Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

grzybek 27-02-09 23:12

Zbych mówił o tej dwumasówce w ST i wcale tak drogo nie wyszło. Poza tym wymienia się ten szajs rzadko, chyba że non stop palisz laczka na każdym skrzyżowaniu więc to nie jest dobra miara. Wg. tego nikt nie powinien kupować TDCi bo też ma dwumasę.

Bzyczek 27-02-09 23:14

Cytat:

Napisał grzybek
Wg. tego nikt nie powinien kupować TDCi bo też ma dwumasę.

napisałem, że trzeba brać to pod uwagę i tyle...

grzybek 27-02-09 23:16

Bzyczek, generalnie rzecz biorąc dyskusja zmierza w tym kierunku co w poście gatuso jak przy.ebał w pachołek. Kupując ST'ka który nie służy do zwykłej jazdy liczysz się z kosztami jego eksploatacji.

Rasta 27-02-09 23:17

Cytat:

Napisał Bzyczek
napisałem, że trzeba brać to pod uwagę i tyle...

To to jest pikuś pomyśl co by było jakby ci padła skrzynia szustka co występuje tylko w ST i jest zerowa dostępność, albo, że tarcze kosztują 700 pln, albo, że trzeba mieć na zimę koła 16" bo mniejsze nie wchodzą, dalej wymieniać, he?

Bzyczek 27-02-09 23:20

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał Bzyczek
napisałem, że trzeba brać to pod uwagę i tyle...

To to jest pikuś pomyśl co by było jakby ci padła skrzynia szustka co występuje tylko w ST i jest zerowa dostępność, albo, że tarcze kosztują 700 pln, albo, że trzeba mieć na zimę koła 16" bo mniejsze nie wchodzą, dalej wymieniać, he?

nie twierdzę, że nie ma droższych rzeczy...

Rasta 27-02-09 23:20

Albo najlepsze:

Kto z Was wiedział, że ST kombi ma z tyłu samopoziomujące się amortyzatory :)

Wiecie ile one kosztują w ASO, he? Podpowiem, że nie ma zamienników hehe

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 23:22 ]
I jeszcze jedno, właściwie na każdą część do ST trzeba czekać koło 1-2 tyg. bo muszą ściągać z magazynów w Niemczech bo w PL nic nie ma na stanie :)

grzybek 27-02-09 23:37

Cytat:

Napisał Rasta
Kto z Was wiedział, że ST kombi ma z tyłu samopoziomujące się amortyzatory :)

O kufa :shock: Jak to działa :?:

moons 28-02-09 12:02

po pierwsze chyba nikt rozsądnie myślący kupując auto używane i do tego usportowione nie spodziewa się że coś w nim padnie choćby po dwóch dniach od zakupu. To nie jest auto nowe że jest gwarancja czy temu podobne rzeczy a jak ogólnie wiadomo i nowe auta się psują. Co do części, to chyba ktoś kto decyduje się na wersję ST, RS czy temu podobne zdaje sobie sprawę że części od Pana Gienia z giełdy do niego nie wstawi. Tylko wie że nawet jeśli część wygląda tak jak do seryjnej wersji to jeśli w katalogu producenta będzie do ST to koszt będzie dwukrotny albo czasem i większy. Nie mówiąc o tym że dostępność tych części jest dużo bardziej ograniczona. I jeśli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy to niech omija raczej te "niezwyczajne" auta szerokim łukiem.
po drugie, to jeśli kolega się pyta o te konkretnie auta, to nie widziałem i nie macałem ale wydaje się coś być z nim nie halo, bo dosyć długo już się ogłasza na allegro i nie wydaje mi się że tylko cena jest tu czynnikiem że tak długo nie może go sprzedać. Bo ja np. wolałbym dopłacić i mieć ładne i całe auto. Ale to tylko można dokładnie określić po tym jak ktoś w końcu obejrzy te auto na żywo i podzieli się wrażeniami.
i po trzecie, przestańcie w końcu karmić trole, nakręcacie ich i sami zupełnie nie potrzebnie się nakręcacie :wink:
Pozdrawiam

Rasta 28-02-09 12:47

Cytat:

Napisał grzybek
O kufa :shock: Jak to działa :?:

Ładujesz 3 worki kartofli a fura cały czas stoi równo :)

Kolejna ciekawostka, ciekawe kto z wypowiadających się specjalistów o tym wie hehe

Najczęściej padającym diwajsem w ST jest sterownik odpowiedzialny za zmianę długości kolektora dolotowego (tak tak kolektor dolotowy w ST ma zmienną długość). diwajs oczywiście nie ma zamiennika i w ASO kosztuje >800 pln :)

Cytat:

Napisał moons
drugie, to jeśli kolega się pyta o te konkretnie auta, to nie widziałem i nie macałem ale wydaje się coś być z nim nie halo, bo dosyć długo już się ogłasza na allegro i nie wydaje mi się że tylko cena jest tu czynnikiem że tak długo nie może go sprzedać.

Nie zgodzę się jeśli sprzedawca wyjściowy wychodzi z cena >43. tyś. a tyle chciał na początku za tego ST to nie dziwie się, że długo wisi na Alledrogo. Szybko sprzedawały się tylko te ST'ki których cena była <25 tyś.

Pabloos 28-02-09 14:22

Cytat:

Napisał Rasta
Wiecie ile one kosztują w ASO, he? Podpowiem, że nie ma zamienników hehe

parę miechów temu 1,5K pln szt .

michal1203 28-02-09 17:25

Cytat:

Napisał Bzyczek
A ja mam wrażenie, że jednak coś musi być nie "halo", bo ten samochód na prawdę już długo jest na allegro.
Ale nie wiem, nie widziałem samochodu... No i takie zachwalanie na siłę i na każdy argument posiadanie od razu odpowiedzi też mi się nieco podejrzanym wydaje :P
Każde podejrzenie jest od razu negowane, byle tylko nie zaczęła się dyskusja na ten temat.

W st170 można było doposażyć o dodatkowe kurtyny. Jeśli ktoś nie wierzy zapraszam :) Możemy się od razu założyć o 0,7L ;)

Poza tym przykro mi się robi gdy od razu każdy mało mnie nie zje i nie zmiesza z błotem bo zachwalam dobrą furę!!A takich aut jak ten ST jest niewiele,nawet powiem,ze bardzooo mało, Cena? Powiedziałem,że za 30tys odda. A jeśli ktoś twierdzi ,ze to za dużo , znajdzie mi ktoś tak zadbanego fokusa St z taką historią "pierwszy właściciel z polskiego salonu udokumentowany przebieg + możliwośc sprawdzenia w kazdym serwisie na swiecie" za 30tys zł to dam mu drugie 30tys zł!! To co on zrobił z tym St-kiem to jego sprawa albo sie podoba albo nie to jest normalne!! A wszystko nie jest robione na lipę.Lampy maja spryskiwacze,wszystko zakładane w serwisie itd. Dlatego Jeśli nie widział ktoś go na żywo,nie siedział nie dotknął to niech sie uciszy.

Toffic1989 28-02-09 18:07

Cytat:

Napisał kasprzak
Pytanie było co sądzisz

właśnie Kasprzak i reszta co sadzisz o ST :mrgreen: wydaje mi się że kolega który założył temat chciał sie dowiedzieć ogól + i - tego samochodu. A nie tak jak tutaj od kilku stron już sprzeczacie sie o jedna furę z alledrogo ..... i komu sie ona podoba a komu nie ... rzecz gustu proste :idea:

skogskyrkogard 28-02-09 19:46

[metal] Bez awantur ---- bardzo proszę !
Wielu z was ma wiedzę , wystarczy się nią podzielić !
RASTA dawaj jeszcze jakieś ciekawostki na temat ST-ów.
Nadal proszę o wypowiedzi na temat tego auta !!!!
Tu oraz dalszy ciąg TU
[addsig]

Każde pomysły , wypowiedzi mile widziane.

moons 28-02-09 20:17

Cytat:

Napisał skogskyrkogard
Każde pomysły , wypowiedzi mile widziane.

Jesteś zainteresowany autem to poproś kolegów z Warszawy może ktoś będzie miał czas i obejrzy Ci te auto. Wszystko już zostało napisane, to co widać na zdjęciach, że dosyć dziwne że już tak długo jest do sprzedaży (ale może to wina ceny), dziwna sprawa z tymi poduszkami, bo ja dalej nie wieżę w te kurtyny jeśli z tych zaślepek co na zdjęciach widać mają wyskoczyć kurtyny to wolę żeby ich nie było :D (jak kurtyna może wyskoczyć z zaślepki o średnicy 3cm?, a poza tym na zdjęciach tych zaślepek jest po trzy na stronę czyli sześć kurtyn????) A resztę wszystko widać, bogato wyposażone auto, po zdjęciach nie widać jakiejś partaniny blacharskiej, w środku też. Jak dla mnie światła z przodu i z tyłu do wymiany bo nie podobają mi się, także przynajmniej z tym bym się targował z właścicielem. Do tego kupując takie auto licz się z tym że nie tylko serwisowanie ale i niektóre naprawy będą dużo droższe niż zwykłego seryjnego auta. Wszystko to już tu zostało napisane co jeszcze można pisać? Może to że mi osobiście kolor nie bardzo leży :cry: ?
Pozdrawiam

a nie znalazłem coś jeszcze, z tyłu pod prawą klamką nie ma zaślepki wkręta. tylko co to może znaczyć :wink: ??

grzybek 28-02-09 20:26

Rasta, liczyłem na bardziej wyczerpującą wypowiedź :P Bardzo mnie interesuje jak działają te samopoziomujące amorki w ST bo z tymi workami kartofli to siem domyśliłem :mrgreen: No i ta zmienna długość kolektora dolotowego, też mnie to od zawsze ciekawiło jak o tym usłyszałem. Znasz dokładne zasady działania tych szajsów, ewentualnie gdzie można o tym poczytać :wink:

Czy ktoś jest poważnie zainteresowany tym autem :?: :!: Już siem wyrwię, pomieszkuję "rzut beretem" od Reduty więc mogę iść oblukać to auto. Nie uważam się za superhipermega znawcę, ale potrafię wychwycić co nieco.

skogskyrkogard 01-03-09 15:40

Cytat:

Napisał grzybek
Czy ktoś jest poważnie zainteresowany tym autem :?: :!: Już siem wyrwię, pomieszkuję "rzut beretem" od Reduty więc mogę iść oblukać to auto. Nie uważam się za superhipermega znawcę, ale potrafię wychwycić co nieco.

:!: :!: :!: :!: BARDZO będę wdzięczny :!: :!: :!: [pub2] [pub2] [pub2] [pub2]

Może jakieś foty zrobisz - tego co CIĘ zaciekawi , zdziwi , zaniepokoi , lub po prostu foty .

grzybek 01-03-09 23:33

Ok, w takim razie podskoczę tam na dniach i zobaczę co w trawie piszczy :wink:

skogskyrkogard 15-03-09 08:13

Cytat:

Napisał michal1203
Nie reklamuje samochodu kolegi tylko poprostu mowie,ze to perełka. [palacz]

Daj tel.do tego kolesia !!

michal1203 16-03-09 20:00

Cytat:

Napisał skogskyrkogard
Cytat:

Napisał michal1203
Nie reklamuje samochodu kolegi tylko poprostu mowie,ze to perełka. [palacz]

Daj tel.do tego kolesia !!

Tel podałem. I wyluzuj , dużo ludzi pracuje i nie ma czasu nasiedzenie 24h na FKP [boshe]

Rasta 16-03-09 21:28

Może i perełka ale cena z dupy :lol:

Wczoraj kumpel zakupił ST dobry stan za ~22 tys.

A z ciekawostce na AlleDrogo pojawił się taki oto SVT - http://www.allegro.pl/item582849410_..._svt_2002.html

Tylko błagam nie piszcie, że musi być coś z nim nie tak bo cena za niska itd. itp. Jak bym teraz szukał to bym już był w drodze do oblukania, bo fura jest za pól-darmo :shock:

MisiekT 16-03-09 21:36

hehe, na czesci sie oplaca wziac [panna]

moons 16-03-09 21:45

Cytat:

Napisał Rasta
Tylko błagam nie piszcie, że musi być coś z nim nie tak bo cena za niska itd.

Sorry Rasta, najważniejsze co z nim nie tak, to to że jest hamerykański :D . Jak dla mnie auto skreślone od razu. Wydaje się taki sam Ford, a wcale nie prawda Focus z USA i Focus z Europy dwa różne auta. I mam porównanie bo za sąsiada mam Focusa 2004 sedan z USA. Co oczywiście nie skreśla silnika bo takiego to bym chciał mieć w swoim TDDi :D, ale to wykonanie ...
Pozdrawiam

Rasta 16-03-09 22:06

Cytat:

Napisał moons
orry Rasta, najważniejsze co z nim nie tak, to to że jest hamerykański :D . Jak dla mnie auto skreślone od razu. Wydaje się taki sam Ford, a wcale nie prawda Focus z USA i Focus z Europy dwa różne auta

No i tu gadasz głupoty, bo Focusa ST/SVT składali w tej samej fabryce i nie ma on nic wspólnego z sedanem, w którym siedziałeś [readmore]

moons 16-03-09 22:33

Cytat:

Napisał Rasta
No i tu gadasz głupoty, bo Focusa ST/SVT składali w tej samej fabryce i nie ma on nic wspólnego z sedanem, w którym siedziałeś [readmore]

Jeśli tak jest to wychodzi że jednak SVT powinno być O.K. Ale co do reszty aut z za oceanu nadal jest bardzo sceptyczny :?
Pozdrawiam

kasprzak 16-03-09 22:51

Cena naprawde świetna. Nawet jakby były jakieś koszty dodatkowe - jakimś przypadkiem coś z dwumasą, czy tam wahacze, i inne to i tak się opłaca. Nie chciałem wyskoczyć z tymi róznicami, bo już gdzieś wcześniej słyszałem, że są to te same ST i SVT.

Parę zmian by trzeba było zrobić - przód od ST, tylny zderzak.

Naprawdę cena oszałamiająca...

Rasta 16-03-09 23:43

Cytat:

Napisał kasprzak
Parę zmian by trzeba było zrobić - przód od ST, tylny zderzak.

Te zderzaki są bardzo oryginalne i na żywo super wyglądają ja bym nie ruszał. Każdy kto widział live to potwierdzi, nawet tylni robi robotę bo nie wygląda jak seryjny i ma fajny dyfuzor no i nadaje się idealnie jako podstawka pod browar :lol:

MisiekT 17-03-09 00:13

to juz kwestia gustu i nie ma co dyskutowac :mrgreen:

Rasta 17-03-09 00:15

Cytat:

Napisał MisiekT
o juz kwestia gustu i nie ma co dyskutowac :mrgreen:

Puki się nie widziało na żywca nie ma co dyskutować - takie jest moje zdanie :!:

MisiekT 17-03-09 00:34

Cytat:

Napisał Rasta
Puki się nie widziało na żywca nie ma co dyskutować

widzialo sie na zywca i sie nie podoba :mrgreen:

kasprzak 17-03-09 00:35

No też racja - to jest jedynie gust na oko, bo jedynie jakiego oglądałem amerykańskiego focusa to był też ZX4, z tą inną dechą. Tak czy siak, oferta jest.

Już mi po głowie chodzi plan, żeby ten konkretny dyfuzor przenieść do zderzaka europejskiego.... :D :D :D :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi