Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Foka kopie prądem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38375)

pawcio2 20-04-10 07:03

Foka kopie prądem
 
Od jakiegoś czasu jak dotykam rogu drzwi od wewnątrz to mnie prąd kopie.
Ostanio zdarzyło mi się że po wyjściu z auta przejściu się po mieście,powrót do auta i znów mnie kopie. Jak już strzeli to można dotykać do woli.
Może to na kieruje coś, jeżeli zgaszę silnik wyłączę światła uchylam drzwi to jest pikanie jak przy zapalonych światłach ruszam nimi to w jednym momencie pika dalej otworze przestaje, cofnę z powrotem pika.
Z kolega co wczoraj jechałem jak wyszliśmy z auta mówię weź "tu" dotnij mu nic ,ja dotknąłem "kopnęło"
Przed owym kopnięciem całe drzwi dotykam a tam dotknę i mnie kopnie.
Może wystarczy uziemienie do auta kupić czy szukać jakiegoś przebicia?

Wcześniej nic mnie nie kopało.

Poniżej fotkę poglądową dodaje aby dokładniej pokazać o które miejsce chodzi.
http://img18.imageshack.us/img18/3322/witfocus18.jpg

elite 20-04-10 11:15

to nie chodz w swetrach :P A tak serio to nie widze nic nadzwyczajnego. Sa okresy, ze czlowiek jakis naelektryzowany chodzi. :P Skoro on dotknal i go nie kopnelo to znaczy, ze Ty miales ladunek na sobie.

grzybek 20-04-10 11:30

Normalna rzecz, jak popada deszcz to na jakiś czas przestanie kopać :)
Aha, i uziemienie auta jest g**no warte więc nawet sobie tym nie zawracaj głowy.

Chabs 20-04-10 20:55

mnie foka p oraz drugi kopac zaczela, wczesniej to kopala przez okolo tydzien nawet wiecej az to denerwujace jest ze czego sie nie zlapiesz to Cie pradem ebnie:)

siwy05 21-04-10 18:16

hehe ostatnio mam to samo i już sie martwiłem, że jakis dziwny jestem albo samochód ma jakieś fazy i mnie nie lubi :x w takim razie dołączam do klubu popieszczonych[pub2]

mazi_tczew 21-04-10 18:25

Ja uważam że to wszystko przez brak fazy.. Spróbujcie podotykać foki jak będziecie na "fazie" i zobaczcie czy też będzie kopać.. :)

Kam1l 21-04-10 18:39

Albo też jeśli pocierasz nogami o dywaniki materiałowe to sie elektryzujesz (jak np w Media Markcie :D) i też kopie. Staraj sie dotykać klamki (ja tak robie właśnie :))

keicam 22-04-10 17:22

Normalne. Zimą się to nie zdarza ale w cieplejsze dni owszem

grzybek 22-04-10 17:43

Bo zimą zazwyczaj jest wilgotne powietrze - wtedy para wodna tworzy z elektronami ciężkie jony ujemne utrudniając tworzenie się lawin podwyższając tym samym napięcie przeskoku [bigok] To tyle teorii :) A z ciekawostek fakt, że człowiek może się naelektryzować do wielkości rzędu kilkudziesięciu kV :!:

Chabs 23-04-10 14:40

kurde zas kopie od wczoraj i to nie tylko w Foce bo jak wczoraj Passatem jezdzilem to tak samo ebnie :D

Atol_2008 28-04-10 17:00

jest na to sposób - otworzyć drzwi złapać za metalową część wokół szyby a dopiero później dotknąć nogą ziemi. Często pomaga a rzadko delikatnie popieści :) przy najmniej nie wali jak błyskawica.

axxxe 28-04-10 21:08

he he, zadajcie sobie wszyscy pytanie czy w tym okresie mieliście nowe buty?auto nie kopie to my się elektryzujemy!a auto jest tylko przewodnikiem

elite 28-04-10 21:40

Cytat:

Napisał Chabs (Post 440050)
kurde zas kopie od wczoraj i to nie tylko w Foce bo jak wczoraj Passatem jezdzilem to tak samo jebnie :D

ha! czyli VW tez sa "zepsute"

haha

jurek421 29-04-10 10:21

wystarczy położyc na siedzenie wełnianą płaską poduszeczkę i problem zniknie -

rbit9n 29-04-10 11:49

moja Balbina kopie najczęściej moją Żonę, kobiety...

rudy212 29-04-10 13:04

u mnie to samo - dziewczyna nie zależnie od tego których drzwi dotknie zawsze ją foka pradem atakuje:-P

A ja nic - złego nie ruszy[zlosnik]

iAntonio 10-11-10 17:48

wyszukałem ten temat bo moja tez zaczęła. Mam ją prawie 2 lata i nigdy nic, a zaczęło się około tygodnia temu. Zawsze po wyjściu z samochodu jak chcę zamknąć drzwi to mnie je_nie że mi oczy zaświecą :D w miejscu wskazanym przez kolegę, ale niekoniecznie.
Cytat:

Napisał axxxe (Post 442146)
he he, zadajcie sobie wszyscy pytanie czy w tym okresie mieliście nowe buty?auto nie kopie to my się elektryzujemy!a auto jest tylko przewodnikiem

Bez urazy kolego ale niezłe brednie wypisujesz, bo nowych butów ostatnio jakoś nie nosze :) a kopie i tak.

Oczywiście kwestia uziemienia - ta śmieszna gumka z tyłu auta - odpada. Miałem w innych autach i potwierdzam że to kupa g__na.

Proszę kolegów o pomysła.

sarus 10-11-10 18:04

Cytat:

Napisał rudy212 (Post 442364)
u mnie to samo - dziewczyna nie zależnie od tego których drzwi dotknie zawsze ją foka pradem atakuje:-P

A ja nic - złego nie ruszy[zlosnik]

hehe u mnie to samo jak u ciebie chłopaku :)

sputnik 11-11-10 12:59

Mnie i dziewczyne tez kopie:( Wkurzajace to jest jak nie wiem

langolier 11-11-10 16:22

A w domu jak dotykacie klamki nie kopie Was ?
Trzeba pomietać aby dotykać auta najpierw zewnętrzną częścią dłoni, wówczas "kopanie" jest mniej uciążliwe.
Prawda jest taka, że to nie wina auta tylko Wy się elektryzujecie, zwykle poprzez chodzenie po wykładzinach nieprzewodzących, zwłaszcza "szurając" butami. nie pamiętacie doświadczenia na fizyce z pocieraniem pałeczki ebonitowej i kawałkami papieru ?

iAntonio 12-11-10 13:33

No ale dlaczego wcześniej nie kopało?! Nie zmieniałem ani butów ani gum w samochodzie.
przy okazji powyższej informacji wpadłem na pomysł żeby wyciągnąć gumy spod nóg i zobaczę czy kopie nadal.
Cytat:

Napisał langolier (Post 503300)
Trzeba pomietać aby dotykać auta najpierw zewnętrzną częścią dłoni

dobrze się mówi - pamiętać :D

Andreas1971 12-11-10 14:59

[QUOTE=iAntonio;503068]wyszukałem ten temat bo moja tez zaczęła. Mam ją prawie 2 lata i nigdy nic, a zaczęło się około tygodnia temu. Zawsze po wyjściu z samochodu jak chcę zamknąć drzwi to mnie je_nie że mi oczy zaświecą :D w miejscu wskazanym przez kolegę, ale niekoniecznie.

Potwierdzam to jest trochę dziwne, bo mnie również przez dwa lata oszczędzała, a teraz jak pierdyknie- to nie ma zmiłuj się!!!

Kam1l 13-11-10 00:53

Kupiliście nowe kurtki na zime z materiałów takich które sie elektryzują? Albo nosicie kalesony? To może też powodować nagromadzenie ładunku w ciele. Starajcie się zamykać auto za klamke - w plastik nie kopie :D

Kacper85 13-11-10 05:55

jako rozwiązanie dorywcze polecam następującą kolejność: otwarcie drzwi, złapanie ręką metalowej części drzwi i dopiero wysiadanie. Możecie potem dotykać drzwi ile chcecie i nie kopnie. Na jakimś forum przeczytałem i faktycznie działa. Mój focus aktualnie mnie nie kopie, ale co się działo na wiosnę... fiu fiu :D

iAntonio 13-11-10 09:43

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 503676)
Kupiliście nowe kurtki na zime z materiałów takich które sie elektryzują? Albo nosicie kalesony? To może też powodować nagromadzenie ładunku w ciele. Starajcie się zamykać auto za klamke - w plastik nie kopie :D

co jeszcze ciekawego napiszecie :D

Ja chcę się pozbyć tego kopania jak przedtem nie było, więc musi być jakiś tego powód - a nie są to nowe buty czy kurtka czy kalesony.

Todbringer 13-11-10 15:22

Miałem to samo, a rozwiązanie tego jest prostsze niż wam sie wydaje. Po poradzie mojego ojca kupiłem żonie porządny płyn do płukania (taki do pralki Lenor lub Silan) i problem ustąpił po pierwszym praniu ciuchów... Wiem że głupie ale działa.

dvl 13-11-10 15:57

Moja mnie też kopała, ale odkąd zacząłem kopać ją w odwecie w oponę to jest spokój. ;)

Marek-B 13-11-10 20:48

Moja kopie tylko żonę , więc nie widzę problemu :)

Adam Getka 13-11-10 20:49

Wracamy do tematu. To jest forum techniczne, a nie Humor !!!

iAntonio 13-11-10 21:11

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 503853)
Wracamy do tematu. To jest forum techniczne, a nie Humor !!!

dokładnie,
poważnie chciałbym poznać sposób, a jak już wspomniałem wcześniej tego nie było, więc poza domysłami i dowcipami ograniczcie się do konkretów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi