Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Zawory 1,4 16V (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27088)

uio 04-05-09 19:50

[FFI] Zawory 1,4 16V
 
Jak ustawić zawory?Nie widzę płytki regulacyjnej?A może tam są hydrokompensatory?

Naprawdę nikt z Was nie wie??Jaki ma być luz?

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 08:01 ]
Jestem u Was dwa dni ale już mi się nie podobacie :P

Carmax 06-05-09 11:11

Re: Zawory 1,4 16V
 
Cytat:

Napisał uio
Jak ustawić zawory?Nie widzę płytki regulacyjnej?A może tam są hydrokompensatory?

Naprawdę nikt z Was nie wie??Jaki ma być luz?

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 08:01 ]
Jestem u Was dwa dni ale już mi się nie podobacie :P

1.4 16v jest na hydraulice - zresztą jak większość 16v :P

Toffic1989 06-05-09 11:50

Cytat:

Napisał Carmax
1.4 16v jest na hydraulice - zresztą jak większość 16v :P


Nie zebym sie znal jakos super. Ale z tego co wiem budowa 1.4 to to samo co moj np. 1.6


a ja u siebie regulowalem przez zime zawory i i wymianialem kilka plytek , bo mialy juz luz i trzasakalo. Jesli o to w ogole chodzi koledze uio,

sanjarek 06-05-09 12:43

z tego co się orientuję to w tym silniku nie ma płytek regulacyjnych, a już tym bardziej nie jest to konstrukcja "z hydrauliczną likwidacją luzu" tylko z regulacją [banghead] - jeśli to tak można nazwać - za pomocą popychaczy szklankowych, które mają różną grubość denka. Jednym słowem trzeba odpowiednio dobrać szklanki aby luz był prawidłowy. Niestety nigdzie nie spotkałem się z możliwością zakupu szklanek ... gdzieś na forum ktoś przechodził taką regulację, którą robił zaprzyjaźniony mechanik. Z tego co pamiętam to mechanik wziął szklanki na zaworach ze zbyt dużym luzem i niestety nie było innej możliwości tylko do chłopaków z ASO, u których podobierał takie jak trzeba z używek bo zakup nowych to kosztowna sprawa :smt067 tu się FORD nie popisał [ass]

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 12:57 ]
uzupełnij profil bo nie wiadomo jakiego silnika dotyczy regulacja - ważny jest rocznik i typ S SE a poza tym jak byś wpisał w szukajkę "regulacja zaworów" to znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie


grubości denka zmieniają się w zakresie od 2,700 mm do 3,575 mm co 0,025 mm

uio 06-05-09 20:12

Cytat:

Napisał Toffic1989
Jesli o to w ogole chodzi koledze uio,

Tak właśnie o to :)
Bardzo dziękuję za odzew.
Cytat:

Napisał sanjarek
trzeba odpowiednio dobrać szklanki aby luz był prawidłowy

Tak też mi się wydawało po zdjęciu dekla.Jednym słowem wałki trzeba wyciągać??Jaki ma być luz??Poza tym fafowcy w ASO stwierdzili że są płytki - cena koło 2 zylka.
Cytat:

Napisał sanjarek
poza tym jak byś wpisał w szukajkę "regulacja zaworów" to znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie

Hi,hi spróbuj sam i zobacz co Ci wyjdzie :P

sanjarek 07-05-09 08:09

Cytat:

poza tym jak byś wpisał w szukajkę "regulacja zaworów" to znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie
Hi,hi spróbuj sam i zobacz co Ci wyjdzie :P
zrobiłem tak jak napisałeś i :shock: 48 wyników :lol: na pierwszym miejscu nasz temat, a na czwartej pozycji temat szukany .... to chyba nie jest takie trudne ... wystarczy przy szukaniu zaznaczyć opcję "Szukaj wszystkich słów" (inaczej da wynik niefajny 432 tematy i wtedy [ass] ), a potem odwalić tematy typu "sprzedam... chcę zagazować... itp."
:smt023

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 08:15 ]
Cytat:

Napisał sanjarek
Tak też mi się wydawało po zdjęciu dekla.Jednym słowem wałki trzeba wyciągać??Jaki ma być luz??

dla silnika 1,4 SE (dalej profil nie uzupełniony :twisted: ):
Luz zaworowy (przy zimnym silniku), zawór dolotowy - 0.17 - 0.23mm
Luz zaworowy (przy zimnym silniku), zawór wydechowy - 0.27 - 0.33mm

uio 07-05-09 09:07

Cytat:

Napisał sanjarek
czwartej pozycji temat szukany

w 1.6 16V Zetec S :mrgreen:
Cytat:

Napisał sanjarek
typ S SE

Chodzi o dekiel??
Czy trzeba wałki ściągać czy podważaniem da radę??

sanjarek 07-05-09 11:40

Cytat:

Napisał uio
Chodzi o dekiel??

chodzi o rocznik z jakiego masz fokę bo z tego co można wywnioskować z postów pisanych wcześniej w czasie liftu albo w tych okolicach (2002 r) Fordowscy szpece [ass] zrobili kosmetyczną zmianę i regulację płytkami zastąpili regulacją szklankami ... głowy za to nie dam, że to 100% prawda ... jeśli masz z rocznika wcześniejszego to zapewne regulacja następuje płytkami i wtedy nie ma potrzeby wymontowywania wałków, tylko za pomocą :!: ściągacza do popychaczy szklankowychych i szczypiec do montażu płytek :!: można luz wyregulować
A jeśli to rocznik późniejszy to logiczne, że szklanki bez demontażu wałka nie wyciągniesz ... no chyba, że jest inny sposób [hmm]

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 11:48 ]
Cytat:

Napisał uio
sanjarek napisał/a:
czwartej pozycji temat szukany
w 1.6 16V Zetec S :mrgreen:

nie czepiaj się drobiazgów bo w fokach silniki 1,4 i 1,6 były SE a do tego konstrukcyjnie to praktycznie to samo w obu silnikach ... w przypadku głowicy minimalne różnice w długości zaworu ssącego ( o 0,4 mm) i średnicy grzybka ( o 2 mm) zawory wydechowe są takie same :mrgreen:

uio 07-05-09 21:09

Cytat:

Napisał sanjarek
Fordowscy szpece zrobili kosmetyczną zmianę i regulację płytkami zastąpili regulacją szklankami

Czyli załapałem się na ich wypociny :mrgreen:
Cytat:

Napisał sanjarek
konstrukcyjnie to praktycznie to samo w obu silnikach

A to trzeba wiedzieć by skorzystać 8) Dziękuję CI :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi