Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

grzala26 17-07-08 19:59

Pytania o ST170
 
pytanie jak w temacie czy warto go nabyc jak sie sprawuje na co zwracac uwage przy zakupie jak z awaryjnoscia itd z gory dziekuje za pomoc pozdro

M.A.G. 17-07-08 23:11

grzala26, wszystko zależy od twoich oczekiwań :wink:

Musisz zadać sobie pytanie po co ci Foczka :?: żeby dojechać z punktu A do B czy, żeby "prawie zawsze" wystartować jako 1 spod świateł :P

Zastanów się też ile możesz przeznaczać kasy na samochód, ST opłaca się serwisować w ASO, bo o podzespoły do tej wersji raczej trudno a i spalanie trochę większe :? (aczkolwiek rekompensują to wrażenia z jazdy :wink: )

P.S. to są moje osobiste spostrzeżenia, które robiłem zastanawiając się czy wymienić moją Foczkę na coś mocniejszego - lepiej poczekaj na uwagi osób, które takowe autko mają :mrgreen:

grzala26 18-07-08 06:22

No wlasnie poczekam.......... Jak spalanie sie nei liczy dostepnosc czesci tez raczej nie decydujac sie na takie auto decyduje sie na wszsytkie koszty trudnosci itd z nim zwiazane a lubie raczej szybka jazde....

MisiekT 18-07-08 09:14

grzala26,
1. st170 bez konkretnego podlubania to nie jest szybkie auto - obawiam sie ze sie zawiedziesz
2. cena niektorych czesci w oryginale (bo nie ma zamiennika) to bezsens i zdecydowanie nie warte tych osiagow

jak chcesz naprawde szybka furke to w podobnych pieniadzach zrobisz sobie 2.0 na lekkim turbo i to juz bedzie jechac... no chyba ze zdecydujesz sie na st170 + kompresor, ale wtedy koszty sa znacznie wyzsze...

Yerzo 18-07-08 10:08

Za te pieniądze to szukałbym Civica
Cytat:

Napisał grzala26
a lubie raczej szybka jazde....

w takim razie ST170 nie jest dla Ciebie

Więcej przyjemności z jazdy da Ci Civic VTi - więcej części,lepsze osiągi, więcej informacji, nt. ewentualnych przeróbek

skogskyrkogard 12-02-09 22:45

Pytania o st170
 
Dzień dobry !
Jestem tu nowy na tym forum.
Chcę zakupić model ST170 i chciałbym się na temat tego auta jak najwięcej dowiedzieć .
Używałem ,,wyszukiwarki,, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ,
na razie błądzę po forum . Proszę moderatorów o wyrozumiałość i zrozumienie naiwnych pytań.
Pytania dotyczą auta w rozpiętości cenowej 23-25tyś zł. Rocznik od 2002r.
Czy ST170.
- ma takie samo zawieszenie jak inne foki ? ( przód MacPherson , tył wielowahaczowe)
- apetyt na paliwo (w porównaniu do zwykłego 2.0)
--- na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu , ( jego czułe punkty – silnik zawieszenie itp.)
Jaki rodzaj wybrać nadwozia.
Pozdrawiam.

Bzyczek 12-02-09 23:11

Bardzo bardzo i raz jeszcze bardzo trudno jest znaleźć egzemplarz st170 godny zakupu...
Pewnie wszyscy (a przynajmniej znaczna większość) będzie namawiała na zakup focusa 2.0

Bierz 3drzwiowego focusa - bez znaczenia czy będzie to st czy nie. Rozumiem, że skoro pytasz to nie potrzebujesz kombi [hehe]

W st --> dwumasa = wysoki koszt :(

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 23:12 ]
Jak poszukasz na forum to znajdziesz w kilku wątkach informacje odnośnie st i 2.0 różnic, mnóstwo opinii itd. bo temat jest wałkowany i na pewno o tym [bylo]

skogskyrkogard 12-02-09 23:46

Cytat:

Napisał Bzyczek
W st --> dwumasa = wysoki koszt :(

rozumiem że masz na myśli ?uszkodzenia mechanizmu sprężynowego w jego nierozbieralnym wnętrzu, wyrobień łożyska pomiędzy dwoma masami?

czy to jest dolegliwość tego tylko modelu ST170 ?

Cytat:

Napisał Bzyczek
Rozumiem, że skoro pytasz to nie potrzebujesz kombi [hehe]

Jeśli mi proponujesz minimum 170 konne , z 2.0 silnikiem ,a tylnim zawieszeniem wielowahaczowym z wzdłużnym wahaczem łopatkowym .
To słucham ??????????????????????

czy totakie auto oferujesz

Rasta 13-02-09 00:35

Bzyczek, głupoty walisz. ST coraz łatwiej dorwać bo się starzeje i jest coraz tanszy i coraz więcej tego na rynek sprowadzją.

Mając 25 tys. w kieszeni szukał bym tylko ST. Spokojnie przy odrobinie cierpliwość da się wyrwać.

Konsumpcja na paliwo taka sama czyli do 10-12 litrów w mieście. Amory z przodu są inne. Nadwozie jedyne słuszne 3D. :) Pytanie o zawias jest ogólnie tendencyjne,. wiadomo przecie, że ST z tyło nie ma belki hehe

A z ta dwumasą nie przesadzajcie. Jedne przypadek na milion wiosny nie czyni.

Bzyczek 13-02-09 00:38

Cytat:

Napisał Rasta
Bzyczek, głupoty walisz. ST coraz łatwiej dorwać bo się starzeje i jest coraz tanszy i coraz więcej tego na rynek sprowadzją.

W Polsce nie jest wcale tak łatwo... Mój znajomy się rozglądał przez długi czas i w końcu miał już dość szukania czegoś co nie było robione z przystanku...
I tydzień temu zakupił coś innego

Rasta 13-02-09 09:10

Kiepsko szukal!

M.A.G. 13-02-09 20:23

skogskyrkogard, kup 2.0 a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje (turbinka, zawieszenie itp.) :P

P.S. no chyba, że za znaczek ST i parę kucy więcej niż 2.0 chcesz wydać tyle kasy :razz:

MisiekT 13-02-09 20:53

Cytat:

Napisał M.A.G.
a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje (turbinka, zawieszenie itp.)

za roznice miedzy 2.0 a ST170 to za wiele nie zrobi...

Toffic1989 13-02-09 21:40

Cytat:

Napisał M.A.G.
kup 2.0 a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje

M.A.G a po co mu te modyfikacje skoro ST juz to ma ( zawias,heble,wnetrze)



popieram Raste troszke cierpliwosci i na pewno znajdzie swoja wymarzona foczke. :D

troszke cierpliwosci [bigok]


bez wahania brał bym ST :)

keicam 13-02-09 21:49

Prosze bardzo focus ST170 http://otomoto.pl/ford-focus-po-oplatach-C7792747.html
Wizualnie bardzo ladny poza (o ile sie nie mysle): inna kierownica, inne przednie reflrktory, ubytek w prawym halogenie, grill bez polakierowanej obwodki. Jak dla mnie to by wskazywalo ze samochod walony- to tak dla przykladu :wink:
Wracajac do tematu to osobiscie tez bym wybral ST170 ale zeby znalezc egzemplarz bezwypadkowy na polskim rynku to trzeba bedzie sie niezle napocic a i tak nie wiadomo czy cos znajdziesz. Chyba tylko pozostaje sprowadzic cos na wlasna reke

skogskyrkogard 13-02-09 22:14

co o tym aucie powiecie ?

moons 13-02-09 22:15

Cytat:

Napisał keicam
Prosze bardzo focus ST170

Sorki, ale żeś dał przykład :D , w tym aucie to chyba ze trzy sklejone do kupy. nie dość że z zewnątrz robiony z kilku, przód i tył, to do tego w środku też dwa różne auta.
Pozdrawiam

Rasta 13-02-09 22:20

keicam, mega z dupy ten ST, ciekawe co się stało z tylną kanapą hehe

Niedawno kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał :P

hans 13-02-09 22:22

skogskyrkogard,

rozpacz ? :shock:

Emf 13-02-09 22:23

Cytat:

Napisał moons
Sorki, ale żeś dał przykład :D , w tym aucie to chyba ze trzy sklejone do kupy. nie dość że z zewnątrz robiony z kilku, przód i tył, to do tego w środku też dwa różne auta.
Pozdrawiam

Czemu z kilku, przecież to amerykaniec.
PASKUDNY bo amerykaniec i tyle w temacie.
Za 2005 rok 21900 to przecież od razu widać, że śmierdzi.
W tym wypadku na pewno jego wygląd :mrgreen:
skogskyrkogard, powiem Ci, że za tą kasę to szczerze wątpię, że wyrwiesz ten rocznik o którym piszesz, to raczej mało realne.
Chyba, że będzie to model do samodzielnego złożenia ;)

keicam 13-02-09 22:28

Cytat:

Napisał Rasta
kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał

pamietam, fajny byl i chetnie bym wtedy wzial ale ciezko mi bylo sie rozstac z moim focusem :P (ciezko duchowo a nie ze nikt nie chcial kupic :razz: )

skogskyrkogard 13-02-09 22:29

Cytat:

Napisał Emf
skogskyrkogard, powiem Ci, że za tą kasę to szczerze wątpię, że wyrwiesz ten rocznik o którym piszesz, to raczej mało realne.
Chyba, że będzie to model do samodzielnego złożenia ;)

Kurcze to może coś starszego , ale nie padło !!!! Wole się popytać niż głupot narobić !!!

keicam 13-02-09 22:33

Z tego co przegladalem to dobra dwulitrowke focusa tez ciezko dostac wiec moze diesel? Wersja 115KM tez niezle jezdzi ale oczywiscie z St170 nie ma porownania :P

[ Dodano: Pią 13 Lut, 2009 22:35 ]
Cytat:

Napisał Rasta
ciekawe co się stało z tylną kanapą hehe

a to tez zauwazylem ale myslalem ze to moze tylko na zdjeciu tak wyszlo :wink: kolor sie wytarl z siedzen i tyle :P
Cytat:

Napisał Emf
Czemu z kilku, przecież to amerykaniec

moons, pisal o tym ST a nie o amerykancu :)

skogskyrkogard 13-02-09 22:51

Cytat:

Napisał keicam
Z tego co przegladalem to dobra dwulitrowke focusa tez ciezko dostac wiec moze diesel? Wersja 115KM tez niezle jezdzi ale oczywiscie z St170 nie ma porownania :P

Zdecydoanie ST , w drodze rozpaczy zwykłe 2.0 / zastanawiam się też nad mondeo 3,0ST lub 2,0 zwykłe.

grzybek 13-02-09 23:36

Cytat:

Napisał Rasta
Niedawno kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał

Skoro ST takie fajne to dlaczego sprzedawał [los] :P

Rasta 15-02-09 13:18

Cytat:

Napisał grzybek
Skoro ST takie fajne to dlaczego sprzedawał [los] :P

Bo Subaru Impreza GT jest fajniejsze :)

skogskyrkogard 16-02-09 21:32

Panie i panowie !!!!
Teraz na poważnie !!!!
Ogladamy ST i zaczynamy od czego , a naczym kończymy .
ZNAKI SZCZEHULNE np.
- w niektórych modelach (np.fiesta st seryjny brak wygłuszenia maski , numery w tylych odblaskach )
- jak to się ma u foki
Proszę o bardzo poważne odpowiedzi !!!!!
Mowa o roczniku 2002-2004
- znaki rozpoznawcze czy ( część auta nie jest z 2002, a reszta z 2004)

markkofan 21-02-09 22:40

Tylna kanapa St170 tez powinna miec troche skory, tak? O to Wam chodzi, ze ten z ogloszenia jest skladakiem?
Ja z kolei rozgladam sie za 2.0 5D lub kombi, a w drodze wyjatku 1.6, roczniki 99, 00, 01... kasy mam na styk, tj. jakies 12 tysiecy. ST by mi sie marzyl, ale to bym musial dozbierac a poza tym trzebaby na paliwo i ubezpieczenie sporo wiecej wylozyc;/ Chyba sie nie myle, co?

Co sadzicie o autach ze Szwecji?? skogskyrkogard, to po szwedzku lesnycmentarz :mrgreen:

michal1203 26-02-09 23:31

Panowie to jest perełka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6685412 oddałby za 30tys jeśli bym pogadał bo mi za tyle by sprzedał ;) jest to fura mojego przyjaciela który kupił Foczkę nową z PL salonu. Ma duzo bajerów full wyposażenie full elektryka 8xpoduszka powietrzna itp. Samochód nigdy nie uderzony nie przytarty no nówka i mały przebieg. Możliwość sprawdzenie w kazdej stacji Forda itd itp. Takiej lalki nigdy nie widziałem. Pachnie nowością,kolega nie pali papierosów. To oczko w jego głowie i sam nie wiem czy sie nie skusić i opchnąc mojego tddi :) Fura PEREŁKA!

MisiekT 26-02-09 23:38

michal1203, pytasz czy reklamujesz ogloszenie kolegi :mrgreen:

Bzyczek 26-02-09 23:39

wydaje mi się, że gdyby była to perła to by się już dawno sprzedała... Ten samochód to rzadkość a na aukcjach jest już bardzo długo...

ps. 8 poduszek - kierowca, pasażer, boczne x2, kurtynyx2, ...? a gdzie siódma i ósma?

MisiekT 26-02-09 23:58

Cytat:

Napisał Bzyczek
ps. 8 poduszek - kierowca, pasażer, boczne x2, kurtynyx2, ...? a gdzie siódma i ósma?

tez jestem ciekaw, bo juz chyba druga albo trzecia aukcje z 6-cioma poduchami w st170 widze - chyba ze to wszystkie aukcje tego samego auta :mrgreen:

Artur83 26-02-09 23:59

Cytat:

Napisał Bzyczek
wydaje mi się, że gdyby była to perła to by się już dawno sprzedała... Ten samochód to rzadkość a na aukcjach jest już bardzo długo...

Cena nie jest mała, a samochód został oszpecony więc do ceny trzeba jeszcze doliczyć koszty doprowadzenia autka do oryginalnego wyglądu choć to pewnie kwestia gustu. Przebieg taki, że pewnie na dzień dobry do wymiany rozrząd, wszystkie hamulce, filtry oleje i inne duperele, a to też kosztuje.

keicam 27-02-09 14:09

Cytat:

Napisał Artur83
Przebieg taki, że pewnie na dzień dobry do wymiany rozrząd, wszystkie hamulce, filtry oleje i inne duperele

59000km i rozrzad do wymiany?

kasprzak 27-02-09 14:44

Egzemplarz i tak lekko dziwny (chociażby dlatego, że takie wersje jak ST170 nie stoją długo na allegro)... więć nie zastanawiałbym się nad rozrządem. Wiara w przebiegi w dzisiejszych czasach to w większości zguba...

michal1203 27-02-09 15:46

Nie reklamuje samochodu kolegi tylko poprostu mowie,ze to perełka. Przebieg jest jak najbardziej prawdziwy bo on jeździ tylko do pracy nim a prace ma 15km od domu heh :) Pozatym to straszny pedancik i furke jest dopieszczona na lux. Tam nie ma się do czego doczepić. A z takimi lampami wyszedł z salony bo on domówił sobie taką opcje. A co do poduszek to jest 8. bo kurtyny jest x4 dla pasażerów też :P

A co do tego,że nie sprzedałgo jeszcze to jego wina bo miał paru kumców ale on szuka dla siebie landCrousera i do puki nie znajdzie dobrego egz. to nie sprzeda tego bo mu szkoda..A,ze trafił się dobry land to mu zalezy na sprzedaży. Kazdy kto chce moze przyjechać i go obejżeć jeśli bedzie jakiś defekt do którego da się przyczepic to dam sobie strzelić w mordę [palacz]

Bzyczek 27-02-09 15:49

Cytat:

Napisał michal1203
bo kurtyny jest x4 dla pasażerów też

no mam nadzieję, że zaraz ktoś to jakoś zweryfikuję, bo szczerze mówiąc nigdy o czymś takim nie słyszałem odnośnie FFI

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 15:50 ]
Cytat:

Napisał michal1203
A z takimi lampami wyszedł z salony bo on domówił sobie taką opcje

to są lampy z akcesoriów - lampy seryjne w związku z tym też powinien otrzymać --> tak mi się przynajmniej zdaje,

michal1203 27-02-09 15:55

Cytat:

Napisał Bzyczek
Cytat:

Napisał michal1203
bo kurtyny jest x4 dla pasażerów też

no mam nadzieję, że zaraz ktoś to jakoś zweryfikuję, bo szczerze mówiąc nigdy o czymś takim nie słyszałem odnośnie FFI

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 15:50 ]
Cytat:

Napisał michal1203
A z takimi lampami wyszedł z salony bo on domówił sobie taką opcje

to są lampy z akcesoriów - lampy seryjne w związku z tym też powinien otrzymać --> tak mi się przynajmniej zdaje,

Jego model to 2004 ostatni jaki wychodził i to jest na Europę dlatego ma 4xkurtyny :P

A co to lamp to nie wiem :)

Wiem,że ciężko jest znaleźć dobre auto w tych czasach a dobrego st-ka to już cud ale to naprawde auto 1 klasa.

Artur83 27-02-09 16:37

Cytat:

Napisał Bzyczek
Cytat:

Napisał michal1203
bo kurtyny jest x4 dla pasażerów też

no mam nadzieję, że zaraz ktoś to jakoś zweryfikuję, bo szczerze mówiąc nigdy o czymś takim nie słyszałem odnośnie FFI

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 15:50 ]
Cytat:

Napisał michal1203
A z takimi lampami wyszedł z salony bo on domówił sobie taką opcje

to są lampy z akcesoriów - lampy seryjne w związku z tym też powinien otrzymać --> tak mi się przynajmniej zdaje,

Lampy tył też nie są oryginalne, przyciemnione szyby również nie powalają, ale ogólnie jeśli chodzi o środek to faktycznie autko wygląda bardzo fajnie i na nie zniszczone. Problem w tym, że osoba która jest w stanie wyłożyć 34 tyś złoty, przypuszczam, że liczy na normalny (seryjny) samochód. Osobiście uważam, że ten tuning koledze nie wyszedł, ale jak już pisałem - o gustach się nie dyskutuje, jedni lubią to, drudzy tamto.

Pastoo 27-02-09 16:52

Cytat:

Napisał michal1203
Jego model to 2004 ostatni jaki wychodził i to jest na Europę dlatego ma 4xkurtyny

A to ci dopiero... z tego co wiem, to bez względu na rocznik można było max 4 poduchy mieć, wóz z mojego avatara to też rocznik 2004 i nikt nie wspominał o możliwości doposażenia w kurtyny :P

O gustach się nie dyskutuje, wóz sprawia wrażenie zadbanego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi