Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Pękła mi przednia szyba ... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7084)

Markes 10-11-05 23:41

Pękła mi przednia szyba ...
 
Auto jest jeszcze na gwarancji, przeglądy wszystkie wykonane. Czy mam szanse na wymianę gwarancyjną :?: Peknięcie nie jest od żadnego kamienia ani czegoś podobnego. Po telefonie do ASO kazali mi przyjechać z książką gwarancyjną i wtedy podejmą decyzję.

Czy macie może jakieś doświadczenia w tej sprawie :?: W Auto Plaza spytali mnie dodatkowo o przebieg auta (mam 76 kkm). Czy ma to jakieś znaczenie :?:

Pozdro
Markes 8)

Jackiller 11-11-05 00:47

Nie daj się w wała zrobić... Muszą wymienić, jak nie ma wyraźnego śladu od udezenia. Bez łachy... a jak "łachy" będa robili problemy, to powiedz, że jedziesz do "znawcy".
Powodzonka

-=Seba=- 11-11-05 05:04

Mam takie samo zdanie jak kolega wyżej. Jeśli się nie uda to do rzeczoznawcy. Zawsze można jeszcze do Ford Polska, ale trzeba mieć 100% pewności , ze to nie od kamienia.

Markes 11-11-05 09:21

Szczerze mówiąc to nie pomyślałem o rzeczoznawcy. Ale to dobry kirunek działania. Teraz nic mi innego nie pozostaje jak tylko czekać do poniedziałku [notworthy]

Pozdro
Markes 8)

driver 11-11-05 09:32

No musisz ich lekko przycisnąć i niech wymieniają szybkę.
Ps.Chyba ilość przejechanych kilometrów nie ma nic do wymiany szyby w takim przypadku.

RSSSS 11-11-05 10:24

Ale jaka może być przyczyna pęknięcia szyby (poza uszkodzeniem mechanicznym) po takim przebiegu? :shock:

Jakby była jakaś wada konstrukcyjna,czy montażowa to wydaje mi się,że pęknięcie powstałoby dużo wcześniej. [readmore]

I jako,że ASO w takich sprawach nie jest zbyt uległe to wydaje mi się,że bez rzeczoznawcy się nie obędzie. [pop]

Pozdro [pub2]

@ndy 11-11-05 10:46

Cytat:

Napisał RSSSS
jako,że ASO w takich sprawach nie jest zbyt uległe to wydaje mi się,że bez rzeczoznawcy się nie obędzie.

a jakby co - zawsze można się kopsnąć z Wa-wy do Wrocka.... :wink: :idea: [helm]

RSSSS 11-11-05 11:21

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał RSSSS
jako,że ASO w takich sprawach nie jest zbyt uległe to wydaje mi się,że bez rzeczoznawcy się nie obędzie.

a jakby co - zawsze można się kopsnąć z Wa-wy do Wrocka.... :wink: :idea: [helm]


I liczyć na... [bigok]

@ndy 11-11-05 15:08

Cytat:

Napisał RSSSS
liczyć na...

życzliwą znajomość klubową ... [helm]

Markes 11-11-05 15:14

Dzisiaj umyłem samochód i ... :(

W wielu, zaznaczam wielu miejscach są malutkie ślady od piasku (tak myślę), rozłożone nierównomiernie na szybie. W poprzednim aucie pękła mi szyba od kamienia, ale tam ewidentnie było widać ślad. Poza tym pękniecie idzie od samego brzegu szyby. I jeszcze jedno. Mam założoną rozpórkę, którą jutro zdejmuję (zakładam, że z nią nie miałbym po co jechać do ASO). Czy ona mogła mieć jakikolwiek wpływ :?: [banghead]

Pozdro
Markes 8)

Greg 11-11-05 15:18

Cytat:

Napisał Markes
Mam założoną rozpórkę, którą jutro zdejmuję (zakładam, że z nią nie miałbym po co jechać do ASO). Czy ona mogła mieć jakikolwiek wpływ

Tylko jezeli szyba byla juz gdzies peknieta , to wtedy ma to wplyw i to spory .

Pzdr.

Bzyczek 11-11-05 16:15

Jeśli będzie miał jakiś problem w AP to odezwij się do mnie, może bede mógł jakoś pomóc...

Oskar 11-11-05 16:20

Cytat:

Napisał Bzyczek
Jeśli będzie miał jakiś problem w AP to odezwij się do mnie, może bede mógł jakoś pomóc...

No to zrób odrazu rozeznanie u staruszka i sobie Markes zaoszczędzi nerwów , pojedzie w poniedzialek do AP i sprawe załatwi.

Markes 11-11-05 16:49

Rozpórkę założyłem zaraz po Kiełbiku, szyba pękła w ostatni poniedziałek. [banghead]

Nic, pożyjemy - zobaczymy. Trza być dobrej myśli.

8)

RSSSS 11-11-05 16:54

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał RSSSS
liczyć na...

życzliwą znajomość klubową ... [helm]


...z której słynę,co może potwierdzić Dimmu [bigok]

Ale niestety mam złe wiadomości.W sprawach gwarancyjnych nic nie da się zrobić,bo ocena należy do centrali Forda.
Wygląda to tak,że my możemy wypłacić odszkodowanie po znajomości ale później nie dostaniemy zwrotu z centrali,bo oni tej reklamacji gwarancyjnej nie uznają.

Pozdro [pub2]

Markes 11-11-05 17:05

Cytat:

Napisał RSSSS
Ale niestety mam złe wiadomości.W sprawach gwarancyjnych nic nie da się zrobić,bo ocena należy do centrali Forda.......bo oni tej reklamacji gwarancyjnej nie uznają.

:( Chyba trzeba będzie się :smt014

A później [pub2] z rozpaczy lub ze szczęścia.

O wielki Henry [notworthy]

8)

@ndy 11-11-05 17:08

a co na to ubezpieczenie ?! [chytry] :idea: [chytry] :idea: [chytry] :idea:

Markes 11-11-05 21:04

Cytat:

Napisał @ndy
a co na to ubezpieczenie ?! [chytry] :idea: [chytry] :idea: [chytry] :idea:

Jeżeli nie dam rady z Fordem, poinformuję ubezpieczyciela. Na razie czekam do oględzin "fachowców" z Forda :)

moon 11-11-05 21:08

Jak bys potrzebowal namiarow na rzeczoznawce to moge polecic jednego...

Markes 11-11-05 21:47

Cytat:

Napisał moon
Jak bys potrzebowal namiarow na rzeczoznawce to moge polecic jednego...

OK, będę pamietał

mucha 11-11-05 22:10

moim zdaniem trzeba sie kłucić ASO i jak ktos ma gadane np. jak moja żona to mozna wiele wyskrobać

Ja tzn Moja zonka wywalczyla auto alarm wartośc i 1500 za 400 zł i przdluzenie gwarancji c-maxa o kilka miesięcy

-=Seba=- 12-11-05 02:32

Cytat:

Napisał RSSSS
W sprawach gwarancyjnych nic nie da się zrobić,bo ocena należy do centrali Forda.

W takim razie widzę, że będę musiał wykonać telefon ehhh. Ale najpierw dokładnie proszę o informacje co stwierdziło ASO bo na łosia też nie chcę wyjść :D . Muszę mieć jakiś papier na podstawie którego będę dyskutował [bigok]

Oskar 12-11-05 10:10

Cytat:

Napisał RSSSS
W sprawach gwarancyjnych nic nie da się zrobić,bo ocena należy do centrali Forda.

No to trzeba Aso poprosić żeby fordowi "ładnie" opisali .( Bzyku do dzieła)

Bzyczek 13-11-05 15:41

Markes napisz mi priva - opisz wszystko dokładnie, ja to dam ojcu i poniedziałek dam Ci odpowiedź...

Markes 13-11-05 20:45

Właśnie to poczyniłem :P

[ Dodano: Pon 14 Lis, 2005 ]
Cytat:

Teraz nic mi innego nie pozostaje jak tylko czekać do poniedziałku
No i poniedziałek minął, a ja ....

Byłem u Lipskiego (mam najbliżej z firmy). Poczekałem parę minut na kompetentna osobe z działu gwarancji. Poszlismy do autka (wcześniej wymyłem swoja Fokę że aż sam byłem pod wrażeniem), gość pooglądał pękniecie, trochę się posprzeczalismy na temat gwarancji (mam dwuletnią), wyeliminowaliśmy wykluczenie szyb z gwarancji (ponoć takie były), no i ....... umówiłem sie na czwartek na wymianę gwarancyjną (troche był zniesmaczony przebiegiem autka - 76kkm). ale co dwa lata to dwa lata gwarancji.

Tak więc jestem pod wrażeniem [hehe]

Pozdrwiam
Markes 8)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi