alternatora rozlacza naped i alternator swobodnie sie kreci co niweluje wibracje na pasku. I jest tylko jeden objaw padnietego sprzegla. Wibracje na pasku . Mozna to latwo sprawdzic . Zdejmuje sie pasek , kreci gwaltownie kolkiem i zatrzymuje kolko jezeli w monencie zatrzymania kolka kreci sie wirnik ,znak ze sprzeglo sprawne jezeli tak sie nie dzieje to sprzeglo padniete. Nie ma czegos takiego ze dym z pod maski czy cos takiego.[COLOR="Silver"]

A guzik prawda mędrco.
Od strony altka masz gumowy tłumik. W linku masz fotkę tego
I właśnie w miejscu tej gumy urywa połączenie między altkiem a rolką/sprzęgłem. Koniec końców rolka z kawałkiem gumy kręci się i obciera o gumę urwaną od strony alternatora. W rezultacie zapierdziela Ci siwy dym spod maski o aromacie palonego kalosza.
I nie mów mi że nie możliwe jak już 3 razy Zbychu mi dupsko ratował i wymieniał to gówno. Jak chcesz dam Ci numer to utniesz sobie z nim o tej nieistniejącej gumie pogawędkę.

http://static.nanodatex.com/media/06...9687a3b7a0.jpg

minciu 18-01-17 18:47

Do przedwczesnego zużycia alternatora może dochodzić przez uszkodzone koło pasowe (dwumasowe) / tlumik drganna wale.

http://autokult.pl/24724,tlumiki-drg...i-eksploatacja

To nie przypadek, że obaj macie Diesle z tym właśnie kołem pasowym, które pewnie siedzi tam od nowości.. w tym ostanie kilka sezonów jest rozwulkanizowane.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi