Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Pierwszy bieg nie wchodzi do końca (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48938)

Foca 15-04-11 01:07

1.8 TDDI Pierwszy bieg nie wchodzi do końca
 
Witam

mam taki problem z pierwszym biegiem , czasami mam taką sytuacje , że jedynka nie wejdzie mi do końca , jak popuszczam powoli sprzęgło to sama się zapnie ale to dzieje się tylko czasami , nic nie zgrzyta , wsteczny wchodzi pieknie , dwójka , trójka , czwórka , piątka rewelka nic nie zgrzyta .

Drugi problem mam taki , że podczas ruszania jak już powoli ruszam jestem na tkzw. półsprzęgle czuć takie nie wiem jak to nazwać , bicie , drganie na pedale sprzęgła i jakby cała buda drżała i to samo się tyczy z schodzenia z 4 biegu na 3 bieg bez dodania gazu .

Jak ruszam z piskiem opon to nie mam tych drgań .

Jak jechałem po naszych wyboistych drogach ( drogach osiedlowych ) 10 Km/H czułem jak cos mi wali po lewej stronie od strony kierowcy jakby coś było luźne , takie walenie o bude .

Sprzęgło full komplet wymienione było 3 tys. temu na Sachsa
Wymieniłem poduche pod skrzynią .

Zawieszenie nowiutkie , wahacze , przeguby wszystkie , amortyzatory , klocki hamulcowe , tarcze hamulcowe , Łożyska , sworznie

Nie wiem jaka może być tego przyczyna??

Nie rozumiem tego , człowiek dba o auto , czyści , wymienia oleje pierdoły , zawieszenie a Ci co nie dbaja nie czyszczą mają w dupie wymiane oleju katują i jeźdzą ://

klapek 15-04-11 08:21

Może pompa sprzęgła coś świruje... wsumie wymieniłeś cała auto, nic innego nie przychodzi mi do głowy ;-)

mjprzem 15-04-11 10:36

Cytat:

Napisał Foca (Post 561334)
Witam

mam taki problem z pierwszym biegiem , czasami mam taką sytuacje , że jedynka nie wejdzie mi do końca ...

Mozliwe ze cos z wodzikami po wymianie sprzegla-do regulacji
ALE!!!

Cytat:

Napisał Foca (Post 561334)
Drugi problem mam taki , że podczas ruszania jak już powoli ruszam jestem na tkzw. półsprzęgle czuć takie nie wiem jak to nazwać , bicie , drganie na pedale sprzęgła i jakby cała buda drżała i to samo się tyczy z schodzenia z 4 biegu na 3 bieg bez dodania gazu .
Jak ruszam z piskiem opon to nie mam tych drgań .

Tutaj cos wskazuje na problem z tarczą i wysprzeglikiem -wyciskiem sprzegla.
Czyzby moglo zostac krzywo zmontowane...niewiem. Moze wina tarczy. A moze nie dokrecona skrzynia do silnika :) kilka przyczyn moze byc. Rozrusznik normalnie kreci?
Moze to byc przyczyna ze 1 zle wchodzi.

Cytat:

Napisał Foca (Post 561334)
Nie rozumiem tego , człowiek dba o auto , czyści , wymienia oleje pierdoły , zawieszenie a Ci co nie dbaja nie czyszczą mają w dupie wymiane oleju katują i jeźdzą ://

A widziales kiedys mechanika w akcji jak sam cos komus naprawia? Wszystko zalezy od dnia jakiego ma :) Sam kiedys pracowalem jako mechanik w skodzie i wiem jak sie robi...tak sie robi jak sie chce. Taka jest polska rzeczywistosc. Jak chcesz miec pewnosc ze masz dobrze zrobione to musisz zawsze na raczki patrzec.

Zostaw samochod do naprawy w serwisie zobaczysz jak sie chlopaki beda nim bujac za twoimi plecami. :)
W domu mam foke 11letnia kombi rodzicow z salonu od nowosci bez serwisowania. Samochod poobijany porysowany ale bezwypadkowy..poza czesciami ktore sie normalnie zuzyly klocki oleje filtry wymienilem jeszcze w ciagu 220kkm i 11 latek:
-pedal gazu
-sterownik pompy.
Jutro jade pierwszy raz na wymiane czynnika bo klimatyzacja zaczyna sie rozlaczac-ale chodzi jeszcze...1-raz po 10 latach!!!
To jest samochod rodzicow a jak byl kupiony mialem 18 latek..i wierz mi ze byl nieludzko traktowany. Mam jeszcze mlodszego brata..kontynuowal dzielo niszczenia rodzicow samochodu. Mimo wszystko masz poglad na to ze niewarto przesadycznie dbac o samochod.
Jesli chcesz miec dobrze zrobione to tylko zaufany mechanik.

Ach zapomnialem jeszcze silowniki tylnej klapy wymienilem w tym kombi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi