Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] 1.6 EcoBoost falujace obroty po serwisie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82366)

Mandaryn 01-08-18 21:20

1.6 EcoBoost falujace obroty po serwisie
 
Witam. Wła¶nie odebrałem Focusa z ASO (na razie nie wymieniam nazwy ale to salon w W-wie) po akcji serwisowej wymiany jakis elementów w układzie chłodzenia. Z układem chłodzenia wszystko ok ale za to zacz±ł dziwnie sie zachowywać na wolnych obrotach: po zdjeciu nogi z gazu przez 3 sek s± obroty 800 a potem skacz± do 1800 i znów po ok 3 sek spadaj± i tak przez cały czas np. podczas stania na czerwonym ¶wietle. Ciekawe czy "specjali¶ci" wgrali nowe oprogramowanie , nad którym nie panuj± czy "zaprogramowali" jak±s awarie by teraz juz odpłatnie cos wymienić. Wiem , że maj± takie skłonno¶ci bo mi już chcieli co¶ niezbędnie wymienić choć nie było trzeba. Macie jakie¶ pomysły?

Atlis 01-08-18 21:36

Nie, nic takiego się u mnie nie dzieje.

Zrób nagranie, jedĽ do ASO.

pdz 01-08-18 22:16

Napisz gdzie byle¶, też chcę jechać na tę akcję i nie chciałbym takich niespodzianek.

Mandaryn 02-08-18 10:46

Na razie nie chcę jeszcze podawać serwisu bo może załatwi± sprawę choć gdy do nich teraz zadzwoniłem trochę mnie zniesmaczyli twierdz±c, że przecież mogło się to stać 5 min po wyjeżdzie z serwisu! Podobno podczas akcji serwisowej nie ingerowali w ustawienia, jednak gdy się zapisywałem go¶c mówił że jednak wymaga to zmian w oprogramowaniu. Ciekawe, że samochód robi ponad 100 tys km i sie nic nie dzieje natomiast 5 min po wyjezdzie z warsztatu nagle awaria. Cos to niezbyt w zgodzie z rachunkiem prawdopodobieństwa :smt001. Mam juz kilka bardzo negatywnych do¶wiadczeń z ASO a więc jestem na to wyczulony !

MC Miras 02-08-18 12:16

A czujesz smród z rury wydechowej? Może padł Ci czujnik przepływu powietrza.

pdz 02-08-18 17:43

Tym bardziej napisz, bo jak wstawiasz auto i jest ok, po wyjeĽdzie problem, to moim zdaniem też może być wina soft, może jaki¶ kabelek rozł±czyli czy cokolwiek.

Mandaryn 06-08-18 13:07

Cytat:

Napisał pdz (Post 1194779)
Tym bardziej napisz, bo jak wstawiasz auto i jest ok, po wyjeĽdzie problem, to moim zdaniem też może być wina soft, może jaki¶ kabelek rozł±czyli czy cokolwiek.

Zadzwoniłem do ASO to mi powiedzieli, ze diagnosta na urlopie. Mnie był pilnie potrzebny samochód w weekend więc podjechałem do pobliskiego serwisu Bosch: podej¶cie do klienta diametralnie różne niż w ASO Ford, widać , że szanuj± klienta. Podł±czyli do kompa i wyskoczył bład P010817 czujnik ci¶nienia w kolektorze dolotowym. Sprawdzili czy dochodzi do niego napięcie, inne złaczki w pobliżu, wykasowali bł±d. Focus się mocno ożywił ale po ok 30km znów się pokazał ten komunikat i znów zamulił. Bosch powiedział, że będ± teraz sprawdzać stan zabrudzenia czujnika, byc może go wymieni±. Mnie jednak się wydaje, ze serwis Ford wgrał nowy soft, czego¶ nieodklikn±ł i dlatego kuleje. Mam trochę noż na gardle bo zaczynam urlop nd pieknym Bałtykiem a tu taki pasztet z autem :(

pdz 06-08-18 15:36

Dlatego też zamierzam się udać teraz, po urlopie ;-)
Dla mnie jest dziwne, że w jednym serwisie w kilka godzin komu¶ ogarnęli, w innym mówi±, że może potrwać 5 dni.
Skoro to takie proste i już teoretycznie ogarnięte, to co¶ mi się tutaj nie zgadza.

czarny-daffy 09-08-18 14:05

Zmien Map Sensor na nowy, skasuj blad i bedzie wiadomo. Z drugiej strony jak czujnik wyswietla prawdziwe wartosci doladowania dla mapy paliwa i auto przyspiesza i jezdzi okej to bym jednak doszukiwal sie czegos innego, moze nawet czegos mechanicznego, a nawet jakiegos wezyka podcisnienia lub czegos podobnego w okolicy kolektora dolotowego. Powodzenia!

Pzdr

wojtoo 11-08-18 10:10

moja historia z faluj±cymi obrotami
https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=140131
od tamtej pory nie wyrażam zgody na upgrady softu w ASO

Mandaryn 13-08-18 20:11

Byłem na urlopie kilka dni a Focus zostal‚ w serwisie Bosch. Wcze¶›niej mnie wezwali i pokazali zaolejone zł±…cze sterownika pod zderzakiem przed lewym przednim koł‚em Stwierdzili, że prawdopodobnie przez nieszczelno¶ć‡ w czujniku ci¶›nienia oleju osł‚onami wiazki kabli ¶›cieka olej do sterownika. Mnie się™ jednak przypomniał‚o, ze poprzedni wł‚a¶›ciciel opowiadał‚ jak jaka¶› rurka ci¶›nieniowa pę™kł‚a i olej trysn±ł‚ pod ci¶›nieniem po cał‚ym wnę™trzu komory silnika. To był‚ dobry trop bo czujnik cisnienia okazał‚ się™ szczelny. Szef Bosch stwierdziĹ‚ , że zaolejone zł±…cze sterownika i mokra cała wi±…zka mogł‚a dawać‡ fał‚szywe odczyty, które sterownik interpretował‚ jako bł‚edy z czujnika doł‚adowania. Miał‚ juz podobno tak±… przypadł‚o¶ć‡ w aucie klienta. Cał‚o¶ć‡ oczy¶›cili, przedmuchali sprężonym powietrzem, odtłu¶›cili zmywaczem i twierdz±…, że jest ok. Faktycznie silnik na zimno nie faluje, nie ma żadnych komunikatów oraz ma normaln±… dynamikę™. Jest to dla mnie dziwne bo wiem , ze raczej olej jest dobrym izolatorem (nawet duże transformatory energetyczne s± zalewane olejem). Ale na razie wierzę™ w zapewnienia fachowca i czekam co bedzie dalej. Diagnostyka takich nietypowych uszkodzeń to prawdziwa zagadka i test na do¶›wiadczenie dla elektromechanika. Choc dalej mnie dziwi zbieg okoliczno¶›ci: samochód przejeżdza ponad 100tys a awaria sie ujawnia po wyjechaniu z bramy ASO - no ale s±… rzeczy na ¶›wiecie, które sie fizjologom nie ¶›nił‚y ! Zobaczę™ czy awarie usunęli skutecznie i czy nie ujawni sie z opóĽnieniem.

Ziele1985 14-08-18 10:42

W sumie logiczne jeżeli jest izolatorem to zabrudzone styki zwiększaj± opór i gubi sygnał


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi