Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   [MK3] Focus MK3 2.0TDCI PS Wawa (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80771)

Żuraw 30-06-17 20:29

[MK3] Focus MK3 2.0TDCI PS Wawa
 
Witam,

Czy ktoś zna lub może miał okazje oglądać i testować Focusa z poniższego ogłoszenia?
Samochód stoi już jakiś czas i zastanawiam się czy to skrzynia PS odstrasza potencjalnych nabywców czy może coś innego. A może to "coś" uda się komuś dostrzec.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6yLkDR.html

adam1985 30-06-17 20:56

dziwne ze tyle stoi dlugo, silnik i wyposazenie fajne. nastepny plus to salon Polska

Żuraw 02-07-17 12:02

Byłem..oglądałęm i dowiedziałęm się że:
Samochód miał stłuczkę. Dostałw tyłek po czym uderzył w pojazd z przodu. Efektem była wymiana błotnika i lampy oraz tylnej pokrywy bagażnika. Tył dostał dośc mocno ponieważ zdeformowała się płyta głowna pojazdu. Widać to po śladach napraczych we wnęce koła zapasowego. Samochód został prawie w całości polakierowany. Oryginalny jest tylko lakier na masce. Na pozostałych elementach +200um.
Sądze że ten ostatni fakt odstrasza potencjalnych nabywców którzy myślą że auto jest poskładane z kilku. Do wglądu jest dokumentacja napraw. Jest też pełny serwis w tym olej w skrzyni. Plus dla sprzedawcy jest taki że wszystko co powyższe dowiedziałęm się na wstępie bez żadnej wnikliwości.
Obawiam się jednak że w przyszłości trudno będzie dalej odsprzedać takie auto.
Pozdr

adam1985 02-07-17 13:20

Cytat:

Napisał Żuraw (Post 1176795)
Obawiam się jednak że w przyszłości trudno będzie dalej odsprzedać takie auto.
Pozdr

to zalezy ile hcesz go trzymac. Jesli auto w momencie sprzedazy bedzie miec 14-15 lat to nikt wtedy nie powinien na cuda liczyc. Jesli wszystko jest udokumentowane to zawsze mozna to udostepnic

Żuraw 02-07-17 14:38

No w sumie trudno się nie zgodzić chociaż planowałem zakup auta na przeczekanie do pojawienia sie modelu mk4 ale juz w wersji poliftowej. Zakladam ze to bedzie okolo 5 lat gdzie wartosc rezydualna obecnego modelu moze miec jeszcze jakies tam znaczenie. Chociaz moze nie na tyle zeby odrzucic taka opcje.

adam1985 02-07-17 14:46

trudno powiedziec ile takie mk3 bedzie warte jak bedzie miec 10 lat. Stawiam ze to bedzie w granicach 25 tysi

Żuraw 02-07-17 16:27

Mój obecny focus ma 15 ;]
Pewnie nie wezme za niego wiecej niz 5-ke.. starczy na opony i zestaw startowy.
Ale 25k zl jako dodatek do kolejnego samochodu juz robi sens. Ale to raczej scenariusz dla samochodu w super stanie i pewną historią.

adam1985 02-07-17 20:38

no tak sobie napislaem, teraz mysle ze 10 letnie mk2 sa tansze bo pewnie okolo 20 tysi ale tak jak piszesz - zalezy od stanu i wyposazenia

Żuraw 04-07-17 16:34

Czesc adam1985,

Ostatnio byleś aktywny i odpowiadałeś na pytania...Chciałem cie zapytac czy wiesz moze z czego wynika ze niektóre focusy maja centralny wyświetlacz miedzy zegarami z grafika ala smartphone a inne te rodem z nokia 3210 gdzie grało sie w snake'a.

Wydawać by sie mogło ze w wyższych wersjach jest to po prostu standard. Tymczasem zdazyło sie ze widzialem ten gorszy zestaw wyswietlaczy w wersji titanium. Od jakiego wiec skladnika wyposazenia zalezy czy jest ten lepszy czy gorszy wyswietlacz?

Kokosoweclio 04-07-17 17:20

Oszczędności. Ja miałem titanium z 2013 i był od nokii. A jeszcze chyba w 2012 był ten fajny.

wojtoo 04-07-17 17:45

Ciekawe czy można dostać zdjęcia z napraw tego auta. Wtedy sam byś ocenił czy chcesz z takie auto czy nie. Ja w poprzednim aucie miałem zdjęcia i dałem je nowemu właścicielowi. Raz żeby wiedzial co kupuje dwa że jak będzie sprzedawał to też przekażę dalej

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Żuraw 04-07-17 18:29

Cytat:

Napisał Kokosoweclio (Post 1176956)
Oszczędności. Ja miałem titanium z 2013 i był od nokii. A jeszcze chyba w 2012 był ten fajny.

A nie wiesz czy da sie go przelozyc na zasadzie plug&play? Czy trzeba cos w sofcie grzebac?

---------- Post dodany o 18:29 ---------- Poprzedni post był z 18:28 ----------

Cytat:

Napisał wojtoo (Post 1176960)
Ciekawe czy można dostać zdjęcia z napraw tego auta. Wtedy sam byś ocenił czy chcesz z takie auto czy nie. Ja w poprzednim aucie miałem zdjęcia i dałem je nowemu właścicielowi. Raz żeby wiedzial co kupuje dwa że jak będzie sprzedawał to też przekażę dalej

Pierwsze o co zapytałem to własnie zdjecia. Niestety nie ma zadnych. Jest tylko opis czynnosci naprawczych.

adam1985 04-07-17 19:44

Cytat:

Napisał Żuraw (Post 1176951)
Chciałem cie zapytac czy wiesz moze z czego wynika ze niektóre focusy maja centralny wyświetlacz miedzy zegarami z grafika ala smartphone a inne te rodem z nokia 3210 gdzie grało sie w snake'a

zalezy od rynku pewnie i tak jak chlopaki pisza z oszczednosci, ciezko dostac auto zeby bylo fajnie wyposazone bo tych wersji to widac ze milion bylo. Jesli jestes zainteresowany tym autem to zabierz go na przeglad przedzakupowy bo lepiej wydac 300 zl niz 30 tysi po nic

Żuraw 04-07-17 20:04

Ten biały to jest alternatywna opcja.
Aktualnie czekam na werdykt odnosnie tego:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6yXcLL.html

Byłem z nim na przegladzie przedzakupowym. Stwierdzono wyciek oleju ze skrzyni Powershift wiec dosc powazna sprawa. Aktualnie sprzedawca dostarczyl go do ASO Ford. Zobaczymy co powiedza.

Inni odradzaja mi ten samochód ze wzgledu na cene.

Kokosoweclio 05-07-17 19:45

Można przełożyć. Kilka osób tutaj przekładało.

Żuraw 06-07-17 15:52

W sensie używke?
Z przekładkami tych skrzyń chyba jest kłopot. Tam z racji tego że jest mechanika i elektronika to nie zawsze się to zgrywa z softem.

Kokosoweclio 06-07-17 16:11

Sorry. Miałem na myśli przełożenie zegarów z tym większym i kolorowym wyświetlaczem.

Żuraw 06-07-17 20:30

Aaa ok ;]
Dobrze wiedzieć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi