Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

kasprzak 13-06-09 12:32

Wersja ST jest droższa od 2.0, bogatsza, stad wyższa cena, no i nie każdy świeżak w dziedzinie Focusa wie co to za wersja, więc głównie krążą wokół nich bardziej zorientowani - stąd dłużej stoją.
Ten co wrzucił gogoad wydaje się być ok, trzebaby podjechać, obejrzeć itp. Nawet jeżeli było coś psikane to nie jest najgorzej, a tak jak Rasta zauważył lampki są ori, więc pewnie to stłuczka była, czepialscy powiedzą - co za problem kupić ori :) Tak czy siak - już trochę auto stoi więc trzbaby przetestować

Z tego co kojarzę na giełdzie u nas na forum też jest aktualne ogłoszenie z STkiem, a auto sprawdzone i potwierdzone przez innych.

Rasta 13-06-09 12:35

Cytat:

Napisał kasprzak
potwierdzone przez innych.

Przeze mnie :lol:

kasprzak 13-06-09 15:18

Cytat:

Napisał Rasta
Przeze mnie

na przykład :)
Nawet kolor się zgadza, więc jak szuka takiej foki to chyba warto podjechać obejrzeć - nawet tańsza jest :)

gogoad 14-06-09 08:49

Witam,

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tego z forum jadę również dzisiaj obejrzeć, choć ponoć do wtorku zarezerwowany. Tak czy inaczej zobaczę jak się Foczki w stosunku do siebie mają,

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 21:38 ]

Oba autka obejrzane. Ta z forum, z tego co wiem, już sprzedana.
Druga całkiem ładna i jeśli tylko przegląd w Fordzie wypadnie dobrze to ją kupuję. :-)
Dokładniejszy opis już niedługo, jak tylko będzie w moich rękach. :-) :twisted:

Lo.Max 22-06-09 09:53

Witam.
Przebrnalem przez ten watek ale w sumie malo sie dowiedzialem o ST. Nie ma zadnego uzytkownika tego samochodu? Focus jest popularnym autem u nas a na temat tego modelu informacji praktycznie brak.... :(
I jeden fenomen mnie zastanawia..... u naszych zachodnich sasiadow te autka zaczynaja sie od 7tys euro a u nas mowa o egzemplarzach za 4500 - 5000 Euro....... :?: :?: nie do konca wiem jak do tego podchodzic :|

Pabloos 22-06-09 21:24

ten wątek nie jest jedynym o STku na forum , "szukajcie a znajdziecie " a co do sprawy cen nie ma żadnych zagadek. Jeśli obejrzysz taniego STka na żywo to na pewno nie zaskoczy Cię jego cena .

Lo.Max 22-06-09 21:30

Moze ktos powiedziec cos o tym egzemplarzu? http://tnij.org/st170
Nie ma prawej strony na zdjeciu, ale tak na pierwszy rzut oka wydaje sie ok moze ktos cos ciekawego powie....

[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 22:29 ]
Szukam na forum i nie znalazlem duzo raczej no i szukaczka chyba szwankuje. Lipa z tym tematem.... :(

Kamil_K 22-06-09 22:49

Cytat:

Napisał Lo.Max
Moze ktos powiedziec cos o tym egzemplarzu? http://tnij.org/st170

Jeśli chodzi o tego ST-ka...
to IMO na "+"

od prywatnego sprzedawcy (raczej dobre samochody się kupuje bezpośrednio od użytkownika)
2 właściciel czyli szansa na w miarę udokumentowany przebieg
2 kpl kół aluminiowych
w aucie nie było palone
wymienione hamulce z tyłu, tłumik końcowy
(chyba z niemieckiego opisu nie muszę tlumaczyć ;) )



Jeśłi chodzi o "-"
faktycznie zdjęcia tylko z jednej strony... trochę dziwne albo coś jest do ukrycia
fotele są rewelacyne (sam mam takie) ale to nie Recaro... wiec sprzedawca do końca nie wie co ma, recaro są jeszcze lepsze ;)
zdjęcia przeciętnej jakości... poprosiłbym o lepsze i dokładniejsze

ksoniek 23-06-09 01:22

Cytat:

2 właściciel czyli szansa na w miarę udokumentowany przebieg
no pierwszy aby sprzedać cofną o 100 tys i udokumentował to
Cytat:

w aucie nie było palone
też nei palę, ale samochód "ma dziurkę przy klamce przepaloną - to kolega parkował na parkingu, który palił i tak wyszło" :P Pozdro wujku

Kamil_K 23-06-09 08:23

Cytat:

Napisał ksoniek
no pierwszy aby sprzedać cofną o 100 tys i udokumentował to

kupowaleś kiedyś auto od prywatnego właściciela w niemczech ;)

jeszcze się nie spotkałem tam z cofaniem liczników przez właścicieli... w komisach/autohausach szczególnie prowadzonych przez różnych "imigrantów" i owszem ale nie u prywatnego właściela... na szczeście to nie polska... a Cena tego auta też trochę mówi o jego "wartości" ;)

W PL podobny już po opłatachc kosztowałby parę tys. plnów :p

emde 23-06-09 09:03

żaden Niemiec nie cofnie licznika, czy prywatny czy handlarz.. w Niemczech jedynie Turas, Arab, Polak i inni ale nie Niemiec :P

ksoniek 23-06-09 18:12

Cytat:

Napisał Kamil_K
Cytat:

Napisał ksoniek
no pierwszy aby sprzedać cofną o 100 tys i udokumentował to

kupowaleś kiedyś auto od prywatnego właściciela w niemczech ;)

nigdy nie musiałem kupować w niemczech :P ale sam sprzedawałem handlarzowi, który prosił aby wpisać mniej w umowie niż na liczniku jest w Polsce

Lo.Max 23-06-09 19:31

Cytat:

Napisał emde
żaden Niemiec nie cofnie licznika, czy prywatny czy handlarz.. w Niemczech jedynie Turas, Arab, Polak i inni ale nie Niemiec :P

Niestety kolego to bylo aktualne kilka lat temu. Ostatnie autko sciagnalem rok temu z Niemiec, a ogladalem ich kilka - mialy tak samo cofane liczniki jak w Pl i nie bylo to u turka czy innego takiego. W normalnym komisie a nawet przy salonie... Troche wstyd mowic ale nauczyli sie od nas :(

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 23:43 ]
Troszke poszperalem i nie moge znalezc ST170 powyzej 2004 rocznika? nie byly potem juz produkowane?
I mam jeszcze pytanie do uzytkownikow focusa do 2004 wlacznie.... jak wyglada sprawa z rudym? kiedy to wychodzi? w 05 jest to poptawione dobrze?

xaoo69 08-07-09 15:03

przejrzałem cały wątek i nie chyba znalazłem nic na temat tego egzemplarza
czy to auto jest znane... jakieś uwagi..??
http://www.autonobile.pl/samochod-uz...2003r-200.html


szukam kombii.. do w w miare szybkiego przemieszczania się z A do B ... ma mi dawać radość z jazdy jako drugi samochód w rodzinie...

MisiekT 08-07-09 17:02

Cytat:

Napisał xaoo69
czy to auto jest znane... jakieś uwagi..??

dluuuuugo juz jest do sprzedania i pare razy bylo cos o nim na forum

Greg 08-07-09 17:24

MisiekT, a coś bliżej masz :?:
Ze zdjęć słabe info a chciałem go oglądnąć jutro.

Pzdr.

rafal.m 08-07-09 17:56

....wczoraj sie szarpnołem że luknąć te auto i zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach niż na lajfie . Moim zdaniem to dupy nie było w tym esteku , nawet zamek od tylnej klapy polakierowany [panna] .

moons 08-07-09 19:10

Cytat:

Napisał xaoo69
czy to auto jest znane... jakieś uwagi..??

Auto nie jest mi znane ale coś z nim jest nie tak choćby po światłach widać że nie oryginały STekowskie, chyba że właściciel tak sam z siebie ztuningował go. Ale raczej to odwrotnie się robi.
Pozdrawiam

Blade 08-07-09 20:08

eee... co tak tanio ??

ja ma mdo zaoferowania z pewnego źródła takiego STeka (kombi, 2003r, czarny, 1150000km ) ale tam kosztuje ok 7700euor (na gotowo) prawie 38000zł ;)
a to jeden z pierwszych na liście ;)

a w ASO to i za 10.000euro mają także spokojnie... nie dajmy się zwariować ;)

Rasta 08-07-09 20:31

Wiesz realia są takie, że w PL nikt o zdrowych zmysłach nie da 38 tyś. za ST'ka.

Cena realna to 25-30 tyś. Rok temu znalazłem kumplowi ST w pełnym wypasie, skóra Recaro i Xenonem + drugi komplet opon OZ właśnie za 30 tyś. polski salon!

Blade 08-07-09 20:38

Cytat:

Napisał Rasta
realia są takie, że w PL nikt o zdrowych zmysłach nie da

jasne... każdy chce jak najtaniej... ale bezwypadkowy, zerowy przebieg, emeryt/kobieta i takie tam baje ;)
poza tym to są auta "niszowe" i mają swoją cenę... u nas takie auta mają konkretnych nabywców ale.... zawsze są + i - ;)

xaoo69 08-07-09 21:10

Cytat:

Napisał MisiekT
dluuuuugo juz jest do sprzedania i pare razy bylo cos o nim na forum

MisiekT - jakbyś pokazał gdzie coś o nim było albo przytoczył to co pamiętasz

Cytat:

Napisał moons
Auto nie jest mi znane ale coś z nim jest nie tak choćby po światłach widać że nie oryginały STekowskie, chyba że właściciel tak sam z siebie ztuningował go. Ale raczej to odwrotnie się robi.

moons a jakie są światła w ST - mówisz o przednich czy tylnich....

a może po kolei...
oglądałem z zewnątrz dzisiaj tego STeka...
żadnym fachowcem wyznawcą fordów nie jestem... więc nie wiem czym się wizualnie różni STek od zwykłego poza tym ja patrze na silnik... więc wszelkie porady i wskazówki nt. różnic wizualnych mile widziane... ten nie ma żadnych oznaczeń z tyłu

o aucie z mojej strony:
1. auto było bite (tego nikt nie ukrywa) podobno przejechany prawy bok i podobno naprawiane w Fordzie - bo tam pracował właściciel...
2. na pewno kierunkowskazy w reflektorach przednich mają różne kolory...
3. poduszka pasażera wygląda tak kiepsko dopasowana jakby wymieniana
4. siedzenia kubełkowe ale miękkie mają boczki... - od starości -wysiedziane aż tak??? przy przebiegu 70kkm??
5. stoi na 17" pirelli p zero nero 215/45/17 wszystkie 4 w niezłym stanie
6. w bagażniku jest roleta i zakładana siatka a'la kratka

jutro mam rozmawiać z właścicielem ciekawe co powie o autku...

moje pytania:
1. czy do focusa ST można dodać dokupić szpere???
2. czym ST na zewnątrz różni się od zwyklaka... które elementy warto popatrzeć czy są ST a które wstawione wskutek napraw
3. zbluźnie ale patrząc że kryzys czy ewentualnie ST toleruje gaz gdyby kiedyś mnie naszło kryzysowo
4. czyli cena niezła ale sprzedaje się długo czyli należy prześwietlić dokładnie... jestem otwarty na wszelkie propozycje ... ogólnie ja chce kombii... żona czarny... ja chce miniumum 150KM... żona podgrzewane fotele... ja chce wolnossący... żona polubiła kubełki... dlatego rozważam ST... chyba że jako użytkownicy powiecie że to zły wybór

szukam ficusa bo podobno sie dobrze prowadzi... i zastanawiam sie czy st 170 jest warty dopłaty zamiast 2.0 130KM... jak to się ma do przyjemności z jazdy i jak inne jest zawieszenie...
wiem że auto będzie wolniejsze niż moje byłe cicho licze, że troche bardziej komfortowe

emde 08-07-09 21:20

różni się halogenami, lampami, grillem, kratkami w zderzaku, lakierowanymi listwami

w tym z linka z przodu od ST są tylko halogeny
grill, lampy i kratki w zderzaku są ze zwykłego focusa

gaz to zło :twisted:

xaoo69 08-07-09 21:37

Cytat:

Napisał emde
różni się halogenami, lampami, grillem, kratkami w zderzaku, lakierowanymi listwami

w tym z linka z przodu od ST są tylko halogeny
grill, lampy i kratki w zderzaku są ze zwykłego focusa

gaz to zło :twisted:

że gaz to zło wiem... miałem już 3 doświadczenia... i teraz tylko etylinka.... ale chyba i tak wolałbym gaz niż dyszla... jeżdżenie na odpadzie przy produkcji mazutu :))
zamierzam etylinować a gaz rozważam w przypadku kryzysu czy wtedy sprzedać ficusa i kupić cos gazolubnego czy da rade

ale wracając jakieś foty - przykłady czym się różni
Cytat:

halogenami, lampami, grillem, kratkami w zderzaku
halogeny - czyli małe projektory vs. duże szklane klosze..??
lampy w ST mają czarne środki jak honda typeR??
grill plaster modu vs. kreski...?? czy kolor?? czy kierunkowskazy zza siatki jak amerykańce???
kratki.. totalnie nie mam pojęcia.???

emde 08-07-09 21:43

Cytat:

Napisał xaoo69
halogeny - czyli małe projektory vs. duże szklane klosze..??
lampy w ST mają czarne środki jak honda typeR??
grill plaster modu vs. kreski...?? czy kolor?? czy kierunkowskazy zza siatki jak amerykańce???
kratki.. totalnie nie mam pojęcia.???

tak jak napisałeś, z tym że grill lakierowany. taki jak w tym linku ale lakierowany

tu zobacz pełnego ST jak powinien wyglądać KLIK

xaoo69 08-07-09 21:51

Cytat:

Napisał emde
Cytat:

Napisał xaoo69
halogeny - czyli małe projektory vs. duże szklane klosze..??
lampy w ST mają czarne środki jak honda typeR??
grill plaster modu vs. kreski...?? czy kolor?? czy kierunkowskazy zza siatki jak amerykańce???
kratki.. totalnie nie mam pojęcia.???

tak jak napisałeś, z tym że grill lakierowany. taki jak w tym linku ale lakierowany

tu zobacz pełnego ST jak powinien wyglądać KLIK

czyli przód ST
http://i.ebayimg.com/06/!!qfFm9w!m0~...IVJUg~~_27.JPG
lampy ciemne wewnątrz...
kratka a'la plaster miodu na dole...
lakierowany grill...

i dla porównania przód tego w PL
http://photos02.otomoto.pl/photos/or...C9112029_3.jpg

Greg 09-07-09 11:02

Byłem i oglądałem go,
można go odpuśćić.
Szpachla na słupku dość skutecznie
mnie zniechęciła do dalszego oglądania.

Pzdr.

Blade 09-07-09 14:04

Cytat:

Napisał emde
tu zobacz pełnego ST jak powinien wyglądać KLIK

ooo... "mój" STek o którym wspominałem :)

PS..
wpółpracuję m.in. z tą firmą ;)

xaoo69 09-07-09 16:19

Cytat:

Napisał xaoo69
o aucie z mojej strony:
1. auto było bite (tego nikt nie ukrywa) podobno przejechany prawy bok i podobno naprawiane w Fordzie - bo tam pracował właściciel...

jutro mam rozmawiać z właścicielem ciekawe co powie o autku...

rozmawiałem i....
pan owszem pracował w Fordzie ale kupił w PL od handlarza samochód już zrobiony... więc nikt na dobrą sprawe nie wie co mu było... i jak było zrobione
właściciel mówi, że samochód jak kupował w 2005 to sprawdzał - jest prosty.. jeździ prosto... poduszki OK... malowany cały... tylko dach nie był malowany...

co do szpachli to pobobno na tylnym błotniku wskutek jakieś tam obcierki miał wgniecenie.. jak w zeszłym raku malował zderzaki i usuwał obcierki parkingowe to kazał to zrobić

hakelbery 13-09-09 23:08

http://otomoto.pl/ford-focus-rs-st-1...-C9833435.html czy ktoś może widział auto lub ma jakieś info na jego temat ?? cena robi sie podejrzanie atrakcyjna a auto podobno bezwypadkowe


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi