Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] dźwięk wydechu (exhaust sound) naszych foczek- filmy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32458)

MarioWRC 14-11-09 00:52

dźwięk wydechu (exhaust sound) naszych foczek- filmy
 
Różne dźwięki z różnych tłumików. Zamieszczamy tu filmiki (yt, wrzuta itp)

Pisać w postach tak jak poniżej:

A. FFI/FFII/C-MAX, silnik i moc
B. co zrobione dolot/wydech (nazwa części - DOKŁADNA żeby każdy komu się spodoba dźwięk Twojej foczki mógł sobie dokładnie taki sam do swojej zakupić)
C. link do filmiku (najlepiej przed i po tuningu-wiem mała szansa)

w czasie kręcenia nic nie mówić a już broń k. Boże przed podkładaniem w tle jakiejkolwiek MUZYKI! muzyką będzie praca silnika, i w miarę możliwości kręcić to jakimś porządnym sprzętem [żeby później nie wychodziły filmiki z prędkością 1kl/s!]. I nie bójcie się przygazować. Nie ma nic gorszego w filmach typu exhaust sound jak przez minute słychać silnik na biegu jałowym bez przygazówki. Około 30 sekund będzie perfekt.


Ps. jeśli macie jakieś uwagi pisać do mnie na PW a w postach tylko punkty A B C żeby było PRZEJRZYŚCIE.

piotr-ek 14-11-09 11:47

to ja idę po kamerzystę i dźwiękowca z TVN 24
soory za OT

keicam 14-11-09 11:53

fajna sprawa ;) sam filmiku nie zamieszcze bo dzwiek seryjnego 1.6 raczej duzo osob zna i nie ma sie czym chwalic ale bede sledzic temat. Chetnie bym uslyszam jak brzmi focus jakim jezdzi/jezdzil przemekdeja:D

Greg 14-11-09 12:17

Może być fajne.

FFI 2.0, kolektor ST 170 2,5" wydech praktycznie przelotowy.
Niestety tylko taki film mam na teraz , ale od 1.05 słychać dosyć dobrze wydech [zlosnik]


Pzdr.

RSSSS 14-11-09 18:22

Focus RS, kolektor rurowy, układ 2,5 cala z jednym tłumikiem przelotowym.
Dodatkowa atrakcja BOV ;-)


Pozdro

AR3S 17-11-09 11:29

tutaj masz dużo dźwieków wydechów klubowych foczek : http://www.youtube.com/user/godares#g/u - Filmiki z hamowni Kreator Mocy z FKP Dyna Day 2009

MarioWRC 05-01-10 11:47

Milltek Sport Focus 1.4 & 1.6 Cat Back Exhaust

Ktoś sprowadzał z tego sklepu/lub tej firmy tłumik? Zastanawiam się i szukam jakiegoś w miarę ekhm sportowego wydechu ale nie jakiegoś ultera czy innej tuning fyrmy. Coś sprawdzonego i pasującego do mojej foki 1.6. Czy może u nas są jakieś godne polecenia firmy wydechowe;>??

AR3S 05-01-10 14:51

ja wziąłem Jetex-Fortex 2,25" (http://www.jetex.de) ogólnie znana firma w US i DE - do tego kolektor rurowy 4-1. U nas w PL nie znajdziesz nic w rozsądnych pieniądzach - bo sprowadzane drogo a robione na zamówienie jeszcze drożej. Na Ebay-u też nie ma zbytniego wyboru - sa jakieś firmy krzak głównie (jest Mongoose na ebayu)

AR3S 06-01-10 10:02

oka oka racja :)

tutaj Mongoose'a układ + kolektor 4-1


tutaj wydumka El-Tec'a do 1,6 (jak motorynka)

ten ciut lepiej ... chyba ...


tutaj końcowy Ulter'a do 1,6


Supersporta układ do 1,6


końcowy Remus'a do 1,6

MarioWRC 06-01-10 11:12

Na forum dużo się pisze o silnikach 2.0 a poniżej tego to wogóle wstyd się udzielać..;P

Chce wymienić cały układ wydechowy - rozprężony, sportowy czy jak się tam mówi. Dźwięk też jest dla mnie ważny i ma być inny od tych z filmików powyżej (el-tec, ulter). Ten remus był nawet nawet, i mongoose). Stożek wiem daje zajebiste ryczenie ale żeby on działał trzeba wkręcać foke na wysokie obroty. Poza tym sam stożek nic nie da - tyko zamuli.

Także szukam wydechu z fajnym dźwiękiem, który podniesie BHP przy okazji. Myślę, że taki dźwięk zadowoli mnie w 100%:lol: (da się prawda;>??:lol:)

MarioWRC 29-03-10 11:25

Jeśli to naprawdę jest 1.6 to właśnie taki chcę mieć:

YouTube- Ford Focus 1.6 Toyosport exhaust
YouTube- Ford Focus 1.6 Toyosport exhaust
YouTube- Focus 1,6I jeszcze inny też fayny:

YouTube- Ford Focus Zetec with exhaust pipe on after resonator delete

zapor87 17-04-10 14:50

myślałem, że to miały być nasze foki...
YouTube- MVI_0408.AVI

Toffic1989 17-04-10 16:03

YouTube- FORD focus svt mufler 7.500 rpm escape libre

Dla mnie ideal :D

AR3S 17-04-10 17:19

Dźwięk mojego z wnętrza wozu (przelotowy układ Jetex-Fortex - 2 tłumiki, sportowy katalizator metalowy wysokoprzepustowy, kolektor 4-1) focus 1,6 Mk1 :




mickonr 18-04-10 21:05

Dzwięk naprawdę fajny :-) A jak Ci się jeździ na dłuższych tracach? Nie odczuwasz dyskomfortu przy monotonnej pracy silnika?

P.S. Czy kodeks dopuszcza wyprzedzanie z prawej? ;)) No no no ładnie :))

Fabinho 18-04-10 22:42

Cytat:

Napisał mickonr (Post 437706)
P.S. Czy kodeks dopuszcza wyprzedzanie z prawej? ) No no no ładnie )

Dopuszcza, a co nie wiedziałeś:?:[panna]:lol:

pum 18-04-10 22:45

Cytat:

Napisał mickonr (Post 437706)
P.S. Czy kodeks dopuszcza wyprzedzanie z prawej? ) No no no ładnie )

w terenie zabudowanym tak.

damianTDCI 18-04-10 23:48

Heh widać, że ktoś tu przepisów nie zna :-P

mickonr 19-04-10 04:41

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Na tym pierwszym filmiku jakoś nie widać tej Waszej zabudowy:PP

Aaa jak ktoś z Was napisze "a bo korek jest to zabudowany" to wspomnę, że autostrada A4 zawsze jest zakorkowana :P

Wracając do tematu: dzwięk naprawdę fajny :)

AR3S 19-04-10 08:59

Cytat:

Zasadniczo wyprzedzamy pojazdy tylko z lewej strony. Nie dotyczy to tramwajów, które wyprzedzamy na ogół po prawej stronie (chyba że torowisko poprowadzone jest inaczej). Użycie prawego pasa do wyprzedzania jest dozwolone na jezdni trzypasmowej poza terenem zabudowanym i dwupasmowej w zabudowanym. Wyprzedzić z prawej strony możemy także na drodze jednokierunkowej.
i skończcie polemikę znawcy bo chyba większość powinna powtarzać egzamin ...

MarioWRC 03-05-10 00:17

Mój bolid tym razem już ostatecznie, ponad 100 km przejechanych. Ja jestem z tłumika zadowolony :).

YouTube- focus 1.6 replacement silencer

tadzik 04-05-10 07:40

Cytat:

Napisał MarioWRC (Post 443308)
Mój bolid tym razem już ostatecznie, ponad 100 km przejechanych. Ja jestem z tłumika zadowolony :).

YouTube- focus 1.6 replacement silencer

fajnie brzęczy 8)
ciekawe co na to wszyscy którzy pisali że badziew i negatywa trzeba dać, zastanówcie się na przyszłość bo jak widać to Wam się należą negatywy a jak byście byli fair to chociaż byście maila do gościa od tłumików napisali. Ale znając Was żadnemu to przez klawiaturę nie przejdzie

AR3S 04-05-10 08:12

:smt046

jajek 04-05-10 18:30

Cytat:

Napisał AR3S (Post 443637)
:smt046

i z czego się śmiejesz, sam byłeś pierwszy do negowania zdolności i wiedzy gościa a się okazało że wie co robi

Greg 04-05-10 18:55

[nunu].

AR3S 04-05-10 21:15

Nic się nie okazało - zrobił burczy rurę uniwersalną - ile w tym jest wyliczeń odnośnie przepustowości gazów, średnic wlotu i wylotu pod daną pojemność silnika, obliczeń wysysania spalin przez układ itp - ZERO !! Dlatego jest to mod akustyczny a nie tuning. Nadal neguję "zdolności kolesia" - bo oprócz połaczenia kilku blach i wsadzenia waty pomiedzy warstwy to nic tu ze zdolności ...

Do tego filmik to głównie dźwięk stożka więc o czym tu gadać ?

tadzik 04-05-10 22:18

a skąd wiesz? robisz te tłumiki?
poza tym uniwersalne jak wszyscy dobrze wiedzą do foki I nie pasuję, nie wejdą itd, i zobacz jak jest dobrana końcówka do zderzaka - tu nie ma mowy o badziewiu
ostatnie słowo na temat Twoich wypocin: skoro facet ustawia dźwięk pod klienta to nie jest to tylko składanie blach ale także znajomość charakterystyki silnika i samochodu + wiedzieć jak to zastosować w praktyce czyli (co podejrzewam) odpowiednia perforacja rur w kanale tłumika, odpowiednie wygłuszenie i jego ilość, itd. Facet ma wiedzę i tyle. Ciekawe czy ktoś w Polsce poza nim potrafi dobierać barwę dźwięku a nie tylko głośno cicho za pomocą dławików i wkładek

MisiekT 04-05-10 22:30

ciezko zrozumiec ze koles robi tlumiki uniwersalne z roznymi "oglosami"? co to za sztuka?

SZTUKĄ byloby zrobic JEDNOCZEŚNIE tlumik optymalny dla danego silnika pod katem przeplywu spalin w ukladzie wydechowym ORAZ DODATKOWO dostosowac dzwiek do klienta

i tylko o to sie rozchodzi - sam dzwiek to najmniejszy problem

AR3S 04-05-10 22:51

padłem po prostu padłem ... ze śmiechu

AR3S 05-05-10 07:10

Misiek myślę, że dalsza dyskusja z fanami tuninku nie ma sensu - przecież nie dotrzesz do osób dla których szczytem zmian jest burczenie z rury, gałka z Tesco i kilka naklejek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi