Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Czyszczenie aluminium (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65260)

sweetP 18-07-13 10:04

Czyszczenie aluminium
 
Mam założone progowe listwy aluminiowe. Listwy są z drugiej ręki i niestety nadszarpnięte zębem czasu... Mają trochę drobnych rysek i przebarwień.

Jak i czym je wyczyścić żeby nie zepsuć? Dodam, że są to listwy z STka i są częściowo błyszczące a częściowo matowe.

KrisSz 18-07-13 10:28

Zaklejasz taśmą malarską lub folią matowe fragmenty, pasta np alusol albo coś innego do polerowania i jechane. Albo po całości na błyszcząco.

coomac 18-07-13 10:28

Pasta Autosol-a do amelinium.

KrisSz 18-07-13 13:05

aaa to przekręciłem nazwę.....

sweetP 18-07-13 13:10

Tylko kurcze ciężko będzie zakleić tą matową część, bo to napis ST i wąskie paseczki. Można tym przejechać po całości czy spoleruję w ten sposób mat?

KrisSz 18-07-13 18:17

Jeżeli spolerujesz po całości to "usuniesz" lub osłabisz matowość części z paskami i napisem. Skoro poleruje rysy to zmatowione częsci też spoleruje. Pytanie w jakim stopniu zależy od pasty i ile będziesz szlifował i czy wszędzie równiomiernie.

moons 18-07-13 18:45

@KrisSz, rozmawiasz z Panią :)
@sweetP, może te listwy z esteka są lepszej jakości i polerowane coś im da, moim z allegro nic nie pomaga na wygląd, cały czas się rysują od piachu z butów. Żadne polerowanie nie pomaga im na wygląd jak wysmarowanie jakimś środkiem z dużą ilością wypełniaczy np. Autobrite Cherry Glaze lub Auto Finesse Tripple
Pozdrawiam

KrisSz 18-07-13 20:34

Wstyd mi i głupio, zachowałem się jak gówniarz, to się więcej nie powtórzy....

sweetP 18-07-13 20:38

Eee tam. Mądrze gadasz, więc wybaczę Ci tę drobną wpadkę ;)

No nic, będę próbować. W sumie bardziej niż na rysach zależy mi na usunięciu tych paskudnych przebarwień...

Dzięki za rady chłopaki :)

KrisSz 18-07-13 22:01

a może na noc do coca coli ? tylko czy to dodatkowych plam nie narobi ?

MisiekT 18-07-13 23:25

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 891974)
a może na noc do coca coli ?

przecież listwy sa niedemontowalne [chytry]

KrisSz 19-07-13 07:22

a to listwy nie są przyklejane ? Jak się coś przykleiło to zazwyczaj da się odkleić.

sweetP 19-07-13 07:33

Listwy są klejone na taśmę dwustronną ;) A z tą colą to tak serio mówicie? Nie rozpuści całkiem listew? [rotfl]

KrisSz 19-07-13 08:32

Zależy co do coli dolejesz ;-).

MisiekT 19-07-13 10:27

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 892013)
a to listwy nie są przyklejane ? Jak się coś przykleiło to zazwyczaj da się odkleić.

nie ma bata - oryginalne listwy sa na b. mocnych tasmach i nie idzie tego zdjac bez wygiecia listwy albo uszkodzenia lakieru... a w kazdym razie nie warto godzinami sie z tym meczyc

sweetP 19-07-13 10:42

Ja kupiłam listwy już zerwane. Jedna była minimalne podgięta, ale bez problemu dało się naprostować. Poza tym bez żadnych uszkodzeń czy zgięć.

Ale fakt, stara taśma była na całości listwy i dość długo je czyściłam, żeby zerwać ją całkiem

KrisSz 19-07-13 14:16

Izopropanol - IPA - u mnie zdejmuje wszystkie resztki taśm i kleju

MichalST 04-09-13 22:46

Apropo amelinium czy ktoś testował ten metal w połączeniu z woskiem takim jak na karoserię?
Lakierowałem klarem intercooler przed założeniem ale tego nie pomaluje zwykłą farbą i odlazło a po zimie to już wogóle kupa. Teraz chciałbym żeby zza grilla znów się świeciło :D

mar-pow 05-09-13 08:52

Zymöl Detail Wax jest do takich rzeczy...

MichalST 05-09-13 17:02

Ok, dzięki ;)
Póki co przetestuję Rejex bo stosuję u siebie na lakier, a doczytałem dziś na opakowaniu że producent dopuszcza stosowanie na metal.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi