Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Podświetlenie zegarów. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8789)

Paweel 08-02-06 07:29

Podświetlenie zegarów.
 
Zmieniam podświetlenie zegarów z zielonego na czerwony i tu pojawia się pewien problem. Nie zmieniam tarcz tylko same żarówki na diody. Po wyjęciu żarówek i włożeniu diod światło z diod podświetla tylko wskazówki a tarcza licznika pozostaje ciemna. Nie wiem jaka jest tego przyczyna jeżeli ktoś spotkał sięz takim zjawiskiem proszę o radę i wskazówki jak to poprawić i ewentualnie jakie diody zastosować. Dodam że jak włożę żarówki to podświetlenie jest normalne.

Oskar 08-02-06 08:44

Problemem jest zielony "filtr" który jest na tarczy od wewnątrz,
Jak się przyjrzysz to zobaczysz że w miejscach gdzie są żarówki jest on mocniejszy a czym dalej od żarówek słabszy.To jest po to by tarcze świeciły równomiernie.
I teraz metody sa dwie :
Wyskrobujesz ten filtr delikatnie i masz białe podświetlenie , naklejasz od spodu czerwoną folię i świeci na czerwono ale trochę widać ze w miejscach żarówek mocniej.

Usuwasz zielony filtr i robisz od spodu podświetlenie na diodach rozmieszczająć je równomiernie we wszystkich miejscach gdzie musi być podswietlona od spodu tarcza.

AsMfc 08-02-06 09:42

Cytat:

Napisał Oskar
Usuwasz zielony filtr i robisz od spodu podświetlenie na diodach rozmieszczająć je równomiernie we wszystkich miejscach gdzie musi być podswietlona od spodu tarcza.

To jest dobry sposob sam zamierzam zmienic na diody, ale spowrotem na zielone bo zaroweczki ehh sami wiece... do tego zastosuje fluxy duzy kont rozproszenia i ladne swieci i gotowe [bigok] a i nie trzba tak ich duzo Oskar tak trzeba by bylo ze zwyklymi diodami a fluxy maja kat do 120' i sa ladnie wykonane, fakt ze trzeba sie nameczyc z ukierunkowaniem ich rowolegel do tablcy,ale efekt jest fajny.

NeroN 08-02-06 14:03

ja mam niebieskie 3 fluxy(albo 4, nawet nie pamiętam) i moim zdaniem są troszkę za mocne, bardzo po oczach walą(musiałem je przesuwać) a poza tym mam jeszcze 6 zwykłych diód i wciąż zegary nie świecą równo... Jeszcze musze diod do wskazóek wrzucić, bo narazie mam ciemne...

To jest żmudna robota...

gRuHa 10-02-06 21:21

Cytat:

Napisał NeroN
ja mam niebieskie 3 fluxy(albo 4, nawet nie pamiętam)

stary 4 fluxami to jest oswietlana foka Grega w środku!!!!
a ja 3 fluxami przy okazji podswietlania klawiatury, oświetlam pół pokoju!!!!!
wyjmij je stamtąd i kup jakieś niebieskie ale NIE Super-jasne, one sświeca w miare równo...

AsMfc 10-02-06 22:47

Cytat:

wyjmij je stamtąd i kup jakieś niebieskie ale NIE Super-jasne, one sświeca w miare równo...
wlasnie bo fluxy to dlatego, ze maja wyprofilowana soczewke i inny ksztalt i jak kupisz normalne fluxy nie tym super-jasne to jest ok !! i NeroN'ku mylisz chyba z superjasnymi ;) bo te co mam zakupione fluxy slabo swieca i równo w ponad 100', wiec przymiezajac sie do takiej modyfikacji sprawdzilem to czy dzialac bedzie dobrze...a tych niebieskich ostro swiecacych jest jak mrowkow wszedzie i dlatego latwo sie pomylic :P

gRuHa 10-02-06 22:54

Cytat:

Napisał AsMfc
bo te co mam zakupione fluxy slabo swieca i równo w ponad 100'

no to jakies dziwne masz... ja jak na swoje spojrze nawet kątem oka to mnie łoko boli... świecą też równo i tak mniej wiecej w 100*

AsMfc 11-02-06 11:21

Cytat:

Napisał gRuHa
ja jak na swoje spojrze nawet kątem oka to mnie łoko boli

Wersja nie rozproszona ;) ... poszukaj matowych [bigok]

NeroN 12-02-06 20:06

Właśnie dlatego fluxy, bo mają duży kąt świecenia i równomiernie rozproszone światło.
Nie wyjmę :P , już opanowałem sprawę i jest GIT... :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi