Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Xenony - problemy po montażu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53437)

turbopiotr 14-11-11 21:49

Xenony - problemy po montażu
 
zamontowałem używane lampy xenon Hella i nie mam dobrego światła
http://img510.imageshack.us/img510/4072/1895092992.jpg
nie znalazłem odp.na necie więc proszę Was wszystkich o pomoc
ustawili mi na warsztacie światła,
ale gość nie miał pojęcia o przesłonach:
1.tam są metalowe dźwignie i jak mają być?pociągnąć za dźwignię do góry, czy na dół???
2.razem z lampami dostałem żarniki, ale nie wiem jakiej firmy, świecą ładnie biało,ale czy mogą być felerne??
http://img7.imageshack.us/img7/4637/sdc12827.jpg
normalny xenon daje silne światło na drodze a moje jakby przez mgłę
oryginalnie mam tak,że po przekręceniu kluczyka zapalają mi się lampy samoczynnie.na lampach H4 nie było problemu,
ale teraz po przekręceniu kluczyka zapala się xenon i jak odpalam auto to gasną,czasami lewa lampa się utrzyma ze światłem
a prawa nigdy.muszę włączyć światła włącznikiem wtedy świecą bez problemu:
3.co z tym fantem zrobić bo to była wygoda nie pamiętać włączać świateł ręcznie???

moons 14-11-11 22:17

Po pierwsze co za cudo masz zainstalowane? Czy aby nie jakieś co ogranicza świecenie żarówki do iluś tam procent? Bo jeśli tak to wywal to lampa xenonowa ma mieć dobre i pewne zasilanie. Zresztą co nie masz zainstalowane to odepnij to bo żarniki będziesz wymieniał jak skarpetki przez to mruganie. Po drugie nie ruszaj tych dźwigni! Lampy w focusie to bixenon a więc mijania soczewka jest przesłonięta a na długich soczewka otwiera się na full. I do tego jest ten mechanizm tylko że to robi się automatycznie. Lampy powinno się ustawiać na światłach mijania i śrubami co są na zewnątrz lampy a nie tymi dźwigniami w środku.
Żarniki?, nikt wróżką nie jest żeby stwierdzić czy są dobre czy nie.
Pozdrawiam

turbopiotr 14-11-11 22:55

po przekręceniu kluczyka zapalają mi się lampy samoczynnie.na oryginalnych lampach H4 nie było problemu,tak miałem odkąd kupiłem auto.czytałem na necie że może być to podłączone przez jakiś przekaźnik, ale nie wiem gdzie go szukać.po zamontowaniu lamp pojechałem na warsztat i gościu ustawił mi lampy ręcznie tymi plastikowymi śrubami, ale grzebał coś z przesłonami bo nie miał pojęcia co to jest,dlatego się pytałem czy mają być góra czy dół.
i co ze zdjęciem światła na ścianie? co jest nie tak z tymi lampami?
co do soczewki to mam xenon a długie H7, więc jak mają się otwierać jak na długich xenon się wyłącza

qrczakos 14-11-11 23:02

jak nie ma żadnego przekaźnika który zmniejsza moc żarników to może poprostu jest tam wsadzony zwykły hid 5000k, taka możliwość też jest wydaje mi sie

turbopiotr 14-11-11 23:09

w pierwszym poście jest zdjęcie odbicia światła na ścianie.nie wygląda najlepiej.czyżbym miał coś nie tak z lampami?
co do przekaźnika włączającego samoczynnie światła to nie wiem gdzie jest więc nie mogę go odłączyć.dlatego sie pytam

moons 14-11-11 23:27

No to nic nie poradzisz, musisz znaleźć te urządzenie i zobaczyć co to jest. Jeśli będziesz tak mrugał światłami jak opisałeś to raz dwa skończą Ci się palniki.
Wygląda na jedną soczewkę otwartą a jedną przysłoniętą, pewnie mechanior Coś Ci poprzestawiał.
Ominąłeś najważniejszy punkt montażu lamp poliftowych zobacz w FAQ jest opisane które kabelki spiąć aby mijania się paliły razem z drogowymi.
Przekaźnika czy jakiegoś modułu szukaj gdzieś obok bezpieczników albo akumulatora. To nie igła w stogu siana, wystarczy maskę otworzyć i bez trudu można znaleźć
Pozdrawiam

Maciej 15-11-11 15:09

Jak myślisz ze słabo świecą możesz przeczyścić sobie samą soczewke u mnie sie przydało przeczyszczenie :) robierania troszke jest, powinny świecić lepiej

kasa 15-11-11 15:12

Witam,masz rozjechane reflektory...trzeba na śrubach po maską ustawić tak jak powinno być.
Ja mam oryginalne xenony i świecą dobrze.
Pozdro...

moons 15-11-11 18:18

Moim zdaniem lewa lampa jest mniej więcej O.K. Natomiast prawa ma otwartą całą soczewkę dlatego nie ma równej krawędzi. Trzeba przymknąć przysłonę i jeszcze raz ustawić światła.

Pozdrawiam

Kacper85 15-11-11 18:27

zarówne odcięcie jak na światła długie. Po pierwsze to montażu świateł powinienes pojechać na stacje diagnostyczną w celu ich wyregulowania.
Przy żarówkach to jest podstawa, a przy xenonie...

moons 15-11-11 19:13

@Kacper85, kolega przecież był na ustawieniu tylko po coś mu mechanik gmerał w lampie i poprzestawiał przesłonę soczewki. Do tego nie spiął kabli przy manetce żeby paliły się jednocześnie mijania i drogowe. :)
Pozdrawiam

Kacper85 15-11-11 19:44

hm w takim razie ciekawe czy nie została uszkodzona jedna przesłona - bo tak jak pisałem wyżej, to idealne odcięcie wygląda na światła mijania.
Przy długich, tymbardziej jeżeli ma nie podpięty kabel przy manetce i wyłączają się mijania, nie ma żadnego odcięcia - światło wali wszędzie.

Dlatego wciąż razi mnie różnica pomiędzy lewą a prawą lampą - stąd też mój wniosek, a czytając pare razy ten temat jakoś wykreśliłem z głowy zdanie o regulacji lamp. Mój błąd ;)

turbopiotr 15-11-11 19:46

kolego MOONS, dźwignia od przesłony ma iść do góry, czy na dół? na weekend spróbuje coś poprawić.długie i krótkie już zmostkowałem.podczas ustawiania lamp nie było szefa, tylko młody mi robił i po lewej patrzałem mu na ręce to też myślę, że jest trochę ok,ale po prawej to nie jestem pewien.jestem teraz za granicą i do świąt muszę sobie jakoś sam to poprawić.co do czyszczenia soczewki to nie mam ani garażu ani czasu a niedziela jest święta i do końca grudnia jestem uziemiony.
i jeszcze te automatyczne włączanie świateł...............dramat, ale kiedyś to znajdę ;)

może kolega Kacper85 wyjaśni mi co i jak z tymi przesłonami.ja jestem zielony i jaki wpływ mają przesłony na soczewce xenona jeżeli na długich mam żarówki H7 bez soczewki.
musiałem bardzo szybko wymienić stare lampy H4 i kupiłem bardzo tanio lampy xenon a teraz mam kłopot

moons 15-11-11 20:31

Nie mam pojęcia jak ta dźwignia ma być ustawiona. Musisz zobaczyć jak jest w lewej bo tam wydaje się być O.K. Zresztą chyba jeśli spiąłeś dwa przewody przy manetce to jak dasz na długie a potem na mijania to przesłona powinna powrócić na swoje miejsce, chyba że coś zostało uszkodzone mechanicznie przez te gmeranie w lampie. W każdym bądź razie powinieneś w prawej lampie dążyć do takiej samej granicy światła jak lewej. Jeśli obydwie wiązki będą już podobne to wtedy tylko porządnie ustawić światła Ci zostanie.
Pozdrawiam

SUCOF33 15-11-11 21:17

Prawidłowo ustawione powinny świecić mniej więcej tak
http://images46.fotosik.pl/1167/0743790d88618ad1gen.jpg

turbopiotr 16-11-11 17:37

Ok Panowie, dziękuję za pomoc, jak będę miał czas na weekend to popatrzę do tych lamp.teraz wiem od czego zacząć.

turbopiotr 20-11-11 20:59

rozkręciłem dzisiaj te lampy i oto co wiem:
1,na żarnikach pisze HID 5000 bez nazwy producenta i innych numerów
2,jest tam manualna regulacja przesłony, w lewym było ...... , a w prawym ..........
...../
więc ustawiłem prawy tak jak lewy.
po włączeniu świateł długich otwierają się przesłony na obu soczewkach-chyba jest ok.
zrobiłem zdjęcia pod różnym kątem + z włączonymi długimi:
http://img843.imageshack.us/img843/512/sdc12830h.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/5600/sdc12831.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/3420/sdc12833i.jpg
+
http://img573.imageshack.us/img573/8021/sdc12832.jpg
3,automatyczne włączanie świateł-ja mam fokę skandynawską i wyczytałem, że są fabrycznie montowane jakieś przekaźniki,nie wiem jak to obejść,ogólnie to się przyzwyczaiłem,że nie muszę pamiętać,ale niestety xenony nie zawsze się zaświecają i po odpaleniu silnika włączam ręcznie pokrętłem.
może ktoś wie gdzie ten przekaźnik jest wpięty?
co dalej jest nie tak z tymi lampami?

moons 20-11-11 21:17

W takim razie masz żarniki po wymianie i ktoś wsadził pewnie jakieś no name.
Teraz jest można powiedzieć bardzo dobrze. Linia światła jest idealnie, tylko prawa lampa jest za wysoko ustawiona lub lewa za nisko. Ale to już trzeba na przyrządzie zobaczyć. Także śmigaj ustawić porządnie światła, tylko śrubami do regulacji a nie przesłonami:)
Natomiast światła skandynawskie to przekaźnik R12 oraz bezpiecznik 14, 19, 22 w skrzynce bezpieczników pod maską. Opisy są na klapce puszki.

Pozdrawiam

turbopiotr 20-11-11 21:25

moons, czy można jakoś zrobić, aby zostały te światła w automacie,ale żeby nie gasły podczas odpalania?
czy lepiej przerobić całkowicie na manual?
i co z tymi żarnikami, czy to tania chińszczyzna?

moons 20-11-11 22:11

Wydaje mi się że na oryginały były wsadzane Philips więc więc jeśli nie znalazłeś tam takiego napisu masz już nie oryginały. Jeśli mają jednakowa barwę i działają jak trzeba a po zdjęciach nic szczególnie złego nie widać to jeźdź na nich aż padną i tyle. A potem wymienisz sobie na jakieś bardziej firmowe.
A jeśli już chcesz jakiś automat to najlepiej dezaktywować tę opcję skandynawską a wstawić jakiś bardziej inteligentny automat uniwersalny. Są takie które odpalają światła po tym jak dopiero silnik zaczyna pracować.

Takie pytanie, jak miałeś zwykłe światła i jak rozumiem opcję skandynawską to miałeś tak: przekręcasz kluczyk - zapalają się światła, jak kręcisz rozrusznikiem to gasną światła i jak "puścisz kluczykiem" rozrusznik to znowu się zapalały?? Wydawało mi się że w tej opcji światła odpalały na stałe po przekręceniu kluczyka.
Pozdrawiam

turbopiotr 21-11-11 19:29

kolego moons ,masz rację,na oryginalnych lampach H4 po przekręceniu kluczyka na pozycje 2 zapalały się światła i nie gasły po odpaleniu auta.teraz na xenonach jak przekręcę kluczyk na pozycję 2 zapala się lewa lampa,prawa nie zawsze,po odpaleniu gasną obie.jak przekręcę pokrętłem od świateł działają bez problemu.czytałem na necie,że gość w FFII miał jakiś kabel oporowy zmniejszający światło o 30%.tak gdybam,że mogę mieć coś podobnego i nie wystarcza mocy dla xenonu.po googluje trochę to może znajdę rozwiązanie.na razie podczas odpalania daję światła na postojowe a potem drogowe, bo szkoda mi męczyć xenonki

janekfocus 21-11-11 19:34

Moja foka na szczęście nie ma patentu na wiecznie zapalone światła po zapłonie ;)

moons 21-11-11 20:23

Podałem Ci przecież jaki przekaźnik i bezpieczniki możesz wyjąc żeby pozbyć się skandynawskich świateł i będziesz miał normalne światła. Jeśli masz rezystor do ograniczenia mocy świateł to będzie on pod skrzynką z bezpiecznikami. Wygląda to jak zwykła wtyczka tylko do niczego nie podłączona.
A tak się zapytam czy podłączyłeś dodatkowe masy we wtyczce lampy na pin 7 i 8?
Pozdrawiam

turbopiotr 21-11-11 21:11

Tak już wiem jak odłączyć system skandynawski,kurde, ale jak człowiek się przyzwyczai do luksusu nie pamiętania włączania świateł, to teraz trochę ciężko ;) .jak nie znajdę tego świństwa, to odłączę na opcję ręczną. Podłączyłem lampy dokładnie według opisu kolegi "panther" masa na 6,7,8 i dodatkowa masę podpiąłem z obudowy na przetwornice, ponieważ oryginalnych nie było i dokupiłem inne.
a tak dodatkowo to powiedzcie czy ten zestaw mogę zamontować w mojej foczce, abym był 100% legalny,i czy to jest ok?
http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=78

turbopiotr 27-11-11 20:42

Trochę obniżyłem sam prawą lampę i jest ok,jak wrócę do domu na święta to pojadę na porządne ustawienie świateł. Panowie , czy to uniwersalne samopoziomowanie, z linku wyżyj nadaje się i czy spełnia unijne wymogi??????????????
Czy montował już to ktoś ???

moons 27-11-11 20:51

Moim zdaniem jest to bajer do auta podobnego typu jak kiwający głową piesek :)
Pozdrawiam

turbopiotr 01-12-11 20:36

A może ktoś z forumowiczów ma namiar na używane czujniki poziomowania do mojej foczki.Googluje cały tydzień i wielkie G.... a w serwisie gość mi napisał za dwa 1660zł :smt089
trochę za drogo....

moons 01-12-11 20:53

Niestety, używkę dorwać to tak jak trafić w 6 w totka. Ja raz trafiłem, co prawda bez blaszki mocującej do przedniego wahacza co kosztowało mnie w serwisie 450 zł - masakra.
Czasem trafi się na Allegro, ale żeby dwa kompletne to nie widziałem jeszcze nigdy w używce.
Pozdrawiam

turbopiotr 02-12-11 18:17

nie myślałem, że będzie taki problem z tymi czujnikami. nie można ich zastąpić np:z mazdy,lub volvo bo przecież to jak bracia i niektóre modele są na tym samym podwoziu.w najgorszym wypadku kupię to coś uniwersalne:gość z forum golfa pisał,że przeszedł z tym przegląd i da się z tym czymś jeździć.

moons 02-12-11 18:56

Niestety nic z tego. Raczej nic nie podejdzie. A nawet jak coś zamontujesz to nie masz pewności że czujnik odpowiednio będzie wyczuwał pozycję auta.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi