Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] Radyjko Sony podmiana z 6000CD (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23042)

MatD123 31-07-08 07:56

[FFII] Radyjko Sony podmiana z 6000CD
 
Witam , na allegro pojawiły się radyjka sony do fordów

jestem zdecydowany na zakup ale nie jestem pewien czy radio będzie pasowało do mojego focusa

obecnie mam w swojej foce ( auto z września 2007 ) radio 6000CD



moje radyjko obecne
http://img522.imageshack.us/img522/1...0414258mj8.jpg


a chcę je zamienić na

http://www.allegro.pl/item409233815_...d_okazja_.html

Pytanie do kolegów i koleżanek czy będzie możliwość wymiany/przełożenia w/w sony w miejsce mojego 6000CD

za pomoc będę wdzięczny

KP 31-07-08 08:51

będzie pasowało

MatD123 31-07-08 08:52

Cytat:

Napisał wielebny
będzie pasowało

wielebny dziękuję za info w takim razie kupuję :wink:

KP 31-07-08 08:55

MatD123, na wszelki wypadek upewnij sie jeszcze u sprzedawcy :D

MatD123 31-07-08 09:00

tak tak dostanę foto tabliczki znamionowej z tyłu radia i zadzwonię do ASo ale chciałem wstępne info :wink:

KP 31-07-08 09:02

mysle ze pasuje na 100%, podobnie było z wersją FF2 przed liftem
ale strzyzonego strzygą :D

zorba 31-07-08 09:12

Też obserwuję na allegro te radyjka od jakiegoś czasu :mrgreen:
Czy będzie to prosta "przekładka" czy trzeba coś zmieniać, dodawać kostki itp. :?:
Cena chyba zadowalająca :roll: :wink:
Pozdrawiam :!:

MatD123 31-07-08 09:19

z tego co widziałem w ASO radyjka sony mają taką samoa kostkę co 6000CD sterowanie z kierownicy wg zapewnieni goscia z serwisu powinno działać bez żadnych problemów ale jak to bywa 100% bede pewien jak kupię zamontuję i bedzie działało :mrgreen:

takie info dostałem od sprzedawcy

Witam,
Model radia, to CDX-5F160, mechanizm part number: VP6M2F - 18C821 - FB.
Pozdrawiam serdecznie,


dzwonie do ASO zobaczymy co powiedzą

zorba 31-07-08 11:08

Czekam z niecierpliwością :mrgreen: na info :wink:

tomek242 01-08-08 13:03

Cytat:

Napisał MatD123

dzwonie do ASO zobaczymy co powiedzą

MatD113, no i jak? Kupiłeś? Sprawdziłeś?

MatD123 01-08-08 14:03

w ASO nie wiedzieli od ręki sprawdzają mam dzwonić w poniedziałek .....więc czekam i dam znać ....

eMeneMs 01-08-08 16:10

MatD123, jak zamontujesz do daj znać jak się radyjko sprawuje i jak gra (czy jest różnica w dźwięku) bo też jestem zainteresowany wymianą na takie właśnie radyjko sony :D
oryginalnie montowane gra super tyle że tam jest jeszcze zestaw głośników no i jest ich 8 8)

mayak 02-08-08 00:13

Re: Radyjko Sony podmiana z 6000CD
 
Cytat:

Napisał MatD123
Witam , na allegro pojawiły się radyjka sony do fordów

jestem zdecydowany na zakup ale nie jestem pewien czy radio będzie pasowało do mojego focusa

obecnie mam w swojej foce ( auto z września 2007 ) radio 6000CD



moje radyjko obecne
http://img522.imageshack.us/img522/1...0414258mj8.jpg


a chcę je zamienić na

http://www.allegro.pl/item409233815_...d_okazja_.html

Pytanie do kolegów i koleżanek czy będzie możliwość wymiany/przełożenia w/w sony w miejsce mojego 6000CD

za pomoc będę wdzięczny

cena bsrdzo kuszaca za wersje ze zmieniarka (do bluetootha potrzeba chyba dodatkowy modul), choc zmieniarka psuje sie, ale TO RADIO NIE PASUJE!!!!

popatrz na zdjecie Twojego (mam takie samo, FF2 z sierpnia 2007) - obrys frontu jest trapezem z zaokraglonymi wierzcholkami (wyznaczonymi przez srebrna obwodke), natomiast to z allegro jest prostokatne z wcieciami obok wierzcholkow na sruby mocujace

wg mnie to z allegro jest z C-MAXa po liftingu - szkoda, bo sam juz dumalem czy je kupic :)

zorba 02-08-08 01:05

Cytat:

Napisał mayak
to z allegro jest prostokatne z wcieciami obok wierzcholkow na sruby mocujace

To się zgadza ale na 100% pasuje do foczki po lifcie :twisted: prostokątnego obrysu, jak piszesz, nie bedzie widać bo schowa się pod atrapę konsoli środkowej.
W Fokach po lifcie (i tych od połowy 2007) jest inne mocowanie radyjka niż wcześniejszych modeli.

oskar7 06-08-08 21:37

1 załącznik(i)
to wkońcu pasuje czy nie?
pasuje zamiast tego radia 6000 CD ??

Greg 06-08-08 21:46

oskar7, sprawdz pierwszy post a pózniej porównaj radia.
Według mnie jest kilka różnic :roll:

Pzdr.

mayak 11-08-08 11:29

Cytat:

Napisał MatD123
w ASO nie wiedzieli od ręki sprawdzają mam dzwonić w poniedziałek .....więc czekam i dam znać ....

hej MatD123
jest juz nastepny poniedzialek - co powiedzieli w ASO?
kupiles na allegro to radio?

a tak wogole to na allegro pojawily sie jeszcze dwa zaokraglone fordowskie soniaki ale bez zmieniarek (to chyba nawet lepiej, bo zmieniarka psuje sie) - jeden z nich jest taki sam jak rozwazany powyzej

Pozdrawiam,
Mayak

DannyDaniels 03-10-08 14:47

[quote="mayak"]
Cytat:

Napisał MatD123
w ASO nie wiedzieli od ręki sprawdzają mam dzwonić w poniedziałek .....więc czekam i dam znać ....

Tez zamowilem takie samo (ze zmianiarka) ale jestem ciekaw czy pasuje, czy kostki te same bez przepinania no i...... jak gra? lepiej? A no i co z bluetooth. Ma czy nie? A nawet jak ma to czy da sie przez to radio prowadzic rozmowy (szczegonie co z mikrofonem)?

MatD123 03-10-08 14:52

Cytat:

Napisał mayak
Cytat:

Napisał MatD123
w ASO nie wiedzieli od ręki sprawdzają mam dzwonić w poniedziałek .....więc czekam i dam znać ....

hej MatD123
jest juz nastepny poniedzialek - co powiedzieli w ASO?
kupiles na allegro to radio?

a tak wogole to na allegro pojawily sie jeszcze dwa zaokraglone fordowskie soniaki ale bez zmieniarek (to chyba nawet lepiej, bo zmieniarka psuje sie) - jeden z nich jest taki sam jak rozwazany powyzej

Pozdrawiam,
Mayak

witajcie w ASO byłem ale nic to nie dało ze zdjęć nie wiedzą bo było kilka modeli ......itp itd i czasami zastanawiam się czy nie wiedzą czy nie chcą pomóc bo u nich te radio kosztują 2700 PLN....

DannyDaniels 03-10-08 15:46

No coz, w takim razie ja przetestuje na zywym organizmie w przyszlym tygodniu i dam znac jakie efekty.
-----------------------------------------------------

No to juz po operacji. Oto wrazenia:

Zakup

Radyjko nabylem od tego czlowieka:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=96333
Radio otrzymalem w ciagu jednego dnia roboczego, mialo folie na panelu i napewno nie bylo montowane, gdzy nie bylo sladu po srubach. Do tego otrzymalem naklejki z kodem oraz fakture vat. Tak wiec stan i pochodzenie radyjka nie budzi zastrzezen. Dziwne jest tylko, ze radio nie oprosilo o kod przy pierwszym uruchomieniu. Moze tak maja, ze przy pierwszym uruchomieniu nie potrzebuja kodu?

Montaz
Okazal sie dziecinnie prosty. Wszystko wykonalem zgodnie z opisem gdzies tu znalezionym na forum. Najpierw trzeba zdjac panel podwazajac delikatnie z kazdej strony az puszcza zaczepy. Ja podwazalaem plaskim srubokretem zaczynajac od dolu. wazne zeby wsuwac srubokret na pare cm zeby nie naderwac brzegow ramki. Najmocniej trzymaly sie zatrzaski pomiedzy radiem (oryginalnie mialem 6000CD) a panelem klimatyzacji. Potem wystarczy odkrecic 4 srubki i wyjac radio. Z tylu jest jedno gniazdo antenowe i spore gniazdo na pozostale przewody. To gniazdo ma taka dzwigienke od spodu ktora trzeba przesunac/przekrecic o 90 stopni i kostka rozlaczona. Potem juz wystarczy zamontowac nowe radio. Radyjko zagralo od razu po wlaczeniu bez potrzeby jakies konfiguracji czy interwencji serwisu. Jedyna ciekawostka jest taka, ze po wlaczeniu wyswietla sie napis 'unconfigured mode' przez jakas sekunde.

Brzmienie

Brzmienie CD jest zdecydowanie lepsze niz w 6000CD. Dzwiek czystszy i lepsze basy. Natomiast symfonia to to nie jest.. Niestety zeby osiagnac wiecej konieczna bedzie wymiana glosnikow i wyciszenie drzwi. Tak wiec jezeli ktos zamawia nowy samochod to lepiej zamowic sony fabrycznie.
Niestety brzmienie radia moim zdaniem jest nieco gorsze. Dzwiek sie bardziej zlewa i dudni.

Bluetooth

Radio to ma jedynie mozliwosc wspolpracy z bluetooth jezeli takowy jest zamontowany dodatkowo wraz zmikrofonem kolo lusterka. Samo w sobie takowego modulu nie posiada i nie wspolpracuje z telefonem.

Podsumowujac jezeli ktos chce lepszego brzmienia cd i mozliwosci odtwarzania mp3 to zdecydowanie warto. Natomiast jezeli ktos slucha glownie radia to szkoda pieniedzy na wymiane.

Aha, radio to bedzie pasowalo do focusow MK2 po liftingu panelu srodkowego czyli od maja 2007 w gore.

BTW czy ktos zna moze w Wawie jakis serwis gdzie mozna wygluszyc drzwi i wymienic glosniki tak, zeby za bardzo nie poniszczyli drzwi i nie wzieli za to majatku?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi