Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [FFII] Rewelacja po przeglądzie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16327)

Picia78 16-04-07 14:40

[FFII] Rewelacja po przeglądzie
 
Więc tak byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO w Sączu w Wikarze i zagadałem z kolesiem od serwisu ala Benzyny 95 a 98 co to za różnica więc się dowiedziałem że foka normalnie ma jeżdzić na 95 bo tak jest komp ustawiony serwisowy a jak ktoś leje 98 to tylko przepłaca i tak w tedy foka pobiera 95 okan a nie 98 ale co najważniejsze. [chytry]
Zadałem mu pytanie czy da się cos zrobić z tym żeby w prosty sposób zwiększyć moc on owszem zmiana oprogramowania kompa z seryjnego 95 na lepszy 98 więc mówie mu żeby mi wgrał i co ciekawe mówi mi jakie mam opony srednice ja mówie że 15 on ok więc poszedł do elektryka i wgrali mi program do kompa z tym jakie mam felgi duże i że moge jeżdzić na PB 98 i tylko na niej nie na 95 bo będzie mół jak żułw
Więc po wgraniu tego w drodze powrotnej stwierdziłem że foka jest żwawsza lepiej się zbiera mniej pali coś fajnego i to z afri w serwisie .
I tak jest z tym paliwem 95 i 98 zrobiłem więc napisałem polecm [tuning]

Michał 16-04-07 16:09

Przydała by się hamownia przed i po. :wink:

DarekRzeszow 16-04-07 17:11

Re: Rewelacja po przeglądzie
 
Cytat:

Napisał Picia78
Więc tak byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO w Sączu w Wikarze i zagadałem z kolesiem od serwisu ala Benzyny 95 a 98 co to za różnica więc się dowiedziałem że foka normalnie ma jeżdzić na 95 bo tak jest komp ustawiony serwisowy a jak ktoś leje 98 to tylko przepłaca i tak w tedy foka pobiera 95 okan a nie 98 ale co najważniejsze. [chytry]
Zadałem mu pytanie czy da się cos zrobić z tym żeby w prosty sposób zwiększyć moc on owszem zmiana oprogramowania kompa z seryjnego 95 na lepszy 98 więc mówie mu żeby mi wgrał i co ciekawe mówi mi jakie mam opony srednice ja mówie że 15 on ok więc poszedł do elektryka i wgrali mi program do kompa z tym jakie mam felgi duże i że moge jeżdzić na PB 98 i tylko na niej nie na 95 bo będzie mół jak żułw
Więc po wgraniu tego w drodze powrotnej stwierdziłem że foka jest żwawsza lepiej się zbiera mniej pali coś fajnego i to z afri w serwisie .
I tak jest z tym paliwem 95 i 98 zrobiłem więc napisałem polecm [tuning]

Co ma wielkosc felgi do mocy czy momentu? :shock:

Pozatym roznica miedzy 95 a 98 to wielkosci 1 konia wiec Twoje wraznia to raczej autosugesita. Chyba ze ten program faktycznie zmienia Ci wyprzedzenie zaplonu i auto ma kilka kucy wiecej
Napewno auto bedzie odrobine mniej palilo i szybciej sie nagrzewalo :D

AsMfc 16-04-07 17:18

ja tam stawiam na nowy soft, ktory jest lekko dopracowany i dlatego foka moze lepiej sie ruszac :roll: albo cos w tym rodaju. Co do paliwka to jakos nie wieze :|

Picia78 16-04-07 19:15

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
Co ma wielkosc felgi do mocy czy momentu?

Bo to wszystko ustwiają p[quote=AsMfc]łożysz w tedy większe fele to ci się ustawienie przestawi
Cytat:

Napisał AsMfc
ja tam stawiam na nowy soft, ktory jest lekko dopracowany i dlatego foka moze lepiej sie ruszac albo cos w tym rodaju. Co do paliwka to jakos nie wieze

To jest cos fabrycznego wgrywają w kompa i masz tera tankować tylko 98 bo program masz ustawiony do tego paliwka na tym to polega :wink:

cisza 16-04-07 19:26

Picia78, chciałeś tuningować soft za kaskę a tu proszę GRATIS od Forda.
chociaz mi sie wierzyc nie chce w takie rzeczy ;)

AsMfc 16-04-07 19:56

Cytat:

Napisał Picia78
masz tera tankować tylko 98

ciekawe jak naprawde na 95 by chodzilo [chytry]

Cytat:

Napisał Picia78
program masz ustawiony do tego paliwka

juz wiem [palacz] po 40min na sluchawce [hehe] [twardziel]
program zmienil sklad mieszanki bo wiecej oktanow to mniej wachy trza wtryskac :) dlatego moze mniej lekko palic (jak sie nie depnie) do tego nie straci na mocy, a ze paliwko czystrze od 95 to foka powinna ladnie chodzic - plynnie [pub2]
przy 95 bedzie mulic bo wiadomo slabsze i w programie sa za niskie czasy wtrysku na ta paliwko do tego zmieniony jest algorytm obliczania temperatury do tlenu i tylko tyle [palacz] . A i jak masz ta ostatnia wersje softu nie ta wczesniejsza z przestawienia na 98 to masz poprawione priorytety testowania modulow tzn. mozesz be zobaw zapalac foke zanim zgasna Ci kontroli bo wazniejsze elementy sa testowane szybciej (jakie to juz nie wiem :roll: [banghead]) jakies kole 600-700ms od przekrecenia kluczyka na poz II [palacz]

DarekRzeszow 16-04-07 20:54

Cytat:

Napisał AsMfc
Cytat:

Napisał Picia78
masz tera tankować tylko 98

ciekawe jak naprawde na 95 by chodzilo [chytry]

Cytat:

Napisał Picia78
program masz ustawiony do tego paliwka

juz wiem [palacz] po 40min na sluchawce [hehe] [twardziel]
program zmienil sklad mieszanki bo wiecej oktanow to mniej wachy trza wtryskac :) dlatego moze mniej lekko palic (jak sie nie depnie) do tego nie straci na mocy, a ze paliwko czystrze od 95 to foka powinna ladnie chodzic - plynnie [pub2]
przy 95 bedzie mulic bo wiadomo slabsze i w programie sa za niskie czasy wtrysku na ta paliwko do tego zmieniony jest algorytm obliczania temperatury do tlenu i tylko tyle [palacz] . A i jak masz ta ostatnia wersje softu nie ta wczesniejsza z przestawienia na 98 to masz poprawione priorytety testowania modulow tzn. mozesz be zobaw zapalac foke zanim zgasna Ci kontroli bo wazniejsze elementy sa testowane szybciej (jakie to juz nie wiem :roll: [banghead]) jakies kole 600-700ms od przekrecenia kluczyka na poz II [palacz]

No i wszystko juz wiemy - ale po co im te koła ? :P

Kuras77 16-04-07 22:41

Potwierdzam - o standardowym programie na 95 oktanów i możliwej zmianie na 98 słyszałem również od sprzedawcy w Auto Plazie w Wawie - sam mnie o tym poinformował i także mówił o mniejszym spalaniu i większej mocy :D Jeżeli droższa benzyna skompensuje się z mniejszym spalaniem to ja się na to piszę - z moich obliczeń wynika że tak będzie jeśli auto spali mniej o jakieś 0.6 litra na sto km (przynajmniej z moim silnikiem) :lol:

DarekRzeszow 16-04-07 22:59

Cytat:

Napisał Kuras77
Potwierdzam - o standardowym programie na 95 oktanów i możliwej zmianie na 98 słyszałem również od sprzedawcy w Auto Plazie w Wawie - sam mnie o tym poinformował i także mówił o mniejszym spalaniu i większej mocy :D Jeżeli droższa benzyna skompensuje się z mniejszym spalaniem to ja się na to piszę - z moich obliczeń wynika że tak będzie jeśli auto spali mniej o jakieś 0.6 litra na sto km (przynajmniej z moim silnikiem) :lol:

jest to calkiem realne ! Tylko czy ta nasza 98 to faktycznie 98 czy moze 95 ? :lol:
95 to pewnie 91 :P

w@riat 17-04-07 10:13

Akurat oktanowośc paliw nigdy nie była problemem.
Z tego co pamiętam różne raporty w prasie to zwykle ten parametr był w normie, gorzej bywało z resztą(te świństwa które dolewają , rozpuszczalniki itp.są wysokooktanowe) ,a najgorzej z przekłamywaniem liczników wydanego paliwa.Na 800 dystrybutorów wszystkie miały dopuszczalne przekłamania do -5% a żadennie nalewał więcej;)

Picia78 20-04-07 18:05

Cytat:

Napisał Kuras77
Potwierdzam - o standardowym programie na 95 oktanów i możliwej zmianie na 98 słyszałem również od sprzedawcy w Auto Plazie w Wawie - sam mnie o tym poinformował i także mówił o mniejszym spalaniu i większej mocy :D Jeżeli droższa benzyna skompensuje się z mniejszym spalaniem to ja się na to piszę - z moich obliczeń wynika że tak będzie jeśli auto spali mniej o jakieś 0.6 litra na sto km (przynajmniej z moim silnikiem) :lol:

Dokładnie oni mają to tylko musisz im powiedzieć
Cytat:

Napisał DarekRzeszow
jest to calkiem realne ! Tylko czy ta nasza 98 to faktycznie 98 czy moze 95 ? :lol:
95 to pewnie 91 :P

Jest rużnica w przyspieszaniu i w spalaniu lepiej się wkręca

Kuras77 20-04-07 18:43

Cytat:

Jest rużnica w przyspieszaniu i w spalaniu lepiej się wkręca
Zauważyłeś znaczący spadek spalania (czyli przynajmniej 0,5l na 100km)?

KP 21-04-07 10:32

a mnie się wydaje ze to placebo :D

Kuras77 21-04-07 13:35

Cytat:

Napisał KP
a mnie się wydaje ze to placebo :D

A zmieniałeś u siebie program w kompie na benzynkę 98?

KP 21-04-07 16:59

Cytat:

Napisał Kuras77
A zmieniałeś u siebie program w kompie na benzynkę 98?

nie nie zmieniałem i nie bede zmieniał

a uwazam ze to placebo bo:

do benzyny którego z producentów to ustawiają
BP Shell Orlen Statoil czy moze jeszcze innego
Shell nie ma 98 ma 99 i dwa rodzaje 95
pytanie kolejne ile tak naprawdę mają otanów te benzynki
bo czesto sie zdarza tak ze tankując czy to na jednej czy drugiej stacji fura nagle robi sie mulasta albo odwrotnie - dostaje kopa

z tym przestawieiem foczki na 98 to tak samo jak bym sobie magnetyzer zamontował
nie pomoze i nie zaszkodzi :mrgreen:

AsMfc 21-04-07 17:33

Cytat:

Napisał KP
z tym przestawieiem foczki na 98 to tak samo jak bym sobie magnetyzer zamontował
nie pomoze i nie zaszkodzi :mrgreen:

hehe magnetyzer to "prawie" jak przerobiony soft do foki [los]

KP tak dla przykladu ... kazde auto ma standardowo ustawione czasy wtrysku, kat zaplonu margines bledu itd. mowie tu o benzynkach, ale nie wiem czy widziales co sie dzieje jak lekko zawezimy ten obszar - autko zaczyna sprawniej i szybciej chodzic - co do lania 98 to chodzi glownie o czystosc paliwka bo chodzaca benzynka wysterowana na wysokie obroty nie poradzi sobie ze szlamem tak jak traktory (TDCi itd.) na rope - dlatego po modach w sofcie w wolnossacych zaleca sie lanie jak najczystrzego paliwka. W sumie oktany tez daja cos od siebie ;)
Jak juz Rasta pisal kiedys by benzynke podkrecic trzeba duzo manipulowac w mechanice, ale dla zwyklego zjadacza chleba kilka kucykow dzieki modowi w sofcie jest czyms wilekim i satysfakcjonujacym ;)

Tak, wiec jak chcesz KP lac tylko i wylacznie wahe sporo ponad 4zl i miec zwinniejsze autko to przeprogramuj foke [los] :smt044

Mi tam szkoda kasy na takie cos :) wole tylko udrazniac wlot i wylot powietrza w foce ;)

Picia78 21-04-07 19:50

Cytat:

Napisał KP
Kuras77 napisał/a:
A zmieniałeś u siebie program w kompie na benzynkę 98?


nie nie zmieniałem i nie bede zmieniał

To zmień z afri a daje jeszcze lepszego kopa a co do spalania to mam mniejsze o jakieś 0.6 litra :wink:

gRuHa 21-04-07 22:49

o ludzie...

wejdźcie sobie na wikipedie i przeczytajcie co to jest oktanowość wachy, bo chyba mylicie to pojęcie z czymś w rodzaju "kaloryczności" czyli ilości J/l (dżuli na litr)

im wyższa oktanowość benzyny tym MNIJESZA podatność na spalanie stukowe :!:
czyli soft przystosowany do wyższej oktanowości benzyny poprostu zmienia kąt ZAPŁONU!! to nie diesel tylko benzyna, tutaj wtrysk następuje w momencie NAPEŁNIANIA cylindra i choćbyście lali wtedy denaturat to nie ma to nie ma szans wtedy na spalanie stukowe bo panuje wtedy PODciśnienie...
a właśnie przeniesienie czasu zapłonu w okolice górnego położenia tłoka daje wymierne efekty w postaci wyższej mocy, jednak Fordowi nie zależy na darmowym chiptuningu, dlatego wtryskuje mniejszą dawkę paliwa...

a jeśli chodzi o nisko oktanowe benzyny to chociażby nalanie spirytusu do baku i zamieszanie w nim jazdą gaz-hamulec-gaz odmula auto i jest to sprawdzony sposób...

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
Co ma wielkosc felgi do mocy czy momentu?

chłopie to tak jak byś zadał pytanie jakie ma znaczenie długość klucza i/lub jego przedłużki na moment obrotowy na zapieczonej śrubie :!: chodzi o PRZEŁOŻENIE, dźwignię, niemowle na dłuuugim ramieniu, podnosi słonia stojącego na krótkim ramieniu :!: czysta fizyka...
oczywiście moment i moc NA WALE SILNIKA się nie zmienia, ale MOMENT oraz MOC NA KOŁACH już TAK :!:

Kuras77 22-04-07 02:24

Cytat:

o ludzie...

wejdźcie sobie na wikipedie i przeczytajcie co to jest oktanowość wachy, bo chyba mylicie to pojęcie z czymś w rodzaju "kaloryczności" czyli ilości J/l (dżuli na litr)

im wyższa oktanowość benzyny tym MNIJESZA podatność na spalanie stukowe :!:
czyli soft przystosowany do wyższej oktanowości benzyny poprostu zmienia kąt ZAPŁONU!! to nie diesel tylko benzyna, tutaj wtrysk następuje w momencie NAPEŁNIANIA cylindra i choćbyście lali wtedy denaturat to nie ma to nie ma szans wtedy na spalanie stukowe bo panuje wtedy PODciśnienie...
a właśnie przeniesienie czasu zapłonu w okolice górnego położenia tłoka daje wymierne efekty w postaci wyższej mocy, jednak Fordowi nie zależy na darmowym chiptuningu, dlatego wtryskuje mniejszą dawkę paliwa...
Ok, gRuHa, ale czy w praktyce może sprawdzić się obietnica ASO że po zmianie programu na benzynkę 98 auto dostanie kilka koni więcej i spali troszkę mniej benzyny :?: Picia78 potwierdził to ale trzeba wykluczyć jeszcze efekt placebo... ;)

Picia78 22-04-07 08:40

Ja wiem swoje i widze rużnice :roll:

DarekRzeszow 22-04-07 10:54

Cytat:

Napisał gRuHa
im wyższa oktanowość benzyny tym MNIJESZA podatność na spalanie stukowe :!:
czyli soft przystosowany do wyższej oktanowości benzyny poprostu zmienia kąt ZAPŁONU!! to nie diesel tylko benzyna, tutaj wtrysk następuje w momencie NAPEŁNIANIA cylindra i choćbyście lali wtedy denaturat to nie ma to nie ma szans wtedy na spalanie stukowe bo panuje wtedy PODciśnienie...

wlasnie o tym na poczatku pisalem - o kacie wyprzedzenia zaplonu :mrgreen:

A co do przelozenia to przeciez przelozen skrzyni nie zmienisz wiec po co mi wielkosc Twojego kola? :roll:

Rasputin 22-04-07 11:12

Panowie!
Najlepszy dowód to zrobić hamownie przed i po sofcie i wtedy się wszystko wyjaśni, czy to jakaś lipa, czy wymierne efekty.
PZDR

Kuras77 22-04-07 12:21

Cytat:

Napisał Rasputin
Panowie!
Najlepszy dowód to zrobić hamownie przed i po sofcie i wtedy się wszystko wyjaśni, czy to jakaś lipa, czy wymierne efekty.
PZDR

A gdzie w Warszawce jest taka hamownia i ile to kosztuje, ktoś wie?

Greg 22-04-07 12:23

Dla FKP jest taka w wawie i za 50 zl :mrgreen:

Pzdr.

Kuras77 22-04-07 12:29

Oo, pisz gdzie :D Hm, ale trza być członkiem a nie sympatykiem...? [chytry]

gRuHa 22-04-07 12:55

Cytat:

Napisał Kuras77
ale czy w praktyce może sprawdzić się obietnica ASO że po zmianie programu na benzynkę 98 auto dostanie kilka koni więcej i spali troszkę mniej benzyny

oczywiście że może się sprawdzić, bo NIGDY nie zrobisz dwóch identycznych map wtrysku, złaszcza jeśli zmieniasz oktanowość benzyny, a zatem, kąt wyprzedzenia zapłonu oraz skład stechiometryczny mieszanki, tak więc może wartości maksymalne będą w okolicy seryjnych, ale przebieg wykresu może być znacznie bardziej korzystny, a jeździ się przecież w całym(prawie) zakresie obrotów a nie wyłącznie w wartościach maksymalnych.
ogólnie jeśli zaleje się wysokooktanowe paliwo i nie zmieni dawki paliwa to auto dostaje SOLIDNEGO KOPA, ale tak jak mówiłem Ford to nie firma zajmująca się chiptuningiem, a sprzedająca masowo auta, tak więc panowie inżynierowie zmniejszyli lekko dawkę paliwa, deczko zamulając silnik oraz zmniejszając spalanie...

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
A co do przelozenia to przeciez przelozen skrzyni nie zmienisz wiec po co mi wielkosc Twojego kola?

zauważ iż nie jeździsz na półosiach tylko na KOŁACH, a przełożenie ZESPOŁU NAPĘDOWEGO (czyli silnika, skrzyni i KÓŁ) jest zależne od aktualnie wybranego przełożenia, przełożenia głównego na dyferencjale i od rozmiaru KOŁA.

jeśli nadal nie rozumiesz to wyobraź sobie średnio (nie mocno, ani nie lekko, tak w połowie) zapieczoną śrubę i teraz mając krótki klucz, albo będziesz potrzebował dużej siły by poruszyć śrubą, albo wogóle jej nie poruszysz, natomiast używając długiego klucza odkręcisz ją bez problemu. teraz przekładając to na samochód wyobraź sobie że półoś jest tą śrubą, przy takiej samej sile (w wypadku śruby jest to poprostu tarcie) śruba ma siłę zatrzymać krótkie ramię klucza, czyli byłaby w stanie zatrzymać staczające się z lekkiego nachylenia auto na MAŁYCH KOŁACH, jednak gdy założymy DUŻE KOŁA (duży klucz) to auto albo zacznie nam się staczać (odkręcenie śruby), albo potrzebujemy dodać gazu (bardziej zapieczona śruba)...

już prościej nie umiem...

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
wlasnie o tym na poczatku pisalem - o kacie wyprzedzenia zaplonu

zauważyłem, jednak głosy o czasie wtrysku też były...

KP 22-04-07 15:46

Cytat:

Napisał Kuras77
Oo, pisz gdzie Hm, ale trza być członkiem a nie sympatykiem...?

:D poz. 2

piotr 22-04-07 16:10

Cytat:

Napisał w@riat
Na 800 dystrybutorów wszystkie miały dopuszczalne przekłamania do -5% a żadennie nalewał więcej;)

0,5% (wszystkie stacje do zamknięcia przez PIH) ! Ale w to nie wierzę. Norma dopuszcza +/- 0,2% i większość stacji (szczególnie prywatnych) jest regulowana na -0,2% na niekorzyść klienta.Czyli tankując 50 litrów dystrybutor może wydać ci 49,9l i wszystko będzie zgodne z normami. Inna sprawa, że jak stacja przelewa 15-20 tysięcy litrów na dobę to takie ustawienie dystrybutorów daje około 40 litrów dziennych oszczędności i to zgodnie z prawem.

Swoją drogą to "Technika Motoryzacyjna" robiła ostatnio test paliw Pb95/98 i wyszło, że V-power ma największą zawartość siarki (gratuluję silnikom, wydechom i katalizatorom tym zasilanym). Badania na hamowni wykazały wzrost mocy o 1,5KM przy zastosowaniu Pb98 V-power w porównaniu do Pb95. Jak dla kogoś te 1,5KM jest warte 30 groszy na litrze to czemu nie?

AsMfc 22-04-07 16:30

gRuHa ladnie cytujesz Wiki :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi