Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Serwis Wrocław, pytanie o wycenę (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52703)

Assfalt 09-10-11 13:34

Serwis Wrocław, pytanie o wycenę
 
Witam forumowiczów. Dwa dni temu byłem u mechanika. Dostarczyłem mu części do wymiany(zakupione w hurtowni),mianowicie:
-pasek wielorowkowy
-filtr paliwa i oleju
-olej silnikowy
-świece
Dogadałem się, że cena za wymianę tych rzeczy + wymiana płynu hamulcowego (płyn od mechanika) zapłacę około 200zł.

Cena wydała mi się dobra, więc postanowiłem auto zostawić. Następnego dnia dostaje telefon od mechanika, że napinacz paska wielorowkowego nadaje się do wymiany, nowy to Ruville za około 180zł(wiem, że ten mechanik bierze części z Inter Cars, oni są drodzy plus jeszcze marża warsztatu). Cena jaką usłyszałem to 535zł za wszystko włącznie z wymianą filtrów, świec etc.

I pytanie czy zostałem przysłowiowo nabity w butelkę, bo jeśli dobrze liczę to 200zł(filtry itp.) + 180zł(napinacz)=380zł, zatem za co zapłaciłem kolejne ponad 150zł? przecież napinacz jest w tym samym miejscu co pasek, który de-facto i tak był ściągany...
Co o tym sądzicie?

exiter 09-10-11 14:14

według mnie trochę drogo;p 200zł (za wymianę filtrów, paska, świec, płynu hamulcowego) było bardzo dobrą ceną, ok, doszedł napinacz za 180zł (dayco czy ina kosztują ok. 150zł) i powinien doliczyć 50zł max za robociznę przy napinaczu, bo i tak zdejmuje pasek wieloklinowy, czyli jedna robota, za wszystko wyszłoby ok. 400-430zł, jak się nie patrzy ponad 100zł mniej[screwy]

Assfalt 09-10-11 14:19

Cytat:

Napisał exiter (Post 623563)
według mnie trochę drogo;p 200zł (za wymianę filtrów, paska, świec, płynu hamulcowego) było bardzo dobrą ceną, ok, doszedł napinacz za 180zł (dayco czy ina kosztują ok. 150zł) i powinien doliczyć 50zł max za robociznę przy napinaczu, bo i tak zdejmuje pasek wieloklinowy, czyli jedna robota, za wszystko wyszłoby ok. 400-430zł, jak się nie patrzy ponad 100zł mniej[screwy]

Mnie też dokładnie wyszło około 100zł za dużo. Zastanawiam się co mi napiszę, na wydruku z naprawy mam się po to zgłosić w tym tygodniu. Najwyżej będę się kłócił z nimi. Ech z tym warsztatami, jak nie kijem to go pałą.

blachaffm 09-10-11 18:56

Cytat:

Napisał Assfalt (Post 623565)
jak nie kijem to go pałą.

[walcz]

eksar 13-10-11 21:13

Cytat:

Napisał Assfalt (Post 623554)
Dwa dni temu byłem u mechanika. ?

A gdzie ten warsztat się mieści?

Assfalt 17-10-11 21:47

Cytat:

Napisał eksar (Post 625159)
A gdzie ten warsztat się mieści?

Na wstępie powiem, że na tej ulicy są dwa albo i 3 warsztaty. Na ulicy Rogowskiej, nie podaje adresu aby przypadkiem ktoś nie miał żadnych pretensji. Na łuku ;)

eksar 18-10-11 21:25

Dzięki za info. I jak, auto odebrane? Jaki koszt wyszedł w ostatecznym rozrachunku?

Assfalt 19-10-11 19:00

Odebrane już jakiś czas temu. Sprawne, nawet pasek nie piszczy rano. Praca myślę, że dobrze wykonana, ale cena, rozumiem, że coś może być niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale, jak to jest, że zawsze coś później jest nie tak?:)

Bądźmy czujni :- )


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi