Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   pękła sprężyna od sprzęgła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24573)

Bolbou 29-11-08 17:03

pękła sprężyna od sprzęgła
 
Witam
wieczorem pękła mi sprężyna od pedału sprzęgła. jest ciemno nie mam za bardzo jak tam obadać sytuacji....
Podpowie ktoś w którym ona jest miejscu? domyślam sie że gdzieś od góry trzyma pedał sprzęgła...., Mozę ktoś ma jakąś fotkę....
W piwnicy wygrzebałem kilka podobnych sprężyn, niektóre ciutko za krótkie nie które ciut za długie , nie mam identycznej
Wydaje mi się że jak bym wstawił ciutko krótszą i ewentualnie lekko ją naciągnął to byłby lepszy zamiennik niż za długa....
a może lepiej kopic identyczną? ale pewnie w ASO cena jest masakra jak zawsze
czyli pozostaje mi szukać w sklepach z żelazem... :)
pzdr

KP 29-11-08 17:16

cena w ASO to jakies grosze ale za to wymiana to masakra [panna] chyba cos kolo 300 pln

mi tez pekła juz drugi raz ale jakos nie mam czasu sie tym zająć

Bolbou 29-11-08 17:44

300 za wymianę? przecież to trwa z 30 sekund.... :D
sam se wymienię tylko muszę dopasować odpowiednią....
masz może jakaś fotkę gdzie ta sprężyna się znajduje? nad pedałem sprzęgła...?
pzdr

KP 29-11-08 18:11

Cytat:

Napisał Bolbou
przecież to trwa z 30 sekund....

no to się zdziwisz jak sie za to zabierzesz [chytry]

niestety nie mam fotki i nie mam pojecia gdzie sie ona znajduje
ale z tego co widziałem jak mi wymieniali za pierwszym razem to gdzies wysoko
i dostep jest beznajdziejny
kleli i szukali najmniejszego mechanika ktory sie tam zmiesci :D

w przyszłym tygodniu zostawie samochod na Dobrej bo kiepsko sie jezdzi bez tej spręzyny

Bolbou 29-11-08 20:31

hmmm.... być może faktycznie jeśli tam jest kiepski dostęp.... to może sie to trochę przedłużyć.... ale i tak 300....
jak tylko znajdę sprężynkę to sie za to zabiorę

a nie wiesz czy tam nie ma jakiejś drugiej? bo wydaje mi sie że jak by nie było w ogóle to pedał by spadł na podłogę a on jest w górze ale niżej niż przedtem no i tak miętko chodzi... :)
pzdr

KP 29-11-08 22:06

Cytat:

Napisał Bolbou
a nie wiesz czy tam nie ma jakiejś drugiej? bo wydaje mi sie że jak by nie było w ogóle to pedał by spadł na podłogę

[panna] jak mógłby spasc na podłogę [panna]
cos chyba nie pomyslales co piszesz [chytry]
sprezyna ma raczej za zadanie utrzymanie "stałego luzu" przed podczas wciskania pedału sprzęgla
a teraz poprostu go nie ma i jak wciskam pedał to od razu załapuje i wyłacza sprzęgło
jest to o tyle niedobre wg mnie ze podobnie jak przy opieraniu nogi o pedał sprzęgla
podczas jazdy mozna uszkodzic tarczę znaczy sie troszke ją przypalic

Bolbou 29-11-08 23:36

być może :) nie wiem jak to jest skonstruowane, nie miałem jak tego obadać na razie.... dlatego pytam :)
u mnie jest taki efekt że pedał chodzi prawie bez oporu i jest niżej niż przedtem
biegi wchodzą normalnie, nie zauważyłem też na razie tendencji do ślizgania

tomasz135 30-11-08 08:54

Ja wymieniałem pękniętą sprężynę w ostatni czwartek w Auto-Skar w Kielcach. Zapłaciłem 144 zł. Wymiana trwała około 20 min.

SOKOTOM 15-12-08 00:49

witam
Mam zapytanie czy ta problemowa spreżynka przy pedale sprzęgła w dieslu i w benzynie jest ta sama ? Podejżewam ze nie,bowiem u mnie jest w takim białym plastiku(diesel 2005 1.8 tdci) i urwało mi sie mocowanie plastiku .proszę o porade jak go zamontować ? Serwis montaż 300zł spręzynki, dokupiłem w serwisie obie sprężynki z plastikiem za 15,80zł tylko jak ją tam włożyć?

KP 15-12-08 08:31

SOKOTOM,

jak sam zauwazyłes spręzynki są rózne dla benzyny i dla diesla
w dieslu jest własnie taka z platikowym grzybkiem
zeby załazyc tą spręzynę trzeba wyjąć pedał sprzęgła
zeby go wyjąć trzeba chyba najpierw rozkręcic kolumne kierownicy przy pedale hamulca

mi sie uadało odkrecic wszystkie sruby i zdjąć czujnik ale za cholere nie wiem jak wyciągnąć cały pedał [hmm]
cos go jeszcze trzyma [hmm] nie wiem czy to tylko uszczelka w przegrodzie silnika
czy cos jeszcze trzyma

ktos juz to robił ?? jakies pomysły ??

Dyloo 15-12-08 13:11

Sprezyne wymieniali mi w weekend w Bemo Motors... sprezynka tania... wymiana... szok... zaplacilem cos ok 250 PLN. Oczywiscie w benzynie, bo w dieslu byloby znacznie taniej (chyba mowil 50-80 PLN), ale nie jestem pewien.

SOKOTOM 10-04-09 23:45

witam
w nawiazaniu do irytującej sprezynki
trzeba w pedale sprzęgła wypiąć białą spinkę łączaca owy pedał z pompą sprzęgła przekręcić czarną obejmę i odkręcic trzy śruby i pedał jest wyjęty założyć sprężynkę w białym kołnierzu i skręcić z powrotem .

Bolbou 20-07-09 19:38

no i sprężynka założona :)
wygląda na to ze działa
w sumie robota w zasadzie banalna... samo założenie sprężynki to pół minuty roboty
ale wcześniej się trochę nagimnastykowałem żeby wydedukować w którą dziurkę trzeba zahaczyć sprężynkę w drugim końcu...
i jak na razie działa
ale
skoro tak łatwo poszło to mam obawy ze to źle zahaczyłem, bo wszyscy piszą że się to ciężko zakłada
więc moja prośba do osób które maja taki model, albo przynajmniej benzynę
niech ktoś zrobi fotkę tej sprężyny jakoś od dolo, żebym mógł zweryfikować czy aby na pewno dobrze ją założyłem
będę wdzięczny za fotki
pzdr

giepe 26-08-09 11:07

Witam!

Wczoraj wymieniałem sprężynę w ASO Forda w Rzeszowie.
Koszt części (Spring kit) -- w woreczku jest sprężynka oraz coś jeszcze, co zostało określona jako pomocne przy montażu -- to niecałe 17zł.
Wymiana trwała prawie godzinę i kosztowała 80zł -- padło przy tym sformułowanie "akcja wymiany", więc wnioskuję, że stawka za robociznę była w moim przypadku mocno promocyjna.

Cytrus 26-08-09 11:33

Cytat:

Napisał giepe
"akcja wymiany"

To powinni zrobic to za darmo. Ja tak uważam. [bigok]

[ Dodano: Sro 26 Sie, 2009 11:37 ]
Co najwyzej za to 17zł.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi