Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

maciobyk 28-03-12 00:13

A ja dalej się zastanawiam jakby wyglądało zaskakiwanie innych kierowców przy tej skrzyni MTX-75...:p

SZWED 28-03-12 00:21

Pisząc nietypowy nie miałem na myśli rzucającego się w oczy... chodziło mi raczej o to że jest to taka trochę mocniejsza, lepsiejsza odmiana samochodu, niekoniecznie oczojebna:smt001
GAZ-NIE!!!!!!!!!!
Leon to nie ten przedział cenowy, nowe Clio tymbardziej. Zresztą nie po to tu zajrzałem żeby rozważać nad innymi autami, zalogowałem się gdyż kusi mnie Focus ST170 i chciałem poszukać opinii u źródła czyli użytkowników...
Ma być szybki, funkcjonalny, z dobrym układem kierowniczym i zawieszeniem... Wygląd to kwestia gustu, a jego wygląd mi akurat odpowiada, subtelne różnice z zewnątrz i fajne wnętrze dla mnie są ok.
Co jest grane że miłośnicy tych aut sami je odradzają? Czyżby były tak fajne, że nie chcecie się z nikim dzielić... ???:smt001
A tak na poważnie, dlaczego MisiekT uważasz, że nie jest szybki??? Nie jest to auto do wyścigów na 1/4 mili ale silnik+zawieszenie+ukł. kierowniczy+hamulce w tej konfiguracji dają chyba możliwość dynamicznej i dającej frajdę jazdy...

MisiekT 28-03-12 00:43

Cytat:

Napisał SZWED (Post 700514)
dlaczego MisiekT uważasz, że nie jest szybki???

bo jezdzilem paroma...

SZWED 28-03-12 00:52

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700516)
bo jezdzilem paroma...

To wyczerpująca odpowiedż...
Paroma czym? Paroma autami, paroma ST'kami, paroma... ????
Dlaczego nie jest szybki wg Ciebie? 8s to nie rekord Świata, są szbsze i dużo szybsze od niego auta, ale jest to i tak szybciej niż większość samochodów i do tego uważam że fajnie się prowadzi, bo miałem okazje sie przejechać... Oczywiście jest to tylko moje subiektywne odczucie.
Już sam nie wiem co mam myśleć, wydawało mi się że ten model spełnia moje oczekiwania względem samochodu i dlatego zacząłem rozważać jego nabycie ale wyglada na to, że w sumie nie wiedzieć czemu uważacie że jest poprostu ujowy:sad:

Rasta 28-03-12 07:26

ST170 to mega muł.

Adam Getka 28-03-12 07:44

Dużą zaletą ST170 jest jego wysoki poziom wyposażenia w porównaniu do innych fok MK1.
Jeżeli oczekujesz od niego przyjemnego dupowozu o lekko sportowym zabarwieniu to będzie OK. Jeżeli natomiast oczekujesz wariata, to szukaj RSa lub czegoś innego...

MisiekT 28-03-12 08:20

Cytat:

Napisał SZWED (Post 700519)
Paroma czym?

skoro kontekst dotyczy ST170, to i odpowiedz dotyczy ST170, a nie np. ... windy:-P

skoro pojezdziles i Ci pasuje, to po co nas pytasz w ogole? szukaj sprawnego, majacego chociaz okolice 170KM, nie zlozonego z kilku i w dobrej wersji [bigok]

maciobyk 28-03-12 08:29

Szwed...szukaj i bierz ST-ka :p

SZWED 28-03-12 08:53

Cytat:

Napisał Rasta (Post 700537)
ST170 to mega muł.

Taaa, a 1.4 to przy nim rakieta normalnie, dupe urywa[zlosnik]

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700550)
skoro pojezdziles i Ci pasuje, to po co nas pytasz w ogole? szukaj sprawnego, majacego chociaz okolice 170KM, nie zlozonego z kilku i w dobrej wersji [bigok]

Pytam was na Forum, bo moje odczucia są mocno subiektywne jak to zawsze przy zakupie bywa i interesuje mnie opinia użytkowników mających już takie samochody...

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 700538)
Dużą zaletą ST170 jest jego wysoki poziom wyposażenia w porównaniu do innych fok MK1.
Jeżeli oczekujesz od niego przyjemnego dupowozu o lekko sportowym zabarwieniu to będzie OK. Jeżeli natomiast oczekujesz wariata, to szukaj RSa lub czegoś innego...

Wariata w tym przedziale cenowym to raczej i tak nie będzie... póki co na jakiś czas musze się z tym pogodzić[kaput]

MisiekT 28-03-12 08:54

opinia jest taka ze:
- niby szybki, ale nie jedzie na 170KM (zreszta malo ktory jest na tyle sprawny, zeby miec chociaz okolice 170KM)
- zawias jest fajny, ale ani wygodny ani "sportowy"
- kilka gratow ma mega zaporowe ceny, np. sterownik zmiennych faz czy dwumasa

w praktyce STek jezdzi niewiele lepiej niz zwykle 2.0, a do 2.0 z zainwestowana roznica w cenie zakupu miedzy STekiem nie ma podejscia... mowa oczywiscie o seryjnym ST170 - bo jak dopiescisz, podlubiesz, powymieniasz pare gratow i pokombinujesz to bedzie fajny przecinak - ale sumarycznie wyjdzie znacznie wiecej niz 15-16tys [rotfl]

mariost 28-03-12 09:00

Adam :smt023
2 lata temu przy wyborze auta - miałem takie same kryteria jak Ty teraz - i jestem zadowolony, ale dziś kupiłbym już coś innego...STek nie jest szybki - jest co najwyżej żwawy, dobrze wygląda, frajdę z jazdy potrafi dać. W tych pieniądzach, tak funkcjonalnego nie kupisz nic co nie będzie "nudne". Natomiast tak jak Misiek napisał, znalezienie dobrego egzemplarza nie będzie łatwe. Ci co piszą, że nie jest szybki - mają racje - ale oni jeżdżą "tonowymi, 300 konnymi wydumkami" co robią mielonke z STI - to co mają napisać ? :) Z "ilością usterek nietypowych" też Misiek nie przesadzaj - nie mówie, że nie masz racji bo opierasz sie na wiedzy z innych bardziej doświadczonych portali-i dobrze, ale ilu ludziom z STkami na tym forum padł "sterownik" (poza Ciachem, który z wysranym auto kupił) ? Z każdym autem jest tak, że jak kupisz "dziada" to sie póżniej bedzie du...ył. Powodzenia ;)

PS...ile masz do wydania ? ...sprzedam Ci swojego [rotfl]

maciobyk 28-03-12 09:03

Szwedu...kuknij sobie Tu :p http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22256
Myślę że zobaczysz brykę Rasty tą 1.4 :p

pum 28-03-12 09:07

ST170 = ciut szybszy dupowóz. nic mniej nic więcej, jeśli tego potrzebujesz to bierz, ale nie spodziewaj się sportowych osiągów.

mariost 28-03-12 09:15

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700563)
malo ktory jest na tyle sprawny, zeby miec chociaz okolice 170KM

...to nie wynika z jego niesprawności - ten typ tak ma po prostu...
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700563)
dwumasa

...dwumasa pada w wielu autach Misiek, nie tylko w STku...zresztą sam kilka razy polecałeś lekką np. Fidanze - "przyjemne z pożytecznym" - nie czepiam sie, tylko pisze to, bo nie są to jakieś duże problemy moim zdaniem są na nie alternatywy które powodują,że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia w tym aucie - tylko, że będzie drożej trochę. Z dostępnością i cenami części do usportowionych odmian aut, zawsze będzie gorzej - i to nie tylko u Forda ;)

MisiekT 28-03-12 09:17

Cytat:

Napisał mariost (Post 700564)
ilu ludziom z STkami na tym forum padł "sterownik"

a ilu ludzi z tego forum pokazalo wykres z hamowni zdrowego STeka - jak kojarze 2 sztuki przez 6 lat :D
nie obraz sie, ale 90% osob ktore teraz kupuja STeki (i najczesciej do gazu) nie wydadza nawet 50zl na hamownie, a tym bardziej nie sa w stanie poznac sie ze im 20KM brakuje...

PS. ja nie porownuje do 300KM wydumki, tylko minimalnie dlubnietego sprawnego 2.0 bez dlugiej skrzyni i nieodlaczalnej kontroli trakcji...

mariost 28-03-12 09:18

Cytat:

Napisał pum (Post 700566)
ST170 = ciut szybszy dupowóz. nic mniej nic więcej, jeśli tego potrzebujesz to bierz, ale nie spodziewaj się sportowych osiągów.

[bigok] ... w STku "sportowy" jest tylko kolor :) - pod warunkiem, ze jest niebieski 8-):D

maciobyk 28-03-12 09:18

Cytat:

Napisał mariost (Post 700569)
...to nie wynika z jego niesprawności - ten typ tak ma po prostu...

...dwumasa pada w wielu autach Misiek, nie tylko w STku...zresztą sam kilka razy polecałeś lekką np. Fidanze - "przyjemne z pożytecznym" - nie czepiam sie, tylko pisze to, bo nie są to jakieś duże problemy moim zdaniem są na nie alternatywy które powodują,że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia w tym aucie - tylko, że będzie drożej trochę. Z dostępnością i cenami części do usportowionych odmian aut, zawsze będzie gorzej - i to nie tylko u Forda ;)


:smt023 I git.

MisiekT 28-03-12 09:20

Cytat:

Napisał mariost (Post 700569)
ten typ tak ma po prostu

NIE, NIE, NIE - byly i sa egzemplarze, ktore maja 170KM albo 2-3KM mniej - to jest sprawne... jak komus ucieklo 10 czy 15KM to jest to powod do naprawy

Cytat:

Napisał mariost (Post 700569)
dwumasa pada w wielu autach Misiek

super, tylko po co sie pakowac w auto, ktore ja ma?

PS. STek na full wypasie, ze zmieniona skrzynia, sprawny i w ogole, z Eibachem i strojeniem bylby spoko :D tylko ze to nie jest seria

maciobyk 28-03-12 09:20

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700570)
a ilu ludzi z tego forum pokazalo wykres z hamowni zdrowego STeka - jak kojarze 2 sztuki przez 6 lat :D
nie obraz sie, ale 90% osob ktore teraz kupuja STeki (i najczesciej do gazu) nie wydadza nawet 50zl na hamownie, a tym bardziej nie sa w stanie poznac sie ze im 20KM brakuje...

A mi nie brakuje 20 KM :p

mariost 28-03-12 09:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700570)
ja nie porownuje do 300KM wydumki

...wiem, wiem... to nie było do Ciebie, tylko taka ironia mała do "tuningowca z 1.4" ;););)

maciobyk 28-03-12 09:24

Dobra...Szwedu... nie słuchaj już ich jaki to ST-ek jest z du...tylko jedź i kupuj furę. Najbliższą masz w Radomiu :p

mariost 28-03-12 09:27

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 700575)
ktore maja 170KM albo 2-3KM mniej - to jest sprawne... jak komus ucieklo 10 czy 15KM to jest to powod do naprawy

...bo mają powycinane katy...a na tym forum, który by sie nie shamował - to wszystkie wypluwają okolice 160, nagle u wszystkich padło to samo? Ciacha auto po zmianie wydechu wypluło 168 z wysranym sterownikiem - chciałbym, żeby wstawił wykres jak ten bedzie sprawny - myślisz, że ile mu to dołoży ? 30KM ??? :)

drake 28-03-12 09:32

SZWED, jak sam widzisz - ST170 to przeklęte auto które wywołuję na forum większą wojnę niż LPG. :-P Prawda jest taka, że jeśli sugerujesz się tymi 8 sekundami do setki, to ich nie poczujesz. Jedynka jest długa (około 75 km/h na odcięciu, a przypominam żeby to osiągnąć, 7k rpm będziesz musiał za każdym razem dotykać wskazówką obrotomierza), auto za sprawą zmiennych faz rozrządu jednak przyjemnie przyspiesza z niskich obrotów ale takich w benzyniaczach nie używamy do sportowej jazdy. Wysokie potrzebne obroty i cienkie wygłuszenie + dźwięk silnika o umiarkowanej urokliwości = to nie jest HOT HATCH, nie szukaj tego w nim bo nie znajdziesz. Zapakuj żonę na zakupy i dynamicznie jedź co by mogła pierogi do lodówki wsadzić nim się rozmrożą - do tego się nada

pum 28-03-12 09:35

Cytat:

Napisał drake (Post 700585)
to nie jest HOT HATCH

ale fajny tani samochód zwykle z dobrym wyposażeniem oraz z dobrym heblem.

mariost 28-03-12 09:39

Cytat:

Napisał pum (Post 700586)
ale fajny tani samochód zwykle z dobrym wyposażeniem oraz z dobrym heblem.

tak

drake 28-03-12 09:41

i nie wymagajmy od niego więcej. :D

SZWED 28-03-12 09:57

Co do fury Rasty to faktycznie ST ma prawo być dla niego wolny:-o

Prawda jest taka, że za taka kaske trudno bedzie kupic demona mocy. Pozatym myślę, że przepychanki czy jest fajny czy nie są bez sensu, jest jaki jest, dokładnie pomiędzy zwyklakiem a RS'em i taki miał być. Najmocniejszy miał być RS więc nie można mieć do ST'eka pretensji o to, że jest słabszy... [bigok]
Co do dłubania 2.0 to mówie podobnie jak gazowi stanowcze nie, są miłośnicy którzy lubią taką zabawę, szacun dla nich, ale ja do nich nie należę i nie mam zamiaru się w to bawić.
Ciężko o alternatywę w tym momencie...
-Corolla TS niby więcej mocy, ale jeszcze wolniejsza, dużo gorsze zawieszenie i "ubogie" wnętrze...
-Golf IV GTI niby turbo a też wolniejszy, i jakoś tak linia mi nie pasuje...
-Astra OPC I osiągi podobne, prowadzenie gorsze i jak juz wczesniej ktoś wspomniał w środku "szał plastiku"...
-Clio Sport 2.0 niby szybszy prawie sekundę bo do 100 ma 7 sek z małym hakiem, ale dużo mniej miejsca, wnętrze typowo "renaultowe" i wiem że to stereotyp ale jakoś tak się boję awaryjności francuza...
Wygląda na to, że w sumie chyba ten nieszczęsny STek najlepiej spełnia wszystkie kryteria... chyba że ktoś ma lepszy pomysł:smt077

drake 28-03-12 10:03

a Ty cały czas z tymi sekundami, sam napisałeś przecież, że liczy się dla Ciebie prowadzenie, a ja tu widzę szał sekund mistrza prostych. xD

SZWED 28-03-12 10:16

Cytat:

Napisał drake (Post 700603)
a Ty cały czas z tymi sekundami, sam napisałeś przecież, że liczy się dla Ciebie prowadzenie, a ja tu widzę szał sekund mistrza prostych. xD

No fakt... he, he[zlosnik] Tak sobie gdybam poprostu...

tommyst 28-03-12 10:33

w tych pieniadzach nic lepszego nie kupisz ,jaki ci sie podoba to kupuj i nie przejmuj sie że nie "jedzie" i cenami czesc bo tragedi nie ma ,mam 3 lata i nic sie jeszcze nie posypało na szczescie a nie oszczedzam go ,
w radomiu masz dwa egzemplarze,jak masz daleko to popros kogos z forum żeby podjechał i wstepnie popatrzył,


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi