Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Poziomy płynów eksploatacyjnych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53101)

belek 27-10-11 04:48

Poziomy płynów eksploatacyjnych
 
jesli nie ubywa mi w focusie plynow to jaki poziom jest najlepszy?

1 olej z tego co slyszalem to posrodku pomiedzy max i min
2 plyn chlodniczy? od wymiany mam na maksa na zimnym. nie za duzo? na cieplym nie robi sie za duze cisnienie? na minimum szybciej nagrzewa sie nagrzewnica?
3 hamulcowy? mam na maksa, ale czuje maly skok pedalu hamulca. moze odciagnac do 3/4 albo 2/3 zeby odciazyc pompe? oczywiscie co jakis czas kontrola
4 wspomaganie? mam ze 2mm pod literemi "cold" czyli jakas 1/4 - 1/5. dolac do maksa? bedzie lepiej chodzic servo?
5 olej w skrzyni? na maksa do otworu?

boje sie ze maks powoduje duze cisnienie i obrywa sie uszczelkom itp a z kolei przy min moze byc za sucho. pouzupelniac wszedzie na srodek? czy moze i tak min i max maja spory zapas? jesli tak to jaki plyn trzymac na maks a jaki na min lub srodek? jak polecacie?

K@mix 29-10-11 10:58

PO to masz przedziałek żeby w tych granicach wszystkie płyny się znajdowały ... nie kombinuj

belek 29-10-11 16:45

nie chce przekraczac podzialki, tylko wiedziec jaki poziom jest najlepszy i czy na cos wplywa. mechanicy mowia zeby olej trzymac na srodku. przy 'maksie' jest wysokie cisnienie a przy 'min' slabe smarowanie. plyn chlodniczy, hamulcowy i wspomagania tez maja optymalny poziom?

MisiekT 29-10-11 16:48

wszystko na srodku i bedzie git
to nie prom kosmiczny tylko auto, pare mililitrow w ta czy tamta nie ma znaczenia

Falcon 29-10-11 16:50

Czy gdy napiszę, że trzymanie płynów w granicach podziałek jest optymalnym poziomem to Cię uspokoję?[chytry]

blachaffm 29-10-11 17:06

min........[up]........max
O taki maly wykresik[pub2]

ppgor 29-10-11 17:24

albo:
min|----:smt023----|max


[hehe]

moons 29-10-11 17:27

Taka mała dygresja, niektórzy chyba nie mają kłopotów z autem.
Pozdrawiam

Falcon 29-10-11 17:34

A to dziwne bo przecież ma TDCi [zlosnik]

moons 29-10-11 18:25

Wcale nie trzeba TDCi moje TDDi też ostatnio daje ostro popalić:smt089
Pozdrawiam

belek 29-10-11 20:00

wlasnie dal popalic - mikropekniecie zbiorniczka wyrownawczego ;) dlatego pytam ile plynu wlac ;)

Seboludek 29-10-11 20:49

Tak jak koledzy piszą pomiędzy min a max. W zbiorniczku wyrównawczym nie ma różnicy czy będzie max czy min, nagrzewnica może się szybciej nagrzewać przy min ale będzie to praktycznie nie odczuwalny czas. Oleju w silniku nigdy nie nalewaj więcej jak 3/4 bo przy maksymalnym poziomie uszczelka pod pokrywą zaworów szybko Ci powie do widzenia. Wspomaganie jeśli jest pod minimum możesz dolać jakiegokolwiek oleju do układów wspomagania, ale nie jest to konieczne, bo jak będzie mało to na pewno to odczujesz i usłyszysz ;) W skrzyni biegów do tego otworu przelewowego. Tak przewidział producent i tak ma być. Płyn hamulcowy na max zostaw bo w niczym nie przeszkadza, jeśli masz bardzo mały skok hamulca tzn. jest bardzo dobrze odpowietrzony układ hamulcowy :-D a płynu będzie "ubywać" wraz ze zużyciem klocków hamulcowych.

moons 29-10-11 20:50

No to tak jak mówi Pani Instrukcja.
Sprawdzasz poziom płynu na zimnym silniku i poziom ma być pomiędzy min a max. Przy gorącym silniku poziom może się podnieść ponad max i nie ma w tym błędu.
I szybko wymieniaj zbiornik, bo płyn to straszne chole....two jak Ci pójdzie na np pasek to dopiero będziesz miał kłopot.
Pozdrawiam

Jaromir 29-10-11 20:51

Cytat:

Napisał belek (Post 631385)
wlasnie dal popalic - mikropekniecie zbiorniczka wyrownawczego ;) dlatego pytam ile plynu wlac ;)

[panna]

sajmon 29-10-11 22:34

!!!!!
 
Cytat:

Napisał belek (Post 630378)
jesli nie ubywa mi w focusie plynow to jaki poziom jest najlepszy?

1 olej z tego co slyszalem to posrodku pomiedzy max i min
2 plyn chlodniczy? od wymiany mam na maksa na zimnym. nie za duzo? na cieplym nie robi sie za duze cisnienie? na minimum szybciej nagrzewa sie nagrzewnica?
3 hamulcowy? mam na maksa, ale czuje maly skok pedalu hamulca. moze odciagnac do 3/4 albo 2/3 zeby odciazyc pompe? oczywiscie co jakis czas kontrola
4 wspomaganie? mam ze 2mm pod literemi "cold" czyli jakas 1/4 - 1/5. dolac do maksa? bedzie lepiej chodzic servo?
5 olej w skrzyni? na maksa do otworu?

boje sie ze maks powoduje duze cisnienie i obrywa sie uszczelkom itp a z kolei przy min moze byc za sucho. pouzupelniac wszedzie na srodek? czy moze i tak min i max maja spory zapas? jesli tak to jaki plyn trzymac na maks a jaki na min lub srodek? jak polecacie?

Odpowiedź:
1.Nie masz większych problemów
2.Nie masz większych problemów
3.Nie masz większych problemów
4.Nie masz większych problemów
5.Nie masz większych problemów

belek 29-10-11 22:38

zbiorniczek już zmieniłem. teraz mam na maxa. odciągnę żeby na zimnym było pośrodku. olej trzymam na 1/2. póki co nic nie spala pomiędzy wymianami. do wspomagania doleję na max, a hamulcowego nie ruszam. dzięki za podpowiedzi.

nie wiem co wy chcecie od tdci :P 100tys temu zrobiłem rozrząd, sprzegło alternatora, pompkę sprzęgła, i jakiś zaworek za 50zł w pompie CR i chodzi jak nówka ;) oby to nie była cisza przed burzą bo jest już 200tys km. przynajmniej o tylu wiem hehe[COLOR="Silver"]

Cytat:

Napisał sajmon (Post 631441)
Odpowiedź:
1.Nie masz większych problemów
2.Nie masz większych problemów
3.Nie masz większych problemów
4.Nie masz większych problemów
5.Nie masz większych problemów

ty widzę masz duże problemy, tylko nie jestem pewien czy z autem

sajmon 29-10-11 22:44

..................................................

K@mix 29-10-11 23:18

Teraz to już każdy będzie wiedział ile jakiego płynu wlać :)

Lisy 01-08-12 13:18

A czy możemy zebrać w jednym temacie ile "wchodzi" poszczególnych płynów? Kupiłem autko i chce wszystko wymienić :) bo lubie wiedziec co mam :D

posiadam:
Ford Focus mk2 1.6 Ti-VCT

Olej silnikowy - 4.1l
Olej do skrzyni biegów - powiedzieli mi ze 3 litry spokojnie starczą
Płyn do wspomagania - ?
Płyn hamulcowy - ?
Płyn do chłodnicy - ?

wszystko chciałbym zamówić ford'owskie na Ford.sklep.pl


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi