Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Korek wlewu paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51791)

fuji74 23-08-11 17:45

Korek wlewu paliwa
 
Witam. Mam mały problem, gdy dzisiaj tankowałem, zauważyłem brak korka wlewu paliwa. W moim aucie klapka od wlewu jest zamykana razem z centralnym zamkiem, a korek wlewu był bez kluczyka. Od początku zakupu auta (rok temu) zastanawiało mnie czy ten korek jest oryginalny. Strasznie lekko wchodził, nie dało sie go mocno dokręcić. Szukając nowego korka w necie , wyczytałem, że są modele bez korka. Czy mój przypadkiem nie był dorabiany? Jeśli nie, to może ktoś mi da namiar na korek do mojego modelu, w rozsądnej cenie. Będę wdzięczny...

Predator 23-08-11 20:37

To chyba tak jest ( orginalnie ), że korek ( połaczony plastykowym łacznikiem z karoserią ) nie jest na klucz ,
tylko się go lekko zakręca do poczucia oporu a następnie zamyka się klapkę , która rygluje się z centralnym.
Tak jest u mnie i innych FFII które widziałem.Niestety nie wiem czy są inne rozwiazania z tym korkiem.
Jak to się stało , że go nie masz ? ktoś ci podważył zaryglowaną klapkę i odkręcił korek?
ps. orginalny taki jaki miałeś kosztuje w slepie Forda ok. 130 zł

model mt 24-08-11 20:19

Po FL z tego co wiem były bez korka.

necki 19-06-12 12:24

pozwole sie podlaczyc do tematu zeby nie zakladac nowego.

orientuje sie ktos czy korek od benzniaka jest taki sam do diesla(czy pasuja wymiennie)? oczywiscie chodzi o mk2

rexo 19-06-12 12:45

Takie sprawy jak korek to zalecam uderzyć do ASO - takie pierdoły mają całkiem w rozsądnej cenie.

necki 19-06-12 12:51

w tak rozsadnej ze sobie za korek ktory na allegro kosztuje 20-40zl zycza 150zl... wiec jak dla mnie to nie jest rozsadna cena. zreszta ceny w ASO to temat rzeka ;)

rexo 19-06-12 14:32

A no to całkiem drogo - ale niektóre rzeczy - są w miarę.
Przykład: termostat oryginalny 49 zł ;P.
Za korek wlewu oleju silnikowego dałem 29zł.
Fakt większość cen to poezja.

holo 19-06-12 15:18

Ja miałem tą nieprzyjemność zgubić korek, bo plastikowa część trzymająca go przy nadwoziu się urwała, zostawiłem go na dachu i po prostu zapomniałem. Była zima, ciemno itp. Nie znalazłem. W ASO koszmarne pieniądze. Pojechałem na przysłowiowy szrot, pan przyniósł skrzynkę z korkami i już 3ci pasował. Koszt ok 20 PLN.

necki 19-06-12 16:15

ja swoj zgubilem w praktycznie identyczny sposob ale rok temu ;) wrocilem sie na stacje ale niestety nie znalazlem go :(. natomiast uczynnosc pana z obslugi mnie mile zaskoczyla bo przyniosl mi kartonik z korkami ktore ludzie pogubili i sie nie zglaszali zebym sobie wybral. pech chcial ze zaden nie pasowal poza jednym takim uniwersalnym ktory dostalem za darmo i smigam z nim do tej pory. problem w tym ze on w zaden sposob wlasciwie nie dociska i nie jestem przekonany co do odpowiedniego cisnienia w baku. ostatnio zauwazylem wyrazna zaleznosc dlawienia sie foki przy zmianie biegu jak jade na rezerwie (staram sie unikac tego ale czasami sie nie da). o tym akurat juz wiele pisalem bo problem o tyle dziwny ze nikt przyczyny nie mogl znalezc. najprawdopodobniej to pompa ale wole od tych tanszych rzeczy zaczac. a noz widelec to wlasnie wspomniane nieodpowiednie cisnienie w zbiorniku

co do szrotu to nie wpadlem na to zeby pojechac i dobrac na miejscu :/ bo jak dzwonilem po szrotach i pytalem czy takie foki maja zeby sobie wymontowac to wszyscy mowili ze za mlody rocznik i takich nie maja...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi