Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   "NAWIGACJA" w naszych Foczkach. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21416)

RuTo2 22-03-08 00:09

"NAWIGACJA" w naszych Foczkach.
 
Było kilka tematów w tej kwestji ,ale to było dawno i dotyczyły przeważnie nawigacji do Forda, a ja mam propozycję chwalcie sie tym co macie ,zalety ,wady ,skąd mapy w niskich cenach :) do ściągnięcia , jak odblokować itp itd ,no i najważniejsze -WRAŻENIA.
Zacznę pierwszy ,kiedyś miałem pożyczoną nawigację firmy JVC -urządzenie lalunia koszt (w tedy) ok.2000PLN, wrażenia -ogólnie dobre tylko mapa zainstalowana w tym urządzeniu -o kant [ass] roztrzaść.
Po ciężkich bojach na necie zwróciłem uwagę na urządzenia z najniższej półki ,typu biedronka ,żabka ,tesco itd itp,okazuje sie ,że oprócz ceny te navi mają jeszcze jedną zaletę , po odblokowaniu sprawują sie jak pda i można do nich wgrać mapy różnych producentów .A mapa to rzecz najważniejsza w navi, i zdziwiłby się ten kto kupuje wypasione navi z mapą dokładną jak mapy komunistyczne.Tak więc wybór mój padł na Mantę 030 odblokowaną ,z zainstalowanymi 3 mapami i 24 miesięczną gwarancją ,oraz z całym wyposażeniem,uchwyt ,ładowarka ,pokrowiec ,karta 2 Gb.Jak tylko to dostanę ,przetestuję i coś dodam na temat tego konkretnego urządzenia.POZDRAWIAM

kasprzak 22-03-08 00:19

Osobiscie jezdzę na: SmartGPS MapaMap + iGO (2in1) [ojca], AutoMapa 4 [moje] na PDA, TomTom [moje, ale w tel.].
Fakt ze rzadko z tego korzystam, bo w trasy sporadycznie, a wlasne miasto to troche sie zna.
Mapy seryjnie montowane w Oplach, BMW ... tandeta.
Teraz najlepsze poszycie ma chyba Automapa, potem iGO, MapaMap...

Generalnie bardzo wiele jest tych urzadzen. W zaleznosci od wymogow maja wiecej 'bajerkow' ale tak jak RuTo2...ktos ode mnie z rodzinki kupil urzadzenie marki Akira, odblokowanie i normalnie wrzuca sie iGO, TomToma i inne mapy.

Bolbou 22-03-08 12:21

ja używam PDA MIO180 i Automapa4 i MioMap 3.3, kiedys iGo
niedawno znajomemu odblokowywałem jakąś Akire i faktycznie po odblokowaniu mamy praktycznie pełnosprawny PDA na którym można zainstalować dowolną mapę
pzdr

Greg 22-03-08 12:26

Cytat:

Napisał RuTo2
ale to było dawno i dotyczyły przeważnie nawigacji do Forda

Nie do końca , to jeden z tematów
http://forum.focusklubpolska.pl/view...=19667&start=0

Pzdr.

marcin9913 22-03-08 14:25

Polecam NavRoad 430 BT AutoMapa Polski lub Europy 4.5...
Duży wyświetlacz...nawet dobra mapa... czasami tylko w niektórych miastach prowadzi w jednokierunkowe pod prąd.

RuTo2 22-03-08 16:44

Tu mam ciekawą stronkę [edit] adres forum proszę podać na PW (cisza) [/edit] skąd można dowiedzieć się coś na temat niektórych nawigacji no i mapki....

Paweł 22-03-08 18:19

Nokia E50 +TT 6.02 + EE 1536

DAFIT 22-03-08 22:53

Mio 550m + Mio Map 3.2 + Autopilot, używam sporadycznie ale jestem zadowolony z obu map,

pozdrawiam
DAFIT

bartek1351 22-03-08 23:34

ja mam obecnie spv m650 + Automapa 4.5 3D & Nokia N95 + Gamin Mobile 10 oba zestawy swietne jednak nokia jako telefon bardziej poreczna

BiEdRoN 25-03-08 08:03

nokia E65 + TT + GB737

TLo 25-03-08 13:23

Garmin Nuvi 760 + City Navigator Europe 2008 i GP Mapa 2008.4 oraz - oczywiście - UMP
Pozdrawiam!

tomek242 25-03-08 13:44

Fujitsu-Siemens Pocket Loox serii N100, z mapką NAVIGON Mobile Navigator 6, cała Europa. Na minus mały ekran, a w Polsce chciał mnie prowadzić raz przez park. Mogę polecić, leciałem ostatnio do Pragi i za granicą ujawniają się jego inne możliwości. Po za tym można wrzucić do niego po odblokowaniu inne mapki.

Muggsy 25-03-08 14:16

HP 6340 :oops: [zaklopotanie]

+ AutoMapa, Destinator i iGO

stary sprzęt a chodzi elegancko :mrgreen:

MatD123 25-03-08 14:25

żona z mapą w ręku ale czasami za dużo gada i bardzie przeszkadza niz pomaga :mrgreen:

w@riat 25-03-08 16:32

Cytat:

Napisał marcin9913
Polecam NavRoad 430 BT AutoMapa Polski lub Europy 4.5...
Duży wyświetlacz...nawet dobra mapa... czasami tylko w niektórych miastach prowadzi w jednokierunkowe pod prąd.


tylko że lubi sie wieszać w momencie uruchamiania.zwykle za 2,3 resetem dopiero bangla.;)

KP 25-03-08 18:53

bo to badziewie jest [hehe]

AR3S 26-03-08 08:31

Acer + Automapa Europy

Czasem całe wieki łapie sygnał z satelit ...

w@riat 26-03-08 08:55

Cytat:

Napisał KP
bo to badziewie jest [hehe]


teraz mi to mówisz [zlosnik] [zlosnik]

kuba1961 06-04-08 07:07

Najpierw mialem Acera palmtopa, potem Dell-a z gps-em osobnym potem zcrakowane urzadzonko Medion. Medion kosztowal grosze i uzywalem tomtoma (to akie cos z Biedronki). Na europe tomtom jest dobry i prosty niestety w PL ma slabe pokrycie. Co najlepsze ? To zalezy. Jezeli na Polske to cokolwiek co ma Automape. Jezeli na europe to cokolwiek, tak naprawde to wiekszosc ma dobre mapy. Ja wybralem telefon Nokia i zewnetrzyn GPS. Najtaniej taka opcja to telefon np.nokia E50 i GPS . Telefon mam zawsze przy sobie a GPS (wielkosci pudelka zapalek) w schowku. Polecam takie rozwiazane dla tych ktorzy potrzebuja nawigacji okazjonalnie i raczej poza PL(tomtom ma pokrycie Polski w 50%). Jezeli uzywacie w PL to jedyne rozsadne rozwiazanie to palmtop z wgrana Automapa. Jaki ?. Najlepiej taki z wbudowanym GPS-em.
Teraz jest moda na posiadaniw Nawigacji. Duzy ekran dozo bajerow a po kilku tygodniach zabawka lezy w schowku lub w domu. Dlatego wybralem opcje z telefonem. Zawsze mam po reka (a tez okazjonalnie potrzebuje) i nic za 500 do 2000 nie lezy w schowku.

Boxik 06-04-08 07:13

Ja mam Clariona Map370 + Mapa Map.. Wiekszośc wiosek mniejszych jest..Poki co zadowolony jestem :)... Wczesniej był jakis Palm... I 2 TomTomy...W TomTomie jakos wszystko bylo bardziej czytelne.. Tylko miał jeden minus.. Uchwyty sie strasznie psuły na polskich dziurach

RuTo2 06-04-08 07:45

Tak jak obiecałem opiszę GPS Manta 030- po kilku dniach zabawy.Dostałem to ustrojstwo niedawno za 440 z kartą 2Gb ,uchwytem samochodowym , ładowarką samochodową ,pokrowcem i kablem mini USB. GPS odblokowany , 3 mapy: TomTom Navigator ,AutoMapa EU ,MapaMAP3 .GPS odpala się Windowsem CE i w zwiazku z tym ma kilka bajerów typu MP3 , można oglądać filmy czy pliki PDF czy gry, o innych "zaletach" Windowsa nie wspomnę ....oczywiście dograłem sobie od razu mapkę IGO8 i śmiga :mrgreen: czyli 4 w jednym (na razie kombinuję co tam jeszcze odpalić) .Manta 030 ma nawet ciekawy wygląd , jest prosta i jak na tą firmę to dam 4na 6 za wykonanie. Bateria trzyma 2h (producent podaje 2,5- ale przypuszczam ,że wszystko na minimum,głos ,podświetlenie).Ogólnie wypada bdb np. przy JVC z którym miałem do czynienia (bagatela za 2000PLN rok temu) - ale to wszystko robią mapy JVC to była porazka w porównaniu z tymi aplikacjami z manty.Co do samych map to nic nie napiszę ,bo najlepsza mapa polski ma pokrycie 61%, a np.w Czechach 99% więc to mówi samo za siebie.Ale jednak w moim mieście są np.wysepki na drodze które powstały niedawno i w AutoMapie wszystkie one są.Teraz minusy : brak Bluetooth -ale jakby nie było to prawie PDA więc może da sie coś takiego odpalić ,następny minus jest taki że trzeba to długo ładować ok 3,5h (na dokupionej ładowarce sieciowej USB której nie ma w zestawie) nie wiem ile sie ładuje przez USB z kompa-ładowałem ,ale nie sprawdzałem ile to trwa.I jeszcze jeden minus podobno (bo na forach różnie piszą) Manta GPS 030 nie chce współpracować z większością kart o pojemności większej niż 2GB ,ale kilka osób pisało ,że mają karty 4GB i wszystko śmiga. W każdym razie z czystym sumieniem mogę polecić .A na pewno współpracę tego GPS z AutoMapą .To tyle...

paolos 07-04-08 09:31

Cytat:

Napisał w@riat
teraz mi to mówisz [zlosnik] [zlosnik]

[zimny] sam zdaje się proponowałem [zimny]

Ja mam starego HP3715 + Automapkę 4.1.2 i póki co je git [metal]

kuba1961 07-04-08 11:15

I to jest niezle rozwiazanie. Małe koszty i AM oraz TT działa.

paolos 07-04-08 13:50

Cytat:

Napisał kuba1961
AM oraz TT działa.

żeby nie wspomnieć juz o IGO [zaklopotanie]

mucha 07-04-08 15:45

Ja mam Route66 :-) nie narzekam, posiada bazę fotoradarów

żółwik 08-04-08 20:05

Asus A969 + Automapa 5 Europe. Poprzednie wersje AM potrafiły się zawiesić. Tej jeszcze tak długo nie testowałem, ale jak na razie jest ok.

Cysiek25 08-04-08 20:44

Nokia E90>Garmin Mobile XT 4.10.80>GPMapa 2007.4 (GPMapa 5.0 a4) pokrycie Polski podobno 99%

wojtiix 08-04-08 21:21

Cytat:

Napisał Cysiek25
pokrycie Polski podobno 99%

Gdzie to doczytales?? moze zamiast tt6 wgram to??

Cysiek25 09-04-08 13:00

wojtiix, proponuję zajrzeć na http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=71&t=17224 bardzo przyjemny opis co i jak trzeba zrobic :)

montie 09-04-08 13:42

Witam.
Ja posiadam od 2 lat Asusa 636N,rewelka naprawde,ma wszystko. Polecam upgrade do WM6(szybsze i lepsze dzialanie niz WM5), mapy testowalem rozne AM3.9, AM 4, destinator 6,destinator 7, mapamap, autopilot, igo8 i kilka jeszcze innych. Z igo mam zle doswiadczenie z powodu tego ze zrobilem upgrade do WM6(wersja igo myway + nie chciala wogole dzialac pod nowa wersja systemu). Ciekawostke dam, jest taka mapa miomap v3, to jest igo :) mapy z igo podchodza do tej mapy,oczywiscie licencje sobie trzeba wgrac dobra i mozna sie cieszyc. Jesli chdzi o automape 4 polecam dosintalowanie miplosync oraz zarejestrowanie sie na miplo.pl - bedziecie miec wiele POI(fotoradarki itp sprawy). Jestem ciekaw dzialania TMC ale w pl nie dziala to jeszcze choc na Slowacje nie jest daleko :)
Jesli ktos ma mio 168 z win2003 to moge pomoc mu zrobic upgrade do 2003se(wreszcie nie traci sie wszystkich ustawien jak braknie bateri).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi