Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Zagadka pisku tylnych hamulców (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81338)

karski 17-10-17 16:32

Zagadka pisku tylnych hamulców
 
Panowie, postanowiłem zasięgnąć waszej pomocy.

Po zamianie bębnów na tarcze moja Foka nabawiła się choroby, a mianowicie pisku tylnych hamulców podczas pokonywania łuków przy prędkościach 20-50km/h oraz podczas toczenia się do tyłu. Efekt potęgowany jest delikatnym operowaniem pedału hamulca. Co dziwne, podczas normalnej jazdy do przodu oraz hamowania lekkiego lub gwałtownego, żadne piski nie występują.

- Klocki oraz tarcze są nowe oryginalne - na starych był ten sam efekt.
- Zaciski oraz jarzma regenerowane i wielokrotnie czyszczone.
- Sprężynki zabezpieczające są nowe.
- Piasty ostatnio wymienione na nowe.

Klocki oraz tarcze przekładaliśmy stronami bez efektu. Mam wrażenie, że to klocki nie trzymają się tak jak trzeba, ale znowu żadnych luzów nie ma i spodziewam się, że pisk byłby też podczas toczenia się do przodu. ASO rozkłada ręce, mechanikowi pomysły się kończą. Jedynie co mi pozostaje do brania pod uwagę to jarzma oraz zaciski, tylko że nie mam jak sprawdzić czy to ich wina bez kupna nowych, a to duży wydatek póki nie upewnię się, że konieczny.

Jakieś pomysły przychodzą wam do głowy?

Haymaker 22-10-17 10:31

Siemka.

Ja też wymieniłem perkusję na tarcze, bo przy 18" wyglądało to tragicznie.

I mam prawie ten sam problem, tylko u mnie występuje tylko gdy hamuję jadąc do tyłu.. Pisk jest drażniący. Zaciski podobno były z auta przebiegu niskiego, nie wnikam.
Ja nie sprawdzałem ani innych tarcz, ani klocków, ani nic nie regenerowałem.
Zakładałem oryginalne tarcze FoMoCo, i klocki wersji ekonomicznej motorcraft, oryginalną linkę ręcznego itp itd

Ogólnie nie zauważyłem, żeby focus źle hamował albo coś. Jeżdżę tak, czasami ludzie patrzą jak coś piszczy gdy jadę do tyłu [los]

Zakładając zaciski sprawdziłem dokładnie, czy tłoczki się ruszają itp. Ostatnio podnosząc auto nie zauważyłem, żeby np z jednej strony się bardziej ścierało albo coś takiego. Zero objaw, które powodowałyby, że klocki nierównomiernie się ścierają.

A zapytam jak dużą masz założoną tarczę? Ja zakładałem 280mm.

karski 22-10-17 13:24

Standardowe 265mm. No i części tych samych producentów mamy.

Siła hamowania jest prawidłowa, ale ten pisk jest nieznośny i chce w końcu dojść co jest powodem i go wyeliminować. Nie mam niestety możliwości podmiany na inne zaciski a to jest chyba najszybszy sposób...

FarAway 25-10-17 14:27

Hej, również miałem ten sam problem co @karski. W moim przypadku nie wymieniałem hamulców beben->tarcze bo miałem już tarcze założone od nowości.
W ASO nie byli w stanie stwierdzić źródła pisku. Ostatecznie wymieniłem same klocki hamulcowe z tyłu na ATE, mechanik porzadnie wszystko wyczyścił do chwili obecnej nic nie skrzypi (ok 4mc)

yarek444 25-10-17 15:38

W moim dieslu po zmianie z bębnów na tarcze 280mm nic nie piszczy. Klocki bosha.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi