Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 tdci Problem z cisnieniem w układzie chłodzenia i przelewający się płyn (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67224)

wiewioor 27-11-13 20:14

1.8 tdci Problem z cisnieniem w układzie chłodzenia i przelewający się płyn
 
Witam, problem wyżej opisany. Po otworzeniu maski zauważyłem, że nie ma w ogóle płynu chłodzącego (nie było wcześniej żadnych objawów, że brakuje) Odkręciłem korek, zrobiło się ciśnienie i płyn poszedł do góry. Poczekałem dość długo, aż się wystudzi silnik i dolałem płynu(weszło 2,5 l).
Oglądaliśmy ze znajomym co mogło się stać, nie było żadnych wycieków.
Po zapaleniu silnika, (w zbiorniczku są dwa wężyki przelewowe), przez prawy wężyk idący od silnika, cały czas leci płyn z powietrzem. Pierwsze co to od razu, że uszczelka pod głowicą, ale niema, ani płynu w oleju, ani oleju w płynie. Macie jakieś pomysły??

MONSTERA 27-11-13 20:53

Miałem podobny przypadek... Okazało się że w wężu była dziurka jak od igły. Przy wzroście ciśnienia w układzie z węża wydobywała się mgiełka pary, której praktycznie nie było można zauważyć... Po jakimś czasie brak wody w zbiorniczku...

Teraz wodę wywala mi przez korek wlewowy... Podejrzewam przyblokowany termostat :neutral:

wiewioor 27-11-13 21:46

Termostat wymieniałem w tamtym roku, ale teraz też się pokuszę, bo koszt niewielki.
Korek sprawdzałem i puszcza 2 bar. Z tyłu w zbiorniczku jest jakaś "dziurka przelewowa" i tamtędy część płynu ucieka

mjprzem 28-11-13 16:42

Cytat:

Napisał wiewioor (Post 929611)
Po zapaleniu silnika, (w zbiorniczku są dwa wężyki przelewowe), przez prawy wężyk idący od silnika, cały czas leci płyn z powietrzem. Pierwsze co to od razu, że uszczelka pod głowicą, ale niema, ani płynu w oleju, ani oleju w płynie. Macie jakieś pomysły??

a powinien leciec prawie sam plyn-jesli silnik jest nie rozgrzany bardzo
z lewego ma leciec dopiero jak termostat sie otworzy.

prawy wezyk odpowietrza silnik ale zimny silnik niemoze sie zapowietrzac!!!

wiewioor 28-11-13 16:51

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 929802)
a powinien leciec prawie sam plyn-jesli silnik jest nie rozgrzany bardzo
z lewego ma leciec dopiero jak termostat sie otworzy.

prawy wezyk odpowietrza silnik ale zimny silnik niemoze sie zapowietrzac!!!

A jaka może być tego przyczyna? Na rozgrzanym leci bardziej

mjprzem 29-11-13 16:25

taka jaka napisales w 1-ym poscie choc niechce cie straszyc...ale innej przyczyny poza uszczelka lub glowica to niema.
a dotego-jezeli plyn ci wywala pod obciazeniem silnika-jak jedziesz i mocniej wciskasz gaz-a silnik nie rozgrzany to to raczej w 100% beda takie przyczyny.

wiewioor 29-11-13 23:03

Tak właśnie myślałem, że to uszczelka. Niestety dużo rozbierania, a koszt uszczelki niewielki. Dzięki za podpowiedzi.

mjprzem 03-12-13 16:11

jak masz naped rozrzadu na suchym pasku od pompy to niema duzo roboty w tym silniku.
tylko ciekawe czemu uszczelka puscila...
ale upewnij sie na 100% ze to uszczelka.

wiewioor 04-12-13 21:56

A puściła dlatego, że pół roku temu była ściągana głowica. Długa historia, opisywałem kiedyś to co mi się stało i widocznie mechanik coś pokopał. Byłem u niego, ale na razie nic nie mówi ciekawego.

mjprzem 05-12-13 16:49

Cytat:

Napisał wiewioor (Post 931302)
A puściła dlatego, że pół roku temu była ściągana głowica...

to podaj linka...obstawiam ze glowica byla sciagana niepotrzebnie?

wiewioor 05-12-13 23:55

Tu masz linka http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62508 tylko temat ucichł dość szybko. Ukręcił się klin od koła pasowego i rozrząd cały przeskoczył. Na szczęście stało się to przy wyłączeniu silnika i musiałem wymienić "tylko" tłoka i 2 zawory.

Codziennie okazywało się coś innego i do samego końca nie wiadomo było co się stało. W spuszczonym oleju był kawałek dziwnego metalu. Po wszystkim okazało się, że to od tulei korbowodu, i musiałem wymienić całego tłoka bo był uszkodzony. A żeby wyciągnąć tłoka to trzeba rozkręcić wszystko. Jak już pewne było, że to ten klin i rozrząd to po ustawieniu wszystkiego dalej była kolizja(ten uszkodzony tłok) dlatego ściągaliśmy głowice.
Mam nadzieję, ż zrozumiale napisałem.

mjprzem 06-12-13 08:21

lepiej zapomnij o tym silniku-ale tak powaznie....po takich rzeczach zrobienie silnika to loteria ktora udaje sie bardzo rzadko.

ja uwazam ze w silników ktore mialy kolizje tloki- zzaworkami-po urwanych rorzadach lepiej nie naprawiac bo nigdy nie wiadomo co jak bardzo oberwalo.

jesli chcesz od nowa robic silnik-to lepiej kupic drugi uzywany.

a przyczyna twojego przypadku-byla bardzo prosta-ktos odkrecal kolo pasowe i za slabo je dokrecił. Od tego wszystko sie popsuło. pytałes czy ktoś miał taki przypadek? takich przypadków było juz bardzo wiele w bardzo roznych silnikach i markach-a winny jest mechanik który nie zdawał sobie sprawy jak mocno musi byc dokrecone koło pasowe-a dokrecanie koła pasowego jest o wiele trudniejsze od dokrecania sruby od głowicy.

jezeli zdecydujesz sie na wymiane uszczelki-bo w sumie to nie jest droga operacja-jak robienie silnika to nieznaczy to ze to bedzie koniec przygód z twoim silnikiem jesli takie przejscia juz miał.

wiewioor 06-12-13 19:12

Wiem wiem i zdaję sobie z tego sprawę, ale o dziwo wszystko po złożeniu działa poprawnie. Mimo wszystko nie żałuję, że naprawiałem bo przynajmniej wtedy wyszło w miarę tanio. Teraz tą uszczelkę wymienię i będę dalej jeździł, może nic się nie będzie działo, a jak już się stanie to naprawię, jeśli bezie w miarę nie drogo.
Sam wiesz, że na taką awarię to i tak dobrze, że silnik chodzi tak samo jak wcześniej.

Ten ktoś kto odkręcał koło pasowe, to nie za mojej kadencji było. Widocznie ktoś coś wcześniej odkręcał, tylko po co?

mjprzem 09-12-13 11:57

Cytat:

Napisał wiewioor (Post 931952)
Ten ktoś kto odkręcał koło pasowe, to nie za mojej kadencji było. Widocznie ktoś coś wcześniej odkręcał, tylko po co?


Niewiem bo przecierz lancuszka nie wymienial-bo z nimi nie bylo problemow w tych silnikach-wiec niewiem naprawde poco mialby ktos kolo pasowe sciagac-chyba ze by sie kolo pasowe rozlecialo-bo tam jest guma-ale i w to watpie.

wiewioor 30-06-14 10:51

Może napisze dla potomnych co było przyczyną.
Tak jak się spodziewaliśmy, głowica chyba była za słabo dociągnięta. Wymieniona uszczelka i skończyły się problemy.
Ale niestety teraz poszła turbina drugi raz, achh chyba słowa mjprzem są jak wyrocznia:)

mjprzem 01-07-14 10:39

sorki...ja tylko wyciagalem swoje wnioski z twojego opisu.

TUNELINER 02-07-14 12:54

tani dizel


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi