Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Duży spadek napięcia po włączeniu klimy - zapalanie kontrolki ładowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42267)

haryb 12-08-10 20:09

Duży spadek napięcia po włączeniu klimy - zapalanie kontrolki ładowania
 
Mój Ford to FFI 1.8 TDDi 1999

Ostatnio dwa razy w pewnych sytuacjach zapalila podczas jazdy mi się kontrolka ladowania:
miałem wszystko włączone, czyli swiatła, radio, klima, dmuchawa na 4, podczas zwolnienia na wysokim biegu.
Po zatrzymaniu i odpaleniu ponownym kontrolka się nie pali.
Postanowiłem dzisiaj pomierzyć napięcia na akusie i wyszło mi tak:
- 12,4 V - zgaszony silnik
- 13,8 V - zapalony silnik
- 13,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4
- 12,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4 i KLIMATYZACJA

I tutaj moje zdziwienie że jest tai duży spadek napięcia jak dołączam klimatyzację. Niby ładowanie widać działą ok , ale czy po włączeniu tych wszystkich odbiorników powinno być ono takie niskie? Nie powinno byc i tak powyżej 13V?
Jak to jest u Was w tym modelu/silniku?

Ktoś mniej więcej wie od jakiego poziomu napięcia - jak spadnie to zapala się kontrolka?
Bo by wychodziło że włąsnie ok tych 12.4V - wówczas by tłumaczyło że podczas jazdy z tymi wszystkimi odbiornikami mi się zapala przy wolnych obrotach kontrolka ladowania.

Za wszelkie uwagi i rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam
haryb

fujimore 12-08-10 20:22

mam ten sam motor, włączenie radia + zmak, światła, klima ładowanie mam na poziomie 14,5v.
prawdopodobnie masz walnięty regulator napięcia

haryb 12-08-10 20:30

Jakby był walnięty to chyba powinno cały czas być za mało a normlanie po odpaleniu wzrasta do ok 14V wiec wyglada ze ok. Może raczej sprzęgiełko na alternatorze? za małe obroty daje przy większym obciążeniu?

tomek301 13-08-10 03:37

Cytat:

Napisał haryb (Post 474696)
Mój Ford to FFI 1.8 TDDi 1999

Ostatnio dwa razy w pewnych sytuacjach zapalila podczas jazdy mi się kontrolka ladowania:
miałem wszystko włączone, czyli swiatła, radio, klima, dmuchawa na 4, podczas zwolnienia na wysokim biegu.
Po zatrzymaniu i odpaleniu ponownym kontrolka się nie pali.
Postanowiłem dzisiaj pomierzyć napięcia na akusie i wyszło mi tak:
- 12,4 V - zgaszony silnik
- 13,8 V - zapalony silnik
- 13,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4
- 12,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4 i KLIMATYZACJA

I tutaj moje zdziwienie że jest tai duży spadek napięcia jak dołączam klimatyzację. Niby ładowanie widać działą ok , ale czy po włączeniu tych wszystkich odbiorników powinno być ono takie niskie? Nie powinno byc i tak powyżej 13V?
Jak to jest u Was w tym modelu/silniku?

Ktoś mniej więcej wie od jakiego poziomu napięcia - jak spadnie to zapala się kontrolka?
Bo by wychodziło że włąsnie ok tych 12.4V - wówczas by tłumaczyło że podczas jazdy z tymi wszystkimi odbiornikami mi się zapala przy wolnych obrotach kontrolka ladowania.

Za wszelkie uwagi i rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam
haryb

Witam

Sprawdziłbym napinacz paska wielorowkowego lub sam pasek czy przy zwiększonym obciążeniu po włączeniu klimy nie ślizga się na kole napędowym lub do sprawdzenia połączenia przewodów masowych przy silniku.

Pozdrawiam

niko123 13-08-10 09:00

Jak napięcie spada to raczej alternator.
Regulator - to napięcie by skakało albo wynosiło by ponad 15v.

szejk78 13-08-10 09:36

Cytat:

Napisał haryb (Post 474696)
Mój Ford to FFI 1.8 TDDi 1999

Ostatnio dwa razy w pewnych sytuacjach zapalila podczas jazdy mi się kontrolka ladowania:
miałem wszystko włączone, czyli swiatła, radio, klima, dmuchawa na 4, podczas zwolnienia na wysokim biegu.
Po zatrzymaniu i odpaleniu ponownym kontrolka się nie pali.
Postanowiłem dzisiaj pomierzyć napięcia na akusie i wyszło mi tak:
- 12,4 V - zgaszony silnik
- 13,8 V - zapalony silnik
- 13,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4
- 12,4 V - zapalony silnik, światła, radio, wentylator na 4 i KLIMATYZACJA

I tutaj moje zdziwienie że jest tai duży spadek napięcia jak dołączam klimatyzację. Niby ładowanie widać działą ok , ale czy po włączeniu tych wszystkich odbiorników powinno być ono takie niskie? Nie powinno byc i tak powyżej 13V?
Jak to jest u Was w tym modelu/silniku?

Ktoś mniej więcej wie od jakiego poziomu napięcia - jak spadnie to zapala się kontrolka?
Bo by wychodziło że włąsnie ok tych 12.4V - wówczas by tłumaczyło że podczas jazdy z tymi wszystkimi odbiornikami mi się zapala przy wolnych obrotach kontrolka ladowania.

Za wszelkie uwagi i rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam
haryb

podłącze się wczoraj wieczorem też mi się zaświeciło ładowanie :shock: jak jechałem do roboty z racji tego kupiłem sobie dwa browary ,aby o tym nie myśleć bo dokładnie rok temu wymieniałem na trasie regulator napięcia czyżby znowu[panna] :smt067[palacz]

haryb 13-08-10 11:56

W weekend zobacze - może faktycznie pasek za luźny jest - chodz samo slizganie paska przy duzym obciążeniu ciężko będzie zaobserwować.

fujimore 13-08-10 20:42

przeczytaj jeszcze mój post na innym forum miałem podobny problem tyle że za wysokie ładowanie.
tu masz linka http://forum.fordclubpolska.org/show...t=84688&page=2

petee 18-07-11 10:08

Hej!
Jak się skończyła twoja przygoda z tym spadkiem napięcia? Jakie było rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam,
Piotrek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi