Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] hałas podczas jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36968)

zbyszekzibi 16-03-10 22:26

hałas podczas jazdy
 
witam.
Kilka dni temu kupiłem Fokusa 2002 1.8 TDDi DNW. Usterka polega na głośnym hałasie podczas jazdy. Przy wiekszej prędkości powyżej 140 hałas przechodzi wręcz w wycie. Przy małej predkości hałas jast taki jakby opony były ząbkowane (tak mi się wydaje) Podejrzewam łozysko w prawym kole ponieważ własnie z tej strony wydobywa się hałas. Do tego wydaje mi się, że w czasie jazdy przy skrecie w lewo hałas narasta. Jednak nie tylko to mnie zastanawia ponieważ od poczatku jazdy na wprost hałas ten występuje a ze wzrostem prędkości narasta. Ponadto postawiłem przód auta na klockach i kręcę. w prawym kole słychać wyrażne żęzienie. Czy ktoś utwierdzi mnie w moich podejrzeniach. Czy byc może konieczna będzie wymiana łożyska na podporze półosi. A może jeszcze występują inne usterki co kumuluję ten wkurzający hałas.

KaZaK 16-03-10 22:30

krótko i na temat:

łożyska to raz,
opony (wyważenie proste felgi ) to dwa
NA szelki wypadek po 2 pierwszych - sprawdzić zbieżność .

tyle w temacie

zbyszekzibi 16-03-10 22:44

powiedz mi czy łożyska oryginalne czy może polecisz mi jakieś dobre zamienniki

Hoss 08-05-10 20:40

Jestem przed wymianą łożyska na przedzie a że wolę dmuchać na zimne to robię obie strony bo to nie wiadomo kiedy kolejne walnie. Zakupiłem z SKF, myślę że średnia półka, pół roku do tyłu robiłem wymianę kompletu na tyle bo się luzy porobiły a wcale nic nie hałasowało.

KAISER 08-05-10 22:37

Cytat:

Napisał zbyszekzibi (Post 425178)
postawiłem przód auta na klockach i kręcę. w prawym kole słychać wyrażne żęzienie.

Łożysko. Zaleca się wymianę obydwu na osi.
Pozdr :)

Kubuch 08-05-10 23:14

Cytat:

Napisał KAISER (Post 445349)
Zaleca się wymianę obydwu na osi

Zalecają mechanicy bo muszą zarobić... Łożysk się na zapas nie wymienia ;)

KAISER 08-05-10 23:23

Możliwe ;)

StRaDiVaRiUs 09-05-10 09:04

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 445364)
Zalecają mechanicy bo muszą zarobić... Łożysk się na zapas nie wymienia

... bo pewnie jedno koła mniej kilometrów pokonoło jeszcze powiesz???? Wymienia się na dwóch kołach na osi, chyba że chcesz po miesiącu znów auto do mechanika dawać.

MisiekT 09-05-10 10:53

lozysko rzadko kiedy pada od kilometrow, najczesciej daje ciala po jakiejs wiekszej dziurze jak juz... wiec rownie dobrze drugie moze zrobic jeszcze z 50tys. spokojnie

KAISER 09-05-10 16:03

Ja zawsze wymieniałem 2 dla świętego spokoju.

MisiekT Ty wymieniałeś X razy tylko jedno i było OK?

Jeżeli tak to i ja nie będę przepłacał ;)

50 tys. to w piz*u dużo. Jakieś 1,5 roku dla mnie będzie.

MisiekT 09-05-10 16:59

tak, wymienilem to ktore padlo... a druga strona jezdzila sobie bez problemow kolejne dwa lata i wymienilem w koncu dopiero przy okazji grubszych robot...

KAISER 09-05-10 21:06

:smt023

stopus 09-05-10 21:20

Ja też wymieniłem ostatnio tylko jedno łożysko w kole które wjechało w dziure? wielka dziure ? dziursko !! [ziom] pojawił sie luz drugie koło ok

Pozdrawiam

Kubuch 09-05-10 22:10

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 445402)
... bo pewnie jedno koła mniej kilometrów pokonoło jeszcze powiesz???? Wymienia się na dwóch kołach na osi, chyba że chcesz po miesiącu znów auto do mechanika dawać.

Jak dla mnie możes sobie wymienić od razu 4 ale normalnie wymienia się to które padło już...

Hoss 10-05-10 00:59

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 445620)
ale normalnie wymienia się to które padło już...

zgodzę się, ale jeżeli ktoś ma życzenie i chce mieć pewność to niech sobie wymienia oba jednocześnie, ja wychodzę z założenia że lepiej mieć święty spokój niż mieć świadomość że jedna strona osi może się skończyć lada moment w jakieś nieprzewidzianej sytuacji, kosz uważam nie wielki a spokój bezcenny. To od nas samych zależy w jakim stanie mamy swój samochód i czym ewentualnie może nas zaskoczyć...

pozdro.

MisiekT 10-05-10 01:07

Cytat:

Napisał Hoss (Post 445669)
może się skończyć lada moment w jakieś nieprzewidzianej sytuacji

nieprzewidziana sytuacja jest np. powazna dziura w drodze, a wtedy masz taka sama szanse zalatwic nowiutkie lozysko :) dopoki mamy drogi jakie mamy, to wymiana takich elementow na zapas mija sie z celem...

StRaDiVaRiUs 10-05-10 06:09

Cytat:

Napisał KAISER (Post 445507)
Ja zawsze wymieniałem 2 dla świętego spokoju.

MisiekT Ty wymieniałeś X razy tylko jedno i było OK?

Jeżeli tak to i ja nie będę przepłacał

50 tys. to w piz*u dużo. Jakieś 1,5 roku dla mnie będzie.

Pamiętaj, że ja zmienisz dwa to będziesz wiedział, że z przednimi łożyskami masz spokój. Chyba, że nie masz kapusty to wtedy rozumiem - się oszczędza ;)

Kubuch 10-05-10 08:56

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 445672)
ja zmienisz dwa to będziesz wiedział, że z przednimi łożyskami masz spokój

Jak pisał Misiek do pierwszej dziury... Albo jeszcze śmieszniej jak się trafi fabrycznie felerne łożysko... Jeszcze raz - łożyska to nie amortyzatory - tego się parami nie wymienia ;)

MarcinJ 10-05-10 18:35

Równiez wymieniałem łożysko/a z jednej strony. Pech niestety chciał, że drugie zaczęło rzęzić po jakimś miesiącu ;)

sanjarek 10-05-10 20:45

ja w poprzednim aucie vw[poebao] wymieniłem jedno i do sprzedaży przejechałem 30 tyś bez problemu z drugim ... tak więc różnie to bywa i trzeba przekalkulować czy robić za jedną robotą i mieć pewność, czy też liczyć, że drugie polata jeszcze sporo i nie ładować niepotrzebnie kasy - ja optuję za wymianą jednego tym bardziej, że staram się to robić samodzielnie i liczy sie wtedy wyłącznie koszt części i mój czas

KAISER 10-05-10 20:49

Cytat:

Napisał sanjarek (Post 445925)
ja w poprzednim aucie vw[poebao]

apropos: http://vwszrot.pl/
dostałem dzisiaj linka od kolegów z forum vwvento

Hoss 10-05-10 20:59

a propos wymiany samodzielnej, czy na przodzie można samemu sobie dać radę z wymianą bez użycia prasy hydraulicznej?,
bo może sam ogarnę temat wymiany, jeżeli nieco więcej wymaga czasu (a tego jak zwykle mało) to ile mniej więcej za wymianę śpiewają u was, za tył płaciłem 100pln. obie strony - sama robota...

exoryna 22-09-10 08:04

Cytat:

Napisał Hoss (Post 445934)
a propos wymiany samodzielnej, czy na przodzie można samemu sobie dać radę z wymianą bez użycia prasy hydraulicznej?,
bo może sam ogarnę temat wymiany, jeżeli nieco więcej wymaga czasu (a tego jak zwykle mało) to ile mniej więcej za wymianę śpiewają u was, za tył płaciłem 100pln. obie strony - sama robota...

Jak tam jest?
Robil ktos samodzielnie takie lozysko na przedzie w focusie 1?

Jakies wskazowki? Potrzebne graty do tego?

Dzieki!

Hoss 22-09-10 17:04

jest niezbędna praska do tego niestety, widziałem jak majster to robił i troche zabawy jest a najgorsze jest wybicie śruby co trzyma sworzeń, moja się do kosza nadawała. Bez garażu i paru lepszych narzędzi bym sie za to sam nie zabierał.

NeVs 22-09-10 19:18

opony firmy GAMMA ... co o tym myslicie ?

Kubuch 22-09-10 19:37

NeVs chyba pomyliłeś tematy ;) a opony szmaty :(

NeVs 22-09-10 20:55

nie nie pomylilem, bo padla sugestia ze ten halas moze byc tez od kijowych opon ... niestety takowe mam ...

Kubuch 22-09-10 21:24

Pisałeś wcześniej w innym temacie o hałasie ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi