Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] STRASZNIE "DYMI" PRZY DODAWANIU GAZU 1.8 tdd (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16366)

WASIOR 17-04-07 23:16

[FFI] STRASZNIE "DYMI" PRZY DODAWANIU GAZU 1.8 tdd
 
Witam
Mam takie pytanie, a może problem, mianowicie zauważyłem że w momencie dodawania gazu podczas jazdy moja foka strasznie kopci, na postoju tego nie ma, ostatnio zalałem verva ON, czytalem ze olej ten posiada więcej skladników myjących, czy to może być powód dużego zadymienia czy może powinienem zacząć się poważnie martwić i do ASO podjechać w celu oględzin?? :?

DarekRzeszow 21-04-07 21:52

Re: STRASZNIE "DYMI" PRZY DODAWANIU GAZU 1.8 tdd
 
Cytat:

Napisał WASIOR
Witam
Mam takie pytanie, a może problem, mianowicie zauważyłem że w momencie dodawania gazu podczas jazdy moja foka strasznie kopci, na postoju tego nie ma, ostatnio zalałem verva ON, czytalem ze olej ten posiada więcej skladników myjących, czy to może być powód dużego zadymienia czy może powinienem zacząć się poważnie martwić i do ASO podjechać w celu oględzin?? :?

Jaki kolor zadymienia? :lol:

WASIOR 23-04-07 23:46

Re: STRASZNIE "DYMI" PRZY DODAWANIU GAZU 1.8 tdd
 
Cytat:

Napisał DarekRzeszow

Jaki kolor zadymienia? :lol:

wydaje mi się że siwy, ale bardzo intensywny, na postoju jak gazuje to tego nie ma, tylko jak jadę, a naprawdę mocno dymi!! Jutro jadę na przegląd do ASO Forda, zobaczę co tam powiedzą... [los]

bereto 24-04-07 10:42

Ja mam problem taki 1.8 TDCI Kiedys tego nie bylo a teraz jak rusze mocno to za mna czarno :) Nie wiem co tomoze byc. Daj znac jak przyjedziesz z ASO i co Ci powiedzieli.
:D

WASIOR 24-04-07 11:34

Cytat:

Napisał bereto
Ja mam problem taki 1.8 TDCI Kiedys tego nie bylo a teraz jak rusze mocno to za mna czarno :) Nie wiem co tomoze byc. Daj znac jak przyjedziesz z ASO i co Ci powiedzieli.
:D

Byłem w ASO zrobili ogólny przegląd i powiedzieli to co już wiem... nic specjalnego, jestem umówiony dopiero 08.05 do FORT-AUTO w Gdańsku. Wszyscy polecają ten warsztat, nawet Pan z którym rozmawiałem zapewniał że poradzą sobie z problemem. Poczekamy, zobaczymy...pytanie ile to będzie kosztować ?? :evil:

bereto 24-04-07 12:33

No własanie ja jade na przyszly tydzien na forda do krakowa to zobaczymy co powiedza.

rek22 24-04-07 19:41

Ja ostanio byłem w ASO w na powstanców w Kraku. I robili mi sprawdzenie układu paliwowego. tzn wtryski, pompa wtryskowa oraz turbina. Też zgłaszałem dymienie. Po probie przelewowej poinformowali mnie iz wtryski leją tzn. od 20 jednostek do 50( nie pamiętam jaka to była miara) podobno w normie powinno być kolo 10-14. Również znaleziono opiłki w filtrze paliwa. Związku z powyższym należy wymienić cały układ paliwowy (wtryski, przewody, oraz pompę wtryskową.) koszt w ASO około 12tyś. zł [banghead] . Wgrali mi jakiś nowy soft. I powiem wam, że jeździło się świetnie (dobrze przyspieszał w całym zakresie obrotów i o dziwo prawie nie kopicił). Po tygodniu znowu wróciły objawy - nasilajace się kopcenie oraz osłabienie.Na szczęście turbina jest ok. Czy ktoś mi może doradzić co w takiej sytuacji zrobić? Czy taka mułowatość jest np. spowodowana tym, że najczęściej stoię w korkach. Na pewno nie mam zamiaru wywalić 12 tyś na naprawę.
Sprawa dotyczy 1.8 TDCI 115KM
Pozdrawiam

kleofas 24-04-07 21:23

niestety rek22 opiłki w filtrze to prawdopodobnie łuszcząca się szyna CR (prawdopodobnie, nie na pewno!) było o tym trochę na forum, trzeba poszukać.
na razie się nie załamuj (bo co to da), porozglądaj się za alternatywnymi serwisami (wtryski nowe oryginalne można kupić za 650pln sztuka a w aso 1300, nie wiem jak pompa, ale w 6kPLN pewnie wszystko razem da się zrobić a to już nie 12kPLN)...
na twoim miejscu olałbym sprawę wymiany w tej chwili
pokombinowałbym ze specyfikami do czyszczenia układu paliwa (koszt z 50PLN, co szkodzi spróbować), wymieniłbym filtr paliwa i dobrze zdiagnozował pompę...
na koniec myślałbym o wtryskach

DarekRzeszow 24-04-07 21:34

Cytat:

Napisał rek22
Ja ostanio byłem w ASO w na powstanców w Kraku. I robili mi sprawdzenie układu paliwowego. tzn wtryski, pompa wtryskowa oraz turbina. Też zgłaszałem dymienie. Po probie przelewowej poinformowali mnie iz wtryski leją tzn. od 20 jednostek do 50( nie pamiętam jaka to była miara) podobno w normie powinno być kolo 10-14. Również znaleziono opiłki w filtrze paliwa. Związku z powyższym należy wymienić cały układ paliwowy (wtryski, przewody, oraz pompę wtryskową.) koszt w ASO około 12tyś. zł [banghead] . Wgrali mi jakiś nowy soft. I powiem wam, że jeździło się świetnie (dobrze przyspieszał w całym zakresie obrotów i o dziwo prawie nie kopicił). Po tygodniu znowu wróciły objawy - nasilajace się kopcenie oraz osłabienie.Na szczęście turbina jest ok. Czy ktoś mi może doradzić co w takiej sytuacji zrobić? Czy taka mułowatość jest np. spowodowana tym, że najczęściej stoię w korkach. Na pewno nie mam zamiaru wywalić 12 tyś na naprawę.
Sprawa dotyczy 1.8 TDCI 115KM
Pozdrawiam

Jak tak czytam to wszystko o tych "dzisiejszych" dieslach to zaczynam zalowac ze nie wzialem jakiegos benzyniaka :oops:
Rece i nogi sie zalamuja ... powodzonka w Twojej sprawie zycze :|

P.S Jaki masz przebieg? Moze lepiej opchnac poki jeszcze nie rozdymil sie na cacy i kupic cos innego? :lol:

Jackiller 24-04-07 22:06

Cytat:

Napisał bereto
Ja mam problem taki 1.8 TDCI Kiedys tego nie bylo a teraz jak rusze mocno to za mna czarno :) Nie wiem co tomoze byc. Daj znac jak przyjedziesz z ASO i co Ci powiedzieli.

A u ciebie to moze byc poprostu EGR

kleofas 24-04-07 22:07

nie demonizujmy dzisiejszych diesli
sam takim jeżdżę i sobie chwalę...
ale mam jedną radę (oprócz standardowej czyli lania dobrego paliwa):
wymieniajcie filtr paliwa częściej niż co 60kkm (niestety polskie realia)

rek22 24-04-07 22:14

Zachciało mi się TDCi.... Przejechane ma 165tys. Apropos co to znaczy "łuszcząca się szyna CR" ? A tankuje tylko BP Ultimate.

kleofas 24-04-07 22:23

wpisz w szukaj "szyna CR" i zaznacz wszystkie słowa
będzie w wyniku między innymi taki temat:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...=10284&start=0
zobacz na post Macios'a (5? od góry) punkt nr 2

bereto 24-04-07 22:54

Zobacze co mi powiedza za tydzien mam nadzieje ze cos innego a dymil Ci na czarno?? ja leje tylko na schelu v-power diesel bo sie przekonal na cdi jakie dziadostwa lejemy na innych stacjach.

rek22 24-04-07 22:57

Dymi na czarno.

bereto 24-04-07 23:02

To tak jak u mnie. Zobaczymy.

kleofas 25-04-07 09:49

eeee jak na czarno to pierwsze co to EGR do sprawdzenia/wymiany/zaślepienia

Szymeq 25-04-07 11:09

Zależy jeszcze jak mocno kopci i przy jakich obrotach - bo depcząc to ponad 2500 obr zaczyna już kopcić ... mój ma ponad 170 tyś i póki co nic dziwnego nie zauważyłem ...

kleofas 25-04-07 11:16

Cytat:

Napisał Szymeq
Zależy jeszcze jak mocno kopci i przy jakich obrotach - bo depcząc to ponad 2500 obr zaczyna już kopcić ... mój ma ponad 170 tyś i póki co nic dziwnego nie zauważyłem ...

panowie, powodów dlaczego diesel kopci jest co najmniej kilkanaście...
tak więc może zacząć poszukiwania od najczęstszej przypadłości i w miarę mało kosztownej czyli zaworu EGR
ale jak ktoś woli, to może zacząć od wymiany pompy i wtryskiwaczy...

Szymeq - a ty jeździsz swoim od nowości i masz pewność że EGR nie był zaślepiony?

Szymeq 25-04-07 11:19

Cytat:

Napisał kleofas
Szymeq - a ty jeździsz swoim od nowości i masz pewność że EGR nie był zaślepiony?

no nie wiem - mam go od jakiś 6 tyś km... ale raczej nie było nic dłubane- serwisowane i z pewnej ręki ... chyba że w serwisie tak robią bo poprzednik na bank nie.

rek22 25-04-07 11:26

Ok, mogę zacząć od EGR... Orientuje się ktoś gdzie w Krakowie można zaślepić EGR'a?

kleofas 25-04-07 13:44

nie znam osoby z tego forum, która jeździ tdci i nie dłubała coś przy EGR do przebiegu 150kkm (lub poprzednicy)
ja mam na blacie 60kkm i zaczyna puszczać czarne bąki jak depnę ostro. muszę się za to zabrać, ale na razie nie ma ani czasu ani dużego problemu :-)

Szymeq 25-04-07 14:42

kleofas a widziałeś forda który przy deptaniu nie popuszcza na czarno :?: :D

bereto 25-04-07 20:27

Na Fordzie Ci to zaslepia bo bylem dzisaj i wlasnie o to chodzi w moim przypadku. Jestem umowiony na poniedzialek to powiem ile zaplacilem.

kleofas 25-04-07 21:42

widziałem takie co nie puszczają czarnych bąków (np mój do 50kkm)

piotr 25-04-07 21:56

Od dawna powtarzam (na tym forum też), że jak ford to nie diesel. Jak diesel to vag. Ludzie robią po 600tys. bez remontu. Teraz możecie mnie zlinczować... [pop] [metal] [zlosnik]

kleofas 25-04-07 22:03

nie rozśmieszaj mnie z tymi 600 tys
no chyba że mówisz o tych silnikach z poprzedniego wieku

i co znaczy bez remontu? czy remont/wymiana osprzętu silnika (np turbiny) to remont silnika?
nie uwierzę, ze można przejechać 600tys na jednej turbinie. jeśli tak, to gratuluję technologii i może NASA powinna ją odkupić :mrgreen:

WASIOR 25-04-07 23:14

Cytat:

Napisał kleofas
eeee jak na czarno to pierwsze co to EGR do sprawdzenia/wymiany/zaślepienia

no ja mam nadzieję że to tylko to... u mnie jeszcze jest do wymiany olej i rozrząd, ale niestety muszę poczekać do 8 maja, wtedy się wszystko okaże :!:

piotr 26-04-07 08:39

Cytat:

Napisał kleofas
nie rozśmieszaj mnie z tymi 600 tys
no chyba że mówisz o tych silnikach z poprzedniego wieku

i co znaczy bez remontu? czy remont/wymiana osprzętu silnika (np turbiny) to remont silnika?

Bez napraw a dokonując jedynie przeglądów. Ja mam nabite już 180 tys. z programem 90-130KM i jedynie na przeglądy jeżdżę. Auto nie dymi (zupełnie) i nie bierze oleju.

Cytat:

Napisał kleofas
nie uwierzę, ze można przejechać 600tys na jednej turbinie. jeśli tak, to gratuluję technologii i może NASA powinna ją odkupić :mrgreen:

Zapraszam na Octavia Klub Polska. VAG w przeciwieństwie do Forda trzyma w serwisach dane o przeglądach serwisowanych aut i zweryfikowanie przebiegu jeżeli tylko auto było serwisowane to kwestia kilku chwil (w całej Europie).

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ebiegi&start=0

WASIOR 08-05-07 18:36

Wymieniłem dziś wszystkie filtry, olej oraz rozrząd, auto jak nowo narodzone, jeśli chodzi o zadymienie to p. Lewandowski stwierdził że trzeba teraz poczekać, ponieważ po wymianie powinno dymienie ustać, bo wtryski, turbo i egr są wporządku... poczekamy zobaczymy... :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi